مهاجرت رتبه های برتر کنکور | از نفرات برتر کنکور سال های اخیر چه خبر ؟ کدام رتبه ها از ایران مهاجرت کردند ؟

رتبه‌های اول کنکور :

جهت مشاوره در زمینه مهاجرت رتبه های برتر کنکور | از نفرات برتر کنکور سال های اخیر چه خبر ؟ کدام رتبه ها از ایران مهاجرت کردند ؟

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مهاجرت رتبه های برتر کنکور | از نفرات برتر کنکور سال های اخیر چه خبر ؟ کدام رتبه ها از ایران مهاجرت کردند ؟ کدام فکر کار است و کدام یکی همچنان دارد ادامه تحصیل می‌دهد؟ آنها آن همه تلاش کردند و به صدر اخبار رسیدند، آیا وضعیتی که حالا دارند، همانی بوده که می‌خواستند؟

رتبه‌های اول کنکور :

از رتبه‌های اول کنکور سال‌های گذشته چه خبر؟

مهاجرت رتبه های برتر کنکور | رتبه‌های اول کنکور :  فاطمه ولی‌زاده پاشا سال 91 رتبه اول زبان انگلیسی و رتبه هشتم علوم تجربی را به دست آورد و حالا هم سال آخر پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران است. از اینکه موقع کنکور روزی 10 ساعت درس می‌خوانده پشیمان نیست: «اگر باز هم به آن سال‌ها برگردم همین کار را می‌کنم، حتی شاید بیشتر ولی یک چیزهایی برایم خوشایند نیست؛ مثلاً اینکه تعدادی از دانشجوهای هم رده من با پول، سهمیه یا پارتی کنار من هستند برایم آنقدرها مهم نیست، اما اینکه از همین الان آینده شغلی و فضای فیزیکی کارشان مشخص است چیز خوبی نیست. با این حال به خودم امید می‌دهم که اگر تلاش کافی داشته باشم جایگاه و موقعیت متناسب با تلاشم را پیدا می‌کنم کما اینکه در سال 91 هم فقط بواسطه تلاشم موفق شدم.»مهاجرت رتبه های برتر کنکور | رتبه‌های اول کنکور

مهاجرت رتبه های برتر کنکور | رتبه‌های اول کنکور :   یک سالی می‌شود فاطمه ازدواج کرده و جنس دغدغه‌هایش نسبت به سال‌هایی که مجرد و دانش‌آموز بود کاملاً فرق کرده: «دنیای دانش‌آموزی با دنیای دانشجویی زمین تا آسمان فرق دارد. انگار وارد یک وادی دیگری شده ام. یادم رفته یک روز رتبه برتر کنکور بودم چون الان هم به کار و تلاش زیادی احتیاج دارم تا خودم را ثابت کنم.»

قطعی نیست اما به احتمال زیاد فاطمه برای تخصص اطفال آماده می‌شود؛ زیرا آرامش برایش یک اصل مهم است و فضای کار اطفال را به نسبت سایر بخش‌ها آرام‌تر می‌داند. اینکه ماندن در ایران را هم به خارج از کشور ترجیح داده به همین طرز فکرش ارتباط دارد. او با بودن در کنار خانواده و مفید واقع شدن برای جامعه احساس آرامش می‌کند . رتبه‌های اول کنکور 

فاطمه به آن دسته از جوان‌هایی که گمان می‌کنند در فضای فعلی جای پیشرفت ندارند حق می‌دهد و می‌گوید: «بخشی از ناامیدی جوان‌های امروز به موانعی برمی‌گردد که نمی‌شود انکارشان کرد اما من هیچ وقت به خودم این حق را نمی‌دهم که موانع دلیلی بشوند برای رفتنم چون احساس می‌کنم هموطن هایم به این نیاز دارند که امثال من کمک‌شان کنیم.»

مهاجرت رتبه های برتر کنکور | رتبه‌های اول کنکور :   در نقطه مقابل فاطمه، اشکان اسماعیلی رتبه نخست ریاضی سال 1389 یکی از همان جوان‌هایی است که ایران را ترک کرده و خانواده‌اش می‌گویند علاقه‌ای هم به مصاحبه ندارد. سینا ملکیان رتبه دوم ریاضی کنکور 91 هم مثل او از ایران رفته و درحال حاضر ساکن امریکاست، اگرچه وضعیت سینا با اشکان اندکی متفاوت است.

سینا درحال حاضر مشغول ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه‌های امریکاست. به جای او برادر کوچکترش سروش با ما صحبت می‌کند: «سینا سال 91 دو رشته برق و ریاضی را به طور همزمان توی دانشگاه صنعتی شریف شروع کرد و دو سال پیش لیسانس هر دو رشته‌اش را گرفت. تا اواسط دوره کارشناسی قصد رفتن نداشت و می‌گفت همین جا کنار خانواده‌ام می‌مانم و به کشورم خدمت می‌کنم. اما از یک جایی به بعد دید ماندن توی ایران برایش سخت است چون حتی برای حداقل نیازهایش هم مشکل داشت.»مهاجرت رتبه های برتر کنکور | رتبه‌های اول کنکور

کدام‌شان مانده‌اند، کدام‌شان رفته‌اند؟

مهاجرت رتبه های برتر کنکور | رتبه‌های اول کنکور :   سینا از دانشگاه‌های سن دیگو و میشیگان امریکا و آلبرتا و یکی دیگر از دانشگاه‌های مطرح کانادا پذیرش گرفت و در حال حاضر در امریکا مشغول گذراندن دوره دکتری است. سروش می‌گوید: «الان که یک سال بیشتر است از رفتنش می‌گذرد هم خودش هم پدر و مادرم خوشحال هستند چون ماندن به ضررش بود. مثلاً یکی از هم اتاقی‌های سینا در خوابگاه دانشگاه شریف که او هم دو رشته را باهم می‌خواند، الان توی یک شرکت مهندسی ساعتی 8 هزار تومان می‌گیرد؛ ولی سینا زندگی آرامی دارد.»

سروش می‌گوید: امریکا یا کشورهای غربی عاشق امثال سینا نیستند بلکه نخبه‌ها را جذب می‌کنند تا خودشان سود ببرند. سروش خودش هم دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل است و مثل خیلی از جوان‌هایی که برای رسیدن به موفقیت تلاش کرده‌اند به بعضی از مسائل موجود انتقاد دارد: «می دانم حتی دانشجوهایی که با انواع سهمیه وارد دانشگاه می‌شوند جای امثال سینا را تنگ نمی‌کنند، اما هر جوری هم حساب کنیم موقع استخدام در مشاغل مختلف حتی اگر یک چهارم سهمیه‌ها به این گروه اختصاص پیدا کند، باید سه چهارم فضای باقیمانده متناسب با سطح علمی هر فرد به امثال سیناها برسد درصورتی که اصلاً این اتفاق نمی‌افتد. سینا الان رشته‌ای را دنبال می‌کند که به قول خودش 25سال دیگر در دانشگاه‌های ایران تدریس می‌شود. رشته‌ای تخصصی در زمینه مهندسی ژنتیک؛ درآمد و آرامش هم جای خود.»مهاجرت رتبه های برتر کنکور | رتبه‌های اول کنکور

مهاجرت رتبه های برتر کنکور | رتبه‌های اول کنکور :  با همه این احوال سینا عاشق ایران است و پیوسته در درون او کشمکش وجود دارد. شاید هم او روزی به‌خاطر همین عشق بی‌پایان به‌ وطن و هم میهنانش برگشت. همان چیزی که دلیل اصلی سید مهدی سلیمان‌زاده رتبه سوم کنکور علوم تجربی و دانشجوی سال آخر پزشکی امسال برای ماندن در ایران است: «درست است شرایط اقتصادی سخت شده و روز به روز مشکلات بیشتر می‌شود، اما رسالت من و امثال من این است که به حل این مشکلات کمک کنیم. باید شرایطی فراهم بشود تا استعدادهای امثال من به‌ کار بیاید و این جو برای خروج از کشور از بین برود. کسانی هستند که سال‌های طولانی در مقام‌های مختلف بوده‌اند و کار خاصی انجام نداده‌اند شاید به این خاطر که سیاست دولت در استفاده از افراد باسابقه است درصورتی که این افراد روحیه جنگنده ندارند و به گفته رهبری باید به جوان‌ها تکیه شود.»

مهدی به سیستم آموزشی کشور انتقاد دارد چراکه انتخاب دانش‌آموز را به کنکور محدود می‌کند، اما از آن همه تلاش برای موفقیت در آزمون کنکور پشیمان نیست و معتقد است تلاش او در آن مقطع با آن شیوه مفهوم پیدا می‌کرد و حالا باید در حل و شناسایی مشکلات کشور معنا پیدا کند.

او می‌گوید: «الان شرایطی به وجود آمده که رتبه‌های خوب پزشکی به سراغ رشته‌های کم دردسرتر و پول سازتر می‌روند که با دغدغه‌ها و مسائل کشور چندان ارتباط ندارد، درصورتی که باید از این پتانسیل در جهات مختلف استفاده شود. نخبه‌ها توانمندی‌های مختلفی دارند که می‌توان این توانایی‌ها را با رشته‌های دیگر تلفیق کرد تا در مباحث اقتصادی و اجتماعی هم مؤثر واقع شود. شخص من که دانشجوی پزشکی هستم صرفاً در این زمینه توانمند نیستم؛ درست است که تخصصم را در پزشکی ادامه می‌دهم ولی بدون شک در کنارش فعالیت‌های دیگری هم خواهم داشت، اما به هیچ عنوان به رفتن فکر نمی‌کنم.»

مهاجرت رتبه های برتر کنکور | رتبه‌های اول کنکور :  جوان‌های نخبه‌ای که شبیه مهدی فکر می‌کنند معتقدند باید دغدغه ساختن داشته باشند نه مصرف تا در این شرایط سخت، کشور را از حالت وابستگی خارج کنند. موضوع بعدی اینکه ما در این سال‌ها موفقیت را در پزشکی و مهندسی تعریف کرده‌ایم درحالی که برای ساختن کشور و تصمیم‌گیری در حوزه‌های مختلف به تقویت علوم انسانی نیاز داریم. یادمان باشد برنامه توسعه هرکشوری را دانش‌آموخته‌های انسانی می‌نویسند نه پزشکان و مهندسان اما آیا چنین چشم‌اندازی برای موفقیت یک جوان علاقه‌مند به سیاست، جامعه شناسی، تاریخ یا فلسفه وجود دارد؟

مشاور گروپ


شما با تهيه برنامه 8 ماهه شخصي سازي شده مشاورگروپ ، دغدغه چي خوندن رو از خودتون دور ميكنيد ? اولا اين برنامه بصورت شخصي و حرفه اي براي خود شما طراحي شده در نتيجه كاملا منطبق بر ساعات زندگي و برنامه كلاس و مدرسه و كار و … شماست . ثانيا در اين برنامه در درس هاي رياضي و فيزيك مباحثي رو براتون انتخاب كرديم كه پر بازده باشن و شما رو به پزشكي برسونن ? 

براي كسب اطلاعات بيشتر و تهيه برنامه 8 ماهه شخصي سازي شده با مشاور گروپ تماس بگیرید …


مشاور گروپ

✅ با اونايي كه ميگن نميتوني
اصلا بحث نكن
جوابشونو نده …
حتي بهشون فكر هم نكن ?
فقط در سكوت تلاش كن
بذار صداي موفقيتت
حسابي پشيمونشون كنه ?


3.7/5 - (16 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه مهاجرت رتبه های برتر کنکور | از نفرات برتر کنکور سال های اخیر چه خبر ؟ کدام رتبه ها از ایران مهاجرت کردند ؟

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. artam

  سلام من سال ۱۴۰۲ کنکور ریاضی دارم اگر رتبه تک رقمی بیارم بورسیه میگیرم؟

  پاسخ
 2. ستیا

  سلام
  رتبه تک رقمی تجربی بورسیه میشه برای فرانسه آلمان یا انگلیس؟ مدرک c1 زبان فرانسه رو دارم

  پاسخ
 3. Mahi

  سلام بله
  هرکاری ممکنه اگه بر پایه اراده و پشتکار و تلاش هدفمند و هوشمندانه باشه
  تجربه و شواهد ثابت کرده خواستن توانستن است

  پاسخ
 4. neda

  سلام خسته نباشید
  من سال1401کنکور تجربی دارم…
  الا کلاس یازدهمم..
  خودمم دانش آموز زرنگی نبودم.. و تدریس در دبیرستانی که من هستم خوب نیس…
  میشه بهم بگید که میتونم رتبه تک رقمی کنکور شم..؟
  مرسی از زحماتتون
  لطفـا جوابمو بدین… ممنون

  پاسخ
 5. mohadese

  رتبه تک رقمی کنکور زبان میتونه بورسیه دارو بشه؟

  پاسخ
 6. moHadse

  سلام.. رتبه تک رقمی کنکور زبان رو برای رشته دیگه هم بورسیه میکنند مگه ؟؟ مثلا رتبه دو کنکور زبان بورسیه خارج بشه و دندون یا دارو بخونه؟

  پاسخ
 7. گمنام

  حالا تو بشو بعدن فکر میکنی راجبش

  پاسخ
 8. Mehrsa

  سلام. سال 1400 کنکور تجربی دارم و می خوام در کنارش کنکور زبان بدم اگه جزو رتبه های برتر شم چه کشور هایی مرا بورسیه تحصیلی می کنند؟ و چه خدماتی رو دریافت می کنم؟

  پاسخ
 9. ملیکا

  سلام من تابستون ۲ سال دیگه کنگور دارم .رشته تجربی ام ولی میخام کنکور زبانم بدم.مدرکم ایلتسمم ۳ سال دیگه میگیرم.رتبه کنکور زبانم حدااکثر باید چند رقمی باشه؟ایا دورقمی بشه بورسیه میشم؟ی چیزی مثل رتبه بیست مثلا

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

قبولی تضمینی کنکور ۱۴۰۳
نصب اپ دانش آموزی