طرح مجلس برای لغو فوری کنکور سراسری 99 ، لغو ارشد 99 و دستیاری پزشکی 99

پاسخ تشریحی آزمون آنلاین گاج 10 مرداد 99 نظام جدید و قدیم

جهت مشاوره در زمینه طرح مجلس برای لغو فوری کنکور سراسری 99 ، لغو ارشد 99 و دستیاری پزشکی 99

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

طرح مجلس برای لغو فوری کنکور سراسری 99 ، لغو ارشد 99 و دستیاری پزشکی 99 : قرر شد مجلس طرح دو فوریتی تدوین کند تا سنجش و پذیرش دانشجو برای کارشناسی ارشد فقط از طریق سوابق تحصیلی صورت پذیرد.تلاش داریم در همین مدت باقی مانده این طرح را تدوین و به تصویب مجلس برسانیم تا امسال نیز کنکور ارشد ۹۹ برگزار نشود.

طرح مجلس برای لغو فوری کنکور سراسری 99 ، لغو ارشد 99 و دستیاری پزشکی 99


2 32 32 3منتظر اخبار تکمیلی از طریق کانال تلگرامکنکورگروپباشید!

54545

ID  https://t.me/konkurgroup


بررسی طرح تعویق کنکور سراسری، کارشناسی ارشد و دستیاری پزشکی در جلسه هفته آینده مجلس


?نماینده تهران در مجلس : پیش نویس این طرح در کمیسیون آموزش مجلس تهیه شده و ما پیشنهاد کردیم علاوه بر تعویق کنکور سراسری، آزمون کارشناسی ارشد و دستیاری پزشکی هم به دلیل بحران کرونا به تعویق بیفتد

?در شرایط شیوع ویروس کرونا به صلاح نیست که آزمون‌های مذکور برگزار شود چرا که جان داوطلبان و خانواده‌های آنان در خطر است و پیام‌ها و تماس‌های متعددی از سوی داوطلبان به نمایندگان واصل شده مبنی بر اینکه کنکور و آزمون‌های مذکور به تعویق بیفتد

?ستاد ملی مقابله با کرونا مخالف برگزاری کنکور و آزمون در شرایط فعلی است و دولت هم موظف است که به نظرات کارشناسی شده توجه کند و این آزمون‌ها را به تعویق بیندازد

?طرح دو فوریتی تعویق کنکور سراسری آزمون کارشناسی ارشد و آزمون دستیاری پزشکی هفته آینده در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود و در صورتی که به تصویب برسد، دولت موظف است یک زمان برگزاری این آزمون‌ها را به تعویق بیندازد./مهر
 عضو کمیته علمی ستاد مبارزه با کرونا: کنکور باید لغو گردد

دکتر مینو محرز در گفت‌وگو با رادیو پادیو: اصلا وضعیت فعلی تهران خوب نیست و کنکور باید عقب بیفتد و به هیچ‌وجه هیچ نوع تجمعی توصیه نمی‌شود

امکان انتقال بیماری آنهم ساعت‌ها نشستن در در فضای بسته وجود دارد.

هرجا هرتجمعی هست باید کنسل گردد، عزاداری، عروسی، رستوران و یا هرنوع مراسم دیگری!

سرعت انتشار بیماری وحشتناک و فوق‌العاده بالاست و به سرعت همه را ابتلا می‌کند.

  طبق پیگیری های انجام شده و با وجود تلاش برخی نمایندگان مجلس برای تعویق مجدد آزمون های سراسری اما هنوز تصمیم جدیدی در وزارت بهداشت برای تعویق مجدد کنکورهای پیش رو گرفته نشده است.

?با توجه به غیرقابل پیش بینی بودن وضعیت کرونا در پاییز و زمستان ، مسئولان وزارت بهداشت اصرار بر برگزاری آزمون ها در زمان مقرر دارند. شایان ذکر است در صورت لغو مجدد برگزاری کنکورها احتمال آنکه سال تحصیلی جدید بدون دانشجویان جدیدالورود آغاز شود وجود دارد.

?با این حال برگزاری کنکور در هر زمانی مستلزم اطمینان از سلامت داوطلبین است که امیدواریم این مساله حائز بیشترین تاثیر در تصمیمات آینده مسئولین باشد.
  آیا اگر کنکور سه تا شش ماه به تعویق بیوفتد اپدیمی کنترل می‌شود؟/ پرهیز از تصمیم گیری زمان برگزاری کنکور بدور از احساسات

? معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اما و اگرهای برگزاری کنکور سراسری گفت: کسانی که افق بلندمدت آموزش را در نظر می‌گیرند؛ در مورد به تعویق افتادن کنکور تأمل می‌کنند. در واقع باید پرسید اگر کنکور سه تا شش ماه دیگر به تعویق بیفتد آیا این اپیدمی کنترل می‌شود. یا در بهمن‌ماه با موج دیگری مواجه خواهیم شد، این موارد سؤالاتی است که به‌راحتی نمی‌توان پاسخ آن را داد.

? سهراب پور بابیان اینکه هر تصمیمی که بگیریم بازهم عده‌ای معترض می‌شوند، افزود: روشن است در خصوص زمان برگزاری کنکور نباید تحت تأثیر جو احساسی قرار بگیریم و باید براساس شواهد علمی تصمیمی بگیریم که کمترین عارضه را داشته باشد./ایسنا
  نامه رئیس کمیسیون بهداشت و درمان به رئیس جمهور: کلیه کنکورهای سراسری زمانی برگزار شود که بیماری در کل کشور به طور کامل تحت کنترل درآمده باشد!/تاکید بر رخداد موج جدید کرونا در پاییز و زمستان!

?دکتر حسینعلی شهریاری:

۱. با توجه به اهمیت تقویت جنبه های انگیزشی پرسنل بهداشت و درمان و عدم تحقق به موقع و میزان با کفایت مورد لزوم بسته های تشویقی کارکنان بهداشت و درمان در کنار تاخیر پرداخت مزمن در کارانه های پرسنلی خطر فزاینده کاهش جدی انگیزه های نیروی انسانی محتمل است. لازم است در اسرع وقت در جهت تامین منابع مورد لزوم و تخصیص بلادرنگ و توزیع عادلانه پرداخت های مالی به پرسنل خدوم بهداشت و درمان در خطوط اول مقابله با بیماری کرونا اقدام عملیاتی صورت پذیرد. طبیعی است در صورت بی تفاوتی به این موضوع خدای نکرده ممکن است با بروز نافرمانی های مدنی در خدمتگزاران سخت کوش بهداشت و درمان همراه شود.

۲. با توجه به مزمن شدن این بیماری و ماهیت فرسایشی آن و خستگی و فرسودگی فزاینده تیم بهداشتی و درمانی در کنار ابتلای روزافزون این عزیزان که موجب می شود از گردونه ارائه خدمات خارج شوند و در حال حاضر خطر کمبود نیروی انسانی ماهر در رسته بهداشتی و درمانی به ویژه بیمارستان های درمانی که مستقیما درگیر تقابل با کرونا هستند، معضل جدی و نگران کننده تلقی می شود. لذا ضروری است در اسرع وقت و بدون فوت وقت و با تسهیلات غیربروکراسی در زمینه صدور به موقع مجوزهای استخدامی در گروه های بهداشتی و درمانی اقدامات مورد لزوم انجام شود.

۳. با توجه به حجم رو به افزایش بیماران در اکثر استان های کشور و در عین حال کاهش پیش رونده درآمدهای اختصاصی دانشگاه های علوم پزشکی که در خط اصلی و مقدم مقابله با عوارض این بیماری قرار دارند به شدت اقتصاد و سلامت دچار چالش های نگران کننده شده است. لذا لازم است جهت جبران درآمدهای اختصاصی آسیب دیده و نیز تامین منابع مالی مورد لزوم دانشگاه ها اقدام عاجل صورت پذیرد. اهمیت این موضوع از آنجا دو چندان می باشد که قبل از بروز بلای دامن گیر کرونا اکثریت قریب به اتفاق دانشگاه های علوم پزشکی با کسری جدی و نگران کننده منابع روبرو بوده اند. نقش موثر و مسئولانه سازمان های بیمه گر در این زمینه اهمیتی راهبردی دارد.

۴. با توجه به بروز امواج آتی این بیماری در عرصه جهانی و از جمله در کشور ما در فصول پاییز و زمستان لازم است به صورت پیشگیرانه نسبت به تامین ذخایر راهبردی وسایل حفاظت فردی، اقلام دارویی و تجهیزاتی اقدامات موثر و بر اساس یک برنامه زمانبندی منظم و دقیق صورت پذیرد.

۵. با امعان نظر به تنوع اقلیمی کشور و اهمیت مداخلات بومی در هر استان و سیمای متفاوت این بیماری در شهرستان ها و استان های مختلف و ضرورت اتخاذ تصمیمات به موقع محیطی لازم است نسبت به تفویض اختیار وسیع تر به استانداران و روسای دانشگاه های علوم پزشکی از طرف ستاد ملی اقدامات ضروری صورت پذیرد تا پروتکل های تهیه شده توسط وزارت بهداشت با حساسیت بیشتری انجام شود.

۶. جهت حصول آمادگی همه جانبه در مقابل امواج ویرانگر این بیماری ضرورت اجتناب ناپذیر و بسط زیرساخت های بهداشتی و درمانی کشور بیش از هر زمان دیگری حس می شود. لذا لازم است به صورت جهادی کلیه پروژه بهداشتی و درمانی که از پیشرفت فیزیکی مورد قبول و مطلوبی در کشور برخوردار هستند به صورت خارج از نوبت به اتمام رسانده شود.

۷. با توجه به استهلاک روز افزون اقلام سرمایه ای در مراکز درمانی و بیمارستان ها لازم است ضمن تخصیص منابع مالی مستقل در اسرع وقت نسبت به جایگزینی اقلام مزبور تمهیدات لازم صورت پذیرد.

۸. از آنجایی که انجام منظم و هدفمند تست آزمایشگاهی کووید ۱۹ به ویژه تست مبتنی بر آنتی ژن می تواند در فرآیند غربالگری و درمان بیماران و کاهش منطقی میزان ابتلا و توقف چرخه سرایت ویروس نقش آفرین باشد ضرورت دارد نسبت به تامین کیت مورد لزوم و ابزار مربوطه در کنار ذخیره سازی آنها اقدام عاجل صورت پذیرد.

۹. با توجه به اعمال درست راهبرد اجباری سازی ماسک به ویژه در اماکن عمومی و عرصه های خدماتی ساز و کارهای واقعی و یارانه ای جهت تامین ماسک رایگان و ارزان قیمت برای اقشار فرودست و گروه آسیب پذیر و افراد نابرخوردار طراحی و اجرا شود.

۱۰. با توجه به نگرانی جدی دلسوزان جامعه پزشکی و داوطلبان و خانواده های آنها توصیه می شود کلیه کنکورهای سراسری زمانی برگزار شود که بیماری در کل کشور به طور کامل تحت کنترل درآمده باشد. زیرا تجربه نشان داده اجرای پروتکل های یکسان با توجه به شرایط اقلیمی متفاوت کشور نمی تواند ضمانت اجرایی داشته باشد و متاسفانه ممکن است شاهد همه گیری شدیدتر با مرگ و میر بالا باشیم و کسی نتواند جوابگوی ملت باشد.

2 32 32 3جهت ثبت و به اشتراک گذاری نظرات با دیگر داوطلبان

این مطلب می توانید به پایین همین صفحه مراجعه فرمایید …

54545

3.2/5 - (6 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه طرح مجلس برای لغو فوری کنکور سراسری 99 ، لغو ارشد 99 و دستیاری پزشکی 99

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. حانیه

  لطفا با توجه به اولویت داشتن سلامتی جوونای مملکتمون کنکور رو به تعویق بندازین..
  مبتلا شدن و وخیم تر شدن اوضاع بیشتر از این بنظرم کار عقلانی و درستی نیست.

  پاسخ
 2. ناهید

  چرا جان داوطلبان برای شما مهم نیست؟
  امیدوارم عواقبش رو بپذیرید

  پاسخ
 3. محدثه

  کنکور مهم تره یا سلامتی خودتونو خونوادتون؟؟

  پاسخ
  1. danial_tgz

   الان ینی منظورت اینه کنکور ندیم؟؟؟

   پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی