درآمد رشته های علوم پزشکی

درآمد رشته های مختلف علوم پزشکی در حال حاضر چقدر است ؟

جهت مشاوره در زمینه درآمد رشته های علوم پزشکی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

درآمد رشته های مختلف علوم پزشکی در حال حاضر چقدر است ؟ برای پزشکی قبول شدن باید زحمت زیادی کشید و این رو هیچ کس نمیتونه انکار کنه . برای قبولی دندانپزشکی ، داروسازی وسایر رشته ها هم باید زحمت کشید و تنها کسانی قبول میشن که با علاقه زیاد برای رسیدن به این رشته ها تلاش می کنند .

درآمد رشته های مختلف علوم پزشکی در حال حاضر

درآمد رشته های مختلف علوم پزشکی در حال حاضر چقدر است ؟ »  درآمد رشته های مختلف علوم پزشکی بستگی به بسیاری از پارامتر ها از جمله شهر-تبحر-ساعت کار و...دارد.اما می توان درآمدی تقریبی برای رشته های مختلف در نظر گرفت. رقم های نوشته شده در پست زیر برای کلان شهر ها می باشد.

9099071613

درآمد رشته پزشکی

درآمد رشته های مختلف پزشکی، بستگی به عوامل مختلفی از جمله نوع تخصص، ساعت کاری، شهر و استان محل فعالیت، میزان مهارت و ... دارد. جراحان و فوق تخصصان پزشکی، اغلب تخصص های پزشکی (چشم پزشکی، متخصص قلب و ...)، متخصصان دندانپزشکی، دارو ساز عمومی (در صورت تاسیس داروخانه)، درآمدی بالای 30 میلیون تومان در ماه دارند.

متخصصان داروسازی (به شرط هیئت علمی بودن و بدون داروخانه)، دندانپزشکان عمومی، درآمدی حدود 20 تا 30 میلیون تومان در ماه دارند.

درآمد داروسازان در داخل کشور

آن دسته از افرادی که در بخش‌های دولتی استخدام شده باشند طبیعتاًً طبق قانون حقوق دریافت خواهند کرد اما میزان درآمد در بخش خصوصی به فاکتورهایی نظیر سطح تحصیلات، میزان تخصص، محل کار «داروخانه، بیمارستان، سابقه و مهارت بستگی دارد. همچنین فاکتورهای غیرشخصی مانند موقعیت قرارگیری داروخانه، بزرگی و کوچکی شهر نیز دخیل هستند. معمولاً اگر داروخانه برای خود فرد باشد حداقل 70 میلیون تومان در ماه و اگر در داروخانه‌ای مشغول‌به‌کار شوید درآمدی تا حدود بیشتر از 9 میلیون تومان در ماه نیز خواهید داشت.

رشته فیزیوتراپی (به شرط تاسیس کلینیک)، دکتری علوم آزمایشگاهی و دکتری پرستاری، درآمدی در حدود 15 تا 20 میلیون تومان در ماه دارند.

رشته هایی مانند گفتار درمانی، کاردرمانی، هوشبری، اتاق عمل و شنوایی سنجی درآمدی حدود 5 الی 8 میلیون تومان در ماه دارند.

درآمد رشته های علوم پزشکی  » رشته پزشکی

درآمد رشته های مختلف علوم پزشکی در حال حاضر چقدر است ؟ »    پزشکان بیماری را تشخیص داده و دارو تجویز کرده و بیماری را درمان می کنند. پزشکان متخصص و جراحان نیز به صورت تخصصی و استفاده از روش های تهاجمی در صورت نیاز و بر حسب شرایط بیمار، در درمان یک بیماری نقش مهمی دارند.درآمد رشته های علوم پزشکی  

درآمد یک پزشک یا جراح، بسته به میزان تحصیلات، نوع تخصص، مهارت، و محل کار او « مطب شخصی، بیمارستان، درمانگاه، کلینیک»، به طور میانگین از از 5 میلیون تا 120 میلیون متغییر است.

البته خدمت یک پزشک در مناطق محروم و یا تدریس در دانشگاه ها و هیئت علمی شدن، نیز درآمد خوبی دارد.
رشته دندانپزشکی

درآمد رشته های مختلف علوم پزشکی در حال حاضر چقدر است ؟ »   دندانپزشکان به درمان بیماری های دندان و لثه و ناهنجاری های دهان می پردازند و درمان هایی جهت حفظ سلامتی دهان و دندان، ارائه می دهند.

اگر یک دندانپزشک بعد از سپری نمودن دوره تحصیلات عمومی خود، مایل به کسب تخصص در زمینه دندانپزشکی زیبایی مانند لمینت ها و ایمپلنت های دندانی ، ارتودنسی و سایر درمان های زیبایی دندانپزشکی، باشد، قطعا درآمد خوبی خواهد داشت.

درآمد رشته های مختلف علوم پزشکی در حال حاضر چقدر است ؟ »  البته بخشی از درآمد دندانپزشکان صرف هزینه مواد و ابزار مورد استفاده آن ها برای درمان بیماران، می شود ولی درآمد خالص آن ها بسته به نوع تخصص، میزان مهارت، محل فعالیت، از 8 تا 100 میلیون متفاوت است که جزء پردرآمدترین رشته های پزشکی می باشد.

درآمد رشته های مختلف علوم پزشکی در حال حاضر چقدر است ؟ »  رشته دارو سازی

پردرآمدترین رشته های پزشکی

درآمد رشته های مختلف علوم پزشکی در حال حاضر چقدر است ؟ »   فارغ التحصیلان رشته داروسازی پس از اتمام تحصیلات خود، در کارخانه داروسازی، داروخانه شخصی خود، مسئول فنی داروخانه، آزمایشگاه های تولید دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی و یا در پست های اداری و اجرایی وزارت بهداشت قادر به فعالیت می باشند.

درآمد رشته های مختلف علوم پزشکی در حال حاضر چقدر است ؟ »   درآمد متوسط یک فارغ التحصیل داروسازی بسته محل فعالیت و دانش و تجربه او، از 4.5 میلیون تا 95 میلیون تومان متغییر است که در صورت اخذ مجوز تاسیس داروخانه این مبلغ افزایش خواهد یافت.

9099071613

 

درآمد رشته های علوم پزشکی  »  رشته دامپزشکی

درآمد رشته های مختلف علوم پزشکی در حال حاضر چقدر است ؟ دامپزشکان وظیفه مراقب سلامت و درمان حیوانات خانگی و سایر حیوانات را بر عهده دارند.

فارغ اتحصیلان رشته دامپزشکی، می توانند در کلینیک شخصی خود یا داروخانه های دامپزشکی و کلینیک ها مشغول به کار شوند.
امروزه با افزایش حیوانات خانگی، نیاز به دامپزشکان جهت انجام واکسیناسیون و درمان آن ها، نسبت به قبل بیشتر شده است. و دامپزشکان به طور میانگین درآمدی حدود 3 تا 5 میلیون در ماه دارند که بسته به شرایط مختلف، از جمله محل کار و مهارت او، متغییر است.درآمد رشته های علوم پزشکی

بازار کار بهترین رشته های علوم تجربی

پردرآمدترین رشته های پزشکی

درآمد رشته های علوم پزشکی  »   رشته فیزیوتراپی

درآمد رشته های مختلف علوم پزشکی در حال حاضر چقدر است ؟ »   یک فیزیوتراپیست اگر کسب و کار شخصی داشته باشد و برای خودش کار کند، مهمترین عامل در میزان درآمد او، تعداد بیمارانی است که به او مراجعه می کنند.

که این موضوع نیز به شهر محل کار، موقعیت دفتر کار، توانمندی او در ارتباط گرفتن و جذب بیماران و مواردی از این قبیل برمی گردد. ولی اگر مانند هر کسب و کار دیگری، بتواند خوب عمل کرده و تعداد بالایی از بیماران را جذب و درمان کند، درآمد بسیار خوبی می تواند داشته باشد.درآمد رشته های علوم پزشکی

درآمد رشته های مختلف علوم پزشکی در حال حاضر چقدر است ؟ »   فارغ التحصیلان رشته فیزیوتراپی عمدتا به دلیل نیاز به سرمایه برای راه اندازی کلینیک، معمولا بعد از اتمام دوره تحصیل ترجیح می دهند، ابتدا در یک بیمارستان یا کلینیک فیزیوتراپی مشغول به کار شوند و بعد از کسب تجربه لازم و تأمین سرمایه مورد نیاز، اقدام به راه اندازی کلینیک فیزیوتراپی نمایند.


مشاور گروپدرآمد رشته های مختلف علوم پزشکی در حال حاضر چقدر است ؟ »  اما اگر فیزیوتراپیست در استخدام یک کلینیک، مرکز بهداشتی یا بیمارستان باشد؛ میزان سابقه، پست سازمانی و عواملی از این قبیل، درآمد او را تعیین می کند.

درآمد رشته های مختلف علوم پزشکی در حال حاضر چقدر است ؟ »   در بخش خصوصی، معمولا در شروع، حقوق ثابت فیزیوتراپیست ها کمتر است. به مرور و با گذشت زمان و کسب تجربه بیشتر، معمولا با دریافت درصدی از حق درمان بیماران، به درآمد آن ها افزوده می شود. بررسی های ما در گفتگو با فیزیوتراپیست ها نشان می دهد، کسانی که سابقه کاری بین 2 تا 5 سال دارند، دارای درآمد متوسط 6 تا 18 میلیون در ماه می باشند، که در لیست پردرآمدترین رشته های پزشکی قرار می گیرد.

ویزیت خانگی نیز یکی از روش های کسب درآمد برای فیزیوتراپیست ها، حتی آن هایی است که تازه فارغ التحصیل شده اند و درآمد خوبی دارد. درآمد رشته های علوم پزشکی 

درآمد رشته های علوم پزشکی  » رشته پرستاری

درآمد رشته های مختلف علوم پزشکی در حال حاضر چقدر است ؟  »  مراقبت های پزشکی در قبل و طول و بعد از جراحی بیماران و مراقبت های درمانی آن ها بر عهده پرستار می باشد. امروزه با افزایش نیاز بیمارستان ها و حوزه های مختلف درمانی به پرستاران و اهمیت این قشر در بهبود و ارتقاء وضعیت سلامت یک بیمار، درآمد خوبی برای آن ها وجود دارد.

همچنین پرستاران با شروع دوران کارآموزی خود در طول تحصیل، نیز مبلغی را به عنوان حقوق، دریافت می کنند.

اما به صورت حدودی در آمد پرستاران 4.5 الی 18 میلیون تومان می باشد که با احتساب شیفت های کاری و ادمه تحصیل در مقطع ارشد، این مبلغ قابل افزایش است.

 

درآمد رشته های مختلف علوم پزشکی در حال حاضر چقدر است ؟ »  رشته هایی با درآمد 30 میلیون به بالا در ماه(بالا 30 میلیون می تواند به بی نهایت هم میل کند!):جراحان و فوق تخصص های پزشکی-اغلب تخصص های پزشکی-متخصصین دندانپزشکی-داروساز عمومی به شرط تاسیس داروخانه-دکتری علوم آزمایشگاهی به شرط تاسیس آزمایشگاه

رشته هایی با درآمد 20-30 میلیون در ماه:

دندانپزشک عمومی-متخصصین داروسازی به شرط هیئت علمی بودن و بدون داروخانه.

رشته هایی با درآمد 15-20 میلیون در ماه:

فیزیوتراپی به شرط تاسیس کلینیک-دکتری پرستاری به شرط سوپروایزری و هیئت علمی بودن-دکتری علوم آزمایشگاهی به شرط مسئول فنی و هیئت علمی بودن.

رشته هایی با درآمد 10-15 میلیون در ماه:

پزشک عمومی-متخصصین دامپزشکی به شرط هیئت علمی بودن-کارشناسان بینایی سنجی به شرط تاسیس کلینیک شخصی و مرکز فروش عینک های طبی-دکتری و متخصصین تغذیه به شرط هیئت علمی بودن

رشته هایی با درآمد 8-12 میلیون در ماه :

درآمد رشته های مختلف علوم پزشکی در حال حاضر چقدر است ؟ » داروساز عمومی به عنوان مسئول فنی-کارشناس یا ارشد یا دکتری فیزیوتراپ به عنوان مسئول فنی-بینایی سنج فقط با کلینیک شخصی-گفتار درمانی و کاردرمانی به شرط تاسیس مراکز مربوطه-متخصص دامپزشکی-شنوایی شناسی به شرط تاسیس کلینیک شخصی-پرستار سوپروایزر یا مترون

رشته های با درامد 5 الی 9 میلیون :

دامپزشک عمومی-کارشناسی و ارشد تغذیه-پرستاری با ساعات کار متوسط و کم-علوم آزمایشگاهی-مامایی-گفتار درمانی-کاردرمانی-اتاق عمل-هوشبری و کاردانی پروتز دندانی و فوریت های پزشکی و بهداشت و پزشکی هسته ای و شنوایی شناسی.

سوالات متداول متقاضیان رشته پزشکی

درآمد رشته هوشبری چه میزان است؟

میانگین درآمد کارشناسان رشته هوشبری حدود 4 میلیون تومان در ماه است.

پردرآمد ترین رشته های پزشکی کدام است؟

در این مقاله به بیان توضیحاتی در رابطه با درآمد هر یک از رشته های پزشکی پرداخته ایم.

درآمد رشته های مامایی، هوشبری و اتاق عمل چه میزان است؟

رشته های مذکور درآمدی حدود 3 الی 5 میلیون تومان در ماه دارند.

3.5/5 - (239 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه درآمد رشته های علوم پزشکی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. zhra

  سلام کسی درمورد رشته های پروتز های دندانی و پرستاری دندانپزشکی اطلاعاتی داره ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید .

  پاسخ
 2. محمد

  سلام
  تخصص چشم سختر یا قلب؟
  کدام امکان پیشرفت بیشتر دارد؟

  پاسخ
  1. سروش

   تخصص چشم قبولیش سخت تره فقط نفرات اول ازمون رزیدنتی میتونن قبول بشن و درامد بسیار خوبی داره ،قلب هم درامد بالایی داره اما استرس بالا و کشیک زیاد و دوره نسبتا طولانی رزیدنتی از مشکلاتشه
   خب به هرحال مریض چشم قرار نیست بمیره اینم یه مزیته …..

   پاسخ
   1. محمد

    سلام ممنون آقا سروش
    پتانسیل کدام برا پیشرفت بیشتره چشم یا قلب؟
    متوسط درامد هر کدام ؟

    پاسخ
 3. صادق

  سلام
  درآمد متخصص چشم بیشتره یاقلب؟

  پاسخ
 4. محمد

  سلام
  بعد تخصص پزشک های قلب و چشم هر دو باید شیفت شب بدهند یا خیر؟ شیفت دارند؟
  کدام امکان پیشرفت بیشتری دارد

  پاسخ
 5. آروین

  به نظرتون ریاضی بردارم یا تجربی علاقه ی شدیدی به جراحی عمومی دارم ولی مهندسی هم شغل پدریم هس کلا موندم چی بزنم

  پاسخ
 6. حمید

  سلام
  درآمد رزیدنت ها چقدره؟ماهانه؟
  چند ساعت شیفت درهفته دارند؟

  پاسخ
 7. .....

  سلام بنظرتون فوق تخصص گوارش چقدر پول میگیره و ایا درامدش؟

  پاسخ
 8. مهران

  سلام ب نظرتون رشته دندانپزشکی بهتره یا دامپزشکی عمومی

  پاسخ
 9. زهرا

  توی رشته پرستاری بعد ۴ سال وارد بازار کار میشید که حقوق یه پرستار توی طرحش ۸ میلیونه ،این مطالبی که توی سایت های دیگع میزنن غلطه که ۳ یا ۴ اینل برای خیلی وقت پیشه ،بعدش با گرفتن ارشد میتونین سرپرستار بشین یا عضو هیئت علمی دانشگاه(خیلی از استادای کار ورزی ما با ارشد عضو هیئت علمی شدن)بعد از اون اگه دکتری هم بگیرین که دیگه عالی ترین شرایط رو دارین ،عضویت در هئت علمی دانشگاه که پرستیژ خیلی بالایی داره و درامدش تا ۳۰ میلیون هم میرسه به شرط کار در بیمارستان
  اینا مزایای پرستاریه ،حیف نیست که ۷ سال جون بکنی تازه بشی دکتر عمومی تاا بخوای مطب بزنی دیگه پیر شدی ،خیلیا به خاطر پول و درامد یا اینکه بهشون خانم یا اقای دکتر بگن سال ها از عمرشون رو پشت کنکور می گذرونن که اشتباه محضه

  پاسخ
 10. راحله

  سلام میخواستم بدونم بازار کار و درآمد رشته جراح عمومی خوبه؟یعنی استخدام داره
  من بین این و فیزیوتراپی گیر کردم میترسم بعد تموم کردن دوران تحصیلی نتونم جراح عمومی بشم

  پاسخ
 11. احمد

  درآمد دامپزشکی ، مسئولین فنی از ۷.۵ تا۱۶ در سال ۱۴۰۰ و در صورت تاسیس داروخانه یا کلینیک درآمد بالای ۲۰ تا ۱۵۰ تومن در ماه هم گزارش شده.

  پاسخ
 12. مبینا

  با سلام
  من کارشناسی شیمی کاربردی دارم و میخواستم ارشد بیوشیمی بالینی ( زیر مجموعه علوم ازمایشگاهی) وزارت بهداشت شرکت کنم. ایا این رشته ای خوبی است؟ کدام زیر مجموعه ارشد علوم ازمایشگاهی بازار کار خوبی دارد؟میتونن در بیمارستان و ازمایشگاه های دولتی و…. کار کنم؟ درآمد خوبی دارد؟ برای ادامه تحصیل دکترا در خارج قبول می کنند؟ یا رشته شیمی داروئی که یکی از گرایش ارشد شیمی است؟

  پاسخ
 13. الهه

  سلام. به نظرتون مامایی یا پرستاری؟

  پاسخ
 14. امین

  سلام یک جراه مغز چند سال باید بخواند تا متخصص بشود و درآمدش چقدر است

  پاسخ
 15. سهند

  این در آمدها برای حد اقل ۲ سال پیشه بعد کرونا پیراپزشکی خیلی بالا رفته

  پاسخ
 16. پرهام

  سلام میخاستم بپرسم که درآمد متخصص پوست مو چقدر در ماه است؟
  با تشکر

  پاسخ
 17. حسین

  اونی که داشتی از فواید پرستاری و حقوق بالای 30 میلیون برای دکتری اش میگفتی اگه کسی بخواد دکتری پرستاری رو بگیره خب میره تخصص پزشکی رو میگیره تازه حقوقش هم بیشتر هست و کلی مزایای دیگه که پزشکی داره اما پرستاری نداره

  پاسخ
 18. ناهید

  درس میگه حتما ک نمیخاد پشت سر هم بخونی وسطش هم میشه سر کار رفت. بعد ارشد پرستاری میشه هیت علمی بشی

  پاسخ
 19. ناهید

  درس میگه در مورد رشته پرستاری حتما ک نمیخاد پشت سر هم بخونی وسطش هم میشه سرکار رفت. بعد ارشد پرستاری میشه هیت علمی بشی ولی پزشکی باید پشت سر هم بخونی

  پاسخ
 20. Elena

  ببخشید یه سوال داشتم
  من میخوام مهاجرت کنم و میخواستم بپرسم درامد کدوم رشته برای مهاجرت خوبه مثلا پزشکی که صد میلیون در ماه میانیگنشه برای مهاجرت پولش کمه
  میشه رشته ای بگید که بشه با پولش مهاجرت کرد؟؟؟

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی