ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 97

ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 97

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 97

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مطلب قصد داریم به مبحث ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 97 - 98 بپردازیم. تحصیل در دانشگاه تربیت معلم همواره پر تقاضا بوده و رشته های مختلف و متنوعی در مقاطع مختلف دانشگاه تربیت معلم ارائه می شوند که مناسب برای داوطلبین با شرایط و علایق خاص می باشد. این رشته ها با تأیید وزارت علوم و فناوری توسط سازمان سنجش اعلام می شود و متقاضیان می توانند در زمان انتخاب رشته ی خود از کد رشته های مورد نظر خود استفاده و اقدام به انتخاب آنها نمایند.ر

ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 97 - 98

به اطلاع كليه داوطلباني كه در آزمون سراسري سال 1397 شركت كرده و در جلسه آزمون حاضر بوده‌اند، مي‌رساند وزارت آموزش و پرورش پس از اعلام نتايج نهايي آزمون فوق علاوه بر ظرفيت‌هاي‌ مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (دفترچه شماره 2) و اصلاحيه‌هاي بعدي آن، براي پذيرش و ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 97 - 98 اعلام ظرفيت نموده و متقاضیان خواهان تکمیل ظرفیت در بعضی از كد رشته محل‌هاي مربوط به پرديس‌هاي دانشگاه فرهنگيان و دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي تهران شده است كه با توجه به تأييد پذيرش توسط دفتر گسترش آموزش عالي،  کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون با نمره کل بالاي 6500 (با توجه به كارنامه نتايج علمي اوليه) می‌توانند براساس ضوابط و شرايط مندرج در صفحات 2 و 3 بخش پيوست‌هاي دفترچه راهنماي انتخاب رشته (مندرج در سايت) و مفاد اين اطلاعيه، از روز ‌دوشنبه مورخ 97/08/21 لغايت يكشنبه مورخ 97/08/27 به پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشاني: www.sanjesh.org مراجعه و ضمن اطلاع از کدرشته‌هاي مربوط، نسبت به ثبت‌نام و تكميل فرم انتخاب رشته (حداكثر تا 25 كدرشته محل) به روش اينترنتي، اقدام نمايند.

برای آگاهی از جدیدترین اخبار دانشگاه فرهنگیان با کارشناسان اختصاصی این دانشگاه در مجموعه مشاور گروپ تماس بگیرید.

کنکور سراسری

ترتیب مراحل تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 97

1- پذيرش دانشجو در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 1397، منحصراً براي پرديس‌هاي دانشگاه فرهنگيان و دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي صرفاً براساس شرايط و ضوابط مندرج در صفحات 2 و 3 «بخش پيوست‌ها» دفترچه راهنماي انتخاب رشته آزمون سراسري سال 1397 خواهد بود.

تبصره: تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان برای رشته محلهایی که پذیرش آنها در استان قم صورت می گیرد داوطلبانی که حداقل 2 شهر از 4 شهر «محل اخذ مدرک تحصیلی سال آخر» ، «محل اخذ مدرک تحصیلی سال ماقبل آخر» ، «محل اخذ مدرک تحصیلی دو سال آخر» و یا «محل تولد» آنها در شهر قم باشد مجاز به انتخاب کدرشته های مربوط به استان قم خواهند بود.

2- پذيرفته‌شدگان متمركز آزمون سراسري در هر يك از كد رشته‌هاي تحصيلي بورسيه و يا شرايط خاص كه به دستگاه‌هاي اجرايي تعهد خدمت دارند و همچنين پذيرفته‌شدگان رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه‌هاي فرهنگيان و تربيت دبير شهيد رجايي كه متعهد خدمت به وزارت آموزش و پرورش هستند، مجاز به ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و شركت در گزينش رشته‌هاي تحصيلي مندرج در اين اطلاعيه نمي‌باشند. سایر پذیرفته شدگان رشته های متمرکز اعم از قبولین دوره های روزانه، نوبت دوم، پردیس خودگردان، پیام نور، غیرانتفاعی و ... منعی برای انتخاب رشته در این مرحله ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان ، ندارند اما توجه داشته باشند درصورت قبولی در مرحله تکمیل ظرفیت رشته های دانشگاه فرهنگيان و دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي قبولی قبلی آنها باطل خواهد شد.

3- داوطلباني كه قبلاً در يكي از كدرشته‌محلهاي پرديس‌هاي دانشگاه فرهنگيان و يا دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي معرفي شده‌اندولي به علت (موارد پزشكي، معدل و يا سن) واجد شرايط نبودند مجاز به شركت در مرحله (تكميل ظرفيت) نمي‌باشند.لازم به توضيح است از اين دسته از داوطلبان در شهريور ماه به علت نداشتن شرايط، مصاحبه تخصصي بعمل نيامده است.

4- داوطلباني كه از آنان مصاحبه تخصصي بعمل آمده و دليل مردودي آنان منحصراً نداشتن حدنصاب در مصاحبه تخصصي بوده، مجاز به انتخاب رشته مجدد در اين مرحله (تكميل ظرفيت) خواهند بود. 

5- آن دسته از داوطلباني كه در زمان انتخاب رشته علاقمندي خود را به رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه‌هاي فرهنگيان و تربيت دبير شهيد رجايي اعلام ننموده‌اند و واجد شرايط مي باشند در اين مرحله براي ﺷﺮﻛﺖ در ﮔﺰﻳﻨﺶ اﻳﻦ رﺷﺘﻪ ﻫﺎ، ﻻزم اﺳﺖ ﻗﺒﻞ از اﻧﺘﺨﺎب رﺷﺘﻪ اﻳﻨﺘﺮﻧﺘﻲ، ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﭘﺮداﺧﺖ ﻣﺒﻠﻎ 55.000 (پنجاه و پنج و ﻫـﺰار) رﻳـﺎل ﻣﻨﺤﺼـﺮاً ﺑﺼﻮرت اﻟﻜﺘﺮوﻧﻴﻜﻲ، از ﻃﺮﻳﻖ ﻛﺎرت‌ﻫﺎي ﺑﺎﻧﻜﻲ ﻋﻀﻮ ﺷﺒﻜﻪ ﺷﺘﺎب اﻗﺪام ﻧﻤﺎﻳﻨﺪ.

6- در گزينش نهايي رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه فرهنگيان و دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي منحصراً كساني به عنوان پذيرفته شده نهايي اعلام مي‌گردند كه برابر برنامه زماني، در مراحل فرآيند مصاحبه و يا ساير مراحل گزينش شركت نموده و صلاحيت عمومي و تخصصي آنان نيز مورد تأييد آموزش و پرورش قرار گرفته و همچنين حدنصاب نمره‌ علمي نهايي لازم را در مقايسه با ساير داوطلبان دركدرشته محل انتخابي كسب نمايند. 

7- شيوه پذيرش و گزينش در مرحله تكميل ظرفيت، همانند رشته‌هاي متمركز با شرايط خاص در آزمون سراسري سال 97 انجام خواهد شد.

8- داوطلباني كه در فرايند تكميل ظرفيت، در رديف پذيرفته شدگان نهايي قرار بگيرند و متعاقب آن در رشته‌هاي نيمه‌متمركز دانشگاه فرهنگيان و دانشگاه تربيت دبير شهيد رجايي نيز قبول شوند، ملزم به ثبت‌نام و تحصيل در رشته نيمه متمركز بوده و قبولي متمركز آنان كان‌لم يكن تلقي خواهد شد. 

9- از معرفي شدگاني مصاحبه اختصاصي به عمل خواهد آمد كه داراي شرايط و ضوابط اختصاصي رشته‌هاي مورد نياز آموزش و پرورش دفترچه راهنماي انتخاب رشته آزمون سراسري سال 1397 و اطلاعيه‌هاي اصلاحي بعدي سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور که در ادامه ملاحضه خواهید کرد ،  در غير اين‌صورت انجام مصاحبه علمي - تخصصي، منتفي خواهد بود. بر اين اساس از داوطلباني كه فاقد شرايط اختصاصي آموزش و پرورش بوده و بدون توجه به ضوابط اعلام شده اقدام به انتخاب رشته نمايند از فرآيند مصاحبه تخصصي و بررسي صلاحيت‌هاي عمومي حذف خواهند شد. 

  1.  كسب نمره علمي كل 6500 و بالاتر در زيرگروه گروه آزمايشي مربوط براي مجاز شدن براي انتخاب رشته،
  2. داشتن حداقل معدل كل 15 در دوره متوسطه دوم (معدل سه پايه اول، دوم و سوم)،
  3. برخورداري از سلامت كامل تن و روان و شرايط مناسب جسماني برای حسن انجام وظیفه معلمی،
  4. داشتن حداكثر سن 22 سال تمام در بدو ورود به دانشگاه (1375/07/01 به بعد باشند.

تبصره: حداقل معدل و حداكثر سن ، در ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان تحت هیچ شرايطي تغيير نخواهد كرد.

10- دامنه پذيرش و محل خدمت در كليه كدرشته محل‌هاي مربوط به مرحله تكميل ظرفيت صرفاً براساس دامنه پذيرش و محل خدمت مندرج در دفترچه شماره (2) و اصلاحيه‌هاي بعدي مي‌باشد. 

11- چنانچه فردي با ارائه اطلاعات نادرست پذيرفته شود و يا متعاقب آن مشخص گردد كه شرايط لازم را نداشته است در هر مرحله از ثبت نام تکمیل ظرفیت فرهنگیان، تحصيل و يا استخدام آزمايشي و قطعي، قبولي وي لغو مي‌گردد و حسب مورد مكلف به پرداخت خسارت‌هاي ناشي از آن خواهد بود.

 جدول رشته محل‌هاي تكميل ظرفيت سراسري 97 - فرهنگيان فرمت PDF


برای آگاهی از جدیدترین اخبار دانشگاه فرهنگیان با کارشناسان اختصاصی این دانشگاه در مجموعه مشاور گروپ تماس بگیرید.

کنکور سراسری

 ظرفیت دانشگاه فرهنگیان در سال 97

دانشگاه فرهنگیان در حال حاضر ظرفیت 24 هزار نفری از طریق پذیرش در کنکور دارد و کسانی در این دانشگاه پذیرش می شوند که نهایتا رتبه 6500 را کسب کرده و معدل دیپلم آنان هم حداقل 15 باشد که در زمان اعلام اسامی پذیرفته شدگان در این دانشگاه بیش از دو سه برابر ظرفیت اعلام خواهد شد تا بعد از اعلام اسامی و گذراندن مرحله مصاحبه پذیرفته شدگان نهایی معرفی شوند.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان 97

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
  1. رضا

    با سلام، من در انتخاب رشته مردادماه کنکورسراسری97 با این که نمره کل 7036در رشته تجربی منطقه سه بود برای مصاحبه تربیت معلم دعوت نشدم به نظرعلتش چیست؟ ممنون از پاسخگویی.

    پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی