تغییر شیوه پذیرش دانشجوی پزشکی در تمام مناطق

635656583195198047 1

جهت مشاوره در زمینه تغییر شیوه پذیرش دانشجوی پزشکی در تمام مناطق

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

تغییر شیوه پذیرش دانشجوی پزشکی در تمام مناطق

تغییر شیوه پذیرش دانشجوی پزشکی در تمام مناطق

هیئت رئیسه دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران بر بازنگری پذیرش دانشجوی پزشکی در مقاطع عمومی، تحصیلات تکمیلی و دوره های تخصصی و فوق تخصصی و کاهش سهمیه های این دانشگاه تاکید کرد.

به گزارش مشاورگروپ به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر شهریار نفیسی از برگزاری جلسه مشترک هیات رئیسه دانشگاه و گروه های علوم پایه دانشکده با حضور هیئت رئیسه دانشکده پزشکی خبر داد و گفت: این جلسه روز یکشنبه ۲۹ دی ماه برگزار خواهد شد و اعضای هیئت رئیسه دانشکده و مدیران گروه های علوم پایه می توانند مطالب خود اعم از مشکلات، چالش ها و راهکارها را در این جلسه بیان کنند.

کاهش تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی و تاثیر سوء آن بر روند تولید علم در علوم پایه، کمبود امکانات و تجهیزات در گروه های علوم پایه، ساماندهی کانکس ها و فضای مربوط به استراحت دانشجویان و… از جمله مواردی بود که مقرر شد اعضای هیئت رئیسه در خصوص آن در جلسه مشترک با هیئت رئیسه دانشگاه صحبت کنند.

همچنین در این نشست اعضای هیئت رئیسه بر بازنگری و تغییر در نوع پذیرش دانشجو در تمام مقاطع بویژه دوره های تخصصی و فوق تخصصی تاکید و تصریح کردند، که با توجه به جایگاه و شان دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، مدل پذیرش در این دانشکده مجزا از سایر دانشگاه ها باشد. توضیح این که مقرر شد مدل پیشنهادی دانشکده پزشکی به وزارت بهداشت ارسال شود.

در ادامه نشست هیات رئیسه دانشکده پزشکی دکتر رضایی دبیر دومین جشن «قدر استاد»، با اشاره به بررسی زمانبندی های پیشنهادی برگزاری دومین جشن قدر استاد گفت: این مراسم صبح روز پنجشنبه چهارم اردیبهشت ماه ۹۹ در تالار ابن سینای دانشکده پزشکی برگزار خواهد شد.

همچنین در این نشست هیئت رئیسه دکتر جواد توکلی معاون دانشجویی فرهنگی دانشکده پزشکی در خصوص هدایای روز استاد گفت: امسال نیز مانند سالهای گذشته باید هدیه ای حاوی ابلاغ پیام تبریک و به جهت یادبود و بزرگداشت مقام استاد متناسب با بودجه دانشکده تهیه شود.

هر یک از اعضای هیئت رئیسه پیشنهادهای خود را در این مورد بیان کردند و قرار شد تصمیم گیری نهایی در این خصوص در کارگروه فرهنگی دانشکده صورت پذیرد.

در ادامه دکتر ایرج کاشانی معاون آموزش تحصیلات تکمیلی دانشکده پزشکی، ضمن انتقاد از آموزش ضمن خدمت و ارائه مدرک معادل کارشناسی ارشد به شرکت کنندگان این دوره ، گفت: اخیرا آموزشی تحت عنوان ضمن خدمت به صورت رشته به رشته در حال گسترش است که کارکنان دانشکده در قالب شرکت در این دوره، مدرک معادل کارشناسی ارشد دریافت می کنند و کوریکولوم مطابق با دوره کارشناسی ارشد برای این دوره ها اجرا می شود.

وی با بیان این که افرادی که وارد این دوره می شوند، در هیچ آزمون و کنکوری شرکت نکرده اند، گفت: این نوع پذیرش و برگزاری این دوره موجب بی انگیزه شدن دانشجویان می شود چرا که فرصت شغلی و رقابت شغلی دانشجویان را تهدید می کند.

کاشانی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی تهران تنها دانشگاهی است در کشور که این دوره را به این صورت و با اعطای مدرک، برگزار می کند.

معاون آموزش تحصیلات تکمیلی دانشکده پزشکی خاطرنشان کرد: اساتید مدرس این دوره ها به صورت خاص انتخاب شده اند به نحوی که یا از میان اساتید بازنشسته هستند و یا صرفا تعداد محدودی از اساتید که فعالیت چندانی در گروه ندارند، از مدرسان این دوره هستند که این موضوع نیز عاملی برای کاهش انگیزه میان اساتید شده است.

کاشانی با انتقاد از مدل برگزاری این دوره ها، خواستار نظارت و ایجاد سازو کار قانونی برای این دوره ها شد و گفت: دوره آموزش ضمن خدمت باید به صورت دوره توانمندسازی برای کارکنان باشد و مدرکی اعطا نشود.

دکتر احمدرضا دهپور استاد گروه فارماکولوژی و عضو مشاور هیئت رئیسه خواستار بازنگری و تغییر در نحوه پذیرش دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی شد و گفت: اخیرا افرادی در مقاطع تحصیلات تکمیلی پذیرفته می شوند که مدرک قبلی آنها هیچ گونه سنخیتی با علوم پایه پزشکی ندارد.

دکتر امینیان عضو مشاور هیات رئیسه و رئیس دانشکده پزشکی پردیس بین الملل نیز توضیحی درخصوص بازنگری مدل پذیرش دانشجوی پزشکی بین الملل ارائه کرد و گفت: پس از اجرای تغییرات ۱۹ نفر در بهمن ۹۷ و ۲۱ نفر در ورودی مهر ۹۸ وارد دانشکده پزشکی پردیس بین الملل شدند.


امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه تغییر شیوه پذیرش دانشجوی پزشکی در تمام مناطق

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی