اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری 99 | درخواست تغییر اولویت

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1400

جهت مشاوره در زمینه اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری 99 | درخواست تغییر اولویت

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله آموزشی به بیان توضیحاتی در رابطه با اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری 99 و نحوه ثبت درخواست خواهیم پرداخت. پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری، در صورتی که داوطلبان از رشته محل پذیرفته شده خود رضایت نداشته باشند، می توانند تقاضای بررسی اولویت بعدی و رفع محرومیت از کنکور سراسری 1400 نمایند. داوطلبان برای ثبت درخواست خود باید به سایت سازمان سنجش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه نمایند. با ما همراه باشید.

اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری 99 | درخواست تغییر اولویت

اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری

آن دسته از پذيرفته شدگانی كه مدعی هستند در انتخاب رشته خود مرتكب اشتباه شده اند و به دلیل همین اشتباه تقاضای بررسی كدرشته اولويت بعدی در فرم انتخاب رشته و يا مجوز شركت در آزمون سال آينده (برای قبولين رشته های دوره روزانه) را دارند، می بايست مطابق با دستورالعمل زير از تاریخ 99/08/15 تا تاريخ 99/08/23 اقدام نمايند.

فقط تقاضای داوطلبانی در این مرحله بررسی خواهد شد که داوطلب در درج کد رشته محل ها در فرم انتخاب رشته دچار اشتباه شده باشد و به سایر درخواست ها طبق ضوابط پاسخ داده می‌شود.

نحوه ارسال تقاضای اولویت بعدی رشته انتخابی

نحوه ارسال «تقاضای اولویت بعدی رشته انتخابی و یا مجوز شرکت در آزمون سراسری سال 1400 به دلیل اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری در ادامه مقاله ارائه داده شده است:

درخواست ها صرفا باید به روش اعلام شده ارسال شود تا مورد بررسی قرار گیرد بنایراین از ارسال درخواست بررسی در این مورد از سامانه darkhast.sanjesh.org خودداری فرمایید.

 1. ورود به سيستم پاسخگویی به نشانی اینترنتی request.sanjesh.org
 2. ورود به سیستم با استفاده از نام کاربری و رمز عبور
 3. انتخاب درخواست جدید
 4. انتخاب و تایید گزینه آزمون سراسری و سال 99
 5. انتخاب گزينه تقاضای بررسی اشتباه در انتخاب رشته
 6. ثبت درخواست خود با ذکر دلیل
 7. پس از ثبت درخواست برای داوطلب شماره نامه و کد رهگیری از طریق پیام کوتاه ارسال می شود.
 8. نتیجه بررسی از طریق پیامک ارسال می شود.

انواع درخواست اشتباه در انتخاب رشته آزمون سراسری 99

داوطلبان پس از ورود به سامانه ثبت درخواست اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری 99 و انتخاب گزینه "بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای اولویت بعدی" می توانند نوع درخواست خود را انتخاب نمایند. در ادامه مقاله انواع درخواست اشتباه در انتخاب رشته آزمون سراسری 99 بیان شده است:

انواع درخواست اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری

 • درخواست بررسی اولویت های بعدی 

پس از انتشار کارنامه نهایی داوطلبان، رتبه داوطلب به همراه رتبه آخرین فرد پذیرفته شده، در کلیه رشته های انتخابی داوطلب قابل مشاهده می باشد.

در صورتی که داوطلبی از رشته محل قبولی خود رضایت نداشته باشد و قصد بررسی اولویت های بعدی را داشته باشد، می توانند درخواست خود را در سامانه ثبت درخواست اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری 99 ثبت نماید.

 •  درخواست مجوز برای شرکت در آزمون سراسری 1400

در صورتی که داوطلبی پس از انتخاب رشته کنکور سراسری در دوره روزانه پذیرفته شود، از انتخاب رشته محل های کنکور سراسری سال آینده محروم خواهد شد.

در این صورت داوطلب می تواند، درخواست خود را مبنی بر اشتباه در انتخاب رشته آزمون سراسری در سایت سازمان سنجش کشور ثبت نماید و با لغو محرومیت، در کنکور 1400، نسبت به انتخاب رشته محل های دوره روزانه اقدام کنند.

 • ثبت درخواست تغییر دوره قبولی

پس از انتشار کارنامه نهایی کنکور سراسری، در صورتی که داوطلبی، از دوره پذیرفته شده خود (روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگران) رضایت نداشته باشد، می تواند نسبت به ثبت درخواست خود مبنی بر تغییر دوره پذیرفته شده، اقدام نماید.

 • درخواست به حد نصاب نرسیدن محل قبولی

در صورتی که ظرفیت دانشگاه انتخابی داوطلب در آن کد رشته محل به حد نصاب نرسد، داوطلب می تواند درخواست خود را مبنی بر به حد نصاب نرسیدن محل قبولی در سایت سنجش ثبت نماید تا سازمان سنجش انتخاب های بعدی داوطلب را بررسی نماید یا لغو محرومیت از کنکور سراسری 1400 برای وی صادر شود.

تذکرات مهم پیرامون ثبت درخواست اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری

 1. به درخواست هایی که به هر طریق بعد از اتمام مهلت تعیین شده (تاریخ 99/08/15 تا تاريخ 99/08/23) ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 2.  داوطلبانی که در سیستم پاسخگویی عضو نیستند لازم است پس از ورود به لینک نسبت به عضویت در آن با استفاده از اطلاعات ثبت نام آزمون سراسری اقدام نمایند.
 3. امکان ثبت درخواست و بررسی در این مورد منحصرا پس از انتشار کارنامه نهایی در تاریخ 99/08/15 و مشاهده و بررسی وضعیت انتخاب رشته مندرج در کارنامه نهایی توسط داوطلبان امکان پذیر خواهد بود.
 4. در صورتی که سازمان سنجش با بررسی اولویت بعدی داوطلب موافقت کند، برای ورودی بهمن ماه می توانند وارد دانشگاه شوند.

زمان اعلام نتایج بررسی اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری

زمان پاسخگويی حداكثر يک ماه پس از آخرين مهلت تعيين شده برای ثبت بررسی خواهد بود. لذا داوطلباني كه در آزمون پذيرفته شده اند بهتر است تا زمان مشخص شدن نتيجه بررسی در دانشگاه محل قبولی ثبت نام نمايند. در غير اينصورت سازمان مسئوليتی در این خصوص، در صورت عدم موافقت با درخواست داوطلب را نخواهد داشت.

لازم به ذكر است پس از بررسی های لازم و اتخاذ تصمیم، نتيجه به نحو مقتضی (از طريق پيامک) به داوطلب اطلاع داده خواهد شد.

داوطلبان در صورت بروز هرگونه مشکل برای ثبت درخواست اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری 99، می توانند بدون تعیین وقت قبلی و از ساعت 8 صبح الی 12 شب، با کارشناسان مجرب مجموعه مشاور گروپ در این زمینه تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایند.

مطالب پیشنهادی برای مطالعه

سوالات متداول داوطلبان

داوطلبان برای ثبت درخواست اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری باید به چه سایتی مراجعه نمایند؟

داوطلبان باید درخواست خود را در سایت سازمان سنجش کشور ثبت نمایند.

نتایج از چه طریقی به اطلاع داوطلب می رشد؟

نتیجه بررسی از طریق پیامک ارسال می شود.

امکان ثبت درخواست از چه زمانی وجود دارد؟

امکان ثبت درخواست و بررسی در این مورد منحصرا پس از انتشار کارنامه نهایی در تاریخ 99/08/15 و مشاهده و بررسی وضعیت انتخاب رشته مندرج در کارنامه نهایی توسط داوطلبان امکان پذیر خواهد بود.

امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه اشتباه در انتخاب رشته کنکور سراسری 99 | درخواست تغییر اولویت

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی