vums.ac.ir | دانشگاه علوم پزشکی هوشمند

دانشگاه علوم پزشکی هوشمند vums.ac.ir

جهت مشاوره در زمینه vums.ac.ir | دانشگاه علوم پزشکی هوشمند

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله از مشاور گروپ به معرفی دانشگاه علوم پزشکی هوشمند و سایت رسمی آن یعنی vums.ac.ir می پردازیم. با معرفی سامانه های مهم این دانشگاه مانند سامانه نوید، سامانه سما، سامانه آرمان و … قدمی در شناخت هر چه بیشتر این دانشگاه برداشته ایم.

با مطالعه این مقاله به لیست بهترین دانشگاه های مجازی کشور در حوزه علوم پزشکی دست پیدا می کنید. اگر متقاضی آموزش های مجازی و آنلاین این دانشگاه ها هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

معرفی دانشگاه علوم پزشکی هوشمند

دانشگاه علوم پزشکی هوشمند

دانشگاه علوم پزشکی هوشمند اولین و تنها دانشگاه تخصصی در این حوزه، به ریاست دکتر آرش خجسته با هدف گسترش آموزش‌ های مجازی و روش‌ های آموزشی مبتنی بر فناوری در سال ۱۳۹۴ تاسیس شد. در ابتدا نام این دانشگاه، دانشگاه علوم پزشکی مجازی بود اما در جلسه شورای ۲۸۵ شورای گسترش، نام این دانشگاه به دانشگاه علوم پزشکی هوشمند تغییر پیدا کرد.

هدف این دانشگاه تربیت دانشجوی توانمند در فناوری های روز جهان، گسترش مرزهای دانش علوم پزشکی در حوزه فضای مجازی و به دنبال آن پاسخگویی به نیاز‌های جامعه است. در دوران شیوع کرونا، این دانشگاه با راه اندازی سامانه‌ های یادگیری مثل سامانه نوید و سامانه آرمان،کمک بزرگی به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و حفظ شرایط آموزشی آن ها کرد.

در دوران پسا کرونا هم که آموزش از حالت صرفا مجازی خارج شده، استفاده از روش های آموزش ترکیبی (مجازی و حضوری ) می تواند در یادگیری دانشجویان بسیار موثر باشد. به همین دلیل دانشگاه علوم پزشکی هوشمند بر اساس دستور مقام عالی وزارت، در تمام ابعاد سلامت به استفاده از فناوری‌های پیشرفته دیجیتال و به کارگیری آن‌ ها در آموزش علوم پزشکی ملزم شده است.

دانشگاه مجازی علوم پزشکی هوشمند

دانشگاه علوم پزشکی هوشمند در سطوح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی(Ph.D) در رشته­ های مرتبط با فضای مجازی اقدام به جذب دانشجو می کند، و با ارائه بستر سخت افزاری و نرم افزاری مناسب به سایر دانشگاه­ های کشور و مراکز علمی و سازمان­ های دولتی و خصوصی داخلی و خارجی موجب توسعه آموزش­ های مجازی می گردد.

تعداد دانشجویان این دانشگاه  در حال حاضر به عددی بیش از ۴۵۳۲ نفر می رسد.

در برنامه راهبردی دانشگاه علوم پزشکی هوشمند هفت محور اصلی به منظور ارتقای آموزش، پژوهش،‌ تولید و ترویج علوم پزشکی در حوزه فضای مجازی مورد توجه قرار گرفته است. این هفت محور عبارتند از:

 • پردیس هوشمند
 • آموزش هوشمند
 • بیمارستان هوشمند
 • مراقبت سلامت هوشمند
 • یادگیری الکترونیکی ترکیبی هوشمند
 • کلاس درس هوشمند
 • تعلیم و تربیت هوشمند

مزایای دانشگاه علوم پزشکی هوشمند

کاهش هزینه خدمات درمانی و دسترسی آسان مردم به درمان با استفاده از فناوری‌ های پیشرفته دیجیتال یکی از مزایای دانشگاه هوشمند است. یکی از اهداف درمانی این دانشگاه، راه اندازی کلینیک‌ های آنلاین و تله مدیسین است بدین ترتیب افراد مناطق محروم هم می توانند از خدمات پزشکی از راه دور (تله مدیسین) بهره مند شوند.

انواع خدمات آموزشی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی هوشمند به صورت مجازی به شرح زیر است:

 • ارائه انواع نرم ­افزارهای مدیریت یادگیری (Learning Management System)
 • ارائه نرم­ افزارهای ارائه آموزش ­های باز وسیع (Massive Open Online Courses)
 • مدیریت محتوا (Learning Content Management System)
 • مدیریت دوره (Course Management System)
 • مدیریت اطلاعات (Management Information System)
 • ارائه نرم­ افزارها و سامانه ­ها و پورتال ­های حد واسط (Interface)
 • ارائه نرم ­افزارهای مربوط به شبیه ­سازی (Simulation)
 • ارائه نرم ­افزارهای مربوط به بیماران و محیط­ های مجازی (Virtual patients and environments)
 • ارائه سخت­ افزارهای مورد نیاز نرم افزارها با تهیه داخلی و یا سفارش خارج از دانشگاه (Outsource)

در صورت وجود هرگونه سوال درباره دانشگاه علوم پزشکی هوشمند با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۳ تماس حاصل فرمایید. ما در مشاور گروپ همه روزه (حتی ایام تعطیل) از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.

moshavergroup.com

vums.ac.ir

سایت دانشگاه علوم پزشکی هوشمند به نشانی vums.ac.ir به منظور خدمت رسانی به دانشجویان رشته های مجازی و انتشار اطلاعیه ها و اخبار مربوط به این دانشگاه راه اندازی شده است.

سایت  vums.ac.ir با معرفی اهداف و رسالت این دانشگاه به ارائه علم آموزش مجازی در دانشگاه­ های علوم پزشکی کشور و توسعه زیرساخت­ های لازم، و همچنین ارائه محتوا های الکترونیکی استاندارد به تمام دانشگاه ­های کشور می پردازد.

دانشگاه علوم پزشکی آموزش هوشمند در سایت vums.ac.ir از طریق سامانه نوید، سامانه آرمان و سامانه سما و با راه ­اندازی و توسعه رشته­ های اختصاصی آموزش مجازی در رشته های یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی، روانشناسی سلامت فضای مجازی، اخلاق پزشکی در فضای مجازی، سلامت الکترونیکی و … دانشجو می پذیرد.

سایت vums.ac.ir

بخش های مختلف سایت vums.ac.ir شامل معرفی دانشگاه، دبیرخانه شورای عالی آموزش مجازی، معرفی سامانه ها، مرکز رشد و کمیته هوش مصنوعی می باشد. سایت دانشگاه علوم پزشکی هوشمند با برگزاری وبینار های آموزش مجازی و وبینار های تخصصی در حوزه علوم پزشکی به یادگیری هرچه بیشتر دانشجویان کمک می کند. برای دستیابی به وبینارهای دانشگاه به آدرس webinar.vums.ac.ir مراجعه نمایید.

وبینارهای آنلاین دانشگاه علوم پزشکی هوشمند

کتابخانه مجازی دانشگاه پزشکی هوشمند به نشانی elib.vums.ac.ir با 1444 نسخه کتاب دیجیتال در دسترس دانشجویان قرار گرفته است.

برای دسترسی و ورود به سامانه های آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی هوشمند باید وارد سایت vums.ac.ir  شوید. در ادامه به معرفی مختصری از این سامانه ها می پردازیم. با ما همراه باشید.


سامانه نوید دانشگاه علوم پزشکی هوشمند

سامانه نوید (نرم افزار ویژه یادگیری دانشگاهی) نوعی سیستم مدیریت یادگیری (LMS یا Learning Management System) است که به عنوان زیرساخت کلیدی و ضروری برای استقرار و توسعه یادگیری الکترونیکی شناخته می شود.

نسخه اولیه سامانه نوید دانشگاه علوم پزشکی هوشمند در مرداد ماه ۱۳۹۶ آغاز به کار کرد و به بهره برداری رسید. این سیستم نرم افزاری به برقراری تعامل دانشجویان و اساتید دانشگاه می پردازد. در حال حاضر ۷۰ دانشگاه از خدمات این سامانه استفاده می کنند و تعداد دانشجویان سامانه نوید به ۱۲۵۰۵۴ نفر می رسد.

شما در سامانه نوید امور مربوط به  ثبت نام، ‌مدیریت، پیگیری، ارزشیابی، ارائه برنامه ها را انجام می دهید.


دانشجویان می توانند با مراجعه به سامانه نوید و وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور، دروس انتخابی خود را مشاهده و محتوا های بارگذاری شده را مطالعه نمایند.

اگر برای اولین بار در دانشگاه علوم پزشکی هوشمند ثبت نام کرده اید نام کاربری سامانه نوید برای دانشجویان ایرانی کد ملی و برای دانشجویان اتباع شماره پاسپورت بدون حروف و ارقام صفر است. رمز عبور سامانه نوید برای اولین ورود sp۱۲۳۴۵۶ می باشد.

سامانه نوید دانشگاه علوم پزشکی هوشمند

فراموشی رمز عبور نوید: اگر بعد از ورود به سامانه نوید رمز عبور خود را تغییر داده اید و  آن را فراموش کردید نگران نباشید. به سامانه سما وارد شوید. با انتخاب کلید “سامانه سما” و با ورود نام کاربری و رمز ورود سما وارد سامانه نوید شوید و پسورد خود را تغییر دهید.

سامانه آرمان دانشگاه علوم پزشکی هوشمند

سامانه آرمان دانشگاه علوم پزشکی هوشمند یکی دیگر از سامانه های ارائه دهنده آموزش مجازی و آنلاین این دانشگاه به شمار می رود. در این سامانه لیست سایر ارائه کننده ها که همان دانشگاه های علوم پزشکی در اکثر شهرهای کشور هستند وجود دارد.

آرمان دوره های آنلاین را در اختیار همگان قرار داده و فرصت تعامل فراگیران با استاد و سایر فراگیران با هم را فراهم می کند. همچنین ارزیابی کار هر فراگیر را به صورت فردی انجام می دهد و برای فراگیرانی که توانمندی خود را ثابت کنند گواهینامه صادر می کند.

سامانه آرمان دانشگاه علوم پزشکی هوشمند

سامانه سما دانشگاه علوم پزشکی هوشمند

سما مخفف سیستم مدیریت آموزش است وبه نوعی سامانه جامع محسوب می شود. دانشجویان برای انتخاب واحد، پرداخت شهریه، اتوماسیون تغذیه، دریافت لیست دروس ارائه شده، حذف و اضافه دروس، ثبت درخواست های آموزشی مانند ثبت مرخصی، فارغ التحصیلی و مواردی از این دست باید به این سامانه مراجعه کنند.

برای ورود به سامانه سما از بخش نوع کاربری که در تصویر زیر مشخص شده است نوع دسترسی خود را انتخاب کنید.

سامانه سما دانشگاه علوم پزشکی هوشمند

دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشکی هوشمند باید کد ملی ده رقمی خود را در کادر مربوطه وارد کنند و به عنوان رمز عبور سامانه سما شماره داوطلبی خود را وارد نمایند.

سامانه سما دانشجویان جدیدالورود


لیست دانشگاه های مجازی علوم پزشکی هوشمند

برخی از دانشگاه ها از سوی دانشگاه علوم پزشکی هوشمند به عنوان دانشگاه های مجازی معتبر معرفی شده اند. ما در این بخش از مقاله لیست این مراکز آموزش مجازی را در اختیار شما علاقه مندان قرار می دهیم. با ورود به نشانی اینترنتی هر مرکز آموزشی در جدول زیر، می توانید از لیست رشته های دانشگاه مجازی مطلع شوید:

سیستم برگزاری آزمون آنلاین دانشگاه علوم پزشکی هوشمند

سیستم برگزاری آزمون آنلاین دانشگاه علوم پزشکی مجازی به منظور برگزاری آزمون های آنلاین فراگیران دانشگاه علوم پزشکی مجازی در بستر اینترنت ایجاد شده است. برای اولین ورود به این سیستم نام کاربری و رمز عبور دانشجویان ایرانی کد ملی ده رقمی آن هاست.

سیستم برگزاری آزمون دانشگاه علوم پزشکی هوشمند

حتما بعد از اولین ورود رمز عبور خود را تغییر داده و آن را شخصی سازی کنید.

کمیته هوش مصنوعی دانشگاه علوم پزشکی هوشمند

کمیته هوش مصنوعی دانشگاه علوم پزشکی هوشمند با برگزاری مدارس تابستانه و مدارس پاییزه اقدام به فراگیران و علاقه مندان حوزه علوم پزشکی می کند. ثبت نام دومین دوره مدارس هوش مصنوعی در علوم پزشکی از 18 مهر آغاز و تا 15 آبان 1401 ادامه دارد. برای دریافت اطلاعات ثبت نام می توانید به مقاله مدارس پاییزه هوش مصنوعی علوم پزشکی مراجعه نمایید.

با شرکت در دوره پاییزه مدارس هوش مصنوعی علوم پزشکی به مباحث زیر تسلط می یابید:

 • سیستم های فازی در پزشکی
 • یادگیری عمیق در پردازش دادگان پزشکی
 • پردازش تصویر در پزشکی
 • پردازش سیگنال های الکتریکی مغز EEG و ERP
 • هوش مصنوعی در پردازش دادگان پزشکی
 • حقیقت مجازی در علوم پزشکی
 • متن کاوی در علوم پزشکی

ما در این مقاله سعی کردیم شما را با دانشگاه علوم پزشکی هوشمند و مهم ترین سامانه های آن آشنا کنیم. در صورت وجود هر گونه ابهام یا سوال می توانید سوالات خود را با بخش پاسخگویی تلفنی ما در مشاور گروپ در میان بگذارید. برای این کار کافیست با تلفن ثابت از سراسر کشور همه روزه (حتی ایام تعطیل) از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب تماس بگیرید.

مشاور گروپ

۱۳ ۱۶ ۹۰۷ ۹۰۹

 

✔️دانشگاه علوم پزشکی هوشمند چیست؟

✔️دانشگاه علوم پزشکی هوشمند اولین و تنها دانشگاه تخصصی در این حوزه است که به گسترش علوم مرتبط با حوزه پزشکی از طریق فضای مجازی و کلاس های آنلاین می پردازد. نام قدیم این دانشگاه، دانشگاه علوم پزشکی مجازی بود.

✔️سایت دانشگاه علوم پزشکی هوشمند کدام است؟

✔️برای دسترسی به سایت این دانشگاه به نشانی vums.ac.ir مراجعه کنیدو ما در این مقاله به صورت کامل راجع به امکانات و خدمات این سایت صحبت کرده ایم.

5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه vums.ac.ir | دانشگاه علوم پزشکی هوشمند

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ + راهنما
نصب اپ دانش آموزی