سامانه سخا پلیس services.epolice.ir

services.epolice.ir | سامانه خدمات الکترونیک سازمان نظام وظیفه | سامانه سخا نظام وظیفه

جهت مشاوره در زمینه سامانه سخا پلیس services.epolice.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 services.epolice.ir | سامانه خدمات الکترونیک سازمان نظام وظیفه ، پرتال جامع سازمانی سامانه سخا نظام وظیفه برای پیگیری مسائل مرتبط به سربازی راه اندازی شده است تا متقاضیان خدمات از سازمان نظام وظیفه بتوانند برخی از اطلاعات و پیگیری های خود را از طریق این سامانه الکترونیک انجام دهند.

مشمولان برای انجام خدماتی مانند تمدید یا تعجیل در خدمت، تاریخ اعزام، محل خدمت، استعلام غیبت خدمت سربازی و … باید به پرتال جامع سازمانی نظام وظیفه به نشانی اینترنتی : services.epolice.ir مراجعه نموده و با درج کد ملی و کد سخا (کد 5 رقمی) وارد صفحه شخصی خود شوند. در ادامه مقاله نحوه ورود به سامانه سخا به صورت کامل بیان شده است.

services.epolice.ir

سامانه خدمات الکترونیکی نظام وظیفه یا سامانه سخا شامل سامانه پیامکی، سیستم تلفن گویا و سایت می باشد که خدماتی نظیر فرایند اعزام به خدمت، رسیدگی به معافیت ها، نحوه خروج از کشور و معافیت های خارج از کشور، وضعیت مشمولان و وضعیت تعویض کارت پایان خدمت، بررسی امریه و جذب، اطلاع از محل خدمت سربازی را ارائه می کند. تلفن گویای سامانه سخا به شماره 096480 و شماره سامانه پیامکی 110206010 است.

پس از خرید دفترچه خدمت سربازی و ثبت مشخصات در سیستم، برگه ای با عنوان برگه سبز خدمت تحویل مشمولان داده می شود که در آن تاریخ اعزام آنها مشخص گردیده است. مسئولین پلیس + 10 یک کد به نام کد سخا که 5 رقم است به مشمولان می دهند تا به وسیله آن کد آخرین وضعیت خدمت خود را استعلام کنند. استعلام از طریق کد سخا از طریق سامانه سخا به نشانی services.epolice.ir  صورت می پذیرد.


پرتال جامع سازمانی نظام وظیفه

تمامی افرادی که مشمول خدمت سربازی می باشند، برای پیگیری تمامی مراحل، تاریخ اعزام، استعلام وضعیت نظام وظیفه و … باید به پرتال جامع سازمانی سامانه سخا (سامانه خدمات الکترونیک سازمان نظام وظیفه) مراجعه نمایند. افراد برای ورود به سامانه سخا نظام وظیفه، باید کد سخا که یک کد 5 رقمی می باشد را ازدفاتر خدمات الکترونیک انتظامی یا همان مراکز پلیس + 10 دریافت نمایند و پس از آن با استفاده از کد ملی و کد سخا، وارد سامانه خدمات الکترونیک نظام وظیفه، services.epolice.ir شده و درخواست خود را ثبت نمایند.

سامانه سخا نظام وظیفه

سامانه سخا نظام وظیفه services.epolice.ir برای پیگیری مسائل مرتبط به سربازی راه اندازی شده است تا متقاضیان خدمات از سازمان نظام وظیفه بتوانند برخی از اطلاعات و پیگیری های خود را از طریق این سامانه الکترونیک انجام دهند.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که سامانه سخا  یا همان پرتال جامع سازمانی چه کاربردهایی دارد و برای چه مواردی از آن استفاده می شود. در ادامه مقاله به بیان توضیحاتی در رابطه با آن پرداخته ایم. از جمله خدمات سامانه سخا services.epolice.ir می توان به استعلام تاریخ اعزام، استعلام محل اعزام، استعلام وضعیت مشمولیت و … اشاره نمود. دیگر خدمات سامانه سخا به شرح زیر است:

 1. درخواست تمدید یا تعجیل در خدمت
 2.  درخواست ارسال مجدد کارت پایان خدمت
 3. در خواست خروج از کشور
 4. استعلام وضعیت امریه
 5. استعلام کارت پایان خدمت
 6. استعلام کارت معافیت از خدمت
 7. استعلام وضعیت امریه و جذب
 8. پیگیری محل و تاریخ اعزام به خدمت
 9. و …

نحوه ورود به سامانه سخا نظام وظیفه

مشمولان برای ورود به سامانه سخا نظام وظیفه به کد سخا و شماره ملی نیاز دارند. پس از دریافت کد سخا از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی یا پلیس +10، برای ثبت درخواست خود و یا آگاهی از زمان و محل خدمت، باید به سامانه خدمات الکترونیک سازمان نظام وظیفه به نشانی اینترنتی services.epolice.ir مراجعه نمایند. در ادامه نحوه ورود به سامانه سخا نظام وظیفه به صورت تصویری ارائه داده شده است:

** برای ورود به پرتال جامع سازمان نظام وظیفه ابتدا نام کاربری (کد ملی) و کلمه عبور (کد 5 رقمی سخا) را وارد نمایید. چنانچه به کد سخا دسترسی ندارید از کلید “فراموشی کلمه عبور” استفاده نموده و کلمه عبور خود را بازیابی نمایید.

***جهت جلوگیری از هرگونه سواستفاده های احتمالی از اطلاعات شخصی شما، از دسترسی سایرین به کد سخای خود جلوگیری نمایید.

***برای ورود به سیستم ترجیحا از مکان های عمومی مانند کافی نت ها استفاده نکنید.

 • مراجعه به سایت services.epolice.ir
 • انتخاب گزینه “خدمات اینترنتی وظیفه عمومی” مطابق تصویر زیر:

services.epolice.ir | سامانه خدمات الکترونیک سازمان نظام وظیفه | سامانه سخا نظام وظیفه

 • با انتخاب منوی “خدمات اینترنتی وظیفه عمومی” طبق فرم مذکور به صفحه پرتال جامع سازمانی ناجا هدایت می شوید:

services.epolice.ir | سامانه خدمات الکترونیک سازمان نظام وظیفه | سامانه سخا نظام وظیفه

سایت services.epolice.ir

سایت سخا یا سامانه خدمات الکترونیک سازمان نظام وظیفه، در راستای خدمات دهی آسان و سریع به مشمولان و کاهش مراجعات حضوری به سازمان راه اندازی شده است. تمامی مشمولان برای انجام خدمات مربوط به نظام وظیفه عمومی باید به سایت services.epolice.ir مراجعه نمایند. ورود داوطلبان به سامانه با استفاده از کد ملی و کد 5 رقمی سخا امکانپذیر است در ادامه مقاله نحوه دریافت کد سخا ارائه داده شده است.

دریافت کد سخا 

جهت ثبت درخواست و دریافت کد در مرحله اول باید به دفاتر خدمات الکترونیکی انتظامی (پلیس +10) مراجعه نمایید و پس از دریافت کد سخا ، برای پیگیری و درخواست امور مربوط به نظام وظیفه به سامانه سخا به نشانی اینترنتی services.epolice.ir مراجعه نمایید.

سازمان وظیفه عمومی ناجا در راستای خدمات دهی آسان و سریع به مشمولان و کاهش مراجعات حضوری در پی شیوع ویروس کرونا،  اقدام به فعالسازی سامانه پیامک به شماره 110206010 نموده است که در دو سرویس  ارائه خدمات می نماید.

سرویس اول:  اطلاع رسانی اعلام بررسی و اقدامات انجام شده درخواست های  مشمولان توسط حوزه های وظیفه عمومی مانند : تاریخ برررسی پرونده ، تایید ،ارسال به شورا ، دعوت به شوراها، درخواست برای استعلام ، عودت ، صدور کارت ، تحویل به پست و غیره

سرویس دوم:  استعلام مشمولان از آخرین وضعیت درخواست خود با ارسال کد ملی و رمز سخا که فقط کافیست علامت ؟ را به شماره 110206010 پیامک نموده سپس در صورت :

دریافت آخرین وضعیت مشمولین: عدد 1 ، کد سخا،کدملی
اطلاع از وضعیت رسیدگی به پرونده: عدد2، کد سخا، کدملی
اطلاع از وضعیت رسیدگی به درخواست تعویض کارت: عدد3، کد سخا، کدملی 

را به این سامانه ارسال نمایید.

پیگیری کارت سوخت از سایت www.epolice.ir

تا قبل از حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت در آبان‌ماه 1400، یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای پیگیری کارت سوخت خودرو و ماشین، استفاده از سامانه پلیس الکترونیک (به نشانی epolice.ir) بود. اما بعد از حمله سایبری به سامانه سوخت، به دلیل ملاحظات امنیتی، ارتباط سامانه سوخت با سامانه پلیس، قطع گردید. بنابراین تا اطلاع ثانوی، نمی‌توان پیگیری کارت سوخت از epolice.ir را انجام داد.

پیگیری کارت سوخت با پلاک

تنها روشی که امکان رهگیری کارت سوخت با پلاک را به شما می‌داد، همان سامانه پلیس الکترونیک (epolice.ir) بود. شما با کمک این سامانه، می‌توانستید با واردکردن پلاک خودرو، از آخرین وضعیت کارت سوخت مطلع گردید. اما همانطور که در قسمت قبل نیز گفتیم، قابلیت رهگیری کارت سوخت از سامانه epolice.ir حذف شده است. بنابراین پیگیری کارت سوخت با پلاک نیز تا اطلاع ثانوی، امکان‌پذیر نیست!

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با services.epolice.ir | سامانه خدمات الکترونیک سازمان نظام وظیفه | سامانه سخا نظام وظیفه می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه مشاور گروپ به شماره 9099071613 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

سوالات متداول مشمولان پرتال جامع سازمانی

نشانی اینترنتی سامانه خدمات الکترونیک سازمان نظام وظیفه چیست؟

نشانی اینترنیت سامانه خدمات الکترونیک ساطمان نظام وظیفه یا سامانه سخا می باشد.

نحوه ورود به سامانه سخا نظام وظیفه چگونه است؟

نحوه ورود مشمولان به سامانه سخا به صورت کامل در این مقاله ارائه داده شده است.

سامانه خدمات الکترونیک سازمان نظام وظیفه چه کاربردی دارد؟

مشمولان برای انجام خدماتی مانند استعلام وضعیت جذب و امریه، پیگیری تاریخ و محل خدمت و … می توانند به سامانه سخا مراجعه نمایند.

3.6/5 - (5 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه سامانه سخا پلیس services.epolice.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. مجتبی هادیان پور

  درود .. مجتبی هادیان پور .. برای بازنشستگی سابقه خدمت سربازی در سال 74 من برای بیمه تامین اجتماعی بارگذاری نشده و این سامانه سخا و پرتال جامع و درگاه الکترونیک هم امکان ورود نداریم شماره تلفنی هم گذاشته شده که کلا هیچی …. الان باید چکار کنم ؟

  پاسخ
 2. سیدجوادسیدجلیلی کوه کمر

  ثبت نام دریافت کدسخا

  پاسخ
 3. هادی اسدپور

  میخوامم بدونمم کارت پایان خدمتم صدور شده

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳
نصب اپ دانش آموزی