ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد sajed.iau.ir

ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد sajed.iau.ir سامانه ساجد Moshavergroup.com

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد sajed.iau.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد موضوع اصلی این مقاله است. همچنین در این مقاله آموزشی به بیان توضیحات کامل و جامعی پیرامون سامانه sajed.iau.ir ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد می پردازیم. دانشگاه آزاد اسلامی هرساله به منظور تکمیل کادر آموزشی خود فراخوان ثبت نام هیات علمی را منتشر میکند.

داوطلبان برای شرکت در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد، باید دارای شرایط و ضوابط خاصی باشند در ادامه این مقاله شرایط ثبت نام و راهنمای تصویری ثبت نام هیات علمی آزاد در سامانه ساجد به نشانی اینترنتی sajed.iau.ir ارائه داده شده است تا انتهای این مقاله آموزشی با ما همراه باشید.

 ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد

ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد

ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد نوبت دوم بهمن 1401 آغاز شد. در راستای توسعه و تعمیق فعالیت های علمی و براساس طرح آمایش آموزشی و به منظور ارتقای کیفیت و اصلاح هرم هیات علمی، در بهمن سال جاری اقدام به درج فراخوان جذب هیات علمی نموده است.

متقاضیان می توانند از طریق سامانه ساجد (سامانه جامع دانشگاه آزاد اسلامی) به آدرس sajed.iau.ir با ورود به سامانه جذب اعضای هیات علمی، پس از مطالعه دقیق قوانین و مقررات مربوط، در صورت دارا بودن شرایط، ثبت نام نمایند.

توجه داشته باشید که ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد در سامانه جذب sajed.iau.ir هیچ گونه حقی را برای متقاضیان ایجاد نمی‌کند و جذب افراد واجد شرایط صرفاً پس از تائید توانایی علمی، عمومی و طی شدن فرایند جذب هیات علمی در هیات اجرایی جذب استان و هیات مرکزی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه امکانپذیر خواهد بود.

ضمنا جذب اعضای هیات علمی صرفاً از طریق شرکت در فراخوان و طی شدن فرآیند آن امکان پذیر می باشد و در صورت داشتن شرایط مساوی (توانایی علمی و صلاحیت عمومی)، اولویت با فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی می باشد. در ادامه لیست شرایط ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد بیان شده است.

شرایط جذب هیات علمی دانشگاه آزاد

شرایط جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی، در ادامه بیان شده است. ثبت نام متقاضیان از طریق سامانه sajed.iau.ir انجام می پذیرد. شرایط ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد به شرح زیر است.

شرایط جذب هیات علمی دانشگاه آزاد
 • مدرک تحصیلی مورد نیاز برای شرکت در فراخوان جذب در تمامی رشته ها اعلام نیاز شده دکتری تخصصی می باشد و متقاضی باید دارای حداقل مدرک مورد نیاز در رشته مربوطه باشد.

تبصره1: ثبت نام دارندگان مدرک کارشناسی ارشد در گروه هنر در رشته های فاقد سرفصل مصوب دوره دکتری در کشور که در سامانه جذب به آن رشته ها اعلام نیاز شده است، بلامانع می باشد.

تبصره2: ثبت نام دارندگان مدرک کارشناسی ارشد در رشته های پرستاری، مامایی، هماتولوژی و اتاق عمل، مشروط به نداشتن تعهد خدمت متقاضیان به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بلامانع می باشد.

تبصره 3: در گروه علوم پزشکی علاوه بر متقاضیان تبصره فوق در سایر رشته ها، متقاضیان صرفا از بین دارندگان مدرک دکتری تخصصی (آموزشی)، بورد تخصصی و فوق تخصصی با ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد، پس از بررسی و تایید صلاحیت علمی و عمومی و طی نمودن فرایند جذب انتخاب خواهند شد.

 • متقاضیان گروه علوم پزشکی باید فاقد هرگونه تعهد به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به جهت استفاده از مزایای آموزش رایگان، خدمات قانونی و مورد تعهد (طرح نیروی انسانی و ضریب k ) باشند و در زمان ثبت نام ملزم به بارگذاری دانشنامه یا تاییدیه مدرک تحصیلی خود در سامانه جذب می باشند.
 • رشته تحصیلی متقاضی در دو مقطع آخر تحصیل همخوانی داشته باشد.

تبصره: برابر مصوبه جلسه شصت و پنجم مورخ 1/9/89 هیات عالی جذب اعضای هیات علمی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی، متقاضیان جذب در گروه های پرستاری، معارف اسلامی و هنر درصورت داشتن سایر شرایط، همگونی رشته در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ملاک عمل در جذب نمی باشد.

 • حداقل معدل برای مقاطع کارشناسی 14، کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای 16 و دکتری تخصصی 17 (با اعمال ضریب تطبیق معدل) میباشد و یا مجموع معدل های سه مقطع حداقل 48 باشد. 

تبصره: متقاضیانی که فارغ التحصیل دانشگاههای خارج از کشور می باشند درصورت اینکه رتبه دانشگاه های آنان براساس سایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گروه الف (ممتاز) قرار می گیرد مجاز به شرکت در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد می باشند.

 • متقاضیان باید از یکی از دانشگاه‌های معتبر خارجی (500 دانشگاه برتر براساس رتبه‌بندی QS) یا معتبر داخلی حضوری دانش‌آموخته باشند و بروندادهای علمی آنها در مجلات علمی معتبر به چاپ رسیده باشد.
 • رشته تخصصی و شرایط متقاضی با اعلام نیاز درج شده در سامانه جذب دانشگاه همخوانی داشته باشد.
 • شرایط سنی جذب هیات علمی دانشگاه آزاد برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد حداکثر 30 سال و برای دارندگان مدرک دکتری تخصصی حداکثر 45 سال می باشد.

تبصره: برای متقاضیان زیرگروه پزشکی شرط سنی ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد حداکثر 35 سال و برای دارندگان مدرک دکتری تخصصی حداکثر 45 سال می باشد.

 • متقاضیانی که تمایل به انتخاب واحد بین الملل فرشتگان را دارند لازم است با توجه به شرایط خاص این واحد (فعالیت در حوزه ناشنوایان و کم شنوایان) ، جهت ثبت نام شروط الف:تسلط به زبان اشاره ب: آشنایی با فرهنگ ناشنوا را داشته باشته باشند.
 • جذب هیات علمی از خانواده معزز شهدا و ایثارگران بر اساس بند “پ” ماده 90 قانون برنامه ششم توسعه کشور صورت می گیرد و متقاضیان واجد شرایط هنگام ثبت نام در فراخوان ملزم به بارگذاری مدارک و مستندات ایثارگری در سامانه جذب می باشند.
 • متقاضیانی که قصد استفاده از سهمیه طرح مشمولین وظیفه را دارند، پس از سپری نمودن مراحل اولیه پذیرش، جهت انجام خدمت “با اولویت مراکز کم برخوردار” معرفی خواهند شد.

شرایط و نحوه هیات علمی شدن بورسیه ها بدون شرکت در فراخوان ها چیست ؟

سامانه ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد sajed.iau.ir

همانطور که در بخش های قبلی اشاره کردیم سامانه ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد sajed.iau.ir است و کلیه داوطلبان متقاضی فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد باید در زمان مقرر مراحل ثبت نام خود را در این سامانه به پایان برسانند.

سامانه ساجد sajed.iau.ir برای خدمت رسانی به دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی طراحی گردیده است. دانشجویان و اساتید برای ثبت درخواست وام دانشجویی و ثبت نام صلاحیت علمی و پژوهشی مدرسان حق التدریس ، نقل و انتقال هیات علمی و … می توانند به سامانه ساجد مراجعه نمایند و در صورت دارا بودن شرایط لازم، درخواست خود را ثبت نمایند.

ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد sajed.iau.ir سامانه ساجد Moshavergroup.com

متقاضیان ثبت نام اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در صورت دارا بودن شرایط ثبت نام باید به سامانه ساجد دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی sajed.iau.ir مراجعه نموده و فرآیند ثبت نام خود را انجام دهند. برای ثبت نام در سامانه ساجد لازم است به نکات زیر توجه داشته باشید:

 1. رﺷﺘﻪ ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ ﻣﺘﻘﺎﺿﯽ در دو ﻣﻘﻄﻊ آﺧﺮ ﺗﺤﺼﯿﻞ ﻫﻢﺧﻮاﻧﯽ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ.
 2. رﺷﺘﻪ ﺗﺨﺼﺼﯽ و ﺷﺮاﯾﻂ ﻣﺘﻘﺎﺿﯽ ﺑﺎ اﻋﻼم ﻧﯿﺎز درج ﺷﺪه در ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺟﺬب داﻧﺸﮕﺎه ﻫﻢﺧﻮان ﺑﺎﺷﻨﺪ.

ﺗﺒﺼﺮه : رﺷﺘﻪ و ﮔﺮاﯾﺶ ﻣﺘﻘﺎﺿﯿﺎن در دو ﻣﻘﻄﻊ آﺧﺮ ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ ﻫﻢﺧﻮاﻧﯽ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ در ﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ ﮔﺮاﯾﺶ ﻣﺘﻘﺎﺿﯽ ﻣﺸﺨﺺ ﻧﺒﺎﺷﺪ ﺗﻮﺳﻂ ﮐﺎرﮔﺮوه ﺗﻮاﻧﺎﯾﯽ ﻋﻠﻤﯽ در ﻫﯿﺎت اﺟﺮاﯾﯽ ﺟﺬب اﺳﺘﺎن ﻣﻮرد ﺑﺮرﺳﯽ ﻗﺮار ﺧﻮاﻫﺪ ﮔﺮﻓﺖ.

برای ورود به سامانه ساجد دانشگاه آزاد sajed.iau.ir کلیک کنید

زمان ثبت‌ نام فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد

زمان ثبت‌ نام فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد نوبت دوم 1401 ، از روز شنبه ۱۵ بهمن آغاز شده است تا روز یکشنبه ۳۰ بهمن ماه ۱۴۰۱ ادامه خواهد یافت. متقاضیان ثبت نام در صورت دارا بودن شرایط لازم باید به سامانه sajed.iau.ir ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد مراجعه نموده و فرآیند نام نویسی خود را انجام دهند.

زمان ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد مهر 1402 نیز به محض اعلام دانشگاه آزاد اسلامی در همین مقاله به روز رسانی و به اطلاع شما مخاطبان گرامی خواهد رسید.

زمان ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد بهمن نوبت دوم 1401

آغاز زمان ثبت نام: 15 بهمن 1401

پایان زمان ثبت نام : 30 بهمن 1401

زمان ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد مهر 1402 نوبت اول

آغاز زمان ثبت نام: احتمالا شهریور 1402

پایان زمان ثبت نام: احتمالا اوایل مهر 1402

مراحل ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد

مراحل ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد به صورت زیر است:

 1. مراجعه به سامانه ساجد دانشگاه آزاد به نشانی اینترنتی sajed.iau.ir
 2. انتخاب گزینه “جذب اعضای هیات علمی”
 3. انتخاب گزینه لیست رشته های مورد نیاز و بررسی رشته ها و استان های ارائه دهنده و جنسیت مورد پذیرش و انتخاب اولویت ها
 4. بازگشت به صفحه نخست و انتخاب گزینه “ثبت نام”
 5. تکمیل فرم و درج اطلاعات خواسته شده و ایجاد حساب کاربری در سامانه ساجد
 6. ورود به صفحه شخصی
 7. انتخاب گزینه فراخوان استخدام
 8. انتخاب درخواست ها و اولویت ها (لازم به ذکر است متقاضیان مجاز به انتخاب یک استان بعنوان اولویت محل خدمت می باشند.)

توجه داشته باشید که مسئولیت صحت و کامل بودن اطلاعات وارد شده بر عهده متقاضی بوده و در صورت مشاهده هر گونه مغایرت یا نقص در اطلاعات ثبت شده، درخواست ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد وی منتفی می‌ گردد.

برای کسب اطلاعات تکمیلی تر در رابطه با فراخوان ثبت نام جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی، می توانید با کارشناسان مجموعه به شماره 9099071613 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

sajed.iau.ir | ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد

راهنمای تصویری ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد

برای آشنایی بیشتر و تسهیل روند ثبت نام متقاضیان، راهنمای تصویری ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد شرح داده شده است.

 • پس از ورود به سامانه ساجد، ابتدا از طریق منوی شکل زیر دستورالعمل و شرایط جذب را مطالعه نمائید.

راهنمای sajed.iau.ir | ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد

 • قبل از ورود به سامانه و طی کردن مراحل 20گانه جذب، از وجود رشته آخرین مقاطع تحصیلی خود در لیست رشته های موردنیاز اطمینان حاصل نمائید:

راهنمای sajed.iau.ir | ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد

 

 • در صورت دارا بودن شرایط و مطابقت اعالم نیاز استانها با رشته-گرایش آخرین مقطع تحصیلی، از طریق منوی جذب هیات علمی یا لینک سامانه جذب اعضای هیات علمی، گزینه ثبت نام را انتخاب نمائید. توجه داشته باشید که اولویت جذب با متقاضیان بومی همان استان می‌باشد.

راهنمای sajed.iau.ir | ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد

 • پس از مطالعه شرایط فراخوان، تیک گزینه “مطالب فوق را مطالعه کردم” بزنید.

راهنمای sajed.iau.ir | ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد

 • لازم است کد ملی و حروف رمز کپچا را در قسمت های مربوطه ثبت نمائید و بر روی دکمه بررسی کلیک کنید.

راهنمای sajed.iau.ir | ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد

 • در این مرحله ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد، درصورتی که قبال به هر دلیلی به سامانه ساجد وارد شده باشید، مطابق تصویر زیر مشخصات خود را مشاهده خواهید کرد:

راهنمای sajed.iau.ir | ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد

 • و درصورتی که اولین ورودتان به سامانه باشد، صفحه زیر برای شما نمایش داده می شود که می بایست مشخصات خود را در کادرهای مربوطه وارد نمائید:

راهنمای sajed.iau.ir | ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد

در هر یک از شرایط فوق، پس از بررسی یا ورود اطالعات، آیتم “بعدی” را انتخاب و پس از تائید و یا در صورت نیاز، ویرایش اطلاعات فردی، به سامانه ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد ورود نمائید.

ورود به سامانه ساجد هیات علمی دانشگاه آزاد

جهت ورود به سامانه ساجد هیات علمی دانشگاه آزاد، از کدملی و یک شماره تلفن همراه فعال و غیر تکراری استفاده نمائید تا رمز عبور ورود به ساجد از طریق پیام کوتاه برای شما ارسال شود. پس از ورود به سامانه sajed.iau.ir ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد لازم است به صورت زیر عمل کنید:

 1. پس از ورود به سامانه تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد که داشبورد شما در سامانه است:

ورود به سامانه sajed.iau.ir | ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد

 • جهت ثبت نام در فراخوان می بایست در این مرحله بر روی آیتم “جذب اعضای هیات علمی “ که به شکل یک کاشی نارنجی در صفحه داشبورد شما قرار دارد کلیک نمائید.
 • در صفحه جدید برای ثبت درخواست هیات علمی، بر روی “ثبت درخواست جدید” کلیک نمائید.

ورود به سامانه sajed.iau.ir | ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد

 • با ثبت درخواست جدید وارد مراحل 20 گانه ثبت نام خواهید شد که از اطلاعات پایه شروع و با پرداخت نهایی خاتمه می یابد.

***لازم به ذکر است در هر مرحله کلیه فیلدها باید تکمیل شود و در صورتی که فیلدی مقدار نداشته باشد، با علامت خط تیره مشخص شود.

 • در مرحله دوم ثبت نام (اطلاعات تحصیلی)، درخصوص افرادی که حق التدریس واحدهای دانشگاهی هستند و یا در فراخوان های قبلی شرکت نموده اند، اطلاعات قابل ویرایش نیست، لذا به منظور اصلاح اطلاعات می توانند از طریق گزینه “ثبت سوابق تحصیل جدید” اقدام به ثبت رکورد جدید در آن مقطع نمایند.

ورود به سامانه sajed.iau.ir | ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد

***در هریک از مراحل ثبت نام جهت درج تاریخ در سوابق پژوهشی و غیره، می بایست تاریخ شمسی ثبت شود.

 • در صورتی که در رشته و مقطع تحصیلی متقاضی اعلام نیازی صورت نگرفته باشد و یا مطابق نکته اشاره شده در بند 2 ،رشته-گرایش آخرین مقطع متقاضی با رشته-گرایش های اعلام نیاز استان ها مطابقت نداشته باشد، در مرحله 19 ،مشابه شکل زیر استان محل تقاضا قابل مشاهده نیست:

ورود به سامانه sajed.iau.ir | ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد

 

در صورت پرداخت وجه، ثبت نام شما قطعی شده و در لیست بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت عدم پرداخت وجه ثبت نام، پس از پایان مهلت ثبت نام، رکورد درخواست ثبت نام کان لم یکن خواهد شد.

بیشتر بخوانید: jam.uast.ac.ir ورود به سامانه جذب مدرس دانشگاه علمی کاربردی


ما در این مقاله مشاور گروپ به موضوع شرایط و نحوه ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ در سامانه ساجد سامانه جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی sajed.iau.ir پرداختیم و امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. اگر برای شرکت در مراحل بعدی استخدام و جذب هیات علمی دانشگاه آزاد نیاز به راهنمایی های بیشتر داشتید می توانید روی کمک تیم مشاور گروپ حساب باز کنید.

چون برای پیدا کردن جواب سوالات خود در این زمینه باید ساعت ها جستجو کرده تا پاسخ مناسب و جامع خود را دریافت کنید. اما… حالا تصور کنید فرصتی وجود داشته باشد که به واسطه آن بتوانید پاسخ تمام سوالات خود را به صورت یکجا به دست آورید، این یعنی صرفه جویی در زمان و هزینه  + کسب نتیجه سریعتر!

برای همین ما قابلیت مشاوره تلفنی مشاور گروپ را فعال کرده ایم تا تمام سوالات شما از طریق مشاوران مجرب و کاربلد پاسخ داده شوند. اگر سوالی دارید که پاسخ آن را در مقاله نیافتید کافیست با ما تماس بگیرید.

همه روزه حتی روزهای تعطیل رسمی هم از ساعت 8 صبح تا 12 آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستیم. کافیست تلفن ثابت را برداشته و شماره 9099071613 را شماره گیری نمایید.

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب

تماس از تلفن ثابت

مشاور گروپ

9099071613

اگر به هر دلیلی امکان دسترسی به تلفن ثابت برای شما فراهم نبود نگران نباشید، از منوی سمت چپ سایت مشاور گروپ روی خرید بسته های تماس بزنید. با تکمیل فرم مشاوره و ثبت اطلاعات خود، در اولین فرصت و کمتر از یک ساعت ما با شما تماس خواهیم گرفت.

سوالات متداول جذب هیات علمی دانشگاه آزاد

✔️نحوه ورود به سامانه ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد چگونه است؟

✔️راهنمای تصویری ورود به سامانه ساجد جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در این مقاله ارائه داده شده است. برای مشاهده راهنمای ورود به sajed.iau.ir لطفا به متن مقاله مراجعه نمایید.

✔️شرایط سنی جذب هیات علمی دانشگاه آزاد چیست؟

✔️شرایط سنی از جمله حداقل و حداکثر سن ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی در این مقاله به تفکیک ارائه شده است.

✔️حداقل معدل لازم برای ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد چیست؟

✔️حداقل معدل برای هر مقطع تحصیلی متفاوت بوده و در مقاله ذکر شده است. اما به صورت کلی مجموع معدل های سه مقطع باید حداقل 48 باشد. 

3.7/5 - (4 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد sajed.iau.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. محمد

  سلام سن رو افزایش بدید برای دکتر تخصصی لااقل یکسال بالاتر از 45 رو بتونن ثبت نام کنند

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

قبولی تضمینی کنکور ۱۴۰۳
نصب اپ دانش آموزی