وام ضروری بازنشستگان کشوری | sabasrm.ir

sabasrm.ir | وام ضروری بازنشستگان کشوری

جهت مشاوره در زمینه وام ضروری بازنشستگان کشوری | sabasrm.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

این مقاله سعی دارد به‌صورت کامل به مبحث نحوه دریافت وام ضروری بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ بپردازد. شما می‌توانید نکات تکمیلی را در سایت مشاور گروپ مشاهده نمایید. در صورت وجود هرگونه سوال می‌توانید سوالات خود را در انتهای این مقاله کامنت کنید و یا با مشاوران مجرب مجموعه تماس بگیرید. با ما همراه باشید.

sabasrm.ir

سامانه ثبت نام وام ضروری sabasrm.ir صندوق بازنشستگی کشوری است. همچنین  نتایج و اسامی واجدان شرایط دریافت وام ضروری بازنشستگان نیز از طریق درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی  به نشانی sabasrm.ir قابل مشاهده است. بنابراین کلیه متقاضیان دریافت وام ضروری، پس از مطالعه دقیق شرایط و ضوابط، باید در بازه زمانی مقرر شده برای نام نویسی در این سامانه اقدام نمایند.

سامانه ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشوری Moshavergroup.com

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، ضمن پوزش از متقاضیان ثبت نام این تسهیلات و تاکید اینکه همکاران این صندوق با اختصاص سرورهای جدید درحال رفع اختلال و ترافیک ایجاد شده هستند، به اطلاع میرساند از آنجایی که مهلت ثبت نام وام ضروری ۳۰ میلیون تومانی بازنشستگان و وظیفه بگیران عزیز تحت پوشش این صندوق تا روز یکشنبه ۲۸اسفندماه ادامه خواهد داشت، بازنشستگان عزیز می توانند در کمال آرامش و به تدریج تا پایان دوره تعیین شده یعنی تا ۲۸اسفندماه نسبت به ثبت نام این تسهیلات اقدام کنند.

بدیهی است، زمان ثبت تقاضای اینترنتی عزیزان بازنشسته هیچگونه اثری در بررسی شرایط متقاضیان و تعیین واجدین شرایط دریافت وام و نتایج قرعه کشی احتمالی و نوبت بندی ماهانه پرداخت این نوع وام نخواهد داشت.

در ضمن، ثبت نام این تسهیلات صرفا به صورت اینترنتی و از طریق درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری (قابل استفاده از طریق تلفن همراه) به نشانی sabasrm.ir و به صورت کاملا رایگان با مهلت ۲۳روزه (۶ تا ۲۸ اسفندماه ۱۴۰۲) تعیین شده است.

گفتنی است، این تسهیلات به «متقاضیانی که از تاریخ صدور حکم بازنشستگی آنها کمتر از یک سال گذشته باشد»، «وراث ذکوری که تا سه سال آینده از لیست وظیفه بگیری حذف می شوند»، «متقاضیانی که حکم ترمیم سال جاری برای آنان صادر نگردیده است» تعلق نمی گیرد. ضمنا «فقط یکی از وراث وظیفه بگیر با رضایت سایر وراث وظیفه بگیر می تواند از وام استفاده نماید».

بنابراین خواهشمند است متقاضیان محترم پیش از ثبت نام حتما شرایط و ضوابط اعلام شده را به دقت مطالعه نموده و سپس اقدام به ثبت تقاضا کنند.

بیشتر بخوانید: سامانه فیش حقوقی بازنشستگان کشوری sabasrm.ir

sabasrm ir وام ضروری ثبت نام

بازنشستگان محترم می‌توانند با شماره دفترکل بازنشستگی، کدملی و شماره حساب بانک صادرات که از آن حقوق بازنشستگی دریافت می‌کنند، از تاریخ  1402/12/06 باتوجه به شرایط و ضوابط اعلامی در sabasrm ir وام ضروری بازنشستگان کشوری از طریق همین بخش اقدام به ثبت درخواست وام ضروری خود نمایند. پس از اعلام اسامی متقاضیان واجد شراخط ، مبلغ وام بر اساس اولویت تعیین شده به  شماره حساب متقاضای نزد  بانک صادرات ایران واریز می گردد .

نحوه دریافت وام ضروری بازنشستگان کشوری

شرایط دریافت وام ضروری بازنشستگان کشوری

شرایط دریافت وام ضروری بازنشستگان کشوری به طور کامل در ادامه حضور محترم شما عزیزان توضیح داده شده است.

1- مبلغ وام 300.000.000 میلیون ریال معادل 30 میلیون تومان می باشد و فقط به حساب متقاضی در بانک صادرات که درسیستم احکام درج شده و از این حساب حقوق بازنشستگی/وظیفه دریافت می نماید ، واریز خواهد شد.
2-مبلغ اقساط وام و نرخ کارمزد پس از استعلام از بانک عامل متعاقبا اعلام می گردد.
3- هرگونه تسویه حساب مربوط به وام های ادوار گذشته تاثیری در اولویت بندی و یا احراز شرایط دریافت وام ایجاد نخواهد کرد.
4- متقاضیانی که از تاریخ صدور حکم بازنشستگی آنها کمتر از یک سال گذشته، مجاز به ثبت نام نمی باشند.
5- وراث ذکوری که تا سه سال آینده از لیست وظیفه بگیری حذف می شوند، مجاز به ثبت نام نمی باشند.
6- متقاضیانی که حکم ترمیم سال جاری برای آنان صادر نگردیده است، مجاز به ثبت نام نمی باشند.
7- فقط یکی از وراث وظیفه بگیر با رضایت سایر وراث وظیفه بگیر می تواند از وام استفاده نماید. لذا سایر وراث می بایست پس از ورود به لینک «سامانه تعهد وراث» و تکمیل آن، رضایت خود را از دریافت وام توسط متقاضی اعلام نمایند.

 • – لازم به ذکر است جهت تکمیل مشخصات در   «سامانه تعهد وراث»  تکمیل  <<فرم تعهد وراث>>  برای وظیفه بگیران بیش از یک نفر الزامی است.
 • – تنها در صورت تکمیل و تایید مشخصات در   «سامانه تعهد وراث»  ، درخواست ثبت نام کننده در لیست متقاضیان وام ضروری قرار خواهد گرفت. لذا متقاضی می بایست پس از دریافت  <<فرم تعهد وراث>>  و تکمیل آن توسط سایر وراث، فرم مذکور را به همراه کارت ملی و شناسنامه متعهدین(سایر وراث) جهت تأیید به مدیریت های استانی تحویل دهند .
 • – درخصوص تعهد وراث صغیر و محجور، تنها از طریق سامانه مدیریت های استانی و با ارائه مستندات ( قیم نامه، حکم سرپرستی صادره توسط دادگستری جمهوری اسلامی ایران) قابل تائید می باشد.

8- «بازنشسته» متقاضی که علاوه بر حقوق بازنشستگی خود به همراه سایر وراث از حقوق وظیفه استفاده می نماید، به منظور امکان بهره مندی یک نفر از وراث وظیفه بگیر از تسهیلات وام ضروری ، توصیه می شود «بازنشسته» متقاضی، از «دفتر کل بازنشستگی» خود اقدام به ثبت نام نماید.
9- «وظیفه بگیر» متقاضی که علاوه بر اینکه به تنهایی از دفترکل اول حقوق وظیفه دریافت می کند، به اتفاق وراث دیگر از دفترکل دوم نیز حقوق وظیفه دریافت می کند. توصیه می شود «وظیفه بگیر» متقاضی، از «دفتر کل اول» اقدام به ثبت نام نماید تا امکان ثبت نام یک نفر از مابقی وراث وظیفه بگیر از «دفترکل دوم» فراهم گردد.
10- ذکر شماره دفترکل بازنشستگی ، شماره ملی ، شماره حساب بانک صادرات ایران و شماره تلفن همراه الزامی است.
11-ثبت نام در سامانه، حقی را برای پرداخت وام به متقاضی ایجاد نخواهد کرد.
12-پس از اتمام مهلت ثبت نام، سوابق متقاضیان از جمله مجموع وام های دریافتی، بهره مندی از سایرتسهیلات، میزان حقوق و …… مورد بررسی و اولویت بندی قرار گرفته و بر اساس میزان اعتبار تخصیصی توسط بانک عامل، «واجدین شرایط» تعیین و اسامی در سامانه اعلام می گردد.


 • میزان وام ضروری در این دوره مبلغ 300.000.000 ریالی معادل سی میلیون تومان با کارمزد 4% و بازپرداخت 36 ماهه بدون نیاز به ضامن (کل سود وام 18.859.038 ریال با بازپرداخت کلی 318.859.038 ریال ) تعیین شده است.
 • وام تنها به متقاضیانی پرداخت می‌شود که از طریق حساب بانک صادرات حقوق بازنشستگی یا مستمری دریافت می‌کنند.
 • وام با نرخ سود ۴ درصد ارائه می‌شود و اقساط بازپرداخت آن ۳۶ ماهه است.
 • برداشت مستقیم ماهانه از حقوق با سهم کسورات ماهانه 8.857.195 ریال 
 • مدت زمان ثبت نام : از ششم اسفند تا ۲۸ اسفند

بدیهی است مدارک متقاضیان بعد از ثبت نام بر اساس عواملی چون مجموع مانده وام‌های ضروری دریافتی (به ترتیب از کمترین به بیشترین مجموع وام دریافتی) و حقوق دریافتی (بر اساس آخرین حکم صادره و به ترتیب از کمترین به بالاترین حقوق دریافتی) مورد بررسی قرار می‌گیرد، واجدین شرایط به صورت سراسری اولویت بندی شده و در نهایت بر اساس اولویت، مبلغ وام به شماره حساب متقاضی در بانک صادرات ایران واریز می‌شود.

جدول وام ضروری بازنشستگان کشوری
1 نحوه دریافت وام ضروری بازنشستگان کشوری ثبت نام اینترنتی از طریق درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری
2 مشمولین خدمت بازنشستگان و موظفین مشترک صندوق بازنشستگی کشوری
3 نوع خدمت پرداخت وام ضروری بازنشستگان و موظفین
4 مبلغ وام ضروری بازنشستگان کشوری مبلغ وام ضروری 300.000.000 ریالی معادل سی میلیون تومان با کارمزد 4% و بازپرداخت 36 ماهه بدون نیاز به ضامن
 5 زمان ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشوری شنبه 6 اسفند 1402 تا 28 اسفند 1402
 • افراد زیر از لیست متقاضیان دریافت وام ضروری حذف شده‌اند:
وارث ذکوری که تا سه سال آینده از فهرست وظیفه‌بگیران خارج می‌شوند.
بازنشستگان و وظیفه بگیرانی که حکم ترمیم سال جاری برای آنها صادر نشده است.
وظیفه بگیران تک ورثه‌ که سن آنها بیش از ۸۰ سال باشد.
افرادی که فرم رضایت نامه وراث آنها در سامانه تایید نشده است.
بازنشستگانی که کمتر از یک سال از زمان صدور حکم بازنشستگی آنها گذشته است.

مدارک دریافت وام ضروری بازنشستگان کشوری

 1. تکمیل فرم اینترنتی درخواست وام بازنشسته یا موظف مشترک صندوق در وب سایت
 2. تکمیل فرم تعهد وراث برای وظیفه بگیران بیش از یک نفر

ورود به سامانه ثبت نام وام ضروری بازنشستگان

لینک مستقیم ورود به سامانه ثبت نام وام ضروری بازنشستگان در این بخش از مقاله ارائه شده است تا با کلیک بر روی آن مستقیما به سامانه ثبت نام وارد شوید و با درج اطلاعات لازم برای نام نویسی اقدام نمایید.

جهت ورود به سامانه دریافت وام ضروری بازنشستگان کشوری کلیک نمایید.

نحوه ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشوری بدین صورت است که مطابق تصویر زیر، ابتدا شماره دفتر کل، شماره ملی و شماره ثبت نام خود را بزنید و سپس روی گزینه ادامه ثبت نام کلیک کنید. با بارگذاری مدارک لازم برای دریافت وام، و تنها در صورت مشاهده پیام «ثبت نام شما با موفقیت صورت گرفت» عملیات ثبت نام وام ضروری برای شما به پایان خواهد رسید.

نحوه ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشوری Moshavergroup.com

مراحل ثبت نام وام ضروری در سامانه sabasrm.ir

 1. ورود به سایت صندوق بازنشستگی کشوری
 2. ورود به سامانه ثبت نام وام ضروری
 3. مشاهده و مطالعه کامل ضوابط و شرایط دریافت وام
 4. درج اطلاعات متقاضی در سمت چپ سامانه شامل شماره دفترکل، شماره ملی و شماره حساب و ادامه ثبت نام
 5. تایید شرایط و ضوابط
 6. ثبت اطلاعات اولیه و ویرایش اطلاعات موجود / درج شماره تلفن همراه الزامی است
 7. ثبت نهایی
 8. نمایش عبارت تایید انجام موفقیت آمیز ثبت نام
 9. انجام اولویت بندی براساس ضوابط
 10. اعلام اسامی مشمولان یا واجدین شرایط دریافت وام در سایت صندوق بازنشستگی
 11. واریز وام به حساب فرد مشمول

زمان پرداخت وام ضروری بازنشستگان کشوری

تسهیلات مرحله نخست، از اواخر دی ماه 1402 به صورت ماهانه و براساس نوبت‌های مشخص شده به حساب واجدان شرایط واریز می‌شود. مرحله اول وام ضروری بازنشستگان کشوری  به مبلغ 30 میلیون تومان در قالب ۷ نوبت دسته بندی شده‌اند که در هر نوبت برای بیش از ۲۱ هزار نفر از واجدان شرایط مبلغ وام پرداخت می‌شود.

زمان ثبت نام اینترنتی مرحله دوم وام ضروری بازنشستگان کشوری برای مابقی تسهیلات تا سقف ۳۰۰هزار فقره نیز بزودی اعلام خواهد شد.برای اطلاع از زمان ثبت نام دوره دوم، به سایت اطلاع‌رسانی صندوق بازنشستگی کشوری مراجعه نمایید و یا اینکه مجدد این مقاله را مطالعه بفرمایید، به محض اعلام رسمی زمان ثبت نام دوره دوم این مقاله به روزرسانی می شود.

دریافت نتایج وام ضروری بازنشستگان کشوری

برای مشاهده نتایج وام ضروری بازنشستگان کشوری روی دکمه کلیک کنید. احتمالا فروردین 1402 استعلام و قرعه کشی شده اعلام میشود. بعد مراحل یا نوبتهای وام دهی به نفرات برگزیده اعلام میگردد.

نتايج مرحله اول وام ضروری وام ضروری بازنشستگان کشوری 1402 اعلام شد
 
بازنشسته و یا وظيفه بگير گرامی، برای دریافت نتایج وام ضروری بازنشستگان کشوری و اطلاع از نتايج مرحله 1 وام ضروری سال 1402 می بایست اطلاعات زیر را در سایت خدمات الکترونیک صندوق به نشانی sabasrm.ir وارد نمایید.
 1. شماره دفترکل
 2. کد ملی
 3. شماره حساب
نتایج و اسامی واجدان شرایط در درگاه خدمات الکترونیک صندوق به نشانی sabasrm.ir قابل مشاهده است.

اسامی واجدین شرایط در درگاه خدمات الکترونیک صندوق به نشانی sabasrm.ir اعلام شده و افراد می توانند با شماره دفترکل بازنشستگی، کد ملی و شماره حساب بانک صادرات که از آن حقوق بازنشستگی دریافت می کنند، نتایج اعلامی را مشاهده کنند.

در مرحله نخست تعداد واجدین شرایط اعلام و زمان ثبت نام اینترنتی مرحله دوم برای مابقی تسهیلات نیز اعلام شده است.

متقاضی محترم ، تنها در صورت مشاهده پيام “ثبت نام شما با موفقيت صورت گرفت” عمليات ثبت نام وام برای شما پايان يافته است .
 
 
 
سوالات متداول وام ضروری بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲
 

✔️زمان ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشوری چه موقع است؟

✔️برای اطلاع از مهلت و زمان ثبت نام وام ضروری بازنشستگان کشوری به متن مقاله مراجعه نمایید.

✔️مبلغ وام ضروری بازنشستگان کشوری چقدر است؟

✔️مبلغ وام ضروری 300.000.000 ریال با کارمزد 4% و بازپرداخت 36 ماهه اعلام شده. برای دریافت آخرین اخبار وام ضروری بازنشستگان کشوری ضمن مراجعه به سامانه sabasrm.ir می توانید با ما تماس بگیرید 9099071613

✔️شرایط دریافت وام ضروری بازنشستگان کشوری به چه صورت است؟

✔️شرایط دریافت وام ضروری بازنشستگان کشوری به طور کامل در این مقاله حضور محترم شما عزیزان توضیح داده شده است.

4/5 - (9 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه وام ضروری بازنشستگان کشوری | sabasrm.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. سعید برومند

  با سلام واریز وام بازنشستگانی که تا کنون وام دریافت نکرده اند آیا واریز میشود اگر واریز میشود چه رمانی میباشد با تشکر برومند

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی