ثبت نام المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۲

ثبت نام المپیاد دانش آموزی my.medu.ir

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ثبت نام المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۲ موضوع اصلی این مقاله است. شرایط و مراحل ثبت نام المپیاد دانش آموزی my.medu.ir به صورت کامل در این مقاله بیان شده است. همچنینزمان ثبت نام المپیاد دانش آموزی 1401 - 1402 را بررسی خواهیم کرد. بر اساس مندرجات دفترچه ثبت نام، نحوه ثبت نام المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۲ در سایت مربوطه را فرا می گیریم.

شما متقاضیان عزیز با مطالعه منابع مختص هر رشته باید خود را برای حضور در روز و زمان برگزاری آزمون آماده نمایید به همین منظور لیست منابع المپیاد دانش آموزی نیز در این مقاله ارائه می گردد. با ما همراه باشید.

ثبت نام المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

ثبت نام المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ آغاز شد. هر ساله با انتشار اطلاعیه سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، مرکز ازشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش و همچنین توزیع دفترچه ثبت نام المپیاد دانش آموزی فرصت نام نویسی برای متقاضیان شرکت در المپیادهای علمی در سراسر کشور فراهم می شود.

شورای عالی آموزش و پرورش به منظور فراهم آوردن تسهیلات و امکانات لازم برای شناسایی، جذب و تشویق دانش آموزان با استعداد و علاقه مند به حوزه های علمی مختلف ، اقدام به برگزاری المپیاد های دانش آموزی می نمایند. ثبت نام المپیاد علمی دانش آموزی از بین دانش آموزان داخل و خارج کشور و واجدین شرایط مقاطع دهم یازدهم و دوازدهم صورت می گیرد.

در ادامه شرایط ثبت نام المپیاد دانش آموزی برای هر پایه تحصیلی را بررسی خواهیم کرد.

جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام المپیاد دانش آموزی  با کارشناسان اختصاصی مرکز مشاور گروپ تماس حاصل فرمایید . شماره تماس از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور 9099071613 (بدون کد و از تلفن ثابت) همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب

شرایط ثبت نام المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۲

شرایط ثبت نام المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۲ در این بخش از مقاله ارائه می شود چرا که کلیه شرکت کنندگان المپیاد تنها در صورتی که تمامی شرایط مندرج در دفترچه ثبت نام را داشته باشند می توانند برای ثبت نام اقدام نمایند. شرایط شرکت در المپیاد دانش آموزی به دو دسته شرایط عمومی و شرایط اختصاصی برای هر رشته تقسیم بندی می شود.

شرایط عمومی ثبت نام المپیاد دانش آموزی
 • دانش آموزان باید در سال تحصیلی 1401 - 1402 در پایه دهم یا یازدهم دوره متوسطه دوم (رشته های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) مشغول به تحصیل باشند.
 • دانش آموزان دوره دوم متوسطه نباید تکرار پایه، وقفه تحصیلی و ترک تحصیل داشته باشند. (این بند برای دانش آموزان مشغول به تحصیل در سال تحصیلی 1401 - 1402 اجرا نمی گردد)
 • دانش آموزان پایه دهم و یازدهم در صوت دارا بودن شرایط لازم، می توانند در بیش از یک آزمون المپیاد شرکت نمایند.
 • شرکت دانش آموزان پایه دهم در المپیاد های ادبی و فیزیک به صورت آزمایشی بوده و به دوره آموزشی تابستان راه نخواهند یافت.
 • تمامی دانش آموزان پایه دهم دارنده مدال برنز المپیاد کامپیوتر و و نقره و برنز سایر المپیاد ها در دوره آموزشی قبل، در صورت تمایل به شرکت در آزمون المپیاد سال جاری، ملزم به ثبت نام و شرکت در تمامی دوره ها خواهند بود. همچنین تنها در صورت موفقیت در آزمون و دوره ها به مرحله بعدی راه خواهند یافت.
 • برگزیدگان المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در دوره آموزشی تابستان 1402 موفق به کسب مدال شوند، از امتیاز دوره کارآموزی در شرکت های دانش بنیان حوزه پزشکی باز ساختی که تحت حمایت ستاد سلول های بنیادی هستند برخوردا خواهند بود.
 • برگزیدگان مرحله اول المپیاد سواد رسانه ای که به مرحله دوم راه می یابند می توانند در رقابت انتخابی مسابقه تلویزیونی فضانورد که در تابستان 1402 تولید و پخش خواهد شود، حضور پیدا کنند. مدال آوران دوره آموزشی تابستان عضو باشگاه امید شبکه امید صدا و سیما خواهتد شد و از تسهیلات و امکانات فراوانی برای آموزش و ورود به عرصه تولیدات هنری و رسانه ای بهره مند خواهند شد.
 • با توجه به این که اعضای تیم ملی المپیاد جغرافیا و تیم ملی المپیاد علوم زمین از معافیت کنکور سراسری بهره مند نیستند، بر اساس سیاست کمیته علمی المپیاد دانش آموزی، به منظور بهبود و کسب نتایج بهتر در المپیادهای بین المللی سهمیه معینی از 8 مدال طلا به دانش آموزان پایه دهم این رشته های المپیادی اختصاص خواهد یافت.

شرایط  اختصاصی ثبت نام المپیاد دانش آموزی به تفکیک برای هر رشته المپیاد ادبی، فیزیک، شیمی، ریاضی، زیست شناسی، کامپیوتر، نجوم و اختر فیزیک و ... و برای دانش آموزان پایه دهم، یازدهم، دوازدهم ارائه شده است. برای اطلاع از شرایط اختصاصی المپیاد علمی دانش آموزی به جدول زیر مراجعه نمایید.

شرایط اختصاصی ثبت نام المپیاد علمی دانش آموزی
المپیاد شرکت کنندگان / پایه رشته تحصیلی تسهیلات ملاحظات
المپیاد ادبی دهم و یازدهم تمامی رشته ها معاف از کنکور شرکت دانش آموزان پایه دهم در این المپیاد به صورت آزمایشی بوده و به دوره آموزشی تابستان راه نخواهد یافت.
المپیاد فیزیک دهم و یازدهم تمامی رشته ها معاف از کنکور شرکت دانش آموزان پایه دهم در این المپیاد به صورت آزمایشی بوده و به دوره آموزشی تابستان راه نخواهد یافت.
المپیاد شیمی دهم و یازدهم تمامی رشته ها معاف از کنکور شرکت دانش آموزان پایه دهم در این المپیاد به صورت آزمایشی بوده و به دوره آموزشی تابستان راه نخواهد یافت.
المپیاد ریاضی دهم و یازدهم تمامی رشته ها معاف از کنکور

براساس بالاترین نمره مکتسبه آزمون مرحله اول، تعداد 600 نفر از هر دو پایه به آزمون مرحله دوم راه پیدا خواهند کرد.

تعداد 900 نفر دیگر از دانش آموزان دهم بر اسای بالاترین نمره، با هدف آمادگی برای المپیاد ریاضی سال آینده به صورت آزمایشی در آزمون تشریحی مرحله دوم المپیاد دانش آموزی شرکت می کنند اما به دوره آموزشی تابستان راه نمی یابند.

المپیاد زیست شناسی دهم و یازدهم تمامی رشته ها معاف از کنکور
المپیاد کامپیوتر دهم و یازدهم تمامی رشته ها معاف از کنکور دانش آموزان پایه یازدهم که در سال گذشته موفق به کسب مدال نقره این المپیاد شده اند در صورت تمایل به شرکت مجدد در این المپیاد می توانند با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل، بدون شرکت در آزمون مرحله اول و دوم در دوره آموزش تابستانی ۱۴۰۲ حضور پیدا کنند.
المپیاد نجوم و اختر فیزیک دهم و یازدهم تمامی رشته ها معاف از کنکور
المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دهم و یازدهم تمامی رشته ها -
المپیاد اقتصاد و مدیریت دهم و یازدهم ادبیات و علوم انسانی – ریاضی فیزیک – علوم تجربی
المپیاد تفکر و کارآفرینی دهم و یازدهم تمامی رشته ها _
المپیاد جغرافیا دهم و یازدهم ادبیات و علوم انسانی با توجه به اینکه آزمون المپیاد بین المللی جغرافیا به زبان انگلیسی است، تعدادی از سوال های المپیاد جغرافیا در مراحل مختلف ملی و کشوری نیز به زبان انگلیسی خواهد بود تا دانش آموزان آمادگی لازم برای شرکت در المپیاد دانش آموزی را کسب نمایند.
المپیاد علوم زمین دهم و یازدهم ریاضی فیزیک – علوم تجربی – فنی حرفه ای
المپیاد سواد رسانه ای دهم و یازدهم تمامی رشته ها _ راه یافتگان به دوره تابستان المپیاد سواد رسانه ای، برای کسب مدال، ضمن شرکت در کلاس های آموزشی، در بستر موقعیت های رسانه ای مختلف قرار می گیرند و متناسب با این آموزش ها و موقعیت ها سنجش می شوند. به عنوان مثال در سال های گذشته دانش آموزان به بازدید از پشت صحنه فیلم های سینمایی و برنامه های تلویزیونی رفتند. با آخرین پیشرفت های متاورس و بازی های رایانه ای و رقابت های مبتنی بر تکنولوژی AR و VR و ... آشنا شدند
المپیاد علوم و فناوری نانو دهم، یازدهم، دوازدهم تمامی رشته ها _ _

دانلود دفترچه ثبت نام المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۲

لینک دانلود دفترچه ثبت نام المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۲ در این بخش قرار گرفته است چرا که تمامی اطلاعات لازم برای ثبت نام و شرکت در المپیادهای علمی دانش آموزی مطابق با جدیدترین بخشنامه ثبت نام المپیاد دانش آموزی در این دفترچه ارائه شده است.

همه متقاضیان باید پیش از اقدامی در راستای ثبت نام، ابتدا به مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام المپیادهای دانش آموزی بپردازند. برای دانلود دفترچه ثبت نام المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ کلیک کنید.

زمان ثبت‌نام المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

زمان ثبت‌نام المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ اعلام شده است و متقاضیان ثبت نام آزمون المپياد‌های علمی کشور باید از روز چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ تا پایان روز جمعه ۲۵ آذر ۱۴۰۱ مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایند. تاکنون اطلاعیه ای مبنی بر تمدید مهلت ثبت نام المپیاد دانش آموزی منتشر نشده است و در صورت تمدید زمان ثبت نام حتما این مقاله به روز رسانی و تاریخ دقیق آن از طریق همین صفحه به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

زمان ثبت‌نام المپیاد دانش آموزی 1402
آغاز زمان ثبت نام پایان زمان ثبت نام
چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۱۶ جمعه ۱۴۰۱/۹/۲۵

سایت ثبت نام المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۲

سایت ثبت نام المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۲ نسبت به سال های گذشته تغییر کرده است و از امسال به بعد تمامی فعالیت های مربوط به المپیادهای علمی کشور در سایت خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش my.medu.ir انجام می شود. متقاضیان با شروع زمان ثبت نام باید به این سایت مراجعه نمایند.

برای ورود به سامانه ثبت نام المپیاد دانش آموزی کلیک نمایید.

هزینه ثبت نام المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۲

تمامی شرکت کنندگان در این آزمون ملزم به پرداخت هزینه ثبت نام المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۲ در هنگام نام نویسی هستند. وجه ثبت نام المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۲ مبلغ ۸۰۰/۰۰۰ ریال معادل ۸۰ هزار تومان تعیین شده است و صرفا از طریق درگاه پرداخت الکترونیکی سامانه ثبت نام المپیاد my.medu.ir دریافت می گردد.

مدارک ثبت نام المپیاد دانش آموزی 

تهیه مدارک ثبت نام المپیاد دانش آموزی و بارگذاری آن ها در سایت ثبت نام ضروری می باشد. مدارک لازم برای ثبت نام المپیادهای علمی به شرح زیر است:

 • فایل عکس (۳۰۰*۴۰۰ یا ۲۰۰*۳۰۰ پیکسل در قالب JPG) / با زمینه سفید / مربوط به سال جاری / حجم فایل از ۷۰ کیلو بایت بیشتر نباشد. توجه داشته باشید که اگر تصویر قدیمی باشد یا اشتباها تصویر فرد دیگری به جای داوطلب در سامانه بارگذاری شود ثبت نام لغو می گردد.
 • رسید پرداخت وجه ثبت نام

نحوه ثبت نام المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۲

در این بخش از مقاله نحوه ثبت نام المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۲ را با هم بررسی می کنیم. توجه داشته باشید که ثبت نام فقط به صورت اینترنتی و منحصرا از سایت my.medu.ir انجام می شود.

همچنین ثبت نام دانش آموزان مدارس بین الملل جمهوری اسلامی ایران که در داخل و خارج کشور قرار دارند فقط از طریق مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور صورت خواهد گرفت.

بعد از پرداخت هزینه و تکمیل مراحل ثبت نام المپیاد دانش آموزی، یک شماره پیگیری دریافت خواهید کرد که باید آن را برای استفاده در مراحل بعدی المپیاد نزد خود نگه دارید. دقت کنید که تنها در صورتی ثبت نام شما پایان می پذیرد که شماره پیگیری را از سامانه ثبت نام المپیادهای علمی دانش آموزی دریافت کرده باشید.

منابع المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۲

مطالعه منابع المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۲ قدمی موثر در مسیر موفقیت شما در آزمون المپیاد محسوب می شود. به همین دلیل ما در این قسمت لیست منابع المپیاد دانش آموزی را قرار داده ایم.

برای دریافت منابع المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۲ کلیک نمایید.

زمان برگزاری المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۲

زمان برگزاری المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۲ برای هر مرحله المپیادهای علمی توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان تعیین شده است. اطلاعات برگزاری مراحل المپیاد دانش آموزی در جدول زمان بندی المپیاد زیر قرار دارد.

زمان برگزاری المپیاد دانش آموزی

جدول زمان بندی المپیاد علمی دانش آموزی

ردیف

مرحله/دوره

شروع/ثبت‌نام

شرکت‌کنندگان

نوع آزمون

شروع آزمون/ دوره

اعلام نتایج

اعلام نتایج درخواست رسیدگی مجدد

1

مرحله اول

دی ماه 1401

دانش‌آموزان

واجد شرایط

چندگزینه‌ای- کوتاه پاسخ*

بهمن ماه 1401

اسفند 1401

اسفند 1401

2

مرحله دوم

-

پذیرفته‌شدگان نهایی

مرحله اول

چندگزینه‌ای، عملی، تشریحی، کوتاه پاسخ**

اردیبهشت‌ماه 1402

تیر ماه 1402

تیر ماه 1402

3

دوره آموزشی تابستان

تیر ماه 1402

پذیرفته‌شدگان نهایی

مرحله دوم***

چندگزینه‌ای، عملی، تشریحی، کوتاه پاسخ

شهریور ماه 1402

شهریور ماه 1402

شهریور ماه 1402

کارت ورود به جلسه المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۲

کارت ورود به جلسه المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۲، سه روز قبل از برگزاری آزمون از طریق سامانه المپیاد دانش آموزی my.medu.ir قابل دریافت و مشاهده می باشد. همراه داشتن کارت ورود به جلسه در جلسه آزمون الزامی است. لذا کارت ورود به جلسه آزمون را پرینت گرفته و حتما به همراه داشته باشید. برای مشاهده نحوه دریافت کارت ورود به جلسه المپیاد دانش آموزی کلیک نمایید.

اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۲

اعلام نتایج المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۲ و اعلام اسامی پذیرفته شدگان مرحله اول برای شرکت در آزمون مرحله دوم المپیاد دانش آموزی به صورت مکتوب به اداره کل آموزش و پروش استان و مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور ارسال می گردد.

زمان ثبت نام آزمون مرحله دوم المپیاد ها

پذیرفته شدگان مرحله اول بدون نیاز به ثبت نام مجدد می توانند در آزمون مرحله دوم المپیاد های علمی شرکت نمایند. اسامی پذیرفته شدگان مرحله اول پس از اعلام در سامانه my.medu.ir به صورت مکتوب به اداره کل آموزش و پرورش استان ها اعلام می شود.

اسامی پذیرفته شدگان خارج از کشور به مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور اعلام می شود.

ثبت نام پذیرفته شدگان دوره آموزشی تابستان 1402 المپیاد دانش آموزی my.medu.ir

ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان و تعیین روز ثبت نام حضوری توسط باشگاه دانش پژوهان جوان از طریق سامانه ثبت نام المپیاد دانش آموزی my.medu.ir انجام می پذیرد.

امتیاز های المپیاد دانش آموزی

تمامی کسانی که مدال کسب می کنند نخبه حساب می‌شوند و از مزایای بنیاد نخبگان بهره می‌برند. البته مزیای آن‌ها بسته به مدال تفاوت دارد. تمامی آن‌ها می‌توانند همچون دیگر نخبگان از  طرح بنیاد نخبگان برای خدمت سربازی استفاده کنند. مدال‌های طلا از کنکور سراسری در زیر گروه مربوطه معاف هستند. مدال‌های نقره و برنز هم 20 درصد سهمیه در کنکور سراسری دارند.

ضمن عرض تبریک به تمامی پذیرفته‌شدگان آزمون‌های مرحله اول المپیادهای علمی کشور بدین وسیله به اطلاع می‌رساند نتایج پذیرفته‌شدگان در این المپیادها، قابل مشاهده و دریافت شد.

شرکت‌کنندگان گرامی پس از وارد نمودن کدملی و رمزعبور (رمز همگام)، می توانند از نتایج خود مطلع شوند. ضمناً کارنامه دانش آموزان پذیرفته نشده، بر اساس وضعیت پاسخگویی تعداد (صحیح * غلط * نزده)  ازطریق همین سامانه فعال و قابل دریافت است.

دانش آموزان پذیرفته شده می‌توانند در آزمون مرحله دوم که به صورت نیمه متمرکز در مراکز استانها برگزار می شود شرکت کنند.

چنانچه هریک از دانش آموزانی که نامشان به عنوان پذیرفته شده اعلام نشده است خواستار بررسی مجدد باشند، می توانند درخواست خود را از طریق بخش مربوط به ثبت درخواست تجدیدنظر ثبت نمایند.

از داوطلبان و اولیای آنان درخواست می شود از مراجعه حضوری به مرکزملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان خودداری فرمایند.

جهت دریافت نتایج و مشاوره تخصصی سایت my.medu.ir و ثبت نام المپیاد دانش آموزی کافیست با تلفن ثابت و بدون اضافه کردن صفر و هرگونه کد دیگری با شماره9099071613  تماس بگیرید.

پاسخگویی همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

در صورت عدم برقراری تماس به علت شلوغی خطوط چند بار تلاش نمایید اگر به هر دلیلی امکان دسترسی به تلفن ثابت برای شما فراهم نیست، با خرید بسته های تماس و تکمیل فرم مشاوره، مشاوران حوزه درخواستی شما همین حالا و کمتر از یک ساعت با شما تماس خواهند گرفت.

سوالات متداول

✔️ثبت نام المپیاد دانش آموزی 1402 چه تاریخی آغاز می گردد؟

✔️طبق اعلام سازمان ملی استعداد درخشان زمان ثبت نام المپیاد دانش آموزی 1401 - 1402 اواسط آذر 1401 خواهد بود. برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام به مقاله مراجعه نمایید.

✔️شرایط ثبت نام المپیاد علمی دانش آموزی چیست؟

✔️شرایط ثبت نام المپیاد علمی دانش آموزی برای تمامی دانش آموزان پایه دهم یازدهم و دوازدهم به صورت کامل در این مقاله بیان شده است.

✔️سامانه ثبت نام المپیاد دانش آموزی چیست؟

✔️دانش آموزان برای ثبت نام المپیاد علمی دانش آموزی باید به سایت my.medu.ir مراجعه نمایند.

✔️اعلام نتایج آزمون های المپیاد علمی از چه سایتی منتشر می گردد؟

✔️دانش آموزانی که در آزمون های المپیاد ثبت نام و شرکت نموده اند، برای مشاهده نتایج آزمون باید به سایت my.medu.ir مراجعه نمایند.

3.9/5 - (12 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام المپیاد دانش آموزی ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. محمدی

  سلام
  رمز ورود را که وارد می کنم می نویسد اشتباه است جهت دریافت نتیجه المپیاد نیاز دارم رمز رو قبول نمی کند

  پاسخ
 2. سمانه

  با سلام و خسته نباشید.مدرسه ما رمز عبور ما دانش اموزان را اعلام نکرده و اکنون که با تعطیلی مدارس مواجه هستیم چگونه میتوانیم از نتایج المپیاد خبردار شویم…

  پاسخ
 3. sara

  چرا همش میگه مشخصات وارد شده اشتباهه؟ پشتیبانی هم که پاسخگو نیست

  پاسخ
 4. مهدیه

  سلام دوستان
  چطور میشود فهمید در المپیاد قبول شدی یا نه؟به نظر شما پیام به موبایل نمیدن؟

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی