nesha.saorg.ir | سامانه نشا | ورود به سامانه نشا

nesha.saorg.ir | سامانه نشا | ورود به سامانه نشا

جهت مشاوره در زمینه nesha.saorg.ir | سامانه نشا | ورود به سامانه نشا

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله به بیان توضیحاتی در رابطه با nesha.saorg.ir | سامانه نشا | ورود به سامانه نشا پرداخته ایم. سامانه نشا به نشانی اینترنتی : nesha.saorg.ir ، تحت نظر وزارت علوم طراحی و راه اندازی شده است. دانشجویانی که برای ادامه تحصیل قصد خروج از کشور را دارند، می توانند برای دریافت ارز دانشجویی و معافیت تحصیلی، به سایت نشا مراجعه نمایند و درخواست خود را ثبت نمایند. در ادامه نحوه ورود به سامانه نشا ( nesha.saorg.ir ) ارائه داده شده است. با ما همراه باشید.

سامانه نشا

سامانه نشا nesha.saorg.ir به منظور ارائه خدمات به دانشجویان طراحی شده است. امروزه  با توجه به اقتضای جامعه و پیشرفت تکنولوژی برای بسیاری از کارهای اداری و روزمره سامانه های مختلفی طراحی و اجرا شده اند. یکی از این سامانه ها که روند انجام کارها را بهبود بخشیده است، سامانه نشا است.  سامانه نشا مختص دانشجویان محصل و ساکن در خارج از ایران است. با استفاده از نشا تمامی این دانشجویان می توانند اقدام به تهیه ارز دانشجویی نمایند.

از دیگر امکانات و بخش های سامانه نشا nesha.saorg.ir ، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

✅ ثبت درخواست مقرری برای دریافت ارز دانشجویی

✅ ثبت درخواست تغییر پذیرش (تغییر مقطع، تغییر رشته، تغییر دانشگاه، تغییر کشور، تغییر پذیرش، انصراف از تحصیل و فراغت از تحصیل)

✅ ثبت درخواست گواهی اشتغال به تحصیل

✅ ثبت درخواست ارز اولیه

سامانه نشا nesha.saorg.ir چیست ؟

دانشجویان برای انجام اموری مانند، درخواست معافیت تحصیلی و درخواست ارز دانشجویی، می توانند به سامانه نشا nesha.saorg.ir مراجعه نمایند. آن دسته از مشمولانی که می خواهند در یکی از دانشگاه های مورد تایید در خارج از کشور ادامه تحصیل دهند، ملزم به دریافت معافیت تحصیلی می باشند. دانشجویان برای دریافت مجوز خروج از کشور و ثبت درخواست معافیت تحصیلی باید به سامانه nesha.saorg مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است، سامانه نشا علاوه بر دریافت معافیت تحصیلی، دارای امکانات دیگری نیز می باشد. دانشجویان برای دریافت ارز دانشجویی به صورت الکترونیکی، باید به سامانه نشا nesha.saorg.ir مراجعه نمایند و درخواست خود را ثبت نمایند.

شرایط ثبت نام در سامانه نشا

متقضایان به منظور ثبت نام و ثبت درخواست در سامانه نشا باید دارای یکسری شرایط باشند. شرایط ثبت نام در سامانه نشا nesha.saorg.ir به صورت زیر است:

✅ دارا بودن مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران و تحقیقات و فناوری.

✅ دانشجو برای ثبت نام در سامانه نشا، باید در یکی از آزمون های زیر شرکت کرده و نمره لازم را کسب نماید:

 •  MSRT(MCHE)=40
 • TOLIMO=440
 • IELTS=5
 • TOEFEL/PBT=440
 • TOEFEL/IBT=45

✅ دارا بودن اصل پذیرش قطعی  از دانشگاه های خارجی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.

✅ متقاضیان برای ثبت نام در سامانه نشا ( nesha.saorg.ir ) ، باید در دانشگاهی ادامه تحصیل دهند، که مورد تایید وزارت علوم باشد.

✅ برای افراد متقاضی ادامه تحصیل در کشور آمریکا ارائه فرم I_20 ضروری است.

✅ دانشجویان توجه داشته باشند، برای هر مقطع تحصیلی تنها یک بار  معافیت صادر می گردد. بنابراین داوطلبان باید پذیرش در مقطع بالاتر از آخرین مدرک تحصیلی خود را دریافت نمایند.

مدارک ثبت نام در سامانه نشا nesha.saorg.ir

مدارک ثبت نام در سامانه نشا

دانشجویان برای ثبت نام در سامانه نشا nesha.saorg.ir باید مدارک زیر را تهیه نموده و به همراه داشته باشند:

افراد متقاضی باید از سامانه نشا به هنگام ثبت نام اقدام به ارسال تصاویر مدارک مورد نیاز نمایند. هم چنین در زمان مراجعه به اداره کل بورس بایستی اصل مدارک فرستاده را به دست کارشناسان مربوطه برسانند.

مدارک ثبت نام در سامانه نشا nesha.saorg.ir :

 • تصویر اصل پذیرش از کشور محل تحصیل
 • تصویر گواهی فارغ التحصیلی
 • تصویر نمره زبان
 • تصویر اصل کارت ملی و شناسنامه
 • تصویر پاسپورت
 • عکس 4*3

** برای دریافت ارز دانشجویی از سامانه نشا ( nesha.saorg.ir ) ،ارائه تصویر دیپلم و پیش دانشگاهی و ریزنمرات  دانشگاه  و گواهی اشتغال به تحصیل ضروری است. هم چنین ارائه تصویر تمامی صفحه های گذرنامه، تصویر برگ اقامت دانشجویی  و تصویر مدارک شناسایی الزامی است.

 1. افرادی که پس از بازه زمانی ۶ ماه فارغ التحصیلی مراجعه نمایند، بایستی تصویر دفترچه اعزام به خدمت خود را نیز تحویل و ارائه دهند.
 2. افراد در حال خدمت نیز باید نامه ای از یگان خدمتی شان دریافت و ضمیمه مدارکشان کنند.
 3. دریافت معافیت تحصیلی برای کسانی که پیش از سن مشمولیت از کشور خارج و هم اکنون در حال تحصیل هستند.

ورود و ثبت نام در سامانه nesha.saorg.ir

دانشجویان برای انجام امور خود در سامانه نشا، دانشجویان برای ثبت درخواست در سامانه نشا، باید در گام اول در سامانه ثبت نام نمایند و نام کاربری و رمزعبور خود را دریافت نمایند و با استفاده از این اطلاعات وارد سامانه شوند. برای ثبت نام در سامانه نشا، لازم از اطلاعات فردی خود، شامل نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، آدرس ایمیل و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. در ثبت اطلاعات خود در سامانه نشا، دقت کافی را داشته باشید.

ثبت درخواست معافیت تحصیلی در سامانه نشا

به منظور آشنایی بیشتر دانشجویان، نحوه ثبت درخواست معافیت تحصیلی در سامانه nesha.saorg.ir در ادامه بیان شده است. دانشجویان پس از ثبت نام و دریافت نام کاربری و رمزعبور، لازم است برای ثبت درخواست در سامانه نشا nesha.saorg.ir ، مراحل زیر را انجام دهند:

 • مراجعه به سامانه نشا به نشانی اینترنتی : nesha.saorg.ir
 • برای ثبت درخواست معافیت تحصیلی، بر روی گزینه "مدیریت درخواست ها" کلیک کنید.
 • پس از کلیک بر روی گزینه مدیریت درخواست ها، تمامی امکانات و درخواست ها را مشاهده می کنید.
 • برای ثبت درخواست معافیت تحصیلی در سامانه نشا nesha.saorg.ir ، بر روی گزینه "ثبت درخواست نامه معرفی به نظام وظیفه" کلیک کنید.
 • پس از اینکه مراحل مربوط به ثبت درخواست نامه معرفی به نظام وظیفه را دریافت کردید، باید برای پرینت آن اقدام نمایید و به امور دانشجویان وزارت علوم به همراه مدارک مورد نیاز دیگر تحویل دهید.

برای دریافت نامه وزارت علوم، باید به وزارت علوم مراجعه کنید و برگه پذیرش خود را تحویل دهید. وزارت علوم تاییدیه ای مبنی بر مجوز خروج شما در یک تاریخ مشخص را برای نظام وظیفه صادر می کند. که برای ثبت نام باید این نامه را به همراه داشته باشد.

 

سربازی دورانی است که تمام پسران باید آن را طی کنند و افرادی که مشمول خدمت سربازی می شوند در اولین مرحله باید به پلیس +10 مراجعه و اقدام به ثبت مشخصات خود کنند. اگر فرد مشمول دانشجو بوده باید برگه فراغت از تحصیل خود را با خود به همراه داشته باشد تا آخرین وضعیت تحصیلی او در سیستم ثبت گردد.

پس از خرید دفترچه خدمت سربازی و ثبت مشخصات در سیستم، برگه ای با عنوان برگه سبز خدمت تحویل مشمولان داده می شود که در آن تاریخ اعزام آنها مشخص گردیده است. مسئولین پلیس + 10 یک کد به نام کد سخا که 5 رقم است به مشمولان می دهند تا به وسیله آن کد آخرین وضعیت خدمت خود را استعلام کنند.

در صورت بروز هرگونه مشکل برای ورود به سامانه نشا nesha.saorg.ir می توانید با کارشناسان مجموعه به شماره 9099071614 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

سوالات متداول سامانه نشا

آدرس سامانه نشا چیست؟

دانشجویان برای ورود به سامانه نشا، باید به نشانی اینترنتی nesha.saorg.ir مراجعه نمایند.

مدارک ثبت نام در سامانه نشا چیست؟

تصویر نمره زبان، تصویر گواهی فارغ التحصیلی، تصویر شناسنامه و کارت ملی، تصویر پاسپورت و ....

نحوه ثبت درخواست معافیت تحصیلی در سامانه نشا چگونه است؟

راهنمای ثبت درخواست معافیت تحصیلی در سامانه نشا ، nesha.saorg.ir در این مقاله ارائه داده شده است.

جهت مشاوره در زمینه nesha.saorg.ir | سامانه نشا | ورود به سامانه نشا

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.