هدایت تحصیلی نهم my.medu.ir

my medu.ir هدایت تحصیلی نهم Moshavergroup.com

جهت مشاوره در زمینه هدایت تحصیلی نهم my.medu.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

یکی از خدمات سامانه my medu.ir هدایت تحصیلی نهم برای دانش آموزان مقطع متوسطه اول که قصد ورود به متوسطه دوم و پایه دهم را دارند می باشد. از آنجایی که شرکت در آزمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی نهم برای دانش آموزان نهمی امری ضروری تلقی می شود، ما این مقاله مشاور گروپ را به شرح نحوه شرکت در آزمون هدایت تحصیلی my medu.ir اختصاص داده ایم. با ما همراه باشید.

سامانه my medu.ir هدایت تحصیلی نهم

سامانه my medu.ir هدایت تحصیلی نهم را بر عهده گرفته است. سال های گذشته آزمون مشاوره هدایت تحصیلی در سایت همگام انجام می شد اما با توجه به یکپارچه شدن خدمات وزارت آموزش و پرورش در سامانه مای مدیو my medu.ir آزمون هدایت تحصیلی نهم که به نام آزمون هدایت تحصیلی نهم هم شناخته می شود، تنها از طریق پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش قابل انجام است.

دانش آموزان پایه نهم می بایست از اواسط بهمن به حساب کاربری خود در سایت هدایت تحصیلی my medu.ir مراجعه و در آزمون هدایت تحصیلی شرکت نمایند.مطابق با جدول زمان بندی  مهلت شرکت در آزمون هدایت تحصیلی نهم تا ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ تعیین شده است.

    جدول زمان بندی ازمون my medu.ir هدایت تحصیلی نهم     
اجرای آزمون‌های توانایی و رغبت از ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ تا ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲
تکمیل نمون‌ برگ‌های نظرخواهی برای مشاوران و معلمان از ۱۵ فروردین تا ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۲
تکمیل نمون‌برگ‌های نظرخواهی دانش‌آموزان و والدین از ۴ تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲
تکمیل ظرفیت شاخه و رشته‌های تحصیلی مناطق از ۴ تا ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲
ثبت نتایج امتحانات برای عملکرد تحصیلی دوهفته بعد از آخرین امتحان (دهه اول تیرماه ۱۴۰۲)
قابل ذکر است صدور نمون برگ‌های هدایت تحصیلی پس از صدور کارنامه و مهلت قانونی برای رفع اعتراضات و پس از ثبت نمرات دانش آموزان توسط مدیران مدارس و ثبت نهایی نمرات در تیرماه صادر خواهد شد. صدور نمون‌برگ هدایت تحصیلی نیز در دهه دوم تیرماه انجام خواهد شد.

همانطور که می دانید اولین شرط ورود به رشته کسب حداقل نمرات آن رشته است. مقصود از «نمرات» در سایت my medu.ir هدایت تحصیلی نهم، میانگین نمره‌ های سه پایه هفتم، هشتم و نهم دانش‌ آموز می‌ باشد که اهمیت و ضریب پایه نهم بسیار بیشتر است.

سایت هدایت تحصیلی my medu.ir مشاور گروپ Moshavergroup.com

ورود به my medu.ir هدایت تحصیلی

برای ورود به سایت هدایت تحصیلی my medu.ir دانش آموز روی تصویر زیر کلیک نمایید تا مستقیما به صفحه اصلی ورود به سامانه my medu.ir هدایت تحصیلی نهم هدایت شوید.


ثبت نام آزمون رغبت و توانایی my.medu.ir مشاور گروپ Moshavergroup.com

چگونه ازمون هدایت تحصیلی نهم را بدهیم؟

چگونه ازمون هدایت تحصیلی نهم را بدهیم؟ مطابق تصویر بعد از ورود به سامانه مای مدیو، باید نوع کاربری خود را در کادر انتخاب نقش تعیین کنید بنابراین شما متقاضیان برای ورود به my medu.ir هدایت تحصیلی نهم، گزینه دانش آموز را انتخاب نمایید.

ورود دانش آموزان به سامانه آزمون رغبت و توانایی my.medu.ir مشاور گروپ Moshavergroup.com

حالا وضعیت دانش آموز ایرانی یا اتباع را انتخاب کنید. دانش آموزان عزیز ایرانی باید با با وارد کردن کد ملی و 6 رقم سریال شناسنامه در کادرهای مربوطه، کد امنیتی را وارد کرده و روی گزینه ورود بزنند.

دانش آموزان اتباع عزیز هم باید کد دانش آموزی خود را در کادر مشخص شده وارد نمایند و بعد از درج تاریخ تولد شمسی، کد امنیتی را وارد نمایند. با انتخاب گزینه ورود به حساب کاربری خود منتقل می شوید.

ورود دانش آموز اتباع خارجی به سامانه آزمون رغبت و توانایی my.medu.ir مشاور گروپ Moshavergroup.com

حالا که به حساب کاربری خود وارد شدید، از بخش خدمات آموزشی دانش آموزان روی گزینه my medu.ir هدایت تحصیلی نهم یا همان آزمون هدایت تحصیلی نهم کلیک نمایید.

ثبت نام آزمون رغبت و توانایی my.medu.ir مشاور گروپ Moshavergroup.com

در بخش صفحه آزمون های مشاوره ای، دو آزمون رغبت و آزمون توانایی برای شما به نمایش در می آید. نحوه شرکت در my medu ir ازمون رغبت بسیار ساده بوده و در ادامه راهنمای گام به گام آن قرار گرفته است.

شرکت در آزمون رغبت و توانایی my.medu.ir مشاور گروپ Moshavergroup.com


برای ورود به آزمون هدایت تحصیلی my medu ir کافیست دانش آموز گزینه آزمون رغبت را انتخاب کند.

بعد از انتخاب رغبت، راهنمای آزمون باز می شود و برای شرکت در آزمون my.medu.ir ثبت نام نیازی نیست.  شما دانش آموزان عزیز پایه نهم باید راهنمای آزمون را به دقت مطالعه کنید و سپس آن را تایید نمایید.

در این صورت پس از تایید راهنمای رغبت دانش آموز وارد سوالات my medu.ir هدایت تحصیلی نهم پایه می شوید. وقتی پاسخ تمامی سوالات آزمون رغبت ( 120 سوال) را نوشتید باید دکمه ثبت و تایید را بزنید و همچنین تیک گزینه « راهنمای آزمون را مطالعه کرده ام » را در پایین صفحه انتخاب کنید.

اگر در انجام آزمون هدایت تحصیلی نهم نهایت دقت را به خرج داده و همه مراحل را درست طی کرده باشید، در بالای صفحه پیام تایید آزمون رغبت پایه ظاهر خواهد شد و به صفحه آزمون رغبت مکمل هدایت می گردید.

نکته: دانش آموزان برای تایید و ثبت آزمون رغبت پایه باید حتما به تمامی سوالات پاسخ دهند، چنانچه تیک راهنمای آزمون را نزده باشید یا سوالی بدون پاسخ بماند شماره آن سوال در بالای صفحه در قسمت چپ به شکل اخطاری با رنگ قرمز در صفحه آزمون هدایت تحصیلی نهم نمایش داده می شود.

در نتیجه 25 سوال مکمل آزمون رغبت پایه، برای شما باز خواهد شد که باید به تمامی 25 سوال رغبت مکمل نیز پاسخ دهید و سپس دکمه ثبت و تایید را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که پس از نهایی شدن، داده ها ثبت شده و امکان ویرایش پاسخ نامه به هیچ وجه وجود نخواهد داشت!

مشاوره تلفنی مشاور گروپ Moshavergroup.com

حالا نوبت به آزمون توانایی می رسد و شما دانش آموز پایه نهم عزیز، باید در ابتدای صفحه آزمون هدایت تحصیلی نهم ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳، گزینه مربوط به آزمون توانایی را انتخاب کنید.

با رنگی شدن دایره کنار توانایی، راهنمای ورود به آزمون توانایی دیده می شود. در این قسمت از مراحل my medu ir ازمون رغبت، داوطلب راهنمای آزمون توانایی را مطالعه کرده  و سپس دکمه تایید را انتخاب می کند تا به بخش  سوالات آزمون توانایی پایه وارد شود.

تعداد سوالات آزمون توانایی  98 عدد شامل 93 سوال اصلی و 5 سوال صحت سنجی می باشد که باید بعد از پاسخ دهی به تمام سوالات آزمون توانایی پایه ، دکمه ثبت و تایید و  تیک گزینه راهنمای آزمون را مطالعه کرده ام را در پایین صفحه انتخاب نمایید.

تنها در صورتی که به تمامی سوالات پاسخ داده باشد، آزمون توانایی پایه ثبت و تایید می شود و چند ثانیه در بالای صفحه my medu.ir پیغام تایید با رنگ سبز، ظاهر می شود.

پس از ثبت و تایید آزمون توانایی پایه، در سیر مراحل ازمون رغبت my medu ir نوبت به آزمون توانایی مکمل رسیده و دانش آموز مستقیما به این بخش هدایت می شود تا پاسخگوی 25 سوال مکمل باشد.

با ثبت و تایید آزمون توانایی مکمل، آزمون های هدایت تحصیلی نهم ثبت نهایی شده و پیام «دانش آموز گرامی، آزمون هدایت تحصیلی نهم شما نهایی شد.» برای شما با رنگ سبز نمایش داده می شود. توجه داشته باشید که پس از نهایی شدن، داده ها در www.my.medu ir ثبت شده و امکان ویرایش پاسخ نامه آزمون هدایت تحصیلی نهم به هیچ وجه وجود نخواهد داشت!

⚠️توجه توجه ⚠️

⭕️ آزمون به گونه ای در سامانه مای مدیو قرار داده شده که کار دانش آموز راحت تر شود نیاز به ثبت تک تک سوالات نباشد و درصورتی که دانش آموز بدون ثبت پاسخ ها از صفحه خارج شود پاسخ سوالات ثبت شده باقی می ماند و از بین نمی رود.

⭕️ پس از ثبت نهایی هر ۴ آزمون امکان تغییر پاسخ ها وجود ندارد.

my medu ir مراحل ازمون رغبت و توانایی Moshavergroup.com

نتایج آزمون my medu.ir هدایت تحصیلی نهم

نتایج آزمون my medu.ir هدایت تحصیلی نهم به صورت جدول در قالب درصد برای هر تیپ شخصیتی و سایر مقیاس ها در سطح استانی اعلام می گردد. توجه داشته باشید که نتایج در همین سامانه my medu.ir  قابل رویت خواهد بود و بعد از آن می توانید بر اساس نتایج به دست آمده، انتخاب رشته پایه نهم به دهم خود را انجام دهید و امیدواریم در این مسیر موفق باشید.

برای دریافت راهنمای تصویری اعلام نتایج آزمون هدایت تحصیلی نهم کلیک نمایید.

فرم نظر خواهی مشاوران و معلمان

مشاوران و معلمان مدارس سراسر کشور باید از ۱۵ فروردین تا ۱۵ اردیبهشت برای تکمیل نمون‌ برگ‌ های نظرخواهی ازمون رغبت دانش آموزان پایه نهم به سامانه مای مدیو my medu ir مراجعه نمایند. معلمان و مشاوران گرامی توجه داشته باشید که این مهلت تمدید نخواهد شد بنابراین حتما تا پیش از اتمام مهلت فرم های نظر سنجی مشاوره هدایت تحصیلی را پر کنید!

فرم نظر سنجی والدین ازمون هدایت تحصیلی نهم

فرم نظر سنجی والدین ازمون هدایت تحصیلی نهم در سامانه my medu ir از ۴ اردیبهشت فعال شده است. مهلت تکمیل فرم نظر خواهی دانش آموزان و والدین تا ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ می باشد و والدین باید در این بازه زمانی با مراجعه به پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش، فرم نظرخواهی والدین آزمون هدایت تحصیلی نهم را تکمیل نمایند.

فرم نظر سنجی والدین آزمون رغبت و توانایی Moshavergroup.com

فرم نظر خواهی دانش آموز my medu ir

فرم نظر خواهی دانش آموز my medu.ir هدایت تحصیلی نهم برای ثبت علاقه مندی دانش آموزان به انواع رشته های تحصیلی پایه دهم طراحی شده است. بدین ترتیب دانش آموزان هم باید در تاریخ مقرر یعنی از ۴ تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ به حساب کاربری خود در my medu ir مراجعه نموده و اولویت های مورد نظر خود را انتخاب کنند، البته توجه داشته باشید که ثبت تمامی 12 اولویت ضروری بوده و بعد از ثبت نهایی امکان ویرایش مجدد وجود نخواهد داشت!

راهنمای تکمیل فرم نظر خواهی ازمون هدایت تحصیلی نهم دانش آموزان

دانش آموزان گرامی ابتدا با ورود اطلاعات کد ملی و شش رقم شماره سریال شناسنامه خود به سایت مای مدیو وارد شوید. حالا گزینه هدایت تحصیلی را انتخاب نمایید. از بخش نظر سنجی وارد نمون برگ نظر خواهی دانش آموز شوید. مطابق تصویر زیر روی فلش کلیک کنید تا لیست رشته ها برای شما به نمایش در آید.

راهنمای تکمیل فرم نظر خواهی دانش آموز ازمون رغبت و توانایی هدایت تحصیلی my.medu.ir مشاور گروپ Moshavergroup.com

بر حسب علاقه خود، اولویت هایتان را مشخص کنید و سپس روی «گزینه افزودن به» بزنید. در این صورت، جدول رشته ها به ترتیب اولویت و علاقه شما نمایش داده می شود. اگر در حین تکمیل فرم، دچار خطا شدید یا به هر دلیلی خواستید اولویت های خود را تغییر دهید گزینه «حذف جهت ویرایش» را بزنید.

انتخاب اولویت انتخاب رشته هدایت تحصیلی my.medu.ir مشاور گروپ Moshavergroup.com

توجه داشته باشید از آنجایی که بعد از زدن دکمه ثبت نهایی به هیچ عنوان امکان تغییر اولویت ها وجود ندارد! پس حتما بعد از اینکه تصمیم قطعی خود را گرفتید، در نهایت روی گزینه سبز رنگ ثبت نهایی بزنید تا اولویت های شما در سامانه my medu.ir هدایت تحصیلی نهم ۱۴۰۲ ثبت شود.

ثبت فرم نظر خواهی دانش آموز ازمون رغبت و توانایی هدایت تحصیلی my.medu.ir مشاور گروپ Moshavergroup.com

فیلم آموزش تکمیل فرم نظر سنجی دانش آموز ازمون هدایت تحصیلی نهم را در ادامه قرار داده ایم که می توانید بر روی آن کلیک کرده و به صورت تصویری مراحل انتخاب رشته my medu.ir هدایت تحصیلی نهم را مشاهده نمایید.ما در این مقاله مشاور گروپ به معرفی یکی دیگر از خدمات سامانه my medu.ir هدایت تحصیلی نهم پرداختیم و امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. با توجه به اینکه آزمون هدایت تحصیلی سال ها در سامانه همگام برگزار می شد، شاید برای اجرای آزمون هدایت تحصیلی در سایت my medu ir نیاز به راهنمایی های بیشتر داشته باشید.

 

شماره تماس 9099071613 پل ارتباطی شما و ما در مجموعه مشاور گروپ است 🙂

همه روزه حتی در روز های تعطیل هم از 8 صبح تا 12 شب در کنار شماییم تا در اسرع وقت جامع ترین پاسخ را به سوالات شما ارائه کنیم.

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب

☎️ تماس از تلفن ثابت ☎️

مشاور گروپ

9099071613

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت، از منوی بالای سایت یا ستون سمت چپ مشاور گروپ روی خرید بسته های تماس بزنید. با تکمیل فرم مشاوره و ثبت اطلاعات خود، در اولین فرصت با شما تماس خواهیم گرفت.

سوالات متداول

✔️آزمون هدایت تحصیلی نهم چیست؟

✔️آزمون سنجش میزان علاقه و توانمندی های دانش آموزان با هدف هدایت تحصیلی نهم به دهم و به منظور کمک به انتخاب رشته دانش آموزان نهم در سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ برگزار می شود. my medu.ir مسئولیت برگزاری این آزمون را بر عهده دارد.

✔️سامانه ثبت نام آزمون هدایت تحصیلی چیست؟

✔️سامانه جدید آزمون رغبت و توانایی my medu.ir است و کلیه دانش آموزان باید با مراجعه به my medu.ir هدایت تحصیلی نهم را انجام دهند. تا پیش از این آزمون هدایت تحصیلی در سایت همگام دانش آموزان برگزار می شد. نحوه ثبت نام و انجام آزمون مشاوره هدایت تحصیلی در سامانه مای مدیو را در این مقاله مفصل شرح دادیم.

✔️نتایج آزمون my medu.ir هدایت تحصیلی نهم را از کجا دریافت کنم؟

✔️نحوه دریافت نتایج آزمون هدایت تحصیلی را در همین مقاله مشاور گروپ بخوانید.

5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه هدایت تحصیلی نهم my.medu.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام تیزهوشان 1403
نصب اپ دانش آموزی