ثبت نام immigration.org.ir | سایت ثبت نام مدارس اتباع

irmigrationorg.ir سایت ثبت نام مدارس اتباع

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام immigration.org.ir | سایت ثبت نام مدارس اتباع

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

راهنمای جامع سایت ثبت نام مدارس اتباع irmigrationorg.ir  در این مقاله ارائه داده شده است. دانش آموزان هریک از پایه های تحصیلی اتباع خارجی و مهاجرین، برای ثبت نام در مدارس، باید به سامانه سما برای اتباع به نشانی اینترنتی irmigrationorg.ir  و یا سامانه سهما مراجعه نموده و فرآیند ثبت نام خود را انجام دهند. با ما همراه باشید.

irmigrationorg.ir

با توجه به شروع طرح ساماندهی مطلوب و هدفمند اتباع و مهاجرین خارجی در کشور و آغاز ثبت نام دانش آموزی، سازمان ملی مهاجرت اقدام به طراحی و راه‌اندازی سامانه هوشمند (سامانه سما برای اتباع irmigrationorg.ir) نمود است که کلیه مراحل فرایند ثبت نام دانش آموزی در این سامانه انجام می‌شود. از آنجایی که سامانه مذکور در حال آزمایش و ارزیابی است، با نهایی شدن سامانه به صورت نهایی کلیه مراحل ثبت نام دانش آموزی به صورت برخط انجام می‌شود. سازمان ملی مهاجرت وزارت کشور در هماهنگی به عمل آمده با وزارت آموزش و پرورش از کلیه خانواده های دانش آموزان اتباع و مهاجرین درخواست می‌نماید از هفته آینده با مراجعه به سامانه http://irmigrationorg.ir  نسبت به ثبت نام قطعی دانش آموزی اقدام نمایند.

سامانه سما برای اتباع

سامانه سما برای اتباع برای ساماندهی مطلوب و هدفمند اتباع و مهاجرین خارجی در کشور، ثبت‌نام دانش‌‎آموزی و ثبت‌نام زائرین اربعین حسینی معرفی شده است.

دانش آموزانی که درخواست ثبت نام آنها در سامانه سهما (سامانه سما برای اتباع ) ثبت می‌شود ادامه فرایند از طریق ارسال پیامک به آنها اطلاع رسانی خواهد شد.

هدف سامانه سما برای اتباع به گفته معاون وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل با بیان سه سیاست کلی خواهد بود: تکریم دانش آموزان افغانستانی، قانونمند شدن دانش آموزان نسبت به قوانین و موازین آموزشی جمهوری اسلامی و نخبه پروری سه برنامه مهم این وزارتخانه در مورد دانش آموزان مهاجرین و اتباع است.

 

سایت ثبت نام مدارس اتباع

سایت ثبت نام مدارس اتباع، مطابق اعلام سازمان ملی مهاجرت ایران، با صدور بخشنامه‌ای، شیوه‌نامه ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع و مهاجرین خارجی مطابق اطلاعیه اعلامی در سایت سما برای اتباع در سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ را به شرح ذیل ابلاغ کرده است:

 1. ثبت نام کلیه دانش آموزان اتباع خارجی مجاز در سامانه هوشمند مدیریت اتباع و مهاجرین خارجی سازمان ملی مهاجرت به آدرس irmigrationorg.ir  امکان‌پذیر می‌باشد.
 2. درج شناسه یکتا «ده رقمی» برای ثبت نام دانش آموزی اتباع خارجی در سامانه هوشمند مدیریت اتباع و مهاجرین سازمان ملی مهاجرت الزامی است.
 3. اتباع مجاز دارای مدرک اقامتی از قبیل دفترچه اقامت ویژه، دفترچه اقامت، پروانه اقامت، دفترچه پناهندگی، گذرنامه «با انواع روادید» و گذرنامه خانواری که فاقد شناسنامه یکتا «ده رقمی» هستند می‌بایست با مراجعه به سامانه هوشمند مدیریت اتباع و مهاجرین خارجی سازمان ملی مهاجرت ایران (سایت سما برای اتباع) به آدرس https://irmigrationorg.ir نسبت به مشخص نمودن دفاتر خدمات اقامت و اشتغال محل سکونت اقدام و پس از مراجعه به دفاتر و احراز هویت و دریافت شناسه یکتا مجددا با مراجعه به سایت سما برای اتباع نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
 4. ثبت نام از دانش آموزان اتباع خارجی غیر مجاز «فاقد مدرک» توسط مدارس ممنوع می‌باشد. مدیران کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان‌ها موظف به پیگیری موضوع از ادارات کل آموزش و پرورش استان مربوطه می‌باشند و می‌بایست گزارش آن را به صورت مرتب به سازمان ملی مهاجرت ارسال نمایند.
  (❇️ مدیران مدارس موظفند نسبت به استعلام و تایید نهایی شناسه یکتای دانش آموز اتباع درسیدا از مسیر زیر اقدام نمایند.
  ⬅️منوی مدیریت
  ⬅️تسهیلات
  ⬅️اصلاح مشخصات اتباع🔹لازم به ذکر است مدارسی که دانش آموز اتباع فاقد شناسه یکتا دارند، امکان پرینت دفتر آمار مدرسه را ندارند.)
 5. برگه حمایت تحصیلی به صورت الکترونیک از طریق سازمان ملی مهاجرت به آموزش و پرورش ارسال خواهد شد و نیاز به مراجعه حضوری دانش‌آموزان به ادارات کل اتباع و مهاجرین خارجی استان‌ها و دفاتر خدمات اقامت و اشتغال جهت دریافت برگه حمایت تحصیلی نمی‌باشد.

ثبت نام مدارس اتباع

شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

سازمان ملی مهاجرت ایران، با صدور بخشنامه‌ای، شیوه‌نامه ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع و مهاجرین خارجی در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ را به شرح ذیل ابلاغ کرده است:

 1. ثبت نام کلیه دانش آموزان اتباع خارجی مجاز در سامانه هوشمند مدیریت اتباع و مهاجرین خارجی سازمان ملی مهاجرت به آدرس https://irmigrationorg.ir امکان‌پذیر می‌باشد.
 2. درج شناسه یکتا «ده رقمی» برای ثبت نام دانش آموزی اتباع خارجی در سامانه هوشمند مدیریت اتباع و مهاجرین سازمان ملی مهاجرت الزامی است.
 3. اتباع مجاز دارای مدرک اقامتی از قبیل دفترچه اقامت ویژه، دفترچه اقامت، پروانه اقامت، دفترچه پناهندگی، گذرنامه «با انواع روادید» و گذرنامه خانواری که فاقد شناسنامه یکتا «ده رقمی» هستند می‌بایست با مراجعه به سامانه هوشمند مدیریت اتباع و مهاجرین خارجی سازمان ملی مهاجرت ایران به آدرس https://irmigrationorg.ir نسبت به مشخص نمودن دفاتر خدمات اقامت و اشتغال محل سکونت اقدام و پس از مراجعه به دفاتر و احراز هویت و دریافت شناسه یکتا مجددا با مراجعه به سایت سما برای اتباع نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
 4. ثبت نام از دانش آموزان اتباع خارجی غیر مجاز «فاقد مدرک» توسط مدارس ممنوع می‌باشد. مدیران کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان‌ها موظف به پیگیری موضوع از ادارات کل آموزش و پرورش استان مربوطه می‌باشند و می‌بایست گزارش آن را به صورت مرتب به سازمان ملی مهاجرت ارسال نمایند.
 5. برگه حمایت تحصیلی به صورت الکترونیک از طریق سازمان ملی مهاجرت به آموزش و پرورش ارسال خواهد شد و نیاز به مراجعه حضوری دانش‌آموزان به ادارات کل اتباع و مهاجرین خارجی استان‌ها و دفاتر خدمات اقامت و اشتغال جهت دریافت برگه حمایت تحصیلی نمی‌باشد.

شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی


سامانه هوشمند مدیریت اتباع و مهاجرین خارجی

سامانه هوشمند مدیریت اتباع و مهاجرین خارجی یا همان سامانه سهما با هدف ساماندهی مطلوب و هدفمند اتباع و مهاجرین خارجی در کشور ، ثبت نام دانش آموزی از طریق سامانه هوشمند سازمان ملی مهاجرت (سهما) به آدرس http://irmigrationorg.ir از دوشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ آغاز شد. دانش آموزان اتباع که به هر دلیلی تاکنون در سامانه سهما ثبت نام نکرده اند، حداکثر تا ۳۰ آبان مهلت دارند نسبت به ثبت‌نام در سایت سما برای اتباع وابسته به وزارت کشور به نشانی https://irmigrationorg.ir اقدام نمایند و شناسه یکتای خود را به مدیر مدرسه تحویل دهند.
این اطلاعیه می‌افزاید:دانش آموزانی که درخواست ثبت نام آنها در سامانه سهما ثبت می‌شود، ادامه فرایند از طریق ارسال پیامک به آنها اطلاع رسانی خواهد شد.

راهنمای کامل ثبت نام مدارس اتباع افغانی و خارجی در این مقاله ارائه داده شد. در صورت هرگونه ابهام در رابطه با شرایط ثبت نام مدرسه برای اتباع، نحوه دریافت برگه مدرسه اتباع و کارت حمایت تحصیلی، و ثبت نام دانش آموزان اتباع در سامانه پادا ، می توانید با مشاوران مجموعه به شماره 9099071613 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

کد یکتا اتباع

کد یکتا اتباع که به آن کد فراگیر یا اختصاصی نیز می گویند یک کد 10 رقمی است که جایگزین کد ملی اتباع خارجی مقیم ایران بوده و برای بهره مندی از خدماتی نظیر خدمات بانکی و آموزشی داشتن آن ضروری است که جزئیات و توضیحات این امر در متن مقاله ارائه شده است.

برای ورود به سایت ثبت نام مدارس اتباع irmigrationorg.ir از چند نوع شناسه دیگر هم میتوان استفاده کرد.

 1. شناسه یکتا 10 رقمی
 2. کد شناسایی تبعه
 3. کد اختصاصی فیدا
 4. شناسه فراگیر ناجا
 5. شماره پاسپورت
 6. ورود برای افراد فاقد کد شناسه

📌دانش آموزان اتباع برای ثبت نام در سامانه سهما دو دسته هستند.

 1. دسته اول : شناسه یکتا دارند
 2. دسته دوم : شناسه یکتا ندارند .

🔴روش ثبت نام دسته اول 👇👇👇

 • ✔️بار اول وارد سایت مهاجرت میشن
  قسمت ثبت نام دانش آموزان
  صفحه ای باز میشه
  اون صفحه برای دانش آموزانی هست که شناسه یکتا دارند ( افرادی که کارت امایش دارند شناسه یکتا هم دارند )
  دانش آموزانی که شناسه یکتا دارند ، شناسه شون رو وارد می کنند و مشخصات و باقی مراحل و نیازی نیست به دفاتر کفالت مراجعه کنند و ثبت نام کامل میشه

🔴روش ثبت نام دسته دوم 👇👇👇

 • ✔️حالا کسانی که شناسه یکتا ندارند در همون صفحه اول نوشته فاقد شناسه یکتا
  اون کادر و میزنن و مشخصات وارد می کنند و تایید میزنن و یک دفتر کفالت که در لیست اومده انتخاب می کنن و کد پیگیری می گیرن .
  بعد که کد پیگیری گرفتن ، میرن دفتر کفالتی که همیشه میرن ( لازم نیست حتما اون دفتری که در سایت مشخص کردند برن )
  بعد دفتر کفالت بهشون گواهی شناسه یکتا میده که شناسه یکتای دانش آموز داخلش نوشته شده
  بعد که گواهی و گرفتن مجدد وارد سامانه میشن و مثل دانش آموزان دسته اول که شناسه یکتا داشتند در سامانه شناسه شون رو وارد می کنن و ثبت نام می کنن و ثبت نام کامل میشه

راهنمای ثبت نام دانش آموزان اتباع در سامانه سهما

💢مهلت اتباع قانونی و غیر قانونی برای ثبت‌نام در مدارس تا ۳۰ آبان ماه

👤 رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش:

▫️ دانش‌آموزان اتباعی که غیر قانونی داخل کشور هستند ابتدا باید در سامانه‌ سهما وزارت کشور آمار و اطلاعات خود را ثبت کنند تا از تحصیل برخوردار شوند. ما به اقامت این دانش آموزان کاری نداریم.

▫️دانش آموزان اتباعی که غیرقانونی در کشور هستند تا ۳۰ آبان ماه به منظور ساماندهی فضا و نیروی انسانی وقت ثبت نام در مدارس را دارند. این دانش آموزان ابتدا باید از طریق سامانه سهما وزارت کشور اقدام و سپس ثبت نام خود در مدارس را انجام دهند.

برای دریافت پاسخ تمای سوالات خود می توانید همین حالا تلفن ثابت را برداشته و شماره 9099071613 را شماره گیری نمایید. مشاوران مجرب مجموعه مشاور گروپ پاسخی جامع به تمام سوالات شما خواهند داد.

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب

☎️ تماس از تلفن ثابت ☎️

مشاور گروپ

9099071613


💢 ثبت‌نام الکترونیکی دانش‌آموزان اتباع تا سه شنبه ۳۰ آبان ماه تمدید شد.

▫️مهلت ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع در سامانه سهما تا ۳۰ آبان ماه ادامه دارد و تمام متقاضیان باید از سامانه ملی مهاجرت مجوز دریافت کنند.

▫️ثبت‌نام کلیه دانش‌آموزان اتباع خارجی مجاز در سامانه سهما یا هوشمند مدیریت اتباع و مهاجرین خارجی سازمان ملی مهاجرت به آدرس https://irmigrationorg.ir امکان‌پذیر است.


اتباع دوبار باید وارد سامانه سهما شوند.

 1. بار اول که پس از تکمیل اطلاعات به دفتر کفالت مراجعه می کنند و کد یکتا می گیرند.
 2. بار دوم برای فعال شدن مای مدیو دانش آموز برای دیدن کارنامه و …

سایت سما برای اتباع و خصوصا برای اتباع متقاضی پایه اول ابتدایی که با کد یکتا وارد سامانه سهما می شوند و ثبت نام در سامانه سهما انجام می دهند و کد پیگیری دریافت می کنند. تا در مای مدیو که فعال شده پیش ثبت نام انجام دهند.

توضیح : ورودی های پایه اول پس از چند روز با استفاده از مای مدیو با وارد کردن کد یکتا و تاریخ تولد به عنوان رمز می توانند پیش ثبت نام کنند .


4.2/5 - (16 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام immigration.org.ir | سایت ثبت نام مدارس اتباع

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. عبدالخالق

  سلام وقت بخیر
  برای ثبت نام کلاس اولی وارد سامانه سامانه شدم.بارها امتحان کردم ولی فقط میزنه ۵۰۰ خطای پیش بینی نشده
  دلیلش چیه لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 2. حامد

  سلام ما در سایت سما مراجعه میکنیم برای گرفتن استعلام همه ی مراحل را کامل میکنیم اما برای پرداخت هزینه درگاه بانک باز نمی‌شود بر می‌گردد به صفحه اول لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 3. عصمت الله

  سلام وقت بخیر
  من کدیکتاازدفترکفالت گرفته ام الان هرچی به سایت مراجعه میکنم موفق به ثبت نام نمیشم کافی نت هم مراجعه کردم میگه سایت بسته هس
  میشه راهنمایی کنیدتشکر

  پاسخ
 4. انارگل محمودی

  سلام ثبت نام کارت هوشمند شروع شد یانه

  پاسخ
 5. انارگل

  سلام ثبت نام کارت هوشمند شروع شد

  پاسخ
 6. Feroz

  سلام.فعلا تکلیف این بچه‌های بی مدرک چیه.
  فرستادن ی سیم‌کارت بگیریم و کافی‌نت هم رفتیم مثلاً ثبت نام در آخر کافی‌نت یه برگه سفید داد که فقط اسم
  دانش آموزان اول برگه A4 تایپ شده؟؟

  پاسخ
 7. خ یوسفی

  با سلام و وقت بخیر، کاش قبل ایجاد سایت و این چیزا حداقل یک مرحله تست رو انجام میدادن تا این همه مردم اذیت و سرگردان نشن، الان هر کیو میبینی مشکل ثبت نام داره، فعلا ک فقط پایه اول و هفتم و دهم توی سایت نمایش میده، مهلت کم و عدم صحت و سقم بارگزاری در سایت مای مدیو یک معضل شده.
  امیدوارم مسئولین و ایجاد کننده های سایت یک بازنگری داشته باشند.
  با تشکر از مدیر سایت

  پاسخ
 8. Kainat

  سلام وقتتون بخیر
  من با برگه ای سر شماری که داشتم رفتم کفالت گواهی شناسه یکتامو گرفتم بعدش تو سایت هم ثبت نام کردم ولی هیچ پیامک یا کدی برام نیومده الان موندم این برگه شناسه یکتا رو به مدرسه ببرم یا کافی نت میشه راهنمایم کنید لطفاً

  پاسخ
 9. ثریا

  سلام خسته نباشید ببخشید من با برگه سر شماری ثبت نام کردم تو سایت همه ی مراحلی رو که آورد انجام داد آخرش چهل تومان هزینه هم پرداخت کردم و اورد پرداخت موفق و یک کد پیگیری و کد مرجع داد رفتم مدرسه گفتن که اگه ثبت نام کردید دیگه نیازی به پیش ثبت نام در مای مدیو نیست من خودم کلاس نهم هستم
  خواهرم کلاس پنجمه گفتن که وقتی تو سایت مهاجرت ثبت نام کردید یک پیامک بهتون میاد میرین کافی نت کافی نت هم یک کد رهگیری میده اونو بیارین مدرسه الان یک هفته میشه من هیچ کدی دریافت نکردم ایا همون کد پیگیری و کد مرج همون کد رهگیری هستش خواهشا هرچه سریعتر جواب بدید خیلی عاجله

  پاسخ
 10. مهدوی

  سلام من تهران هستم پسرم امسال کلاس چهارم باید بره من خودم پاسپورت اقامتی دارم ولی برای بچه هنوز نگرفتم اما یه برگه کع مشخصات منو همسرو پسرم هست اداره گذرنامه داده که برو سفارت پاس سفید بگیر بیار ما براش ویزا کنیم اما بخاطر یه مشکلاتی هنوز نرفتم بگیرم رفتم دفتر کفالت میگه با این برگه ثبت نام نمیشه هرچی میپرسم چیکار باید کنم خدا لعنتش کنه فقط میگه نمیشه لطفا راهنمایی کنید؟؟؟؟؟تشکر

  پاسخ
 11. roohullah

  مدرسه هم برام زنگ میزنه که بیاییدبرای کتب درسی ثبت نام کنیدوماهم نمیتونیم ثبت نام کنیم لطفااین مشکل روحل کنید

  پاسخ
 12. roohullah

  مدرسه هم برام زنگ میزنه که بیاییدبرای خرید کتاب دانش آموزان اتباع افغانی irmigrationorg.ir و ماهم نمیتونیم ثبت نام کنیم لطفااین مشکل روحل کنید

  پاسخ
 13. roohullah

  سلام ماکه ثبت نام کامل انجام دادیم 40 هزار تومن واریز کردیم میریم مدرسه میگن هنوزتاییدی کسی به مانفرستاده کفالت رفتم خیلی کافی نت هاهم رفتم ودفتراتباع هم رفتم همه میگن مشکل سامانه سهما هست که هنوزمشکلش برطرف نشده ماچکارکنیم مدرکم گذرنامه خانواری لطفاراهنماییم کنیدممنون

  پاسخ
 14. محمدعلی

  سلام محمدعلی هستم منظورتون ازتلفون ثابت چیه وازحترتوظیح بدین

  پاسخ
  1. مشاور گروپ

   مشاور گروپ برای آن دسته از عزیزانی که دسترسی به تلفن ثابت ندارند و یا میخواهند از فرصت مشاوره با تخفیف ویژه برخوردار شوند بسته های مشاوره ای را در نظر گرفته است. به صفحه ی خرید بسته تماس مراجعه نمایید و پس از خرید بازه ی زمانی دلخواه، منتظر تماس کارشناسان مجموعه باشید. (تماس با شماره های سایت فقط از طریق خطوط ثابت و بدون نیاز به اضافه کردن صفر و هرگونه پیش شماره ی دیگری امکانپذیر است و امکان برقراری تماس با موبایل وجود ندارد)

   پاسخ
 15. فاطی

  چرا این سایت سامانه سما برای اتباع irmigrationorg.ir درست کار نمیکنه؟؟؟؟

  پاسخ
 16. همایون کریمی

  سلام وقت تون بخیر من پسرم را در سایت سهما تمام مراحلش را تکمیل کردم و مبلغ 40 هزارتومان هم پرداخت نمودم ولی به مدرسه مراجعه مینمایم از طرف مدرسه جواب که میگه تا آلان بخش نامی برای نام نویسی اتباع برای ما ابلاغ نشده

  پاسخ
 17. حمزه

  سلام چرا در مرحله اخر برای پرداخت به مشکل میخورم وارد سامانه پرداخت نمیشود

  پاسخ
 18. نجیب الله

  سلام نجیب الله هستم از استان اصفهان من خودم برگه سرشماری دارم ولی پسرم هیچ مدرکی ندارد از طریق سامانه سهما هر کاری میکنم ثبت نامه نمیشود لطف نموده یکی ب من بگوید چکار باید بکنم ک پسرم از تحصیل باز نماند ممنون میشم

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی