inbr.ir

inbr.ir | سامانه ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان

جهت مشاوره در زمینه inbr.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ورود به سایت inbr.ir | سامانه ثبت نام آزمون نظام مهندسی ۱۴۰۱   شما می‌توانید تمامی نکات مهم در رابطه با ثبت‌ نام و سوالات متداول ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان را مشاهده نمایید. در صورت وجود هرگونه سؤال می‌توانید با کارشناسان مشاور گروپ تماس حاصل کنید. با ما همراه باشید.

ثبت نام نظام مهندسی 1400

سامانه ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان ثبت نام های آزمون ورود به حرفه مهندسان را از طریق سایت inbr.ir که تحت نظارت سازمان نظام مهندسی ساختمان و سازمانی غیردولتی است که در راستای تحقق قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان است انجام می دهد.

اهداف کلی سازمان نظام مهندسی برای مرتفع کردن موارد خواسته شده در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان که در سال ۱۳۷۴ تأسیس شده است به شرح ذیل می باشد:

 1. مهندس فنی و متخصص ساختمان در راس هرم سازندگی قرا گیرند و صاحبان مهارت‌های فنی در سطوح میانی و کارگران فنی بدنه هرم فنی ساخت و ساز ساختمان‌ سازی در ایران را تشکیل دهند.
 2. ایجاد یک جامعهٔ حرفه‌ای مولد ثروت، رفاه، دانش و هنر برای اعضای آن
 3. مراقبت از ایمنی، بهداشت و آسایش محیط‌های مسکونی و مدیرت خردمندانه توسعهٔ سالم فضاهای زیستی به کمک مهندسان طراح و نظارت کلی سازمان نظام مهندسی ساختمان
 4. ارتقای توان سازندگی و نوآوری در صنعت ساختمان در سطح ملی و منطقه‌ای و ایجاد بستری برای رقابت‌های بین‌المللی

مشاور گروپ

ضمن تاكید به همه ی داوطلبان عزیز  inbr.ir | سامانه ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان ، آزمون‌های ورود به حرفه  مهندسان مبنی بر مطالعه دقیق مفاد دفترچه‌ راهنما و دستورالعمل‌های اجرایی «ثبت‌نام» ، «شركت در جلسه» و « اعلام نتایج آزمون‌ها» كه برای هر آزمون تنظیم و همزمان با مراحل مختلف آزمون در سامانه ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان inbr.ir درج می‌گردد، اعلام می‌دارد پاسخ عموم سوالات داوطلبان محترم در قسمت های مختلف سایت inbr.ir وجود دارد و inbr.ir تنها مرجع دریافت اطلاعات صحیح و منبع موثق جهت ثبت نام و شرکت در آزمون نظام مهندسی خواهد بود لذا متقاضیان محترم حتما جهت به روز بودن اطلاعات خود در زمینه آزمون نظام مهندسی و جزئیات آن اخبار ما را از سامانه ثبت نام آزمون نظام مهندسی inbr.ir دنبال نمایند جهت کسب اطلاعات بیشتر داوطلبان و ارتباط با مهندسان سازمان نظام مهندسی و دریافت پاسخ برخی سوالات رایجی که درخصوص سامانه ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان وجود دارد با شماره تماس 9099071614 تماس بگیرید.

 1. چگونگی شركت در آزمون‌ها و مراحل اخذ پروانه اشتغال به كار
 2. زمان برگزاری آزمون‌ها
 3. زمان اعلام نتایج آزمون‌ها
 4. زمان مراجعه جهت تحویل مدارك در استان‌ها برای افراد پذیرفته شده
 5. اعتبار قبولی آزمون‌ها
 6. نحوه عودت هزینه‌های آزمون
 7. نحوه امكان دسترسی به سایر دفترچه‌های آزمون (A- B -C -D)
 8. نحوه اعتراض به آزمون شامل اعتراض به سوالات، پاسخنامه‌ها و تصحیح برگه‌های معماری طراحی
 9. افرادی كه نتایج آزمون آنها متخلف و یا در دست بررسی اعلام شده است
 10. افرادی كه در آزمون نمره قبولی كسب نكرده‌اند
 11. زمان اعلام اسامی نفرات برتر و ارسال لوح تقدیر  با توجه به اینكه كلیه دستورالعمل‌ها و اطلاعیه‌های مربوط به هر آزمون در بخش اخبار سایت درج شده و در اختیار ادارات كل راه و شهرسازی استان‌ها نیز قرار دارد. 

متقاضیان می‌توانند كلیه سوالات و پرسش‌های خود درخصوص موارد مرتبط با آزمون ورود به حرفه مهندسان و دیگر نکات آزمون‌ها را از ادارات كل راه و شهرسازی استان‌ها پیگیری نمایند. درصورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانید همه روزه حتی تعطیلی های رسمی  از ساعت 08:00 لغایت 24:00 با كارشناسان مجرب مجموعه مشاور گروپ تماس حاصل نمایید.

سامانه ثبت نام آزمون نظام مهندسی inbr.ir

متقاضیان ثبت نام آزمون نظام مهندسی inbr.ir ، لازم است به نکات زیر توجه داشته باشند:

 • آزمون ورود به حرفه معمولا هر سال دو نوبت و با همکاری سازمان نظام مهندسی و سازمان سنجش برگزار می‌شود.
 • آزمون ورود به حرفه برای دریافت پایه سه مهندسی برای مهندسان عمران شامل سه بخش نظارت، محاسبات و اجرا است.
 • برای شرکت در آزمون چنانچه در مقطع کارشناسی فارغ‌التحصیل شده‌اید می‌بایست حداقل ۳ سال و چنانچه از مقطع کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل شده‌اید، حداقل ۲ سال از تاریخ فارغ‌التحصیلی‌تان گذشته باشد یا به تعبیری همان سابقه کار حرفه‌ای داشته باشید.
 • مطابق دفترچه ثبت نام آزمون نظام مهندسی، عضویت در سازمان نظام مهندسی برای شرکت در این آزمون اختیاریست.
 • از آزمون بهمن ۹۴ در وبسایت inbr.ir قسمتی برای کنترل سنوات مورد نیاز برای شرکت در آزمون ایجاد شده است که دعوت میکنم حتما این صفحه را ملاحظه بفرمایید.
 • آن دسته از مهندسانی که دوره مدت سربازی در پیش رو دارند نیز می‌توانند در این آزمون شرکت کنند، طوریکه با قبولی در این آزمون تا ۴ سال وقت دارند که مدرک اصلی خود را برای دریافت پروانه اشتغال به کار به نظام مهندسی برسانند.
 • ثبت نام آزمون رشته عمران در صلاحیت‌های محاسبات، نظارت و اجرا به صورت مجزا صورت می‌پذیرد، بدین معنی كه متقاضیان رشته عمران در صورتی‌كه متقاضی هر سه صلاحیت محاسبات، نظارت و اجرا باشند، لازم است سه بار در آزمون ثبت نام کنند.
 • آزمون در هر سه بخش نظارت، محاسبات و اجرا به صورت تستی چهار گزینه‌ای و جزوه باز برگزار می‌شود و حد نصاب قبولی شرکت کنندگان در آن ۵۰% است.
 • مثل هر کنکور دیگری شرکت در آزمون ورود به حرفه مهندسان به خصوص در بخش مربوط به محاسبات نیاز به تمرین و مطالعه شیوه تست‌زنی کنکوری مخصوص به آن دارد. بنابراین حتی اگر شما به دلایل ذکر شده بالا مجاز به شرکت در آزمون این نوبت نیستید برای کسب تجربه هم که شده توصیه می‌کنم تو این نوبت آزمون شرکت کنید چون با این همه نظم برگزارکنندگان آزمون در برگزاری آن دیگه بعدا معلوم نیست آزمون نوبت بعدی چه تاریخی برگزار شود!

ثبت نام آزمون نظام مهندسی inbr.ir

خلاصه مراحل اجرایی و زمانبندی آزمون به شرح جدول زیر میباشد:

جدول زمانبندی آزمون نظام مهندسی
روز و تاریخ آزمون موضوع
یکشنبه 99/12/17 شروع ثبت نام آزمون
دوشنبه 99/12/25 پایان ثبت نام آزمون
یکشنبه 1400/02/26 ارائه كارت شناسایی ورود به جلسه آزمون بر روی وبسایت
سه شنبه 1400/02/28 پایان زمان اخذ كارت شناسایی ورود به جلسه آزمون بر روی وبسایت
سه شنبه 1400/02/28 رفع نقص احتمالی مندرجات كارت ورود به جلسه در باجه های رفع
نقص (درخصوص مواردی كه امکانپذیر است.)

چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه

1400/2/31 و 1400/2/30 ،1400/2/29

برگزاری آزمون

*** با توجه به محدودیت زمان ثبت نام، لازم است كلیه اطلاعات در اسرع وقت به نحو جامع به اطلاع متقاضیان شركت در آزمون مذكور رسانده شود.

ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان در صلاحیت‌های جدید

به اطلاع کلیه متقاضیان آزمون‌های ورود به حرفه مي‌رساند، به استناد ماده ۴ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی می‌تواند اشتغال اشخاص حقیقی و حقوقی به آن دسته از امور فنی در بخش‌های ساختمان و شهرسازی را که اعلام می‌کند، مستلزم داشتن صلاحیت حرفه‌ای نماید.

برخی از این صلاحیت‌ها از قبیل طراحی، محاسبه، نظارت، اجرا، بهره‌برداری، نگهداری و غیره در ماده ۴ آئین‌نامه اجرایی قانون مذکور به آنها اشاره شده و از گذشته شرایط و ترتیب صدور، تمدید و ارتقاء آنها نیز تعیین شده است. در شرایط فعلی با توجه به پیشرفت‌ فن‌آوری در جامعه و نیاز صنعت ساختمان برای بکارگیری صلاحیت‌های تخصصی جدید از مرحله طراحی تا نگهداری و تخریب ساختمان به خصوص در ساختمان‌های بزرگ مقیاس، معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در نظر دارد با وضع ضوابط و تعیین دامنه شمول برای هر یک از صلاحیت‌های تخصصی و از طریق برگزاری آزمون‌های سراسری و دوره‌های آموزشی نسبت به اعطای صلاحیت‌های جدید به مهندسان اقدام نماید.

از این رو پیرو برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر گردیده در دوره‌ی اخیر از آزمون‌های ورود به حرفه برای رشته‌های تاسیسات‌مکانیکی و برقی آزمون صلاحیت «اجرا» و برای رشته عمران آزمون صلاحیت‌های «طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان» و «ارزیابی، طرح و اجرای بهسازی» برگزار گردد. بدیهی است حدود صلاحیت و شرح فعالیت این صلاحیت‌ها متعاقباً اعلام خواهد شد و داوطلبان می‌توانند در صورت تمایل برای اخذ این صلاحیت‌ها در آزمون‌های مربوطه شرکت نمایند. لازم بذکر است داوطلبان برای اخذ این صلاحیت می‌بایست علاوه بر قبولی در آزمون‌های مذکور در دوره‌های آموزشی مصوب نیز شرکت نمایند.

سوالات متداول سامانه ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان

جهت دریافت پاسخ سوالات متداول سامانه ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان و مطرح کردن سوالات شخصی خود با کارشناسان مجرب مجموعه برزگ مشاور گروپ تماس بگیرید.

۱. سنوات لازم برای شرکت در آزمون نظام مهندسی چند سال است؟

۲. آیا برای سنوات سوابق کار حرفه‌ای داشتن سابقه بیمه الزامی است؟

۳. آیا برای شرکت در آزمون نظام مهندسی باید قبلاً عضو سازمان باشیم؟

۴. بدون داشتن کارت پایان خدمت امکان شرکت در آزمون را داریم؟

۵. آزمون نظام مهندسی جزوه باز برگزار می‌شود؟

۶. آیا آزمون نظام مهندسی نمره منفی دارد؟

۷. قبولی در آزمون به چه صورت است؟

۸. استفاده از ماشین حساب و دیگر وسایل الکترونیکی در آزمون مجاز است؟

۹. آزمون نظام مهندسی برای چه رشته‌هایی برگزار می‌شود؟

۱۰. آزمون نظام مهندسی معمولا چه زمانی برگزار می‌شود؟

۱۱. آزمون نظام مهندسی دارای چه صلاحیت‌هایی است؟

۱۲. ثبت‌نام برای داوطلبان هر ۳ صلاحیت در رشته‌های عمران و معماری چگونه است؟

۱۳. دارندگان مدرک کارشناسی ناپیوسته دارای چه شرایطی هستند؟

۱۴. آیا معدل یا نوع دانشگاه در آزمون نظام مهندسی تاثیرگذار است؟

۱۵. منابع آزمون‌ نظام مهندسی چیست؟

۱۶. مزیت قبولی در آزمون و دریافت پروانه اشتغال چیست؟


زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی از روز یکشنبه مورخ 99/12/17 آغاز و تا روز دوشنبه مورخ 99/12/25 ادامه خواهد داشت.

 جهت اطلاع از آخرین نکات مربوط به   inbr.ir | سامانه ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان و اطلاع از زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی 99 با شماره  9099071614  تماس بگیرید.


متقاضیان ضروریست قبل از انجام ثبت‌نام، دفترچه ثبت نام آزمون نظام مهندسی اردیبهشت 1400 را به دقت مطالعه و از مفاد آن مطلع باشند.

زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی اردیبهشت 1400

بدینوسیله به اطلاع کلیه متقاضیان اخذ پروانه اشتغال به‌کار مهندسی، کاردانی و معمار تجربی می‌رساند، اولین دوره ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان سال 1400 در کلیه رشته‌های مهندسی مذکور در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان شامل رشته‌های معماری (نظارت و اجرا)، عمران (محاسبات، نظارت و اجرا)، تاسیسات مکانیکی (طراحی و نظارت)، تاسیسات برقی (طراحی و نظارت)، شهرسازی، نقشه‌برداری و ترافیک، همچنین آزمون‌های ورود به حرفه کاردانی در رشته‌های معماری، عمران، شهرسازی، نقشه‌برداری، تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برقی به همراه آزمون تعیین صلاحیت معماران تجربی به‌طور هماهنگ و همزمان در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه مورخ 29 ، 30 ، 31 اردیبهشت ماه 1400 برگزار می‌شود.

زمان ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان اسفند ماه 99 از روز یکشنبه 99/12/17 آغاز و تا روز دوشنبه 99/12/25 ادامه خواهد داشت. از این‌رو کلیه متقاضیان دریافت پروانه اشتغال به‌کار مهندسی می‌توانند با مراجعه تدریجی به درگاه الکترونیکی inbr.ir از طریق سامانه ثبت‌نام آزمون‌ها، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

زمان برگزاری آزمون های نظام مهندسی چه موقع است؟

آزمون های ورود به حرفه در هر سال با توجه به هماهنگی های انجام شده با سازمان سنجش آموزش کشور در دو نوبت برگزار خواهد شد که بطور معمول هر نوبت در یک نیمه از سال خواهد بود. خبرهای تکمیلی درخصوص هر یک از آزمون ها در فواصل زمانی مشخص در بخش نظام مهندسی سایت مشاور گروپ و همین صفحه اعلام می گردد.

زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی چه موقع است؟

زمان دقیق اعلام نتایج هر آزمون همزمان با صدور کارت ورود به جلسه هر آزمون درج می شود. این زمان بطور معمول برای هر آزمون حدود 2 ماه پس از برگزاری آزمون خواهد بود. نتایج آزمون رشته معماری طراحی به دلیل تصحیح برگه ها بصورت دستی در برخی از آزمون ها دیرتر اعلام خواهد شد که اخبار مربوط به آن در همین سایت اعلام می شود.

مدت اعتبار قبولی در آزمون نظام مهندسی چقدر است؟

با عنایت به مفاد دستورالعمل شماره 420/11955 مورخ 84/04/26 اعتبار قبولی هر آزمون درصورت رعایت شرایط و ضوابط دستورالعمل های آن آزمون، با تایید اداره کل راه و شهرسازی استان حداکثر تا چهار سال پس از زمان برگزاری هر آزمون خواهد بود.

اگر هنگام ثبت نام یا اعلام نتایج یا دریافت کارت یا… به مشکلی برخوردید چه کار میکنید؟

بهترین پیشنهاد ما برای دریافت پاسخ سوالات متداول سامانه ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان و مطرح کردن سوالات شخصی خود با کارشناسان مجرب مجموعه برزگ مشاور گروپ تماس بگیرید.

4.2/5 - (37 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه inbr.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۴_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. احسان

  سلام
  شماره مشاوره شما اشتباه است!!! لطفا اصلاحش کنید!
  سوالم رو اینجا میپرسم:
  من 3 سال از کارشناسی برق قدرتم گذشته ولی کاری مرتبط با برق تو این سه سال نداشتم آیا منم میتونم در آزمون نظام مهندسی شرکت کنم؟! معدلم هم 12.97 هست
  اگر مطلعید جواب را برایم ایمیل کنید. ممنون

  پاسخ
  1. مشاور گروپ

   سلام وقت شما هم بخیر. شماره مشکلی نداره! مواقعی که تماس های همزمان بالا میره، برای لحظاتی بوق اشغال میزنه و اگر مجدد شماره گیری کنید این مشکل برطرف میشه! (در ضمن تماس با این خط بدون احتیاج به گرفتن کد و اضافه کردن هرگونه پیش شماره و صفر امکانپذیر است. )
   حالا پاسخ سوالتون. برای ثبت نام در آزمون نظام مهندسی فقط اینکه 3 سال تمام از تاریخ فارغ التحصیلی شما گذشته باشه کفایت میکنه (برای افرادی که کارشناسی ناپیوسته دارند، محاسبه به صورت دیگری انجام می پذیره) با هر معدلی هم این ثبت نام امکانپذیره!

   پاسخ
 2. فاطمه مجیدی

  سلام وقت بخیر
  زمان ثبت نام آزمون نوبت دوم رو 29 مهر اعلام کردن ولی چرا نمیشه ثبت نام کرد؟؟

  پاسخ
  1. Sahar

   سلام.من کاردانیم و کارشناسیم علمی کاربردی بودم.کاردانی رشته مهندسی معماری_شهری بوده.و کارشناسی مهندسی معماری_طراحی داخلی بوده.بهم گفتن بعد ۳ سال از مدرک کاردانی میتونی واس مهر نظارت آزمون بدی.خواستم بپرسم برای آزمون هر کدوم از ۳مهر(طراحی،نظارت،اجرا)مهرا چند سال بعده هر مدرک باید اقدام کنم؟و اینکه بهم گفتن چون علمی کاربردی بودی باید ببینی اصن میتونی شرکت کنی و باید واس این ببینی که اون واحدایی که در ازمون قید شده رو پاس کرده باشی.اون واحدای واجب که باید پاس میکردم
   رو کدوم سایت برم که گفته باشه اون واحدا چی هستن؟

   پاسخ
 3. Sina.

  سلام خسته نباشید
  یک سوال.من هر چی کد دسترسی به انتخاب رشته رو میزنم میگه اشتباه.
  ممنون میشم از راهنمایی خوبتون.

  پاسخ
 4. shahram karami

  با سلام .من کارشناسی پیوسته مکتنیک جامدات دارم و هم اکنون دارای پروانه پایه 2 نظارت تاسیسات مکانیکی هستم . ایا می توانم در آزمون طراحی تاسیسات مکانیکی شرکت کنم؟

  پاسخ
 5. Mozhgan

  سلام خسته نباشید.
  ممنون میشم سوالمو جواب بدین که آیا سهمیه ی ایثارگری تو این آزمون تاثیر داره ؟

  پاسخ
 6. سحر

  سلام ببخشید ثبت نام دوره اول ازمون نظام مهندسی 98 چه تاریخیه؟

  پاسخ
 7. Masoud

  سلام مسعودم نه متاسفانه بشین بخون

  پاسخ
 8. صالح حسینی

  سلام خسته نباشید
  من اردیبهشت ۹۸ درآزمون شرکت کردم ودر رشته اجرا (عمران) قبول‌ شدم .حالا بایددوره هم ببینم یانه؟
  برای گرفتن پروانه باید چه کار کنم؟

  پاسخ
  1. فرامرز چگینی

   سلام .با توجه به لغو آزمون به دلیل کرونا آیا امکان ثبت نام مجدد برای افرادی که موفق به ثبت نام نشده اند وجود دارد؟؟

   پاسخ
 9. فرامرز چگینی

  سلام .با توجه به لغو آزمون به دلیل کرونا آیا امکان ثبت نام مجدد برای افرادی که موفق به ثبت نام نشده اند وجود دارد؟؟

  پاسخ
 10. حسین

  آیا مدرک کاردانی غیر مرتبط باشه و مدرک کارشناسی ناپیوسته فقط جزو مدارک مهندسی باشه می‌توان در آزمون شرکت کرد

  پاسخ
 11. میثم

  سلام زمان ثبت نام برای آزمون جدید کی هستش

  پاسخ
 12. میثم

  سلام زمان ثبت نام برای آزمون جدید کی هستش لطف کنید جیمل برام بفرستین

  پاسخ
 13. احمد

  سلام ، من فارغ التحصیل رشته مکانیک ساخت و تولید هستم و کارشناس ارشد مهندسی دریا هستم . آیا من می تونم در نظام مهندسی شرکت کنم . اگر می تونم چه گرایش و رشته ای می تونم ؟ لطفا راهنمائیم بفرمائید . با تشکر .

  پاسخ
 14. Yalda

  سلام خواهش میکنم اگه کسی از جوابش مطمعن هست پاسخ بده.آیا اتباع افغانستانی هم میتوانند در آزمون ورودی حرفه مهندسان شرکت کنند؟؟

  پاسخ
 15. مهرداد

  من کارشناسی ناپیوسته مهندسی عمران_عمران هستم و کاردانیم کاردانی ساختمانهای بتنی هست، آیا میتوانم در آزمون محاسبات عمران شرکت کنم؟

  پاسخ
 16. مسعود

  سلام
  میخواستم بدونم اتباع کشورهای خارجی که متولد ایران هستند و مدرک لیسانس عمران دارند میتونن تو آزمون نظام مهندسی شرکت کنند و عضو سازمان نظام مهندسی بشن؟ باتشکر

  پاسخ
 17. زری

  میشه دوباره ثبت نامو تمدید کنید بیست خردادو نمیدونستیم بخدا

  پاسخ
 18. زری

  خواهشا یه هفته دیگه تمدیدش کنید ثبت نامو بخدا خبر نداشتیم . من سه ساله میخام شرکت کنم همش تاریخشو نمیدونم . 😭😭

  پاسخ
 19. امیر

  سلام خسته نباشید من می خواستم توی ازمون نظام مهندسی شرکت کنم ازمون بعدی کی هست و منایع رو می خواهم از شما بپرسم چی یاید بخونم و کدوم درس هارو و جزوات رو و اینکه امتحان نظام مهندسی جزوه باز هست.ممنون میشم مرا راهنمایی بکنید.

  پاسخ
 20. رسول

  زمان ثبت نام نوبت دوم آزمون 1400 چه موقعی است؟

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.