سامانه اعلام نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان - inbr.ir

inbr.ir - سامانه اعلام نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان

جهت مشاوره در زمینه سامانه اعلام نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان - inbr.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

این مقاله آموزشی سعی دارد به‌ صورت کامل به مبحث معرفی سایت inbr.ir | سامانه اعلام نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان  بپردازد. شما می‌توانید در سایت مشاور گروپ تمامی نکات مهم در رابطه با اعلام نتایج و سوالات متداول اعلام نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان را مشاهده نمایید. در صورت وجود هرگونه سؤال می‌توانید با کارشناسان مشاور گروپ تماس حاصل کنید. با ما همراه باشید.

inbr.ir - سامانه اعلام نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان

اعلام نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان مهم ترین رویداد سال 1401 برای مهندسین و دانشجویان رشته های فنی مهندسی می باشد. زمان اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی شهریور 1401 که به‌طور هم‌زمان و هماهنگ در آزمون‌های ورود به حرفه مهندسان، کاردان‏های فنی ساختمان و معماران تجربی از ساعت ۱۶ روز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ بر روی سامانه آزمون‌های ورود به حرفه قابل مشاهده است. لذا شرکت‌کنندگان می‌توانند پس از مطالعه دستورالعمل اجرایی اعلام نتایج و اطلاع از مفاد آن از طریق این سامانه نسبت به دریافت کارنامه خود اقدام نمایند.. لذا عزیزان می‌توانند از طریق این سامانه نسبت به دریافت کارنامه خود اقدام نمایند. از طریق سامانه ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان  inbr.ir  به اطلاع تمامی شرکت کنندگان آزمون نظام مهندسی شهریور 1401 خواهد رسید. جزئیات مهمی از این آزمون مطرح خواهیم کرد.

زمان اعلام نتايج آزمون هاى ورود به حرفه

inbr.ir اعلام نتایج

inbr.ir اعلام نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان است که از جانب سازمان نظام مهندسی کشور در اختیار تمامی متقاضیان دریافت نتایج آزمون نظام مهندسی ساختمان قرار گرفته است شایان ذکر است همان طور که مستحضر هستید مراحل اولیه اعلام نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان چند سالی است صرفا به صورت اینترنتی از درگاه معرفی شده سازمان نظام مهندسی کشور به نشانی inbr.ir انجام می پذیرد لذا هر گونه مراجعه حضوری متقاضیان محترم به این سازمان بی پاسخ خواهد بود.

شركت‌كنندگانی كه موفق به اخذ حدنصاب قبولی در آزمون‌ها نشده‌اند چنانچه درخواست بازنگری نسبت به نتیجه آزمون داشته باشند میتوانند درخواست خود را با توجه به فرم پیوست بصورت كتبی با ذكر مشخصات كامل (شماره داوطلبی، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد، رشته آزمون، آدرس دقیق و شماره تماس) برای آزمون‏های تستی از طریق پست سفارشی و برای آزمون رشته معماری (طراحی) از طریق ایمیل به آدرس‏های زیر حداكثر تا تاریخ  اعلامی ارسال نمایند.

دانلود فرم اعتراض به نتایج آزمون نظام مهندسی 1401

آزمون‌های تستی کلیه رشته‌ها:

آدرس: تهران، صندوق پستی به شماره ۳۵۵- ۱۷۷۷۵ (شرکت خدمات آموزشی سازمان سنجش) بر روی پاكت ذكر شود مربوط به کدام بخش از آزمون‌های ورود به حرفه‌ مهندسان، کاردان‏های فنی ساختمان و معماران تجربی مورخ شهریور ۱۴۰۱ می باشد.

آزمون رشته معماری (طراحی):

ارسال به آدرس ایمیل: tarahi@inbr.ir

ذکر مشخصات در موضوع ایمیل : شماره داوطلبی و نمره کسب شده 

 

دانلود فرم درخواست بازنگری آزمون معماری طراحی

به لحاظ برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده از كليه داوطلبان گرامي انتظار دارد كه درخواست‌هاي خود را در مهلت مقرر ارسال نمايند. بدیهی است به درخواست‌هايي كه بعد از تاريخ مقرر ارسال گردد ترتيب اثر داده نخواهد شد.

inbr.ir تنها مرجع دریافت اطلاعات صحیح و موسخ جهت اعلام نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان خواهد بود لذا متقاضیان محترم حتما جهت به روز بودن اطلاعات خود در زمینه آزمون نظام مهندسی و جزئیات آن اخبار ما را از سامانه اعلام نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان  inbr.ir دنبال نمایند.

شایان ذکر است کلیه متقاضیان محترم جهت اطلاع از آخرین جزئیات شرایط ثبت نام در آزمون های نظام مهندسی – دریافت نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی – اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی 1401 و … از سراسر کشور با  مجموعه مشاور گروپ - مرجع اخبار نظام مهندسی کشور تماس بگیرند.

ضمن تاكید به همه ی داوطلبان عزیز  inbr.ir | سامانه ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان ، آزمون‌های ورود به حرفه  مهندسان مبنی بر مطالعه دقیق مفاد دفترچه‌ راهنما و دستورالعمل‌های اجرایی «ثبت‌نام» ، «شركت در جلسه» و « اعلام نتایج آزمون‌ها» كه برای هر آزمون تنظیم و همزمان با مراحل مختلف آزمون در سامانه ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان inbr.ir درج میگردد، اعلام میدارد پاسخ عموم سوالات داوطلبان محترم در قسمت های مختلف سایت inbr.ir وجود دارد و inbr.ir تنها مرجع دریافت اطلاعات صحیح و منبع موثق جهت ثبت نام و شرکت در آزمون نظام مهندسی خواهد بود لذا متقاضیان محترم حتما جهت به روز بودن اطلاعات خود در زمینه آزمون نظام مهندسی و جزئیات آن اخبار ما را از سامانه ثبت نام آزمون نظام مهندسی inbr.ir دنبال نمایند جهت کسب اطلاعات بیشتر داوطلبان و ارتباط با مهندسان سازمان نظام مهندسی و دریافت پاسخ برخی سوالات رایجی که درخصوص سامانه ثبت نام آزمون ورود به حرفه مهندسان وجود دارد با شماره تماس 9099071613 تماس بگیرید.

۱- چگونگی شركت در آزمون‌ها و مراحل اخذ پروانه اشتغال به كار

۲- زمان برگزاری آزمون‌ها

۳– زمان اعلام نتایج آزمون‌ها

۴- زمان مراجعه جهت تحویل مدارك در استان‌ها برای افراد پذیرفته شده

۵- اعتبار قبولی آزمون‌ها

۶- نحوه عودت هزینه‌های آزمون

۷- نحوه امكان دسترسی به سایر دفترچه‌های آزمون (A- B -C -D)

۸- نحوه اعتراض به آزمون شامل اعتراض به سوالات، پاسخنامه‌ها و تصحیح برگه‌های معماری طراحی

۹- افرادی كه نتایج آزمون آنها متخلف و یا در دست بررسی اعلام شده است

۱۰- افرادی كه در آزمون نمره قبولی كسب نكرده‌اند

۱۱- زمان اعلام اسامی نفرات برتر و ارسال لوح تقدیر  با توجه به اینكه كلیه دستورالعمل‌ها و اطلاعیه‌های مربوط به هر آزمون در بخش اخبار سایت درج شده و در اختیار ادارات كل راه و شهرسازی استان‌ها نیز قرار دارد. 

متقاضیان میتوانند كلیه سوالات و پرسش‌های خود درخصوص موارد مرتبط با آزمون ورود به حرفه مهندسان و دیگر نکات آزمون‌ها را از ادارات كل راه و شهرسازی استان‌ها پیگیری نمایند. درصورت نیاز به اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه حتی تعطیلی های رسمی  از ساعت 08:۰۰ لغایت 24:۰۰ با كارشناسان مجرب مجموعه مشاور گروپ تماس حاصل نمایید.

سامانه اعلام نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان inbr.ir

 • آزمون ورود به حرفه معمولا هر سال دو نوبت در فواصل زمانی اسفند و شهریور ماه و با همکاری سازمان نظام مهندسی و سازمان سنجش برگزار می‌شود.
 • آزمون ورود به حرفه برای دریافت پایه سه مهندسی برای مهندسان عمران شامل سه بخش نظارت، محاسبات و اجرا است که بخش اجرا به تازگی از این نوبت در فهرست آزمون ورود به حرفه قرار گرفته است.
 • برای شرکت در آزمون چنانچه در مقطع کارشناسی فارغ‌التحصیل شده‌اید می‌بایست حداقل ۳ سال و چنانچه از مقطع کارشناسی ارشد فارغ‌التحصیل شده‌اید، حداقل ۲ سال از تاریخ فارغ‌التحصیلی‌تان گذشته باشد یا به تعبیری همان سابقه کار حرفه‌ای داشته باشید.
 • مطابق دفترچه ثبت نام آزمون نظام مهندسی، عضویت در سازمان نظام مهندسی برای شرکت در این آزمون اختیاریست.
 • از آزمون بهمن ۹۴ در وبسایت inbr.ir قسمتی برای کنترل سنوات مورد نیاز برای شرکت در آزمون ایجاد شده است که دعوت میکنم حتما این صفحه را ملاحظه بفرمایید.
 • آن دسته از مهندسانی که دوره مدت سربازی در پیش رو دارند نیز می‌توانند در این آزمون شرکت کنند، طوریکه با قبولی در این آزمون تا ۴ سال وقت دارند که مدرک اصلی خود را برای دریافت پروانه اشتغال به کار به نظام مهندسی برسانند.
 • ثبت نام آزمون رشته عمران در صلاحیت‌های محاسبات، نظارت و اجرا به صورت مجزا صورت می‌پذیرد، بدین معنی كه متقاضیان رشته عمران در صورتیكه متقاضی هر سه صلاحیت محاسبات، نظارت و اجرا باشند، لازم است سه بار در آزمون ثبت نام کنند.
 • آزمون در هر سه بخش نظارت، محاسبات و اجرا به صورت تستی چهار گزینه‌ای و جزوه باز برگزار می‌شود و حد نصاب قبولی شرکت کنندگان در آن ۵۰% است.
 • مثل هر کنکور دیگری شرکت در آزمون ورود به حرفه مهندسان به خصوص در بخش مربوط به محاسبات نیاز به تمرین و مطالعه شیوه تست‌زنی کنکوری مخصوص به آن دارد. بنابراین حتی اگر شما به دلایل ذکر شده بالا مجاز به شرکت در آزمون این نوبت نیستید برای کسب تجربه هم که شده توصیه می‌کنم تو این نوبت آزمون شرکت کنید چون با این همه نظم برگزارکنندگان آزمون در برگزاری آن دیگه بعدا معلوم نیست آزمون نوبت بعدی چه تاریخی برگزار شود!

سوالات متداول سامانه اعلام نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان:

۱. سنوات لازم برای شرکت در آزمون نظام مهندسی چند سال است؟

۲. آیا برای سنوات سوابق کار حرفه‌ای داشتن سابقه بیمه الزامی است؟

۳. آیا برای شرکت در آزمون نظام مهندسی باید قبلاً عضو سازمان باشیم؟

۴. بدون داشتن کارت پایان خدمت امکان شرکت در آزمون را داریم؟

۵. آزمون نظام مهندسی جزوه باز برگزار می‌شود؟

۶. آیا آزمون نظام مهندسی نمره منفی دارد؟

۷. قبولی در آزمون به چه صورت است؟

۸. استفاده از ماشین حساب و دیگر وسایل الکترونیکی در آزمون مجاز است؟

۹. آزمون نظام مهندسی برای چه رشته‌هایی برگزار می‌شود؟

۱۰. آزمون نظام مهندسی معمولا چه زمانی برگزار می‌شود؟

۱۱. آزمون نظام مهندسی دارای چه صلاحیت‌هایی است؟

۱۲. ثبت‌نام برای داوطلبان هر ۳ صلاحیت در رشته‌های عمران و معماری چگونه است؟

۱۳. دارندگان مدرک کارشناسی ناپیوسته دارای چه شرایطی هستند؟

۱۴. آیا معدل یا نوع دانشگاه در آزمون نظام مهندسی تاثیرگذار است؟

۱۵. منابع آزمون‌ نظام مهندسی چیست؟

۱۶. مزیت قبولی در آزمون و دریافت پروانه اشتغال چیست؟

 جهت اطلاع از آخرین نکات مربوط به   inbr.ir | سامانه اعلام نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان و اطلاع از زمان ثبت نام آزمون نظام مهندسی 1401 با شماره  9099071613  تماس بگیرید

سوالات متداول inbr.ir اعلام نتایج

✔️اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی به چه صورتی انجام می شود؟

✔️ اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی به صورت اینترنتی و از طریق سامانه اعلام نتایج inbr.ir صورت می پذیرد.

✔️ اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی چه موقع است؟

✔️ اعلام نتایج آزمون نظام مهندسی آزمون شهریور ماه 1401 روز شنبه 29 آبان 1401 خواهد بود.

✔️ نحوه اعتراض به سوالات آزمون و پاسخنامه‌ها و مهلت ارسال اعتراض چگونه است؟

✔️ توضیح اینکه نحوه اعتراض به سوالات آزمون و پاسخنامه‌ها و مهلت ارسال آن در دستورالعمل اجرایی اعلام نتايج آزمون‌ها مندرج در همین سایت اعلام شده است.

3.2/5 - (13 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه سامانه اعلام نتایج آزمون ورود به حرفه مهندسان - inbr.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. باوندی

  سلام متاسفانه بد قولی و بد عهدی در اعلام نتایج نظام مهندسی، نهادینه شده است و کسی هم نیست بابت این تاخیر ها پاسخگو باشد.

  پاسخ
 2. مهناز حسام الدینی

  چرا هر چی مشخصاتمو واردمی کنم می گه داوطلب یافت نشد

  پاسخ
 3. hh

  آیا کسی موفق به دیدن نتایج آزمون شده ؟؟؟؟؟؟؟؟ چون هر چی مشخصاتمو واردمی کنم می گه داوطلب یافت نشد

  پاسخ
 4. hh

  آیا کسی موفق به دیدن نتایج آزمون شده ؟؟؟؟؟؟؟؟ چون هر چی مشخصات واردمی کنم می گه داوطلب یافت نشد

  پاسخ
 5. امان محمد سعادت

  باسلام باعنایت به ویرایش جدیدسال۹۹مبحث۹مقررات ملی فصول مربوط به آزمون پایه۳مهندسین عمران کدام فصلهای آن مربوط به آزمون نظارت میباشد. باتشکر

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.