اینترنت دانشجویی

ictgifts.ir | سامانه ثبت نام اینترنت دانشجویان و طلاب

جهت مشاوره در زمینه اینترنت دانشجویی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله اطلاعات کامل و جامعی در رابطه با نحوه ورود به سامانه ictgifts.ir | سامانه ثبت نام اینترنت دانشجویان و طلاب پرداخته ایم. وزیر ارتباطات، از تخصیص بسته اینترنت 30 گیگابایتی برای دانشجویان خبر داد. دانشجویان می توانند به سامانه ثبت نام هدیه‌های مناسبتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نشانی اینترنتی ictgifts.ir مراجعه نمایند و برای دریافت بسته ثبت نام نمایند. دانشجویان توجه داشته باشند، مهلت ثبت نام در سامانه ictgifts.ir فقط دو هفته می باشد و امکان تمدید مجدد وجود ندارد. لذا لازم است متقاضیان در زمان معین نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

بر اساس اعلام وزارت ارتباطات زمان ثبت نام دریافت بسته‌های 30 گیگابایتی اینترنت «رایگان» برای دانشجویان و طلبه‌های عزیز، تا پایان این هفته به صورت رسمی اعلام خواهد شد.

در ادامه مقاله لینک ورود به سامانه ثبت نام اینترنت دانشجویان و طلاب ، نحوه ورود به سامانه و ثبت نام بسته اینترنت به صورت کامل شرح داده شده است. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دانشجویان و طلاب گرامی
فرآیند ثبت نام جهت دریافت بسته 30 گیگابایتی هدیه اینترنت رایگان با استفاده از کدملی و شماره تلفن همراه، به زودی و پس از انجام مقدمات کار از طریق همین سامانه آغاز خواهد شد.

اینترنت رایگان دانشجویی

وزیر ارتباطات از تخصیص 30 گیگ اینترنت رایگان برای دانشجویان خبر داد. براساس آخرین اخبار منتشر شده، به جای رایگان کردن سایت دانشگاه ها، به هریک از دانشجویان و طلاب، یک بسته 30 گیگابایتی اینترنتی هدیه داده می شود. دانشجویان و طلاب برای دریافت بسته اینترنتی باید به سامانه ثبت نام هدیه‌های مناسبتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نشانی اینترنتی ictgifts.ir مراجعه نموده و ثبت نام خود را انجام دهند توجه داشته باشید، بازه زمانی برای ثبت نام دانشجویان 2 هفته می باشد و پس از آن امکان ثبت نام و تمدید وجود نخواهد داشت.

در این راهکار جدید تا حد زیادی هزینه‌های آموزش مجازی بیش از ۴ میلیون نفر از دانشجویان و طلاب کاهش پیدا می‌کند و با توجه به ظرفیت‌های شبکه ملی اطلاعات تمامی تبادلات سامانه‌های مراکز آموزش عالی و حوزه‌های علمیه کشور در بستر شبکه ملی اطلاعات صورت می‌گیرد که این موضوع نیز به کاهش هزینه‌های ارتباطی دانشجویان کمک خواهد کرد.
دانشجویان و طلاب از امروز می توانند با مراجعه به سامانه ictgifts.ir و ثبت اطلاعات لازم، تقاضای خود را برای استفاده از 30 گیگ اینترنت رایگان اهدایی، ثبت و پیگیری کنند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن اینترنت رایگان از طریق اپراتورها در حساب کاربری آن‌ها لحاظ شود.

بسته هدایا با حجم 30 گیگابایت و برای بازه زمانی شش‌ماهه پیش‌بینی شده و حداکثر پس ‌از گذشت ۱۰ روز از اتمام مهلت ثبت‌نام، در حساب کاربری انتخابی دانشجو یا طلبه منظور می‌ شود.

 

ثبت نام اینترنت دانشجویی

سامانه ثبت نام هدیه‌های مناسبتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از بخش های مختلفی تشکیل شده است. کاربران پس از ورود به سامانه ictgifts.ir | سامانه ثبت نام اینترنت دانشجویان و طلاب با بخش های زیر روبرو خواهند شد:

 • هدیه ازدواج
 • هدیه خبرنگارن
 • هدیه معلمان
 • هدیه اساتید
 • هدیه دانشجویان و طلاب

دانشجویان و طلاب با مراجعه به سامانه مذکور و قسمت "هدیه دانشجویان و طلاب" می توانند برای دریافت 30 گیگ اینترنت رایگان دانشجویی ثبت نام نمایند. در ادامه روند ورود به سامانه ثبت نام اینترنت دانشجویان و طلاب شرح داده شده است.

در صورتی که برای ورود به ictgifts.ir | سامانه ثبت نام اینترنت دانشجویان و طلاب با مشکلی روبرو شدید، می توانید با کارشناسان مجموعه تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

اینترنت هدیه دانشجویان

دانشجویان جهت دریافت بسته اینترنت رایگان 30 گیگابایتی باید به سامانه ثبت نام اینترنت رایگان دانشجویی به نشانی اینترنتی ictgifts.ir مراجعه نمایند. تمامی مراحل ثبت نام به صورت اینترنتی و صرفا از طریق سامانه مذکور انجام می پذیرد. لازم به ذکر است، درج شماره تلفن همراه تحت مالکیت کد ملی اظهار شده در مراحل ثبت نام، الزامی می‌باشد.

لینک ورود به سامانه ثبت نام هدیه‌های مناسبتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

سایت اینترنت رایگان دانشجویی

دانشجویان و طلاب برای دریافت اینترنت هدیه 30 گیگابایتی تنها دو هفته فرصت ثبت نام در سامانه هدیه‌های مناسبتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را دارند پس از گذشت زمان ثبت نام، امکان تمدید مجدد وجود ندارد. لازم به ذکر است، بسته هدایا با حجم 30 گیگابایت و برای بازه زمانی شش ‌ماهه پیش‌بینی شده و حداکثر پس ‌از گذشت 10 روز از اتمام مهلت ثبت‌نام، در حساب کاربری انتخابی دانشجو یا طلبه منظور می‌ شود.

ictgifts.ir | سامانه ثبت نام اینترنت دانشجویان و طلاب

نحوه استفاده از ۳۰ گیگ اینترنت آموزش مجازی دانشجویان و طلاب:

در فرآیند پیش‌بینی‌شده، امکان فعال‌سازی بسته هدیه بر روی تلفن همراه دانشجویان و طلاب یا بر روی تلفن ثابت (ADSL)، وجود دارد. مهلت ثبت‌نام ۱۵ روز (۲ هفته) است و این مهلت قابل تمدید نیست.

در این طرح امکان فعال‌سازی بسته هدیه اینترنتی توسط اپراتورهای همراه و ثابت فراهم شده است و برای احراز هویت دانشجویان و طلاب، درج شماره تلفن همراه تحت مالکیت کد ملی اظهار شده در مراحل ثبت‌نام، الزامی است.

هر کدملی صرفاً یک مرتبه حق ثبت‌نام در سامانه را دارد و پس از تکمیل فرآیند ثبت‌نام، به‌هیچ‌وجه امکان تغییر اطلاعات وجود نخواهد داشت.

به نظر می‌رسد همانند ترم گذشته تحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی نیز امکان استفاده از این بسته اینترنتی را دارند.

ictgifts.ir | سامانه ثبت نام اینترنت دانشجویان و طلاب

دانشجویان 30 گیگابایت اینترنت رایگان دریافت می کنند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد بسته ۳۰ گیگابایتی اینترنت آموزش مجازی برای دانشجویان جایگزین رایگان‌سازی سایت دانشگاه‌ ها شد. با توجه به تدبیر رئیس جمهوری، آموزش مجازی دانشگاه‌ها و حوزه‌ها در شرایط کرونا بایستی به‌صورت رایگان عرضه شود. نظر به دریافت شکایات متعدد از جانب دانشجویان و طلاب در ترم های قبل، نحوه ارائه یارانه آموزش مجازی در ترم جدید تحصیلی تغییر خواهد کرد.

در این راستا آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: نحوه تخصیص یارانه آموزش مجازی، با توجه به شکایات متعددی که از شما دریافت کردیم، در ترم دوم تغییر کرد. با مشورتی که با وزارت علوم داشتیم به جای رایگان کردن سایت دانشگاه‌ها به هر دانشجو و طلبه، یک بسته ۳۰ گیگابایتی تقدیم می‌کنیم که می‌توانند به سایت ictgifts.ir مراجعه و ثبت‌نام کنند. مهلت ثبت‌نام فقط دو هفته است و امکان تمدید هم وجود ندارد.


سامانه ثبت نام اینترنت دانشجویان و طلاب

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مفتخر است به منظور ایفای نقش مدنی خود در مواجه با بیماری کرونا و در جهت کمک به امر آموزش، بسته های هدیه اینترنت رایگان را در اختیار دانشجویان و طلاب محترم قرار دهد.
در فرآیند پیش‌بینی‌شده، امکان فعال‌سازی بسته‌ هدیه بر روی تلفن همراه دانشجویان و طلاب و یا بر روی تلفن ثابت (ADSL)، وجود دارد. مهلت ثبت‌نام 15 روز می‌باشد و این مهلت قابل تمدید نیست.
بسته هدایا با حجم 30GB و برای بازه زمانی شش‌ماهه پیش‌بینی شده و حداکثر پس‌از گذشت 10روز از اتمام مهلت ثبت‌نام، در حساب کاربری انتخابی شما، منظور می‌گردد.

مقررات ictgifts.ir | سامانه ثبت نام اینترنت دانشجویان و طلاب

 1. این خدمت شامل دانشجویان مراکز دانشگاهی و حوزوی در تمامی مقاطع می‌باشد.
 2. در صورت هرگونه سوءاستفاده، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حق محدود کردن این خدمت را خواهد داشت.
 3. فعال‌سازی بسته های اینترنتی منوط به طی مراحل قانونی مربوط به تایید اطلاعات می‌باشد.
 4. در این طرح امکان فعال سازی بسته هدیه اینترنتی توسط اپراتورهای همراه و ثابت فراهم شده است. لذا جهت احراز هویت دانشجویان و طلاب گرامی، درج شماره تلفن همراه تحت مالکیت کد ملی اظهار شده در مراحل ثبت نام، الزامی می‌باشد.
 5. هر کدملی صرفا یک مرتبه حق ثبت‌نام در سامانه را دارد. لذا در انتخاب اپراتور و درج شماره تلفن همراه دقت نمایید. پس از تکمیل فرآیند ثبت‌نام، به هیچ وجه امکان تغییر اطلاعات وجود نخواهد داشت
 6. در صورتی که به‌دلیل عدم وجود اطلاعات پایه‌ای، ثبت نام با موفقیت انجام نشود، در آخرین مرحله ثبت نام، امکان ثبت اعتراض در سامانه پیش بینی شده است. بدیهی است جهت اخذ تایید، اعتراضات به صورت دوره ای در اختیار مراجع ذی ربط (وزارت عتف، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی و مراکز حوزوی) قرار می گیرد و شایسته است که ذی نفعان، موضوع را از سازمان‌های مذکور پیگیری نمایند.

ورود به ictgifts.ir | سامانه ثبت نام اینترنت دانشجویان و طلاب

در ادامه مقاله نحوه ورود به ictgifts.ir | سامانه ثبت نام اینترنت دانشجویان و طلاب به صورت تصویری شرح داده شده است.

در گام اول به سامانه ثبت نام هدیه‌های مناسبتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نشانی اینترنتی ictgifts.ir مراجعه نمایید.

ورود به سامانه ثبت نام اینترنت دانشجویان و طلاب ictgifts.ir
 • پس از ورود به ictgifts.ir | سامانه ثبت نام اینترنت دانشجویان و طلاب بر روی گزینه "هدیه دانشجویان و طلاب" کلیک کنید. مطابق تصویر زیر:

ورود به سامانه ثبت نام اینترنت دانشجویان و طلاب ictgifts.ir

 • پس از مطالعه ضوابط و مقررات تیک گزینه "مطالعه کردم و قبول دارم" بزنید و بر روی گزینه "ادامه" کلیک کنید:

ورود به سامانه ثبت نام اینترنت دانشجویان و طلاب

 • در گام بعدی، اطلاعات خود شامل کد ملی، شماره تلفن همراه را وارد کنید و نوع اپراتور ( همراه، ثابت) رامشخص نمایید و بر روی گزینه "ادامه" کلیک کنید:

ورود به سامانه ثبت نام اینترنت دانشجویان و طلاب

****در صورتی که به‌دلیل عدم وجود اطلاعات پایه‌ای، ثبت نام با موفقیت انجام نشود، در آخرین مرحله ثبت نام، امکان ثبت اعتراض در سامانه پیش بینی شده است.

برگزاری کلاس های مجازی دانشجویان

با اعلام دانشگاه‌های کشور، آموزش‌ها در ترم آینده نیز به‌صورت مجازی خواهد بود و دانشجویان می‌توانند از طریق سامانه‌های در نظر گرفته شده آموزش‌های مورد نیاز خود را دریافت کنند.

دانشجویان برای دریافت آموزش‌ها باید وارد سامانه‌های آموزش مجازی دانشگاه‌ها شوند و زمان‌بندی برگزاری کلاس‌های اینترنتی را مشاهده کنند. دانشجویان می‌توانند در موعد مقرر برای دریافت آموزش‌ها، آنلاین شوند. البته بسیاری از دانشگاه‌ها ازجمله دانشگاه آزاد اسلامی امکان دریافت آموزش‌های ضبط‌شده را برای دانشجویان فراهم کرده‌اند.

از دیگر امکانات سامانه‌های آموزشی دانشگاه امکان دانلود و آپلود فایل‌هاست. اساتید می‌توانند جزوه‌های مورد نظر را در سامانه‌ها بارگذاری کنند و دانشجویان نیز می‌توانند با دانلود فایل‌ها، جزوه‌ها را در اختیار داشته باشند.

برگزاری امتحان از این دیگر امکانات سامانه‌های مجازی است که دانشجویان می‌توانند بدون حضور در دانشگاه‌ها در امتحانات حاضر شوند و نمره مورد نظر خود را کسب کنند.

دانشجویان دانشگاه‌ها برای دسترسی به همه این امکانات می‌توانند از اینترنت رایگان که وزارت ارتباطات در نظر گرفته، استفاده کنند.

سامانه سیدا دانشگاه آزاد | سامانه امتحانات غیر حضوری دانشگاه آزاد sida

samyad.tvu.ac.ir ورود به سامانه سمیاد فنی و حرفه ای

lms1.cfu.ac.ir | ورود به سامانه آموزش مجازی دانشگاه فرهنگیان

نحوه ورود به ictgifts.ir | سامانه ثبت نام اینترنت دانشجویان و طلاب و ثبت نام اینترنت رایگان دانشجویی در این مقاله بیان شد. سال گذشته زمانی که اخبار مربوط به شیوع کرونا در کشور منتشر شد، وزارت ارتباطات و دولت در اولین قدم برای این‌که مردم را در خانه نگه دارند ۱۰۰ گیگ اینترنت ثابت رایگان در اختیار آن‌ها قرار دادند. با این روش دوران قرنطینه، دورکاری و آموزش مجازی کلید خورد و پیش رفت.

تخصیص بسته‌های اینترنت رایگان برای معلمان، دانش‌آموزان، اساتید دانشگاه، دانشجویان در چند نوبت مختلف، رایگان کردن ترافیک شبکه دانش‌آموزی شاد و سایت‌های مربوط به آموزش دانشگاه‌ها از جمله اقداماتی بود که به از سوی دولت صورت گرفت تا قرنطینه از نظر مالی و کاری به مردم فشار زیادی وارد نکند.


نحوه ثبت اعتراض در سامانه ثبت نام اینترنت رایگان دانشجویی

هر کدملی صرفا یک مرتبه حق ثبت‌نام در سامانه ثبت اعتراض اینترنت رایگان دانشجویی را دارد و پس از تکمیل فرآیند ثبت‌نام، به هیچ وجه امکان تغییر اطلاعات وجود نخواهد داشت. در صورتی که به‌دلیل عدم وجود اطلاعات پایه‌ای، ثبت نام با موفقیت انجام نشود، در آخرین مرحله ثبت نام، امکان ثبت اعتراض در سامانه پیش بینی شده است. بدیهی است برای اخذ تایید، اعتراضات به صورت دوره ای در اختیار مراجع ذی ربط (وزارت عتف، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی و مراکز حوزوی) قرار می گیرد و شایسته است که ذی نفعان، موضوع را از سازمان‌های مذکور پیگیری کنند.

در صورتی که اطلاعات کدملی شما به عنوان دانشجو در سامانه ثبت نشده است، جهت پیگیری موضوع می‌توانید اطلاعات تکمیلی خود را در قسمت ثبت اعتراض سامانه ثبت نام اینترنت دانشجویی تکمیل نمایید تا جهت بررسی و اخذ تأییدیه به نهاد متولی امر آموزش ارسال شود. با توجه به تعداد دانشجویان و نهادهای مختلف متولی آموزش عالی، لطفاً در تکمیل اطلاعات به طور صحیح دقت نمایید.

*امکان ثبت اعتراض در سامانه ثبت نام اینترنت دانشجویی صرفاً برای یک نوبت وجود دارد.

نحوه ثبت اعتراض در سامانه ثبت نام اینترنت رایگان دانشجویی

ictgifts ir هدیه دانشجویان

🔺  آخرین مهلت ثبت‌نام نام برای دریافت اینترنت رایگان وزارت ارتباطات به محض انتشار در همین مقاله حضور محترم شما عزیزان ارائه خواهد شد.

🔹دانشجویانی که تاکنون نسبت به دریافت هدیه اینترنت رایگان وزارت ارتباطات اقدام نکرده‌اند، می توانند نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.
🔹 در راستای ادامه مشکلات دانشجویان در زمینه آموزش‌های الکترونیکی و در اختیار نداشتن اینترنت رایگان، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ترم گذشته نیز از ۲۵ بهمن ماه بسته ۳۰ گیگابایتی اینترنت رایگان در اختیار دانشجویان قرار داده بود.
🔹دانشجویان تا روز «سه شنبه 20 مهر ماه 1400» مهلت دارند با مراجعه به سامانه https://ictgifts.ir نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.
🔹این خدمت شامل دانشجویان مراکز دانشگاهی و حوزوی در تمامی مقاطع است. در صورت هرگونه سوء استفاده، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حق محدود کردن این خدمت را خواهد داشت. فعال‌سازی بسته‌های اینترنتی منوط به طی مراحل قانونی مربوط به تأیید اطلاعات است.
🔹برای احراز هویت دانشجویان و طلاب، درج شماره تلفن همراه تحت مالکیت کد ملی اظهار شده در مراحل ثبت‌نام، الزامی است.
🔹بر اساس این گزارش، هر کدملی صرفا یک مرتبه حق ثبت‌نام در سامانه را دارد و پس از تکمیل فرآیند ثبت‌نام، به هیچ وجه امکان تغییر اطلاعات وجود نخواهد داشت. در صورتی که به‌دلیل عدم وجود اطلاعات پایه‌ای، ثبت‌نام با موفقیت انجام نشود، در آخرین مرحله ثبت‌نام، امکان ثبت اعتراض در سامانه پیش‌بینی شده است. بدیهی است برای اخذ تأیید، اعتراضات به صورت دوره‌ای در اختیار مراجع ذی ربط (وزارت عتف، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی و مراکز حوزوی) قرار می‌گیرد و شایسته است که ذی نفعان، موضوع را از سازمان‌های مذکور پیگیری کنند.

تمدید مهلت ثبت نام اینترنت رایگان دانشجویان

مهلت نام‌نویسی اینترنت رایگان دانشجویان تمدید نمی‌شود.

سوالات متداول دریافت اینترنت رایگان دانشجویی

دانشجویان و طلاب برای دریافت اینترنت رایگان دانشجویی باید به چه سایتی مراجعه نمایند؟

متقاضیان برای دریافت اینترنت رایگان دانشجویی باید به سامانه ثبت نام هدیه های مناسبتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نشانی اینترنتی مراجعه نمایند.

نحوه ورود به سامانه و ثبت درخواست چگونه است؟

نحوه رود به سامانه ثبت نام اینترنت دانشجویان و طلاب به صورت تصویری در این مقاله بیان شده است.

اطلاعات لازم برای ثبت نام در سامانه چیست؟

درج شماره تلفن همراه تحت مالکیت و کدملی اظهار شده در مراحل ثبت نام الزامی می باشد.

3.8/5 - (17 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه اینترنت دانشجویی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. پوریا

  پوریا هستم لطفا وقت را بیشتر کنید

  پاسخ
 2. Zzz

  تا کی مهلت داره؟چون میگه مهلت تموم شده

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی