همگام انتخاب رشته نهم

hamgam.medu.ir | هدایت تحصیلی نهم سایت همگام

جهت مشاوره در زمینه همگام انتخاب رشته نهم

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله آموزشی به بیان توضیحاتی در رابطه با hamgam.medu.ir | هدایت تحصیلی نهم سایت همگام پرداخته ایم. دانش آموزان پایه تحصیلی نهم، برای انتخاب رشته تحصیلی مورد نظر خود، باید فرمی را تحت عنوان "هدایت تحصیلی" ، در زمان مقرر تکمیل نمایند. دانش آموزان و والدین برای تکمیل فرم هدایت تحصیلی نهم ، باید به سایت همگام به نشانی اینتنرتی hamgam.medu.ir مراجعه نمایند.

ورود به سامانه همگام از طریق نام کاربری و رمز عبور همگام امکان پذیر است. نام کاربری همان کدملی می باشد. کاربران برای دریافت رمز عبور همگام، باید به مدرسه محل تحصیل مراجعه نموده و کد همگام خود را از مدیر مدرسه دریافت نمایند. به منظور آشنایی بیشتر والدین و دانش آموزان، راهنمای هدایت تحصیلی نهم سایت همگام hamgam.medu.ir در این مقاله ارائه داده شده است.

هدایت تحصیلی نهم همگام

دانش آموزان پایه تحصیلی نهم، برای تکمیل فرم انتخاب رشته ، باید در زمان مقرر به سایت همگام مراجعه نمایند. برای ورود به سامانه همگام و انجام مراحل فرآیند "هدایت تحصیلی"، در ابتدا لازم است به مدیر مدرسه مراجعه کرده و رمز عبور همگام را دریافت نمایند. راهنمای سایت همگام هدایت تحصیلی پایه نهم ، در ادامه قابل مشاهده می باشد.

در سال های گذشته دانش آموزان برای انتخاب رشته و تکمیل فرم هدایت تحصیلی پایه نهم باید به سایت همگام مراجعه می کردند. براساس آخرین اطلاعیه منتشر شده، هدایت تحصیلی و انتخاب رشته پایه تحصیلی نهم در سال تحصیلی 1400 به صورت اینترنتی و از طریق سامانه پادا انجام می شود. دانش آموزان برای تکمیل فرم هدایت تحصیلی به سایت همگام مراجعه نکنند. در سال تحصلیی 1400 ، انتخاب رشته دانش آموزان در پادا ، به نشانی pada.medu.ir انجام می شود.

هدایت تحصیلی نهم سایت همگام

راهنمای هدایت تحصیلی نهم سایت همگام به صورت زیر می باشد. دانش آموزان و والدین برای تکمیل فرم هدایت تحصیلی نهم لازم است به سایت همگام به نشانی hamgam.medu.ir مراجعه نمایند و با درج نام کاربری و رمز عبور همگام خود وارد سامانه شوند. نحوه ورود به سایت همگام و تکمیل فرم هدایت تحصیلی پایه به شرح زیر است:

 1. مراجعه به سایت همگام به نشانی اینترنتی hamgam.medu.ir
 2. درج کد ملی (نام کاربری) و رمز عبور همگام (دریافت رمز از مدیر مدرسه)
 3. تکمیل "فرم  هدایت تحصیلی اولویت بندی رشته ها"
 4. دریافت تاییدیه نهایی انتخاب رشته

در صورت بروز هرگونه مشکل برای ورود به هدایت تحصیلی نهم سایت همگام ، می توانید با کارشناسان مجموعه به شماره 9099071614 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

نکات انتخاب رشته نهم سایت همگام

پیش از انجام فرآیند هدایت تحصیلی نهم در سایت همگام لازم است به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • اولین اقدام در فرایند هدایت تحصیلی دانش آموزان ثبت نمرات در سامانه همگام و در مرحله بعد انتقال آن ها به سامانه هدایت تحصیلی وزارت آموزش و پرورش می باشد.
 •  دانش آموزان به منظور دریافت غیر حضوری این فرم ها می توانند از طریق سامانه سناد، سامانه همگام و شبکه شاد نیز اقدام نمایند.
 • فرم شماره ۶ دارای ۱۰۰ امتیاز و بر اساس آزمون های رغبت و توانایی می باشد که در آن نظرات مشاور، معلم، دانش آموز و ولی دانش آموز گنجانده شده است و جنبه توصیه و راهنمایی برای دانش آموزان دارد.
 • فرم شماره ۷ بر اساس عملکرد تحصیلی دانش آموزان و ظرفیت هر منطقه تعیین می شود. شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش و رشته های آنها نیز در فرم شماره هفت مشخص شده است.
 • معدل دانش آموزان ملاک انتخاب رشته و هدایت تحصیلی دانش آموزان ورودی پایه دهم نیست، اولین شرط ورود دانش آموزان به رشته های تحصیلی مورد نظرشان کسب حدنصاب نمره لازم برای ورود به آن رشته خواهد بود که این نمره در شاخه ها و رشته های گوناگون، متفاوت می باشد.
 • دانش آموزانی که در فرم شماره هفت هدایت تحصیلی شان هیچ اولویتی را کسب نکرده اند یا اصطلاحا در فرم آن ها هاشور خورده است، صرفا می توانند به هنرستان های شاخه کاردانش مراجعه و در رشته های مربوط به آن ثبت نام نمایند.
 • دانش آموزان اتباع خارجی، دانش آموزان انتقالی و دانش آموزانی که در پرونده های تحصیلی شان مشکلی وجود دارد بایستی به کمیته های تخصصی هدایت تحصیلی آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه نمایند تا نسبت به رفع مشکلات احتمالی اقدام گردد.

sida.medu.ir | سامانه ثبت نمرات دانش آموزی

راهنمای تصویری انجام هدایت تحصیلی نهم سایت همگام

برای آشنایی بیشتر والدین و دانش آموزان، راهنمای تصویری انجام هدایت تحصیلی نهم در سایت همگام hamgam.medu.ir  در ادامه ارائه داده شده است:

 • در ابتدا به سایت همگام به نشانی hamgam.medu.ir  مراجعه نمایید.
 • کد ملی و رمز عبور را در قسمت مشخص شده درج نمایید:

راهنمای تصویری انجام هدایت تحصیلی نهم در سایت همگام

 • پس از ورود به صفحه شخصی خود، از قسمت داشبورد اصلی، بر روی گزینه "هدایت تحصیلی" کلیک کنید:

راهنمای تصویری انجام هدایت تحصیلی نهم در سایت همگام

 • سپس بر روی گزینه "تکمیل فرم اولویت" کلیک کنید:

راهنمای تصویری انجام هدایت تحصیلی نهم در سایت همگام

 • بر روی گزینه مشخص شده در قسمت "مدیریت" کلیک کنید:

راهنمای تصویری انجام هدایت تحصیلی نهم در سایت همگام

 • در این مرحله برای اولویت بندی انتخاب های خود، بر روی گزینه مشخص شده کلیک نمایید:

راهنمای تصویری انجام هدایت تحصیلی نهم در سایت همگام

 • در انتها بر روی گزینه "ذخیره چیدمان" کلیک نمایید. مطابق تصویر زیر:

راهنمای تصویری انجام هدایت تحصیلی نهم در سایت همگام

 • برای دریافت یک نسخه از فرم اولویت بندی هدایت تحصیلی ، می توانید بر روی گزینه مشخص شده در تصویر زیر کلیک نمایید:

راهنمای تصویری انجام هدایت تحصیلی نهم در سایت همگام

لازم به ذکراست، دانش آموزان پایه نهم برای هدایت تحصیلی، علاوه بر انجام مراحل فوق، باید به قسمت "آزمون های مشاوره ای" در سایت همگام مراجعه نموده و اطلاعات خواسته شده را وارد نماید.

دانش آموزان باید به دقت و توجه کافی به سوالات آزمون مشاوره ای پاسخ دهند، زیرا مشاور شما بر پایه نمره دریافتی شما از این آزمون نظر مشاوره خود را در خصوص انتخاب رشته می دهد.

لینک ورود به سایت همگام هدایت تحصیلی پایه نهم

فرم هدایت تحصیلی نهم

دانش آموزان و والدین برای انجام فرآیند هدایت تحصیلی پایه نهم ، باید تعدادی فرم را تکمیل نمایند. در ادامه تعدای از فرم های هدایت تحصیلی پایه نهم ارائه داده شده است:

 • فرم نطرخواهی از دانش آموزان :

این فرم دارای 10 امتیاز بوده و دانش آموزان باید، رشته های مورد نظر خود را به ترتیب از 1 تا 10 امتیاز، اولویت بندی نمایند. نمونه فرم هدایت تحصیلی نهم در ادامه قرار داده شده است:

فرم هدایت تحصیلی نهم

 • فرم نظرخواهی از معلمان

امتیاز در نظر گرفته شده برای این فرم 10 می باشد. در فرم نظرخواهی از معلمان ، در رابطه با عملکردهای تحصیلی دانش آموزان، طبق لیست دروس ارائه داده شده توسط دبیر، نظرسنجی انجام می پذیرد. در فرم نظرسنجی از معلمان، از دبیران خواسته شده تا عملکرد دانش آموزان را در طول سال تحصیلی، با امتیازبندی های عالی (10 امتیاز)، خیلی خوب (8 امتیاز) ، خوب (6 امتیاز)، متوسط (4 امتیاز)، ضعیف (2 امتیاز) و بد (صفر امتیاز) مشخص نمایند. نمونه فرم نظرخواهی از معلمان:

فرم نظرخواهی از معلمان

 • فرم نظرخواهی از والدین

والدین بایستی، با توجه به علاقه مندی دانش آموزان و مشورت با مشاور و دبیران، اولویت های انتخابی خود را از 1 تا 5 مشخص نمایند. امتیاز این فرم 5 می باشد.

فرم نظرخواهی از والدین

 • فرم نظرخواهی از مشاوران

نظرسنجی از مشاوران مدرسه برای هدایت تحصیلی پایه نهم ، براساس توانمندی ها، علاقه مندی های دانش آموز، مهارت های دانش آموز و هم چنین نتایج آزمون های مشاوره ای همگام ، انجام می پذیرد. امتیازات آزمون های مشاوره ای هدایت تحصیلی، آزمون رغبت 15 و آزمون استعداد (هوش)، 15 می باشد. نمونه فرم نظرخواهی از مشاوران:

فرم نظرخواهی از مشاوران

نمونه فرم های اولویت بندی هدایت تحصیلی نهم

در ادامه تعدادی دیگر از فرم های اولویت بندی انتخاب رشته پایه نهم ارائه داده شده است:

 • فرم جمع بندی نتایج مشاوره ای هدایت تحصیلی نهم

در فرم جمع بندی، مشاوران تحصیلی، با در نظر گرفتن توانمندی های دانش آموز و بررسی اولویت ها، نتیجه گیری کرده و نتیجه را ثبت می نمایند. در این فرم رشته های تحصیلی مناسب دانش آموز، ثبت می گردد.

فرم جمع بندی نتایج مشاوره ای هدایت تحصیلی نهم

 • فرم جمع بندی نتایج هدایت تحصیلی نهم

در فرم جمع بندی نتایج هدایت تحصیلی، علاوه بر محاسبه نتایج نظرسنجی های بیان شده، نتایج آزمون های مشاوره ای همگام نیز بررسی و محاسبه خواهد شد. امتیاز در نظر گرفته شده برای فرم شماره 6 - جمع بندی هدایت تحصیلی پایه نهم، 100 می باشد. نمونه فرم جمع بندی نتایج هدایت تحصیلی :

فرم جمع بندی نتایج هدایت تحصیلی نهم

 • نمونه فرم اولویت هدایت تحصیلی

دانش آموزان در فرم اولویت هدایت تحصیلی ، براساس داشتن شرایط مطلوب تحصیل در رشته انتخابی، تکمیل ظرفیت رشته و تکمیل ظرفیت ثانویه و نهایی، رشته های انتخاب شده از طریق درج امتیازات الف تا د اولویت بندی می شوند .

نمونه فرم اولویت هدایت تحصیلی

مشاوره هدایت تحصیلی نهم سایت همگام

راهنمای تصویری هدایت تحصیلی نهم سایت همگام hamgam.medu.ir در مقاله بالا بیان شد. انتخاب رشته پایه تحصیلی نهم، فرآیندی مهم و سرنوشت ساز برای دانش آموزان می باشد. از جمله عوامل موثر در انتخاب رشته پایه نهم، می توان به علاقه دانش آموزان، نظر والدین، نظر معلمان تمامی دروس، نتایج کسب شده در آزمون های مشاوره ای همگام، نمرات درسی دانش آموز و نظر مشاوره تحصیلی مدرسه اشاره کرد.

در پایه نهم 5 رشته تحصیلی ریاضی، تجربی، انسانی، فنی حرفه ای و کارودانش ارائه می شود که هر کدام از آن شرایط متفاوتی برای پذیرش دارند برای آگاهی از شرایط و معدل لازم برای پذیرش در هریک از رشته های تحصیلی پایه نهم، می تواندی با کارشناسان مجموعه مشاور گروپ به شماره 9099071614 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

سوالات متداول هدایت تحصیلی نهم همگام

نحوه انجام فرآیند هدایت تحصیلی پایه نهم در سایت همگام چگونه است؟

راهنمای تصویری سایت همگام هدایت تحصیلی پایه نهم ، در این مقاله ارائه داده شده است.

دانش آموزان برای ورود به سامانه نیازمند چه اطلاعاتی می باشند؟

ورود به سامانه همگام از طریق نام کاربری (کد ملی) و رمز عبور همگام امکان پذیر است.

نشانی اینترنتی سایت همگام چیست؟

کاربران برای ورود به سامانه همگام باید به نشانی اینترنتی hamgam.medu.ir مراجعه نمایند.

2/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه همگام انتخاب رشته نهم

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی