ثبت نام آزمون کارشناسی به پزشکی 1402

education.tums.ac.ir | لیسانس به پزشکی | ثبت نام آزمون کارشناسی به پزشکی

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون کارشناسی به پزشکی 1402

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دراین مقاله آموزشی به بیان  توضیحات کامل وجامعی دررابطه با سامانه education.tums.ac.ir | لیسانس به پزشکی و شرایط و نحوه ثبت نام متقاضیان پرداخته ایم به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران معاونت آموزشی، داوطلبان آزمون کارشناسی به پزشکی می توانند از پنجشنبه 1 دی تا دوشنبه 10 بهمن 1401 با مراجعه به سایت معاونت آموزشی به نشانی اینترنتی education.tums.ac.ir انجام می پذیرد.

آزمون لیسانس به پزشکی به منظور جذب علاقه مندان به تحصیل در رشته های گروه پزشکی توسط دانشگاه تهران و دانشگاه شهید بهشتی طی دو مرحله برگزار می شود مدارک و نحوه ثبت نام متقاضیان در ادامه این مقاله به صورت کامل شرح داده شده است. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ثبت نام آزمون کارشناسی به پزشکی

با تمدید مهلت نام نویسی آزمون لیسانس به پزشکی ، علاقه مندان واجد شرایط تا تاریخ 10بهمن ماه 1401 فرصت دارند، نام نویسی خود را انجام دهند. فرآیند ثبت نام داوطلبان به صورت اینترنتی و از طریق سایت معاونت دانشگاه علوم پزشکی تهران، انجام می پذیرد.

***صرفا متولدین 1 دی ماه سال 76به بعد، مجاز به ثبت نام در این آزمون می باشند.

education.tums.ac.ir | لیسانس به پزشکی

دانشگاه تهران و دانشگاه شهید بهشتی با برگزاری آزمونی با عنوان آزمون لیسانس به پزشکی یا کارشناسی به پزشکی اقدام به جذب و پذیرش داوطلبانی علاقه مند به تحصیل در رشته های پزشکی می نمایند داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده اند اما در رشته پزشکی قبول نشده اند در صورت علاقه به تحصیل در رشته های علوم پزشکی می توانند شانس خود را برای قبولی در رشته های پزشکی امتحان کنند متقاضیان لازم است، روز پنجشنبه اول دیماه 1401 لغایت دوشنبه ده بهمن ماه 1401 ، با تهیه مدارک و اطلاعات لازم، فرآیند ثبت نام خود را انجام دهند.

دانشجویان علاقه مند به ثبت نام و شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی یا کارشناسی به پزشکی دانشگاه تهران، لازم است در زمان مقرر (1دی تا 10 بهمن) با مراجعه به سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران به نشانی اینترنتی education.tums.ac.ir ثبت نام خود را انجام دهند. دانشگاه تهران هرساله و دانشگاه شهید بهشتی به تازگی اقدام به برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی نموده است شرایط و سایت ثبت نام دانشگاه شهید بهشتی به محض انتشار اطلاعیه از سایت دانشگاه شهید بهشتی، از طریق این مقاله قابل مشاهده می باشد.

**داوطلبانی که مشغول گذراندن طرح نیروی انسانی هستند در صورت قبولی، هنگام ثبت نام در دانشگاه ملزم به ترخیص از طرح می باشند.

شرایط ثبت نام لیسانس به پزشکی

داوطلبان برای ثبت نام و شرکت در آزمون لیسانس به پزشکی باید دارای یکسری شرایط باشند داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط زیر، با به همراه داشتن مدارک لازم می توانند در زمام مقرر به سایت معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران به نشانی اینترنتی education.tums.ac.ir | سامانه لیسانس به پزشکی مراجعه کرده و نام نویسی خود را انجام دهند. شرایط ثبت نام داوطلبان به شرح زیر است:

 1.  واجد شرایط عمومی تحصیل رایگان در جمهوری اسلامی ایران.
 2.  فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته یکی از رشته های گروه های آزمایشی علوم تجربی و علوم ریاضی و فنی باشند.
 3. حداکثر سن در زمان ثبت نام آزمون 25 سال تمام است (صرفاً متولدین اول دی 76 و بعد از آن).
 4. دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از نظر نظام وظیفه (برای داوطلبان آقا).
 5. دانش آموختگان و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری عمومی و تخصصی (PhD) از دانشگاه های سراسری و آزاد و غیره حق شرکت در آزمون را ندارند.
 6.  دارا بودن مدرک زبان انگلیسی
 7. معدل کل دیپلم 18 و بالاتر باشد.
 8. معدل مقطع کارشناسی 16 و بالاتر باشد.
 9.  قبولی در آزمون چند مرحله ای پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران

***دارندگان مدال طلای المپیادهای دانش آموزی از آزمون کتبی معاف هستند و بدون شرکت در آزمون کتبی صرفا با شرکت در آزمون مصاحبه و ارزیابی فراشناختی مورد ارزیابی قرار می­گیرند و دارندگان مدال های نقره و برنز این رشته ها باید در آزمون کتبی شرکت نمایند و حداقل 90 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در آزمون کتبی را کس کنند. ( کسب حداقل نمره حد نصاب آزمون کتبی الزامی است)

پذیرش دانشجویان استعداد های درخشان و برگزیدگان المپیاد های علمی دانشجویی در آزمون کارشناسی به پزشکی

دانشجویان مشمول آیین نامه استعدادهای درخشان در رشته های مورد پذیرش و برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی از شرط معدل برای ورود به دوره ( آزمون کارشناسی به پزشکی ) معاف هستند. دانشجویان مشمول آیین نامه فوق عبارتند از :

 • برگزیدگان آزمون سراسری گروه علوم تجربی تا رتبه 500 کشوری در آزمون سراسری کنکور (با معرفی سازمان سنجش آموزش کشور)
 • دارندگان مدال طلا، نقره و برنز کشوری از المپیادهای علمی دانش آموزی (با معرفی وزارت آموزش و پرورش
 • برگزیدگان حائز رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره رازی، جشنواره های خوارزمی (در زمینه علوم پزشکی) با معرفی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و گروه غیر پزشکی با معرفی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.
 •  مالکان ابداع یا اختراع ثبت شده با تائید معاونت تحقیقات و فن آوری وزارتخانه های مربوطه .
 • دانشجویان نمونه کشوری گروه پزشکی با معرفی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و رشته های غیر پزشکی با معرفی وزارت علوم تحقیقات و فناوری.
 • دانشجویان پژوهشگر برجسته به تایید شورای پژوهشی دانشگاه و براساس دستورالعملی که از سوی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت تدوین و به دانشگاه ها اعلام شده است.
 • برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی با تایید مرکز رشد استعداهای درخشان و معاونت های آموزشی دانشگاه ها.
education.tums.ac.ir | لیسانس به پزشکی | ثبت نام آزمون کارشناسی به پزشکی

education.tums.ac.ir | لیسانس به پزشکی

مدارک ثبت نام لیسانس به پزشکی

داوطلبان برای ثبت نام درسامانه education.tums.ac.ir | لیسانس به پزشکی باید مدارک زیر را تهیه نموده و در زمان تعیین شده ثبت نام خود را انجام دهند مدارک ثبت نام آزمون کارشناسی به پزشکی به شرح زیر است:

 • پرداخت الکترونیکی مبلغ یک میلیون ریال از طریق سامانه ثبت نام education.tums.ac.ir | لیسانس به پزشکی
 • برگ ثبت نام تکمیل شده ( یک قطعه عکس 4*3 روی فرم ثبت نام الصاق شود.)
 • مدرک معتبر که نشان دهنده معدل کل مقطع دیپلم متوسطه باشد. (معدل پیش دانشگاهی مد نظر نیست.)
 • مدرک معتبر که نشان دهنده معدل مقطع کارشناسی رشته های مورد پذیرش است.
 • کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم برای داوطلبان مرد.
 • مدرک پایان و یا معافیت از طرح برای مشمولان طرح نیروی انسانی.
 •  تصویر تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی.
 •  بارگذاری عکس 4*3
 • مدرک زبان انگلیسی بر اساس جدول زیر:
توضیحات حد نصاب قبولی

نام مدرک زبان

50 MHLE
50 MCHE
50 MSRT
اخذ شده در خارج از کشور یا سازمان سنجش آموزش کشور 480 (TOEFL (PBT

اخذ شده در خارج از کشور یا سازمان سنجش آموزش کشور

 60 (TOEFL (IBT
اخذ شده در خارج از کشور یا سازمان سنجش آموزش کشور 5 IELTS
  480 TOLIMO
  70 MELAB

**داوطلبانی که مدرک زبان ندارند می­توانند به صورت مشروط در آزمون شرکت کنند بدیهی است در صورت قبولی در آزمون کتبی، ارائه مدرک زبان در مصاحبه ضروری است در غیر اینصورت قبولی آن­ها کان لم یکن تلقی خواهد شد.

دریافت فرم ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی

education.tums.ac.ir لیسانس به پزشکی

داوطلبان برای ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی به پزشکی ، لازم به نکات زیر توجه داشته باشند:

 • در صورتی که داوطلب واجد شرایط شرکت در آزمون نباشد مبلغ پرداختی جهت ثبت نام به هیچ وجه قابل استرداد نخواهد بود.
 • در صورت قبولی در آزمون با توجه به آموزش رایگان، ضروری است پذیرفته شدگان همانند سهمیه آزاد برگ تعهد خدمت مربوطه را تکمیل کنند.
 • کد رهگیری به معنی تکمیل مدارک نیست. برای آگاهی از تکمیل بودن و تایید مدارک ضروری است مجددا بعد از حداکثر سه روزکاری به سایت مراجعه تا پیام تکمیل مدارک را مشاهده کنید در غیر این صورت اعتراض بعد از این مهلت پذیرفته نیست.
 • در صورت مشاهده پیام مدارک ناقص می باشد سریعا نسبت به رفع نقص اقدام کنید. (در غیر این صورت مجاز به شرکت در آزمون نخواهید بود.)
 • شرکت کنندگان در آزمون مذکور می بایست فارغ التحصیل باشند. کارت دانشجویی، ریزنمرات ترم آخر و… پذیرفته نیست.
 • مدارک به صورت دستی و مراجعه حضوری بعد از اتمام مهلت ثبت نام اینترنتی پذیرفته نیست.
 • برگ ثبت نام را از داخل سایت پرینت، به صورت دستی تکمیل، امضا و عکس دار کنید و سپس مجدد اسکن کنید.

معرفی دانشگاه  های پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس

۶ دانشگاه برتر که قرار است طرح پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع لیسانس را اجرا کنند، معرفی شدند. این پذیرش در مدت ۵ سال به تدریج ۲۰ درصد ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی دانشگاه ها را تامین می‌کند.
به گزارش خبرنگار مهر، از سال ۹۸ موضوع تغییر نحوه پذیرش دانشجوی پزشکی در دانشگاه‌های علوم پزشکی مطرح شد و موضوع در شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشکی به تصویب رسید و برای اجرا به سال ۹۹ موکول شد.
بر اساس این طرح لیسانس‌های مرتبط اعلام می‌شوند و پذیرش به صورت آزمون دانشگاهی است و آزمون درون دانشگاهی و با استانداردها و نظارت وزارت بهداشت برگزار می‌شود. مقرر شده بود این کار ابتدا با ۵ دانشگاه علوم پزشکی آغاز شود و به تدریج توسعه پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی برتر که از امسال طرح پذیرش پزشکی از لیسانس را آغاز می‌کنند دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، شهید بهشتی، مشهد، کرمان، اصفهان هستند.
قنبری یادآور شد: دانشگاه‌ها این پذیرش را با میزان ۵ درصد ظرفیتی که هر سال از سوی شورای گسترش دانشگاه‌ها به آنها داده می‌شود آغاز می‌کنند و بعد از ۵ سال این میزان ظرفیت به ۲۰ درصد دانشجوی ورودی می‌رسد.
وی اظهار داشت: ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی در سند برآورد نیروی انسانی وزارت بهداشت تعیین شده است و تمامی دانشگاه‌ها در تعیین ظرفیت خود از این سند تبعیت می‌کنند.
مشاور معاون آموزشی وزارت بهداشت یادآور شد: در وزارت بهداشت در این زمینه بحث‌های زیادی صورت گرفته است و در اولین گام ۵ دانشگاه علوم پزشکی به غیر از دانشگاه علوم پزشکی تهران که پیش از این کار را انجام می‌داد اعلام آمادگی کردند.

در صورت بروز هر گونه مشکل در فرآیند ثبت نام کارشناسی به پزشکی و سامانه education.tums.ac.ir | لیسانس به پزشکی می توانید با کارشناسان مجموعه مشاور گروپ، به شماره 9099071613 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

سوالات متداول داوطلبان

✔️سامانه ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی دانشگاه تهران چیست؟

✔️متقاضیان به منظور ثبت نام در آزمون کارشناسی به پزشکی دانشگاه تهران، باید به سامانه education.tums.ac.ir مراجعه نمایند.

✔️شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی چگونه است؟

✔️شرایط ثبت نام متقاضیان به صورت کامل در این مقاله ارائه داده شده است.

✔️ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 1402 چه زمانی می باشد؟

✔️ثبت نام آزمون کارشناسی به پزشکی دانشگاه تهران، از تاریخ 1دی آغاز شده و تا تاریخ 10 بهمن ماه ادامه دارد.

4/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ثبت نام آزمون کارشناسی به پزشکی 1402

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. سجاد

  با سلام و احترام
  تعداد زیادی داوطلب با استعداد و با انگیزه وجود داره ولی متاسفانه محدودیت سن و لزوم مدرک زبان مانع پیشرفت و اقدام شده واسشون.🤦🤦

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی