dipcode.medu.ir

dipcode medu ir سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش Moshavergroup.com

جهت مشاوره در زمینه dipcode.medu.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله آموزشی به بیان توضیحات کامل و جامعی در رابطه با dipcode medu ir سامانه دریافت کد سوابق تحصیلیپرداخته ایم.  داوطلبان ثبت نام کنکور سراسری 1403 ، به منظور ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری باید کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی خود را از سایت dipcode.medu.ir دریافت نمایند.

سوابق تحصیلی دانش آموزان (معدل کتبی دیپلم) در کنکور سراسری تاثیر مثبت دارد. از این رو هر یک از داوطلبان باید نمرات امتحانات نهایی و پیش دانشگاهی خود را در اختیار سازمان سنجش کشور قرار دهند. داوطلبان برای دریافت کد سوابق دیپلم و پیش دانشگاهی باید به نشانی dipcode medu ir  مراجعه نمایند. در ادامه نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی در سامانه dipcode.medu.ir به صورت کامل ارائه داده شده است. 

کد سوابق تحصیلی دیپلم dipcode medu ir

dipcode.medu.ir

dipcode medu ir آدرس سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش است. همانطور که می دانید یکی از مدارک لازم برای ثبت نام کنکور سراسری   1403 کد سوابق تحصیلی دانش آموزان می باشد. آن دسته از داوطلبانی که دیپلم خود را سال 84 و پس از آن و مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال 91 به بعد دریافت کرده اند، مشمول اعمال سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 1403 می باشند.

بدین ترتیب این گروه از داوطلبان باید برای دریافت کد سوابق خود به سامانه دیپکد مراجعه و با درج اطلاعات مربوطه نسبت به مشاهده سوابق تحصیلی دیپلم خود اقدام نمایید. در ادامه نحوه ورود به dipcode.medu.ir سایت دریافت کد سوابق تحصیلی ارائه داده شده است.

بیشتر بخوانید: سامانه سیدا

سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش

طریقه  کار با سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش dipcode medu ir به این صورت است که ابتدا باید وارد سامانه دیپکد شوید که وزارت آموزش و پرورش برای دریافت سوابق تحصیلی آن را ایجاد کرده است اما قبل از آن شما می بایست یک سری اطلاعات شامل تاریخ تولد ، کد مقطع ، کد منطقه و کد دانش آموزی خود را داشته باشید.

ورود به dipcode.medu.ir سایت سوابق تحصیلی

با ورود به dipcode.medu.ir سایت سوابق تحصیلی می توانید کد را از سامانه دریافت کنید. کافیست از طریق لینک زیر به سامانه دیپکد http://dipcode.medu.ir وارد شوید.

برای ورود به dipcode بر روی لینک ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی کلیک نمایید

داوطلبان برای ثبت نام در کنکور سراسری، لازم است کد سوابق تحصیلی خود را دریافت نمایند. داوطلبان نظام آموزشی جدید و دیگر داوطلبان مشمول طرح سوابق تحصیلی برای دریافت کد سوابق دیپلم و پیش دانشگاهی باید به سامانه dipcode medu ir  مراجعه نمایند داوطلبان به منظور دریافت کد سوابق تحصیلی لازم است به صورت زیر عمل نمایند:

 • مراجعه به سامانه به نشانی اینترنتی : dipcode.medu.ir
 • از سه طریق زیر می توانید وارد سامانه شوید:
 1. جستجو بر اساس کد دانش آموزی و سال تولد
 2. جستجو براساس کد دانش آموزی و مشخصات فردی (نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه)
 3. جستجو براساس کد ملی (شماره دانشجویی و کد ناحیه)

***هر داوطلب باید کد سوابق تحصیلی برای دوره متوسطه و دوره پیش دانشگاهی خود را به طور مجزا دریافت نماید. و هر دو کد را در ثبت نام در آزمون سراسری در سامانه سازمان سنجش درج نماید.

بیشتر بخوانید: سامانه تاییدیه تحصیلی

راهنمای dipcode medu ir سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی

راهنمای dipcode medu ir سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی در این بخش از مقاله ارائه شده است. مطابق تصویر زیر از منوی بالای سایت روی گزینه ثبت نام دانش آموزان ایرانی بزنید. اگر جزو دانش آموزان اتباع هستید هم گزینه قرمز رنگ دانش آموز اتباع را انتخاب کنید.

صفحه اصلی سامانه dipcode medu ir سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش Moshavergroup.com

در کادر های مشخص شده اطلاعات خود از جمله کد ملی دانش آموز را به همراه شماره تماس وارد کنید و بعد از درج عبارت امنیتی، روی گزینه ثبت نام کلیک نمایید.

ثبت نام دانش آموز ایرانی سامانه dipcode medu ir سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش Moshavergroup.com

با ارسال کد به تلفن همراه خود آن را در کادر مشخص شده وارد نموده و رمز عبور دلخواه خود را تعیین نمایید.

اکنون برای دریافت کد سوابق تحصیل یا دیپ کد dipcode  وارد صفحه اصلی سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش می شوید.

حالا با تکمیل فرم تاریخ تولد ، کد مقطع ، کد منطقه و کد دانش آموزی درخواست خود را در dipcode.medu.ir سایت دریافت کد سوابق تحصیلی ثبت نمایید تا کد سابقه تحصیلی برای شما صادر گردد. در واقع با وارد کردن تاریخ تولد ، کد مقطع ، کد منطقه و کد دانش آموزی ، اطلاعات شخصی و نمرات امتحان نهایی خود را می توانید در www.dipcode.medu.ir ببینید.

توجه داشته باشید که جهت دریافت کد دانش آموزی از سایت آموزش و پرورش می توانید به مدرسه خود مراجعه کنید. همچنین در بالای کارنامه های شما کد دانش آموزی شما ثبت شده است. به منظور دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی  هم می توانید به سایت سازمان سنجش به آدرس زیر مراجعه کنید.

اگر مقطع خود را متوسطه انتخاب کنید ، قادر به مشاهده سوابق تحصیلی دیپلم بوده و نمرات امتحان نهایی دیپلم به شما نمایش داده می شود. در صورتی که مقطع پیش دانشگاهی را انتخاب کرده باشید نمرات امتحان نهایی پیش دانشگاهی در سامانه سوابق تحصیلی نمایش داده خواهد شد. در صورتی که مغایرتی در نمرات شما وجود داشت ، می توانید درخواست رسیدگی ثبت نمایید.

در صورتی که اطلاعات شما به درستی ثبت شده بود ، گزینه تائید را انتخاب می کنید و کد سوابق تحصیلی dipcode.medu.ir 1403 که به شما داده می شود را در سایت سازمان سنجش ثبت می کنید. دقت کنید که اگر در تاریخ مقرر شده کد سوابق تحصیلی آموزش و پرورش در سایت سازمان سنجش ثبت نشود ، در کارنامه کنکور شما ، سوابق تحصیلی اعمال نخواهد شد.

کد منطقه برای سوابق تحصیلی dipcode medu ir

بیشتر بخوانید: سامانه پادا

رفع مغایرت اطلاعات سوابق تحصيلی

داوطلبان برای رفع مغایرت اطلاعات سوابق تحصيلی باید در زمان اعلام شده به سامانه مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی آموزش و پرورش dipcode medu ir مراجعه نمایند.  متقاضيان در صورتی که مغايرتی در اطلاعات سوابق تحصيلی خود مشاهده نمودند لازم است برای اصلاح مورد يا موارد حداكثر تا تاريخ 1403/04/22 به سایت مذکور مراجعه نمایند.

بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش کشور، تاثیر معدل در کنکور 1403، 40 درصد و قطعی خواهد بود. همچنین تاثیر قطعی معدل در کنکور بدین معناست که سوابق تحصیلی و معدل دیپلم داوطلب بدون توجه به رتبه داوطلب چه به صورت مثبت و چه به صورت منفی در تعیین رتبه قبولی او در آزمون سراسری اثرگذار خواهد بود. به عنوان مثال اگر نمرات امتحانات نهایی کم باشد تا حدی باعث کاهش رتبه کنکور داوطلب در کنکور سراسری خواهد شد.

پیش از dipcode.medu.ir 1403 تاثیر سوابق تحصیلی به صورت مثبت در نظر گرفته می شد.

dipcode.medu.irکد سوابق تحصیلی

داوطلبان برای دریافت سوابق تحصیلی باید به سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی کنکور سراسری به نشانی dipcode.medu.irکد سوابق تحصیلی مراجعه نمایند. در ادامه نحوه دریافت کد سوابق (معدل کتبی دیپلم و پیش دانشگاهی) به صورت مرحله به مرحله ارائه داده شده است:

 • ابتدا وارد سایت www.dipcode.medu.ir شوید و روی گزینه ” برای مشاهده سوابق و دریافت کد سوابق تحصیلی کلیک کنید “ بزنید.
 • در مرحله بعدی باید کد دانش آموزی ، کد منطقه ، کد مقطع و تاریخ تولد خود را وارد کنید.
 • پس از درج اطلاعات خواسته شده، مشخصات دانش آموز و کد سوابق تحصیلی قابل مشاهده است.
 • با تایید اطلاعات، می توانید کد سوابق تحصیلی را دریافت نمایید.

نکته 1 : کد دانش آموزی در کارنامه دانش آموزان درج شده است. برای دریافت کد منطقه باید به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید.

نکته 2 : برای دریافت کد منطقه به سایت سامان سنجش مراجعه نمایید. سپس با جستجو کردن شهری که در آن جا مدرک خود را اخذ کرده اید ، کد منطقه مورد نظر را پیدا کنید.

دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم کنکور کاردانی

آن دسته از داوطلبانی که متقاضی ثبت نام در کنکور کاردانی می باشند، باید کد سوابق تحصیلی دیپلم خود را دریافت نمایند. براساس اطلاعیه منتشر شده از سایت سازمان سنجش کشور، داوطلبان متقاضی ثبت نام در کنکور کاردانی فنی، داوطلبان رشته های نظری، فارغ التحصیلان رشته های فنی حرفه ای و کاردانش که از سال 96 تا 98 مدرک تحصیلی خود را دریافت نموده و فارغ التحصیل شده اند، برای ثبت نام و شرکت در کنکور کاردانی باید کد سوابق تحصیلی خود را از طریق سامانه سوابق تحصیلی دریافت نمایند.

در صورت بروز هرگونه مشکل در ورود به dipcode medu ir سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی با کارشناسان مجموعه به شماره 9099071613 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

بیشتر بخوانید: سایت مای مدیو

سوالات متداول داوطلبان

✔️سامانه کد و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش چیست؟

✔️داوطلبان مشمول اعمال سوابق تحصیلی برای دریافت کد سوابق تحصیلی خود باید به سامانه dipcode medu ir مراجعه نمایند.

✔️از dipcode.medu.irکد سوابق تحصیلی را چگونه دریافت کنم؟

✔️راهنمای دریافت کد سوابق تحصیلی در این مقاله بیان شده است.

✔️کد منطقه سوابق تحصیلی چگونه قابل دریافت است؟

✔️برای دریافت کد منطقه برای دریافت کد سوابق تحصیلی به سایت سازمان سنجش کشور مراجعه نمایید.

✔️ سامانه مشاهده سوابق تحصیلی دیپلم کدام است؟

✔️ برای مشاهده سوابق دیپلم می توانید وارد سامانه dipcode.medu.ir شوید.

 
3.2/5 - (10 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه dipcode.medu.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. مریم

  سایت باز نمیشه ،رمزی که خواسته میزنم اما از شش رقم فقط ۴ تاش رو میشه زد ؟؟؟؟ اینم از خدمات ملی حتی نمیتونن یه سایت راه بندازن اینقدر به ما فشار روحی و روانی وارد میکنن

  پاسخ
 2. حسنا

  چرا نمیشه کد ملی و شماره تلفن رو وارد کرد ؟ هرکاری میکنم نمیشه

  پاسخ
 3. محبوبه

  سلام وقت به خیر
  از هیچ طریقی وارد سایت دیپ کد نمیشه وحتی سایت اموزش و پرورش و
  شماره که گذاشتید در سایت که موجود نمی باشد خواهشمندم راهنمایی فرمایید برای کدسوابق تحصیلی پیش دانشگاهی چیکار مینتونم انجام دهم

  پاسخ
 4. سما

  سلام سایت باز نمیشه.

  پاسخ
 5. کاربر

  چرا سایت باز نمیشه؟!!

  پاسخ
 6. طاهری

  سلام و روزتون بخیر
  ببخشید من دو روز دارم تلاش میکنم و لی حتی یک بار هم موفق نشدم وارد سایت بشم فکر نمیکنید وقتی سایتی را معرفی میکنید باید خودتون چک کنید و وقتی کاملا آماده بود اعلام کنید و در این شرایط سختی که مردم دارند با روح و روانشان اینگونه بازی نکنید

  پاسخ
 7. hosein

  سایت باز نمیشه

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی