سامانه دان (ورود به سایت دان دانشگاه آزاد اسلامی) – daan.ir

daan.ir | ورود به سامانه دان دانشگاه آزاد

جهت مشاوره در زمینه سامانه دان (ورود به سایت دان دانشگاه آزاد اسلامی) – daan.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله توضیحات کامل و جامعی در رابطه با سامانه دان به آدرس لینک سامانه دان daan.ir و ورود به سامانه دانشجویی امتحانات مجازی دانشگاه آزاد + راهنمای استفاده در اختیار شما قرار داده ایم. با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، دانشگاه آزاد، به منظور ارتقا کیفیت آموزش مجازی و همچنین تسهیل روند تدریس اساتید این سامانه را طراحی نموده است.

دانشجویان برخی از واحد های دانشگاه آزاد اسلامی، با استفاده از سامانه دان یا دانان می توانند در کلاس های درسی خود به صورت مجازی و آنلاین شرکت نمایند. در ادامه مقاله نحوه استفاده از سایت https://daanaan.daan.ir/ ارائه داده شده است. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

سامانه دان

دانشگاه آزاد اسلامی ازجمله دانشگاه‌‌هایی بود که از همان روزهای ابتدایی که ویروس کرونا وارد کشور شد ریل آموزش را از فضای حضوری به فضای مجازی تغییر داد و با راه‌اندازی پلتفرم ‌‌های جدید ازجمله سامانه آموزشیار و سیستم «سامانه دان »، بستر مناسبی را برای انجام امور آموزشی دانشجویان فراهم کرد.

امتحانات پایان ‌ترم دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی همانند سایر دانشجویان کشور به‌صورت مجازی برگزار می‌شود. بر اساس تقویم آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی؛ امتحانات دانشجویان ورودی قبل از ۹۹ از روز ۴ بهمن‌ماه آغاز می‌شود.
دانشجویان جدید نیز از ۱۸ بهمن‌ماه خود را برای امتحانات آماده می‌کنند. در مجموع امتحانات تا ۲۹ بهمن‌ماه به پایان می رسد.

daan.ir

اساتید و دانشجویان برخی از واحد های دانشگاه آزاد اسلامی، با ورود و عضویت در سامانه دان به نشانی اینترنتی daan.ir و دانان به نشانی اینترنتی danan.daan.ir می توانند در کلاس های درسی خود به صورت آنلاین و غیر حضوری شرکت نماید. در ادامه مقاله نحوه ثبت نام و عضویت کاربران به صورت گام به گام ارائه داده شده است.

سامانه دان دانشگاه آزاد

دانشجویان برای ورود به daan.ir | ورود به سامانه دان دانشگاه آزاد و شرکت در امتحانات لازم است به صورت زیر عمل نمایند. دانشجویان به‌منظور شرکت در آزمون‌های آنلاین دانشگاه آزاد اسلامی بر بستر “دان” پس از فعال شدن قسمت “آزمون‌های من” باید به موارد زیر دقت کنند:

در قسمت «آزمون‌های من» باید برای هر کدام از دروسی که در ترم جاری اخذ شده یک آزمون با عنوان پایان‌ترم مشاهده شود که تاریخ و ساعت برگزاری آن با کارت امتحانی دانشجویان مطابقت دارد. در صورتی که مغایرتی در این خصوص مشاهده شود موضوع باید به دانشگاه و پشتیبانی آنلاین دان داده شود.

پشتیبانی سامانه دان

دکمه «ورود به آزمون» به هنگام فرا رسیدن زمان برگزاری آزمون فعال می‌شود و دانشجویان می‌توانند از طریق آن وارد آزمون شوند. دانشجویان می‌توانند از قسمت چپ صفحه به فایل سؤالاتی که استاد درس آپلود کرده است دسترسی داشته باشند.

دانشجویان پس از دانلود سؤالات باید پاسخ‌ها را بر روی کاغذ سفید و بنویسند و از آن عکس بگیرند. دانشجویان همچنین می‌توانند پاسخ‌ها را تایپ و به‌صورت عکس یا pdf از طریق گزینه «ارسال پاسخ‌نامه» آن را ارسال کنند و دکمه «ثبت آزمون» را کلیک کنند.

دانشجویان توجه داشته باشند که باید حتماً دکمه «ثبت آزمون» را کلیک کنند تا پاسخنامه آن‌ها به‌صورت نهایی ارسال شود.

***ملاک تصحیح پاسخنامه آخرین فایل‌هایی است که توسط دانشجویان بارگذاری شده است.

🔹در صورت قطع برق، برای ارسال پاسخنامه به صورت زیر عمل کنید:

1️⃣ قبل از شروع امتحان ایمیل استاد را از روی برگه یا سامانه یادداشت کنید.
2️⃣ تنظیمات موبایل خود را جوری تنظیم کنید که در زمان تصویر برداری، زمان و تاریخ تصویر مشخص شود.
3️⃣ از هر صفحه پاسخنامه یک تصویر بگیرید و در کنار هر عکس حتما کارت ملی یا صفحه اول شناسنامه باید قابل رویت باشد.
4️⃣ پس از عادی شدن شرایط (آمدن برق و اتصال اینترنت) برگه های خود را به ایمیل استاد ارسال نمایید.
5️⃣ در صورتی که هر یک از موارد بالا رعایت نشود پاسخنامه شما فاقد اعتبار خواهد بود
6️⃣ با توجه به زمان عکس ها قبول یا رد پاسخنامه به عهده استاد مربوطه می باشد.

شرکت در آزمون ‌های دانشگاه آزاد در سامانه دانان

بیشتر بخوانید: سایت دانشگاه آزاد

daanaan.daan.ir

با توجه به شیوع ویروس کرونا، امکان برگزاری کلاس های درسی به صورت آنلاین وجود ندارد. بدین منظور، دانشگاه آزاد برای برگزاری کلاس ها به صورت مجازی، سامانه دان و سامانه دانان را طراحی نموده است. دانشجویان واحد های دانشگاه آزاد اسلامی، برای شرکت در کلاس های درسی خود می توانند از سامانه daanaan.daan.ir استفاده نمایند.

ثبت نام سامانه دان دانشگاه آزاد

آموزش و تدریس کلاس های دانشگاه آزاد، به صورت غیر حضوری و از طریق سامانه daan.ir انجام می پذیرد. لازم است کاربران برای استفاده بهتر از این سایت به نکات زیر توجه لازم را داشته باشند. توصیه می شود کاربران حتما از مرورگر کروم استفاده نمایند. دسترسی به کلاس های آنلاین در سامانه دان دانشگاه آزاد، هم از طریق تلفن همراه و هم از طریق رایانه امکان پذیر است. نحوه ثبت نام و ورود به سامانه دان دانشگاه آزاد در ادامه بیان شده است:

 • برای شرکت در جلسات آنلاین دانشگاه هوشمند لازم است وارد سامانه دان دانشگاه آزاد به نشانیdaanaan.daan.ir شوید.
 • بر روی دکمه “ثبت نام” کلیک نمایید.
 • اطلاعات خواسته شده را در فرم مربوطه وارد نمایید. (نام و نام خانوادگی، شماره موبایل، کد ملی)
 • پس از تکمیل موارد خواسته شده، بر روی دکمه “ثبت نام” کلیک نمایید تا فرآیند ثبت نام شما تکمیل شود.

راهنمای تصویری ورود به سامانه دان دانشگاه آزاد

در ادامه مقاله به صورت تصویری، daan.ir | ورود به سامانه دان دانشگاه آزاد ارائه داده شده است. دانشجویان برای استفاده از خدمات سامانه دان و شرکت در کلاس های آنلاین، ابتدا باید در سایت عضو شوند. به منظور عضویت در سایت و ایجاد حساب کاربری، لازم است مراحل زیر را انجام دهید:

 • در ابتدا وارد سامانه دان دانشگاه آزاد به نشانیdaanaan.daan.ir شوید و بر روی گزینه “ثبت نام” کلیک نمایید.

daan.ir | ورود به سامانه دان دانشگاه آزاد

 • اطلاعات لازم را در فرم “ثبت نام” وارد نمایید:
daan.ir | ورود به سامانه دان دانشگاه آزاد

daan.ir | ورود به سامانه دان دانشگاه آزاد

ورود به سامانه daan.ir دانشگاه آزاد

کاربران پس از طی کردن مراحل فوق و عضویت در سامانه دان دانشگاه آزاد، برای استفاده از خدمات پشتیبانی سامانه دان daan.ir باید مراحل زیر را انجام دهند:

 • پس از ثبت نام، به صفحه اصلی بازگردید و بر روی دکمه “ورود” کلیک نمایید.
 • شماره همراهی که با آن ثبت نام کرده اید را وارد نمایید.
 • بر روی گزینه “دریافت رمز یک بار مصرف سامانه دان” کلیک نمایید.
 • کد تاییدیه که به شماره همراه شما ارسال شده است را وارد نموده و بر روی گزینه “ورود به سیستم” کلیک نمایید.

تغییر رمز عبور در سامانه دان

تغییر رمز عبور در سامانه دان و تغییر شماره تلفن در سامانه دان به صورت زیر است:

پس از ورود به سامانه برای تغییر رمز عبور یا شماره همراه، ابتدا از بالای صفحه روی آیکون مشخص شده بزنید. سپس برای تغییر هر کدام از فیلد ها، روی آیکون آبی رنگ کنار آن کلیک کرده و اطلاعات جدید را وارد کنید.

تغییر رمز عبور و شماره تلفن در سامانه دان

آپدیت سامانه‌‌ دان

🔹نسخه بیگ‌بلو‌باتن سامانه دان برخی واحدها آپدیت شد. این آپدیت شامل تغییرات ظاهری در محیط داخلی کلاس‌ها و اضافه شدن برخی امکانات جدید است.

🔹در این آپدیت سامانه دان ، امکاناتی نظیر نمایش وضعیت و سرعت اتصال کاربران، بلند کردن دست برای اتصال سریع میکروفون، تایمر زمان باقی‌مانده تا پایان کلاس، تم تاریک (dark mode) و… اضافه شده است.

🔹همچنین در صورتی که دانشجو با گوشی وارد سامانه دان شده باشد، در زیر اسم دانشجو عبارت “تلفن همراه” نشان داده می‌شود.

سامانه دان


فعال کردن Dark Mode سامانه دان

🔹در آپدیت جدید سامانه دان، حالت تاریک یا دارک‌ مُد اضافه شده است که برای فعال کردن آن کافیست مطابق تصویر بالا، دکمه‌ی گوشه‌ی بالا سمت چپ صفحه را فعال کنید.

🔹در این حالت، صفحه چت و سایر موارد به رنگ تیره در می‌آیند و نوشته‌ها با رنگ سفید نمایش داده می‌شوند که باعث می‌شود چشم‌ کمتر خسته شود.

فعال کردن Dark Mode سامانه دان


بیشتر بخوانید: سامانه هم آوا

ورود به پنل دانشجویان سامانه دان دانشگاه آزاد

با درج کد احراز هویت ارسالی از طریق سامانه، اجازه دسترسی به سرویس جلسات آنلاین دانشگاه هوشمند و همچنین فهرست کلاس های تعریف شده برای دانشجویان را خواهید داشت. در صفحه اصلی امکان مشاهده “جلسات من” ، “دوره های من” و “خروج از سیستم” وجود دارد.

 • دوره های من

در قسمت “دوره های من” اطلاعات تمامی واحد های درسی که دانشجو موظف به حضور در آن می باشد یا حداقل یک کلاس از آن دوره را شرکت کرده است، قابل مشاهده می باشد. با استفاده از امکان جستجو می توانید، اطلاعات دوره های مورد نظر خود را پیدا کنید. با کلیک بر روی گزینه “نمایش” می توانید، اطلاعات هر جلسه، جلسات برگزار شده و سایر جلسات، دسترسی داشته باشد.

 • جلسات من

در قسمت “جلسات من” اطلاعات کلاس هاس دانشجو به دو بخش، جلسات آینده و جلسات برگزار شده تقسیم شده است و دانشجو می توانند مشخصات کلاس های برگزار شده و اطلاعات مربوط به کلاس هایی که در آینده برگزار خواهد شد را مشاهده نماید.

ورود به کلاس در سامانه دان دانشگاه آزاد

برای دسترسی سریع و در مواردی که دانشجو در رابطه با کلاس های خود اطلاعات لازم را داشته باشد، می تواند شناسه جلسه و گذرواژه خود را وارد نموده و وارد کلاس شود. پس از ورود به پنل دانشجویی، لازم است به صورت زیر وارد کلاس شوید:

 • از بخش، دسترسی سریع به جلسات، “شناسه” و “گذرواژه” جلسه/کلاس خود را وارد نمایید و بر روی گزینه “ورود” کلیک نمایید.

daan.ir | ورود به سامانه دان دانشگاه آزاد

**اعداد را از صفحه کلید انگلیسی وارد کنید.

**برای شنیدن صدای ارائه دهنده لازم است، امکان پخش صدا را تایید کنید.

daan.ir | ورود به سامانه دان دانشگاه آزاد

daan.ir | ورود به سامانه دان دانشگاه آزاد

 • با ورود به کلاس، می توانید محیط زیر را مشاهده نمایید:

daan.ir | ورود به سامانه دان دانشگاه آزاد

 • با کلیک بر روی نام خود در سمت راست صفحه، می توانید “اعلام وضعیت” کنید. گزینه هایی که برای اعلام وضعیت دارید، در تصویر زیر قابل مشاهده است:

daan.ir | ورود به سامانه دان دانشگاه آزاد

 • اگر می خواهید از ارائه دهنده سوال صوتی یا تصویری بپرسید و دسترسی فراهم نبود، با کلیک بر روی آیکن قفل، در کنار آدرس بار کروم، اجازه دسترسی کروم به میکروفون و دوربین را بدهید.

daan.ir | ورود به سامانه دان دانشگاه آزاد

 • در حالت عادی، میکروفون شرکت کنندگان فعال نیست. در صورتی که ارائه دهنده بخواهد میکروفون کسی را فعال کند، لازم است پس از فعال کردن توسط ارائه دهنده، بر روی کلید “ترک صدا” کلیک کرده و سپس آن را انتخاب نمایید.
 • از پنجره باز شده، “میکروفون” را انتخاب نمایید.
ورود به سامانه دان دانشگاه آزاد

daan.ir | ورود به سامانه دان دانشگاه آزاد

نحوه استفاده از سرویس دانان daanaan.daan.ir

دانشجویان جهت استفاده از سایت دان دانشگاه آزاد اسلامی، می توانند فیلم آموزشی زیر را نیز مشاهده نمایند:

در صورت بروز هر گونه مشکل در فرآیند ثبت نام daan.ir | پشتیبانی سامانه دان دانشگاه آزاد می توانید با کارشناسان مجموعه مشاور گروپ، با شماره 9099071613 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

سوالات متداول داوطلبان

سایت سامانه دان یا دانان دانشگاه آزاد اسلامی چیست؟

دانشجویان برای شرکت در کلاس های مجازی و آنلاین باید به سامانه دان دانشگاه آزاد به نشانی daan.ir مراجعه نمایند.

نحوه ثبت نام و ورود به سامانه دان دانشگاه آزاد اسلامی چیست؟

نحوه ثبت نام داوطلبان در سامانه دانان دانشگاه آزاد به صورت تصویری در این مقاله بیان شده است.

سامانه دانان برای چه کسانی کاربرد دارد؟

دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی، برای شرکت و تشکیل کلاس های درسی به صورت آنلاین و غیر حضوری، می توانند از سامانه دان یا دانان دانشگاه آزاد استفاده نمایند.

4/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه سامانه دان (ورود به سایت دان دانشگاه آزاد اسلامی) – daan.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی