bimehsalamatiranian.ir | بیمه رایگان درمانی

bimehsalamatiranian.ir | بیمه رایگان درمانی

جهت مشاوره در زمینه bimehsalamatiranian.ir | بیمه رایگان درمانی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

افراد فاقد پوشش بیمه درمان می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و یا مراجعه به سامانه خدمات غیرحضوری شهروندی به نشانی bimehsalamatiranian.ir نسبت به ثبت نام بیمه رایگان درمانی خود و اعضای خانواده خود اقدام کنند.

bimehsalamatiranian.ir

بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت ایران جهت مشاهده وضعیت بیمه‌ای خود با مراجعه به آدرس bimehsalamatiranian.ir، وارد صفحه خدمات غیر حضوری شهروندی می‌شوند. بیمه شده با وارد کردن کد ملی، شماره تلفن همراه و درج کد امنیتی و وارد کردن رمز یک بار مصرف وارد صفحه خدمات غیر حضوری شهروندی می‌شود.

لازم به ذکر است مالکیت شماره تلفن همراه باید مختص کد ملی کاربر باشد. در صفحه اصلی سامانه بیمه رایگان درمانی bimehsalamatiranian.ir امکان مشاهده اطلاعات بیمه‌ای، اعتبار باقی مانده، بررسی تاریخچه خدمات، جست و جوی مراکز، تمدید اعتبار، ویرایش تصویر و اعضای خانوار وجود دارد.

در قسمت اطلاعات هویتی و بیمه‌ای جنسیت بیمه شده، نسبت با سرپرست، صندوق بیمه‌ای، مانده اعتبار به روز و تاریخ پایان اعتبار نمایش داده می‌شود. در صفحه خدمات غیر حضوری با انتخاب گزینه تاریخچه خدمت تمامی خدمات دریافت شده بیمه شده قابل مشاهده است و امکان مشاهده کد رهگیری و تاریخ تمامی خدمات دریافتی در این صفحه وجود دارد.

در صفحه خدمات ارائه شده اطلاعات مرکز، پزشک، خدمات تجویزی، نحوه مصرف دارو، قیمت خدمت و سهم بیمار قابل مشاهده است.

امکان تمدید اعتبار مجدد برای بیمه شده زمانی وجود خواهد داشت که اعتبار و پوشش بیمه‌ای آن کمتر از ۱۵ روز باشد؛ در غیر این صورت امکان تمدید برای بیمه شده وجود ندارد. همچنین در صفحه پروفایل اطلاعات پوشش بیمه ای، اطلاعات سرپرستی و همچنین قابلیت ویرایش تصویر و امکان چاپ دفترچه وجود دارد.

بیمه‌شدگان در صفحه جست‌وجوی مراکز خدمات سلامت می‌توانند مرکز و یا پزشک مورد نظر خود را پیدا کنند.

با انتخاب گزینه اعضای خانوار مشخصات پوشش بیمه، تاریخ شروع و پایان اعتبار و مانده اعتبار به روز برای اعضای خانواده قابل مشاهده است. همچنین در این قسمت قابلیت ویرایش تصویر و تمدید اعتبار اعضای خانوار و دانلود فایل دفترچه اعضا قابل استفاده است. قابل ذکر است سامانه بیمه رایگان درمانی bimehsalamatiranian.ir همچنان در حال توسعه است و خدمات جدید به تدریج به آن افزوده می‌شود.


با توجه به گسترش خدمات الکترونیک و ترویج استفاده از این خدمات به عنوان یک فرهنگ در جامعه و با فراهم شدن زیرساخت‎ های ارائه خدمات الکترونیک در سازمان بیمه سلامت، سامانه بیمه رایگان درمانی bimehsalamatiranian.ir به منظور تکریم و حمایت از حقوق بیمه‌شدگان آماده خدمت‌رسانی شده است.


سوالات متداول بیمه رایگان درمانی


بیمه رایگان درمانی چه مواردی را پوشش می‌دهد؟

بیمه رایگان درمانی مانند بیمه تامین اجتماعی تمامی خدمات درمانی مانند بستری بیمارستانی، زایمان، خدمات درمانی سرپایی، خدمات کلینیک‌ها و پاراکلینیک‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهد، همچنین بیمارستان‌ها و مراکز درمانی خصوصی در صورت وجود قرارداد با بیمه رایگان درمانی نیز می‌توانند خدمات درمانی خود را در اختیار بیمه‌شدگان آن بیمه گر پایه قرار دهند.
هزینه شیمی درمانی تحت پوشش بیمه رایگان درمانی نیست.
تفاوت بیمه رایگان درمانی با بیمه تامین اجتماعی چیست؟

اکثر کسانی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرند شاغل بوده و بیمه آن‌ها توسط کافرما یا شرکتی که در آن مشغول به کار هستند پرداخت شده و یا بصورت خویش فرما خود را بیمه نموده تا از خدمات بیمه درمانی و بازنشستگی تامین اجتماعی بهره‌مند شوند.
اما مهمترین تفاوت در خصوص موضوع درمانی در بیمه رایگان درمانی عدم ضرورت اشتغال افراد بوده و تمام کسانی که فاقد خدمات بیمه‌ای باشند نیز می‌توانند شخصا نسبت به ثبت نام و دریافت دفترچه بیمه رایگان درمانی اقدام نمایند.
کارکنان و یا اشخاصی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند، بایستی ۹ درصد حقوق و مزایا خود را بابت حق بیمه تامین اجتماعی پرداخت کنند، اما کارمندانی که تحت پوشش بیمه رایگان درمانی قرار دارند، بایستی سالیانه ۷ درصد حقوق و مزایا خود را بابت حق بیمه رایگان درمانی پرداخت نمایند.
افرادی که تحت پوشش بیمه‌هایی همچون بیمه تامین اجتماعی قرار دارند، می‌توانند پس از طی مدتی مشخص بازنشسته شده و از آن پس از حقوق بازنشستگی بهره‌مند شوند، اما افرادی که تحت پوشش بیمه رایگان درمانی هستند از خدمات بازنشستگی بهره‌مند نیستند و هیچگونه خدمات مستمری و بازنشستگی از بیمه دریافت نمی‌کنند.
آیا بیمه رایگان درمانی بازنشستگی دارد؟

بیمه رایگان درمانی تنها یک بیمه درمانی است و مانند بیمه تامین اجتماعی دارای خدمات مستمری و یا حقوق بازنشستگی نیست. لذا، صرفا هزینه‌های درمان تحت پوشش بیمه رایگان درمانی است.
بیمه رایگان درمانی شامل چه کسانی می‌شود؟

به کلیه افراد ایرانی فاقد پوشش بیمه ساکن در شهر، که از طریق پرداخت حق بیمه تحت پوشش این نوع بیمه قرار می‌گیرند، اطلاق می‌شود.
آیا افرادی که متقاضی استفاده از خدمات درمانی صندوق بیمه ایرانیان و سلامت همگانی می‌باشند می‌توانند در سایر سازمان‌های بیمه گر (تامین اجتماعی، نیرو‌های مسلح، کمیته امداد و...) بیمه فعال داشته باشند؟

خیر. ملزم به ابطال یک دفترچه بر مبنای شیوه نامه رفع همپوشانی مابین سازمان‌های بیمه گر پایه می‌باشند.
افرادیکه فاقد هر گونه پوشش بیمه‌ای هستند و مادرشان تحت تکفل برادرشان می‌باشد آیا می‌توانند در سامانه بیمه رایگان درمانی bimehsalamatiranian.ir ثبت نام کنند؟

اگر این افراد بالای ۱۸ سال باشند می‌توانند هر کدام به شکل انفرادی در سامانه بیمه رایگان درمانی bimehsalamatiranian.ir ثبت نام کنند، اما اگر سن آن‌ها پایین‌تر از ۱۸ سال باشد حتماً باید تحت تکفل پدر یا مادر بیمه شوند در صورت عدم امکان بیمه شدن به همراه والدین بیمه ایشان با ارائه مدارک مبنی بر پوشش بیمه‌ای والدین، در این سازمان امکان پذیر است.
آیا کسانی که از بیمه سایر سازمان‌های بیمه گر برخوردارند، می‌توانند در سامانه بیمه رایگان درمانی bimehsalamatiranian.ir ثبت نام کنند؟

در صورت برخورداری از بیمه درمان یک سازمان بیمه گر، بهره مندی از بیمه این سازمان امکان پذیر نیست.

4.5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه bimehsalamatiranian.ir | بیمه رایگان درمانی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.