نحوه ورود به سایت بیمه سلامت bimehsalamatiranian.ir

bimehsalamatiranian.ir | بیمه رایگان درمانی

جهت مشاوره در زمینه نحوه ورود به سایت بیمه سلامت bimehsalamatiranian.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

افراد فاقد پوشش بیمه درمان می‌توانند با ورود به سایت بیمه سلامت bimehsalamatiranian.ir و یا مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت نسبت به ثبت نام بیمه رایگان درمانی خود و اعضای خانواده خود اقدام کنند. مجموعه مشاور گروپ در این مقاله قصد دارد به موضوع بیمه سلامت و نحوه ورود به سایت بپردازد. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

سایت بیمه سلامت bimehsalamatiranian.ir

بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت ایران جهت مشاهده وضعیت بیمه‌ای خود با مراجعه به آدرس bimehsalamatiranian.ir، وارد صفحه خدمات غیر حضوری شهروندی می‌شوند. بیمه شده با وارد کردن کد ملی، شماره تلفن همراه و درج کد امنیتی و وارد کردن رمز یک بار مصرف وارد صفحه خدمات غیر حضوری شهروندی می‌شود. لازم به ذکر است مالکیت شماره تلفن همراه باید مختص کد ملی کاربر باشد. در صفحه اصلی سامانه بیمه سلامت bimehsalamatiranian.ir امکان مشاهده اطلاعات بیمه‌ای، اعتبار باقی مانده، بررسی تاریخچه خدمات، جست و جوی مراکز، تمدید اعتبار، ویرایش تصویر و اعضای خانوار وجود دارد.

در قسمت اطلاعات هویتی و بیمه‌ای جنسیت بیمه شده، نسبت با سرپرست، صندوق بیمه‌ای، مانده اعتبار به روز و تاریخ پایان اعتبار نمایش داده می‌شود. در صفحه خدمات غیر حضوری با انتخاب گزینه تاریخچه خدمت تمامی خدمات دریافت شده بیمه شده قابل مشاهده است و امکان مشاهده کد رهگیری و تاریخ تمامی خدمات دریافتی در این صفحه وجود دارد. در صفحه خدمات ارائه شده اطلاعات مرکز، پزشک، خدمات تجویزی، نحوه مصرف دارو، قیمت خدمت و سهم بیمار قابل مشاهده است.

امکان تمدید اعتبار مجدد برای بیمه شده زمانی وجود خواهد داشت که اعتبار و پوشش بیمه‌ای آن کمتر از ۱۵ روز باشد؛ در غیر این صورت امکان تمدید برای بیمه شده وجود ندارد. همچنین در صفحه پروفایل اطلاعات پوشش بیمه ای، اطلاعات سرپرستی و همچنین قابلیت ویرایش تصویر و امکان چاپ دفترچه وجود دارد. بیمه‌شدگان در صفحه جست‌وجوی مراکز خدمات سلامت می‌توانند مرکز و یا پزشک مورد نظر خود را پیدا کنند.

با انتخاب گزینه اعضای خانوار مشخصات پوشش بیمه، تاریخ شروع و پایان اعتبار و مانده اعتبار به روز برای اعضای خانواده قابل مشاهده است. همچنین در این قسمت قابلیت ویرایش تصویر و تمدید اعتبار اعضای خانوار و دانلود فایل دفترچه اعضا قابل استفاده است. قابل ذکر است سامانه بیمه سلامت bimehsalamatiranian.ir همچنان در حال توسعه است و خدمات جدید به تدریج به آن افزوده می‌شود.

با توجه به گسترش خدمات الکترونیک و ترویج استفاده از این خدمات به عنوان یک فرهنگ در جامعه و با فراهم شدن زیرساخت‎ های ارائه خدمات الکترونیک در سازمان بیمه سلامت، سامانه بیمه سلامت یا رایگان درمانی bimehsalamatiranian.ir به منظور تکریم و حمایت از حقوق بیمه‌شدگان آماده خدمت‌رسانی شده است.

نحوه ورود به سایت بیمه سلامت bimehsalamatiranian.ir

این روزها دفترچه الکترونیکی بیمه جایگزین دفترچه بیمه سلامت کاغذی شده است. بنابراین افراد برای اطلاع از خدمات این سامانه جهت سلامت و درمان، ضروری است به آدرس اینترنتی bimehsalamatiranian.ir مراجعه نمایند. به این ترتیب برای درک بهتر مطالب گفته شده و استفاده از امکانات دفترچه بیمه الکترونیکی، قصد داریم به نحوه ورود به سایت بیمه سلامت bimehsalamatiranian.ir بپردازیم:

ابتدا برای ورود به سامانه بیمه سلامت، نشانی اینترنتی bimehsalamatiranian.ir را در مرورگر گوگل جستجو نمایید.

جستجو سایت بیمه سلامت در گوگل

بر روی سامانه بیمه سلامت و یا iho.gov.ir کلیک کنید.

ورود به سایت بیمه سلامت

سپس نام کاربری که همان کد ملی است و شماره همراه خود را ثبت نمایید.

سامانه خدمات شهروندی-بیمه سلامت

نکته: برای فعال سازی خدمات غیر حضوری خود به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه فرمایید.

خدمات غیر حضوری سایت بیمه سلامت

همانطور که در بندهای پیشین گفتیم برای ورود به bimehsalamatiranian.ir باید نام کاربری و شماره همراه خود را وارد کنید. تنها در صورتی می‌توانید از مزایای این سامانه غیر حضوری بهره‌مند شوید که پیش از ورود به سایت برای فعال سازی خدمات آنلاین به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده باشید. البته با ورود به سایت ihio.gov.ir میز خدمت غیر حضوری فعال است تا افراد با امکانات ورود به سایت بیمه سلامت bimehsalamatiranian.ir آشنا شوند. خدمات آنلاین سامانه بیمه سلامت به ۲ بخش تخصصی و عمومی تقسیم می‌شود که در ادامه به هر کدام به صورت جداگانه، اشاره خواهیم کرد:

سامانه‌های تخصصی بیمه سلامت
نسخه الکترونیک سامانه پزشک خانواده
اسناد بستری و خسارت متفرقه شرکای کاری
پوشش بیمه گروهی پنل بیمه تکمیلی
تایید دارو پنل رسیدگی در سرپایی
اعلام نرخ دارو پنل دیالیز
استحقاق سنجی پنل فیزیوتراپی
اپلیکیشن موبایل android سامانه شهروندی
سامانه‌های عمومی بیمه سلامت
رضایت سنجی و ارتباط مردمی
شکایت
پیشنهادات مردمی
شفافیت داده‌ها
نظر سنجی
دفاتر پیشخوان
اگر سوالی درباره جزئیات موضوع نحوه ورود به بیمه سلامت bimehsalamatiranian.ir دارید، می‌توانید با مشاوره از پشتیبانان مجرب مشاور گروپ به شماره 9099071613 ارتباط برقرار کنید. هر روز هفته حتی در ایام تعطیل از سراسر کشور با تلفن ثابت بدون نیاز به پیش شماره از ساعت 8 صبح الی 12 شب با شماره 9099071613 تماس حاصل فرمایید.

تفاوت بیمه رایگان درمانی با بیمه تامین اجتماعی

اکثر کسانی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرند شاغل بوده و بیمه آن‌ها توسط کافرما یا شرکتی که در آن مشغول به کار هستند پرداخت شده و یا بصورت خویش فرما خود را بیمه نموده تا از خدمات بیمه درمانی و بازنشستگی تامین اجتماعی بهره‌مند شوند.
اما مهمترین تفاوت در خصوص موضوع درمانی در بیمه رایگان درمانی عدم ضرورت اشتغال افراد بوده و تمام کسانی که فاقد خدمات بیمه‌ای باشند نیز می‌توانند شخصا نسبت به ثبت نام و دریافت دفترچه بیمه رایگان درمانی اقدام نمایند.
کارکنان و یا اشخاصی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند، بایستی ۹ درصد حقوق و مزایا خود را بابت حق بیمه تامین اجتماعی پرداخت کنند، اما کارمندانی که تحت پوشش بیمه رایگان درمانی قرار دارند، بایستی سالیانه ۷ درصد حقوق و مزایا خود را بابت حق بیمه رایگان درمانی پرداخت نمایند.
افرادی که تحت پوشش بیمه‌هایی همچون بیمه تامین اجتماعی قرار دارند، می‌توانند پس از طی مدتی مشخص بازنشسته شده و از آن پس از حقوق بازنشستگی بهره‌مند شوند، اما افرادی که تحت پوشش بیمه رایگان درمانی هستند از خدمات بازنشستگی بهره‌مند نیستند و هیچگونه خدمات مستمری و بازنشستگی از بیمه دریافت نمی‌کنند.

سوالات متداول نحوه ورود به سایت بیمه سلامت bimehsalamatiranian.ir

✔️بیمه رایگان درمانی چه مواردی را پوشش می‌دهد؟

بیمه رایگان درمانی مانند بیمه تامین اجتماعی تمامی خدمات درمانی مانند بستری بیمارستانی، زایمان، خدمات درمانی سرپایی، خدمات کلینیک‌ها و پاراکلینیک‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهد.

✔️آیا بیمه سلامت bimehsalamatiranian.ir بازنشستگی دارد؟

بیمه سلامت تنها یک بیمه درمانی است و مانند بیمه تامین اجتماعی دارای خدمات مستمری و یا حقوق بازنشستگی نیست.

✔️بیمه سلامت bimehsalamatiranian.ir شامل چه کسانی می‌شود؟

کلیه افراد ایرانی فاقد پوشش بیمه ساکن در شهر که از طریق پرداخت حق بیمه تحت پوشش این نوع بیمه قرار می‌گیرند، اطلاق می‌شود.

4.5/5 - (4 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه نحوه ورود به سایت بیمه سلامت bimehsalamatiranian.ir

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی