سایت آزمون دانشگاه آزاد azmoon.org

azmoon.org ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

جهت مشاوره در زمینه سایت آزمون دانشگاه آزاد azmoon.org

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ورود به سیستم سنجش دانشگاه آزاد azmoon.org جهت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد + شرایط ثبت نام به همراه مدارک لازم برای تحصیل در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد ، متقاضیان به منظور ثبت نام در رشته های بدون آزمون و صرفا براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد باید به سایت azmoon.org ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مراجعه نمایند. دانشگاه آزاد اسلامی، هرساله به صورت بدون آزمون در مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، کاردانی پیوسته و ناپیوسته اقدام به جذب داوطلبان می کند. شرایط و ضوابط پذیرش داوطلبان در هر یک از مقاطع بیان شده متفاوت است. در ادامه مقاله شرایط پذیرش داوطلبان ارائه داده شده است. با ما همراه باشید.

azmoon.org ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سایت  azmoon.org

داوطلبانی که متقاضی انتخاب رشته در دانشگاه آزاد هستند از تاریخ 29 مرداد 1402 می توانند با ورود به سایت azmoon.org نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند. 

نکته: دفترچه انتخاب رشته با آزمون و دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد جداگانه روی سایت قرار می گیرد.

سایت azmoon.org دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه در هر یک از مقاطع تحصیلی کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته اقدام به پذیرش داوطلبان می کند. داوطلبانی که قصد ثبت نام و تحصیل در هر یک از دوره های بدون آزمون (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) دانشگاه آزاد را دارند با دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام و آگاهی از شرایط و ضوابط می توانند فرآیند ثبت نام خود را انجام دهند.

ورود به سایت azmoon org  ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

azmoon.org ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد :  سایت azmoon.org دانشگاه آزاد تنها سایت رسمی دانشگاه آزاد است که داوطلبان با ورود به این سایت می توانند انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد و نتایج ثبت نام و انتخاب رشته خود را مشاهده نمایند.در این مقاله سعی داریم سایت دانشگاه آزاد و خدمات دانشگاه آزاد را خدمت داوطلبان عزیز ارائه دهیم لطفا تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

تمامی مراحل ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد صرفا از طریق سایت azmoon.org و به صورت الکترونیکی (اینترنتی) انجام می شود.

ورود به سامانه azmoon.org جهت ثبت نام کارشناسی ناپویسته بدون کنکور

بر اساس دفترچه ثبت نام بدون کنکور مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد ، شرایط اختصاصی ثبت نام به شرح زیر است:

 • متقاضیان دوره کارشناسی ناپیوسته بـا دارا بـودن مـدرک کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) و کاردانی دانشـگاه جـامع علمـی
  کاربردی می توانند در هر رشـته ای در دوره کارشناسـی ناپیوسـته ثبت نام نمایند.
 • دارا بودن مدرک كاردانی مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و يا شورای عالی انقلاب فرهنگی.
 • دانشـجویانی کـه پـس از تـاریخ 87/6/31 کلیـه دروس دوره را با میانگین کل کمتر از 12 به اتمام رسانده انـد و فاقد مـدرک کـاردانی می باشـند، حـق ثبـت نـام در دوره کارشناسی ناپیوسته را ندارند.
 • دارنـدگان مـدرک کارشناسی پیوسته می توانند با ارائه اصل مـدرک کارشناسی پیوسته و ریز نمرات خود، در دوره کارشناسـی ناپیوسـته بـا رعایت سایر مقررات و ضوابط آموزشی ثبت نام نمایند.
 • حداقل معدل کل دوره جهت فراغـت از تحصـیل در دانشگاه آزاد اسلامی نمره 12 می باشد و چنانچـه کمتـر از آن باشد، هیچ مدرکی داده نمـی شـود و فقـط گـواهی گذرانـدن دروس دوره اعطاء خواهد گردید.
 • با توجه به مقررات آموزشی دانشگاه آزاد، انتقال و جابجايی دانشجويان ممنوع است.
 • شهریه پذیرفته شدگان واحـدها، پـردیس هـا و مراکز بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی براساس شهریه مصـوب سالانه واحدها، پردیسها و مراکز بـین المللـی و تـا دو برابـر شهریه واحـد های داخلی دریافـت خواهـد گردیـد.
 • حداقل معدل کل دوره جهت فراغـت از تحصـیل در دانشگاه آزاد اسلامی نمره 12 میباشد و چنانچـه کمتـر از آن باشد، هیچ مدرکی داده نمـی شـود و فقـط گـواهی گذرانـدن دروس دوره اعطاء خواهد گردید.

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته پذیرش براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد در آزمون او آر جی

بر اساس دفترچه ثبت نام بدون کنکور مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد ، شرایط اختصاصی ثبت نام به شرح زیر است:

 • اخـذ دیـپلم نظـام آموزشـی جدیـد  اعم از شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش، دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و یا اخذ مـدرک پیش دانشگاهی (نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی) و یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یـا مـدرک کاردانی، برای کلیه داوطلبان الزامی است.
 • دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قـدیم هنرستان که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا مـدرک کـاردانی می باشند حق ثبت نام و شرکت در این مرحله را ندارنـد.
 • داوطلبان دیپلم فنی و حرفه ای و یا کاردانش نظام آموزشی جدیـد 3-3-6 و دیپلمـه هـای فنی و حرفـه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی می باشند و فاقد معدل کتبی دیپلم هستند بایسـتی معدل کل دیپلم متوسطه خود را در تقاضانامه اینترنتی ثبت نـام درج نمایند.
 • فارغ التحصیلان دوره های کـاردانی (اعـم از پیوسـته و ناپیوسته) غیرمشمول مجاز به ثبت نام در این دوره می باشند.
 • جابجـایی، انتقال و میهمانی دانشجویان مطابق آئین نامـه نقـل و انتقـالات دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی ممنوع میباشد.
 • متقاضیان رشته مهندسی دریا ـ دریانوردی باید عـلاوه بر داشتن سلامت کامل جسمی از نظر بینایی،کور رنگی کاملا سالم باشند.
 • متقاضیان رشته های تربیت بدنی و علوم ورزشی بایـد ضمن نداشتن معلولیت های حاد جسمی، بیماری قلبی و تنفسی نیز نداشته باشند.

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره کارشناسی پیوسته پذیرش براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

www.azmoon.org

بر اساس دفترچه ثبت نام بدون کنکور مقطع کاردانی ناپیوسته دانشگاه آزاد ، شرایط اختصاصی ثبت نام به شرح زیر است:

 1. اخـذ دیـپلم نظـام آموزشـی جدیـد  اعم از شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش، دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و یا اخذ مـدرک پیش دانشگاهی (نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی) و یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یـا مـدرک کاردانی، برای کلیه داوطلبان الزامی است.
 2. دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قـدیم هنرستان که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا مـدرک کـاردانی می باشند حق ثبت نام و شرکت در این مرحله را ندارنـد.
 3. داوطلبان دیپلم فنی و حرفه ای و یا کاردانش نظام آموزشی جدیـد 3-3-6 و دیپلمـه هـای فنی و حرفـه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی می باشند و فاقد معدل کتبی دیپلم هستند بایسـتی معدل کل دیپلم متوسطه خود را در تقاضانامه اینترنتی ثبت نـام درج نمایند.
 4. دانشگاه تعهدی براي تامین خوابگـاه و یـا امکانـات رفاهی دیگر جهت دانشجویان ندارد.
 5. فارغ التحصیلان دوره های کـاردانی (اعـم از پیوسـته و ناپیوسته) غیرمشمول مجاز به ثبت نام در این دوره می باشند.
 6. از آنجا که پذیرش داوطلبـان صـرفا براسـاس سـوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) صورت می پذیرد و نظـر بـه ایـن کـه
  دروس امتحانی داوطلبان دیپلمه با توجه به نوع دیپلم آنان (ریاضی، تجربی، انسانی و …) متفاوت است، چنانچه نوع دیپلم داوطلب با گروه آزمایشی که متقاضی آن میشود متفاوت باشد، درصد اعمـال معدل کتبی متفاوت خواهد بود.

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره کاردانی ناپیوسته پذیرش براساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در azmoon.org

دانشگاه آزاد هر ساله از میان دانشجویان برتر و استعداد درخشان مقطع کارشناسی، به صورت بدون آزمون اقدام به پذیرش و جذب دانشجویان می کند. داوطلبان واجد شرایط بایستی در زمان مقرر، با تهیه مدارک تحصیلی لازم به سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه نموده و فرآیند ثبت نام خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. شرایط ثبت نام داوطلبان به شرح زیر است:

 • دارا بودن حداقل معدل 16 برای فارغ التحصیلان کارشناسی رشته های غیر علوم انسانی
 • دارا بودن حداقل معدل 17 برای فارغ التحصیلان کارشناسی رشته های علوم انسانی
 • پذیرش دانش آموختگان واجد شرایط تا 3 سال پس از فارغ التحصیلی در رشته متجانس امکانپذیر است.
 • تغییر رشته و  گرایش در مقطـع کارشناسی ارشد ناپیوسته ممنوع می باشد.
 • متقاضیان شرکت در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته بدون آزمون (استعداد های درخشان ) بایـد رشـته ای متجانس با رشته فارغ التحصیلی دوره کارشناسی خـود را در مجموعه انتخاب نمایند.
 • دانش آموختگان ممتاز سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در صورت دارا بودن شـرایط لازم، امکان ثبت نام و پذیرش در این دوره را خواهند داشت.
 • داوطلبان مجاز به انتخاب حداکثر 100 رشته محل می باشند.
 • دانشجویان کارشناسی پیوسته در صورتی که در 8 نیم سال دوره کارشناسی خود را گذارنده باشند و دانشجویان کارشناسی نا پیوسته در صورتی که در 4 نیم سال دوره کارشناسی خود را گذارنده باشند، در صورت وجود، ترم تابستانی و یا مرخصی جز سنوات محسوب نمی شود.
بیشتر بخوانید: سامانه هم آوا

نحوه ثبت نام بدون کنکور در سایت azmoon.org دانشگاه آزاد 

 دانشگاه آزاد بدون کنکور هر ساله در دو نوبت برای نیمسال اول (مهرماه) و نیمسال دوم (بهمن ماه) بر اساس سوابق تحصیلی و تحت عنوان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال دوم (بهمن ماه) دانشجو می پذیرد.

 هر داوطلب با مراجعه به سایت ثبت نام دانشگاه آزاد در موعد مقرر اقدام به خرید کارت اعتباری ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور می نماید و با مطالعه دفترچه انتخاب رشته با توجه به رشته مورد علاقه در زیر گروه مربوطه ثبت نام می نماید.  دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه بیش از 95 درصد رشته محل هایش به صورت بدون کنکور ، توانسته سهم زیادی را در کاهش استرس ورود به دانشگاه به خود اختصاص می دهد .

azmoon.org ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام تمامی رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد، از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، به نشانی azmoon.org صورت می پذیرد. نحوه ثبت نام داوطلبان به شرح زیر است:

 • مراجعه به سایت دانشگاه آزاد به آدرس azmoon.org
 • دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور مقطع مورد نظر دانشگاه آزاد 1402 – 1403
 • مطالعه  شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد
 • تهیه مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 
 • پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق کارت های عضو شتاب بانکی.
 • تکمیل فرم های ثبت نامی

مدارک مورد نیاز ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در سایت آزمون

داوطلبان به منظور ثبت نام در سایت azmoon.org ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ، لازم است با توجه به مقطع تحصیلی مورد نظر خود، مدارک زیر را تهیه کرده و به همراه خود داشته باشند:

 • مدارک مورد نیاز مقطع کاردانی پیوسته : داشتن مدرک دیپلم چهارساله نظام قدیم و یا مدرک دیپلم سه ساله نظام جدید رشته های نظری ، فنی حرفه ای و کاردانش .
 • مدارک مورد نیاز مقطع کاردانی ناپیوسته : ارائه مدرک دیپلم چهارساله نظام قدیم ، دیپلم 3 ساله نظام جدید ( 6 – 3 – 3 ) نظری ، فنی حرفه ای و کاردانش ، دیپلم نظام قدیم سالی – واحدی / ترمی – واحدی رشته های نظری ، فنی حرفه ای و کاردانش + مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی ( فوق دیپلم)
 • مدارک مورد نیاز مقطع کارشناسی پیوسته : داشتن مدرک دیپلم چهارساله نظام قدیم ، دیپلم 3 ساله نظام جدید ( 6 – 3 – 3 )نظری ، فنی حرفه ای و کاردانش ، دیپلم نظام قدیم سالی – واحدی / ترمی – واحدی رشته های نظری ، فنی حرفه ای و کاردانش + مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی ( فوق دیپلم )
 • اصل و کپی شناسنامه
 • اصل و کپی کارت ملی
 • فایل اسکن شده عکس 3×4 یا 4×6 داوطلب
 • مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه داوطلبان آقا (کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت و…)

هر داوطلب بدون کنکور دانشگاه آزاد چند اولویت می تواند انتخاب کند؟

 متقاضیان بدون کنکور دانشگاه آزاد از هر زیر گروه حداقل 1 و حداکثر 20 اولویت را می توانند انتخاب کنند.

توجه: قبل از ثبت نام حتما دفترچه بدون کنکور دانشگاه آزاد را مطالعه نمایید زیرا برای هر کارت فقط از یک زیر گروه مجاز به انتخاب رشته هستید و در صورت تمایل به انتخاب چند رشته از زیر گروه های مختلف(تجربی، ریاضی، نسانی، زبان و هنر) باید خرید مجدد کارت اعتباری در سایت azmoon.org دانشگاه آزاد انجام بدهند.


برای اطلاع از مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور در مقاطع مختلف، نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران، شرط معدل دانشگاه آزاد بدون کنکور و اعلام نتایج دانشگاه آزاد بدون کنکور با مشاوران مرکز مشاور گروپ در ارتباط باشید از طریق تلفن ثابت و بدون پیش شماره تماس بگیرید ..

 

برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد با کارشناسان مجرب مجموعه بزرگ مشاور گروپ تماس حاصل نمایید.

ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب فقط از طریق تلفن های ثابت

تماس از سراسر کشور 9099071613

سوالات متداول داوطلبان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد چیست؟

داوطلبان برای ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد در هر یک از مقاطع کارشناسی و کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی ارشد باید به سایت azmoon.org مراجعه نمایند.

مدارک لازم برای ثبت نام مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد چیست؟

داشتن مدرک

نحوه ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد چگونه است؟

شرایط و نحوه ثبت نام داوطلبان در تمامی مقاطع در این مقاله ارائه داده شده است.

5/5 - (3 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه سایت آزمون دانشگاه آزاد azmoon.org

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. ن

  میخواستم بپرسم که من می‌خوام بدون کنکور برادانشگاه آزاد ثبت نام کنم الان میتونم ثبت نام کنم

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام تیزهوشان 1403
نصب اپ دانش آموزی