8 روش افزایش تمرکز در سال کنکور

8 روش افزایش تمرکز در سال کنکور

جهت مشاوره در زمینه 8 روش افزایش تمرکز در سال کنکور

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

8 روش افزایش تمرکز در سال کنکور یک دستورالعمل دیگر است که ما در مشاورگروپ جمع آوری کرده و به بوته ی آزمایش گذاشته ایم تا از درستی عملکرد صحیح آن مطمئن شویم. چه در سال کنکور باشید چه دانش آموز غیر کنکور و چه دانشجوی کارشناسی یا کارشناسی ارشد و بالاتر باشید، فرقی نمی کند، این مقاله می تواند راه کاری باشد برای افزایش تمرکز و البته افزایش سرعت درس خواندن شما. چند روش خیلی ساده که با اجرای آن ها می توانید تغییر اساسی در شیوه ی درس خواندن خود بدهید. شما باید بدانید که آن چه در موفقیت شما حین درس خواندن بسیار مهم است استفاده ی بهینه از زمانی است که برای درس خواندن صرف می کنید. این که شما ساعت های زیادی را برای درس خواندن بگذارید و با تمرکز پایین درس بخوانید، نتیجه ای می دهد که باعث نا رضایتیتان می شود. در این صورت اولین چیزی که می گویید این است که با این همه درس خواندن نتیجه نگرفتم.

در مقابل هستند دانش آموزانی که شاید با صرف زمان کمتری نتیجه ای بسیار خوب تر بگیرند و تصور شود که این دانش آموزان حتما از هوش خیلی بالاتری نسبت به بقیه برخوردارند. اما چنین نیست. اگر شما در یک گروه قرار دارید قطعا سطح توانمندیتان نزدیک به هم است. پس خودتان را دست کم نگیرید. در واقع تفاوت در تمرکز است که گاهی باعث این تفاوت نتیجه در عین بیشتر درس خوادن می شود. نگران نباشید ما در این مقاله چند راه کار ساده برای افزایش تمرکز و سرعت در درس خواندن به شما می دهیم. تا در عین اینکه زمان کمتری می گذارید، نتیجه ی خوبی هم بگیرید. چیزی که و اضح است این است که شما باید برای رسیدن به هدف خود تلاش کنید. اما زمانی که این تلاش را همراه یک سری آگاهی مفید به کار ببرید علاوه بر موفقیت احساس لذت بیشتر و خستگی کمتری خواهید داشت و هیچ گاه حس نخواهید کرد که وقتتان نتیجه بخش نبوده است. ما را در مقاله ی 8 روش افزایش تمرکز در سال کنکور همراهی کنید.

8 روش افزایش تمرکز در سال کنکور

8 روش افزایش تمرکز در سال کنکور

مهم ترین عاملی که در افزایش سرعت درس خواندن مفید شما موثر است تمرکز است. پرش حواس و در گیری فکری حین درس خواندن و یا قبل از درس خواندن می تواند از سرعت و کیفیت درس خواندن شما بکاهد. پس با ما همراه باشید تا با هم تمرکزمان را افزایش دهیم.

 1. قبل از درس خواندن برنامه و هدف پایان روزتان را مشخص نمایید: در مقاله هایی که قبلا درباره ی برنامه ریزی تحصیلی برای شما همراهان عزیز آماده کردیم شیوه های برنامه ریزی تحصیلی به خصوص برای سال کنکور را آموزش دادیم. شما می توانید با کلیک بر چگونه برنامه ریزی تحصیلی کنیم ؟ – قسمت 1 و چگونه برنامه ریزی تحصیلی کنیم ؟ – قسمت 2 به این مقالات مفید دسترسی پیدا کنید و یک برنامه ریزی صحیح و حرفه ای داشته باشید. وقتی قبل از شروع درس خواندن برنامه تان را بدانید و بدانید که می خواهید دقیقا چکار کنید قطعا با تمرکز و آرامش بیشتری درس خواهید خواند.
 2. محیط درس خواندنتان را امن و دوست داشتنی نمایید: قصد ما از این بند این نیست که شما برای موفقیت در کنکور و امتحانات حتما باید یک اتاق شخصی و میز مطالعه و کتابخانه ی ویژه داشته باشید. نه. شما می توانید نقطه ای از خانه و یا محیطی که در آن درس می خوانید را انتخاب کنید که عموما در آن جا احساس آرامش و تمرکز بیشتری دارید. اگر می توانید یک میز تحریر (یا حتی میزی مانند میز چرخ خیاطی مامان ها) برای خودتان تعبیه کنید ، اگر نبود هم عیبی ندارد. کتاب ها و وسایل درس خواندنی که به شما حس خوبی می دهند را به طور منظمی اطراف و روی میزتان بچینید. به طوری که با دیدنشان حس درس خواندن بیشتری بگیرید نه آن که شلوغ باشد. یک لیوان زیبا حاوی چند خودکار و مداد و ماژیک و هرچیزی که بودنش به شما حس خوبی می دهد و البته تمرکزتان را به هم نمیزند. حتی اگر اتاق شخصی ندارید برای خودتان یک محدوده ی درس خواندن امن درست کنید که در آن جا احساس خوبی داشته باشید.

  8 روش افزایش تمرکز در سال کنکور

 3. یک کاغذ سفید کنار دستتان باشد: این کاغذ چرک نویس و یا کاغذ نکه نیست بلکه کاغذ افکار شماست. شما از حالا به بعد باید هر فکری را که حین درس خواندن به ذهنتان می رسد و باعث برهم خوردن تمرکزتان می شود را در اولین فرصت دستگیر کرده و به صورت موقتی در این کاغذ زندانی کنید. آن را بنویسید و به او بگویید بعد از درس خواند به سراغش می روید. ببنید وقتی شما تصمیم گرفته اید شروع بع درس خواند کنید یعنی انتخاب کرده اید که در این ساعت اینجا و پای درستان باشید. حالا هر کار و هر فکری که داشته باشید این زمان را نباید به ان اختصاص دهید. چون جسم شما این جاست و شما در حال وقت گذاشتن هستید. اگر اینجایید پس تمامتان را به اینجا بیاورید نه فقط جسم مبارک را.

  8 روش افزایش تمرکز در سال کنکور

 4. موسیقی ممنوع مگر خلافش ثابت شود: خیلی از دانش آموزان و دانشجویان می گویند که عادت دارند حین درس خواندن موسیقی گوش بدهند. چیزی که باید بگوییم این است که گوش دادن به موسیقی حین درس خواندن می تواند چیزی حدود 50 درصد از تمرکزتان بکاهد. خبر بدتر این که گوش دادن موسیقی درست قبل از درس خواندن هم می تواند تمرکزتان را تا 30 درصد کاهش دهد. پس اگر خیلی از گوش داد موسیقی لذت می برید و علاقه مند هستید، آن را به عنوان پاداش بگذارید برای بعد از درس خواندنتان و برای زمان استراحت. تنها عده ی کمی هستند که در سکوت تمرکز کافی ندارند و با موسیقی فکرشان جمع تر می شود. توصیه به این افراد این است که از موسیقی های بی کلام ملایم و یا موسیقی متن استفاده کنند.
 5. به اندازه بخوابید: اگر شما بیشتر و کمتر از آنچه که باید بخوابید این در تمرکز شما تاثیر منفی خواهد گذاشت. 7-8 ساعت خواب در روز مناسب است.
 6. مویز بخورید.

  8 روش افزایش تمرکز در سال کنکور

 7. در حین خواندن یک درس به درس ها ی دیگر فکر نکنید: اگر الان زمان این درس است یعنی زمان درس های دیگر نیست. پس جسم و فکرتان را با هم بر یک درس متمرکز کنید تا وقتتان به بهترین شکل صرف شود. نگران نباشید. طبق برنامه ریزی پیش می روید و به همه درس ها می رسید. عادلانه برخورد کنید.
 8. به عنوان توصیه هشتم و پایانی پیشنهاد ما این است که گاهی قرآن بخوانید: آیاتی مانند آیه الکرسی ، دعای مطالعه ، الا به ذکر الله تطمئن القلوب و … در تقویت تمرکز و البته تزریق آرامش تاثیر مثبت ایفا می کنند. اگر گاه بتوانید چند آیه حفظ کنید بسیار عالی است.

موفق باشید و سرشار از تمرکز و افکار مثبت ، مشاور گروپ

سوالات متداول 8 روش افزایش تمرکز در سال کنکور


من به تلفن ثابت دسترسی ندارم چطور می توانم از مشاوره مشاوران مشاور گروپ استفاده کنم؟

شما می توانید با خرید بسته های تماسی مشاوره با زمان های مشخص که شامل تخفیف های ویژه و قیمت های به صرفه می باشد، منتظر تماس مشاوران مشاور گروپ در زمانی که خوددتان مشخص کرده اید، باشید.

آیا ممکن است برای موضوعاتی که پاسخ و مطلب مناسبی برای آن ها پیدا نکردیم، پاسخ و یا مقالات کاملی ارائه نمایید؟

بله قطعا، درباره ی هر موضوع تحصیلی، استخدامی و…  که نیاز به اطلاعات صحیح و جامعی دارید می توانید از همراهان خودتان در مشاورگروپ بخواهید تا مقالات و پاسخ های جامعی برایتان تهیه نمایند.

چطور می توانم برنامه ریزی تحصیلی مناسبی داشته باشم؟

مشاور گروپ در دو مقاله ی تخصصی آموزش هایی درباره سی نحوه برنامه ریزی تحصیلی صحیح ارائه داده است. همچنین در این مقالات و کانال مشاورگروپ پادکست هایی در این ارتباط تهیه نموده ایم که می توانید با گوش دادن به آن ها بهتر مطالب را درک کنید.

شما می توانید دریافت مشاوره تحصیلی و آموزش برنامه ریزی برای خودتان، با شماره های 9099071613 تماس بگیرید.

2.3/5 - (3 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه 8 روش افزایش تمرکز در سال کنکور

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام تیزهوشان 1403
نصب اپ دانش آموزی