روش مطالعه شیمی کنکور 98 | ویژه داوطلبان نظام قدیم و کنکور 98

روش مطالعه شیمی کنکور 98

جهت مشاوره در زمینه روش مطالعه شیمی کنکور 98 | ویژه داوطلبان نظام قدیم و کنکور 98

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

روش مطالعه شیمی کنکور 98 :  سلام دوستان ... در این مطلب می خوام در مورد شیمی با دوستان کنکور نظام قدیمی 98 یه صحبتی داشته باشم دوستان من دو تا مطلب قبلا در مورد شیمی گذاشته بودم فقط یه چندتا نکته اضافه می کنم این مطلب ها رو کامل ترشون می کنم .

روش مطالعه شیمی کنکور 98

شیمی رو چطور بخونیم تا به یه درس راحت تبدیل بشه ؟

روش مطالعه شیمی کنکور 98 :  همتون می دونید که واسه رسیدن به رشته ی اصلی در شیمی خیلی خیلی مهمه این در صد خیلی راحته و در عین حال هم خیلی سخته چرا می گم راحت ؟ چون اگه اصولی از اول مفهومی بخونینش خیلی راحت می شه درصد بالاتری رو توی کنکور آورد فقط اینو یادتون باشه که شیمی رو باید با تست زدن یاد بگیرید هر چه بیشتر کار کنیم بهتر یاد می گیریم و سرعت عملتون ام میره بالا ، اگه از اول مفهومی کار نکنین شیمی تبدیل می شه به یه درس خیلی سختی که واقعا نمی شه خوندش و حوصله ی آدمو سر می بره .روش مطالعه شیمی کنکور 98 /

در شیمی هم روی متن کتاب و هم روی مسائل آن باید تسلط داشته باشید .

روش مطالعه شیمی کنکور 98 :   یه نکته ی دیگه هم باید خدمتتون عرض کنم که شیمی قبل زیست سوالاتش کاملا مفهومی شده یعنی هم متن رو باید کاملا مفهومی بلد باشیم و هم مسئله هاش رو . سوالا هم طوری طراحی می شه که هر دوتا رو باید با هم یاد بگیریم یعنی اینجوری نباشه که فقط متن رو بخونیم ، مسئله ها رو ضعیف باشین یا برعکس رو مسئله ها زیاد کار کنین و کتاب رو بذارین کنار .یه مشکل اشتباه عمده ی بچه ها اینه که فکر می کنن با تقویت مسئله حل کردنشون می تونن درصد خوبی بیارن بدون اینکه کتاب رو بگیرن ولی کاملا اشتباهه این یادتون باشه که دوتا رو با هم یاد بگیرین . خط به خط کتاب رو باید بلد باشین عین زیست .روش مطالعه شیمی کنکور 98 /

در درس شیمی به هیچ وجه نمی تونیم چیزی از اون رو حذف کنیم .

روش مطالعه شیمی کنکور 98 :  و بحث بعدی در مورد فصول شیمی هستش کتاب سال دوم 5تا فصل که این 5تا فصل یک ، سوم سوالات رو شامل می شه . این 5 فصل طوریه که با سوم و پیش نمی شه سوال ترکیبی ازشون بدن ولی سال سوم و پیش کاملا به هم مربوط اند یعنی مثلا شما اگر استوکیومتری رو خوب بلد نباشید احتمال اینکه محلول ، ترمو و پیش رو تونستین جواب بدین زیاده ، چون سوالات کاملا مفهومی و ترکیبی میدن از اینا مخصوصا رو فصل استوکیومتری خیلی تاکید می کنم حتما اینو یاد بگیریم اصلا قابل حذف شدن نیست . حتما از شیمی نمی شه هیچی حذفش کرد اینو هم یادتون باشه واسه اونایی که می خوان حذفیات داشته باشن نمی شه از شیمی هیچی حذف کرد .روش مطالعه شیمی کنکور 98 /

نکات مهم و کاربردی در مورد درس شیمی :

روش مطالعه شیمی کنکور 98 :   نکته آخر هم اینه که دوستان قبلا هم اشاره کردم . اونم اینه که شیمی رو  حتما با تست زدن یاد بگیرین منظورم اینه که اونیکه تازه می خواد یه فصل رو بخونه واسه بار اول اونجور نباشه که یه فصل رو اول بخونه و بعد بیاد سر تست ها اول باید بحث به بحث بخونه بعد تست مربوط به اون مبحث رو هم کار کنه وقتی هم که کامل یاد گرفت بره سراغ بحث بعدی اینجوریه که میشه مفهومی یاد گرفت هر نکته ای که هم در مورد تستا احساس می کنید که واستون تازگی داره حتما بنویسید کنار کتابتون که وقتیکه می خوایین مرور بکنید اونا رو هم همراه متن کتاب اونا رو هم مرور کنیم و به نظر من اون نکته هایی رو هم که می نویسید روی کتابتون باشه نه یه دفتر دیگه .روش مطالعه شیمی کنکور 98 /

12 تکنیک خاص رتبه های برتر براي خواندن و مطالعه‌ي درس شيمي:

1- روش مطالعه شیمی کنکور 98 :   به‌خاطر داشته باشيد که خواندن 10 صفحه از کتاب شيمي مشابه خواندن 10 صفحه از يک کتاب تاريخ و يا ادبيات نيست، متن مربوط به اين درس پيچيده‌تر است زيرا که مي‌تواند شامل: فرمول‌ها، نمودارها، تصاوير و مفاهيم مشکل باشد. بنابراين شما نياز داريد تا براي خواندن ، فکر کردن و انجام تکاليفتان زمان بيش‌تري را اختصاص دهيد. به عنوان مثال ؛ممکن است براي تسلط بر5 صفحه از يک کتاب شيمي نياز به 50 دقيقه زمان باشد.روش مطالعه شیمی کنکور 98 /

2- روش مطالعه شیمی کنکور 98 :  سعي کنيد تا قدرت انتقال خود را بهبود ببخشيد. به همين خاطر تکاليفتان را دسته‌بندي کنيد و آن‌ها را به قسمت‌هاي کوچک‌تر تقسيم کنيد؛ براي مثال براي مطالعه ي 20 صفحه از کتاب آن را به 4 بخش 5 صفحه اي تقسيم بندي کنيد.

3 - روش مطالعه شیمی کنکور 98 :  به طور فعال مطالعه کنيد و به دنبال ايده ها و فکرهاي بهتر براي يادگيري باشيد و از رفتار هايي که سبب غيرفعال‌شدن ذهنتان مي‌شود پرهيز کنيد، مثلاً از لايت کردن کتاب ( استفاده از ماژيک مارکر براي مشخص کردن متن کتاب) بپرهيزيد و بجاي آن از نوشتن خلاصه ي مطالب خوانده شده و استفاده از ايده هاي کليدي در حاشيه کتاب استفاده کنيد.

4 - روش مطالعه شیمی کنکور 98 :   هنگامي که شما مي خواهيد در حاشيه کتاب خود مطالبي بنويسيد بهتر است که از ايده و تفکر خود مثال ها و يا فرمول ها را شرح دهيد؛ زيرا اين روش به اندازه ي کلمات داخل متن مهم هستند .

5-  روش مطالعه شیمی کنکور 98 :  هنگام مطاله ممکن است يکسري سوال برايتان پيش بيايد،آن ها را در يک کاغذ بنويسيد و سعي کنيد جواب آن ها را پيدا کنيد و يا از معلمتان در اولين فرصت بپرسيد و هرگز منتظر نباشيد تا شب قبل از امتحان سعي در کشف آن ها داشته باشيد زيرا شب قبل از امتحان زمان مناسبي براي کشف مطالب و پيدا کردن راه حل منطقي نيست.

6- روش مطالعه شیمی کنکور 98 :  براي يادداشت هايي که در کلاس و يا کتاب هاي مختلف در ارتباط با درس تهيه کرده ايد زمان مناسب در نظر بگيريد و سعي کنيد آن ها را در يک فترچه مخصوص خلاصه نويسي کنيد.

7- روش مطالعه شیمی کنکور 98 :   بلافاصله بعد کلاس وقت مناسبي را جهت ويرايش و مرور يادداشت هاي خود در نظر بگيريد زيرا اين زمان ، بهترين فرصت براي کشف ايده ها و مفاهيمي خواهد بود که شايد سر کلاس از آن ها چيزي متوجه نشده ايد و يا ناقص درک کرده ايد ، و سعي کنيد مطالب را با کتاب درسي خودتان مقايسه کنيد و درستي کشف ايده خود را در يابيد

8- روش مطالعه شیمی کنکور 98 :   جهت آماده شدن براي امتحان وقت مناسبي را در نظر بگيريد و تعدادي مسئله حل شده تهيه کنيد و آن ها را مطالعه کنيد ،سپس با استفاده از آن ها مسائل مشابه آن ها را مورد بررسي قرار داده براي هر کدام روش حل مناسبي طراحي کنيد . در صورت نياز معادله يا فرمول مربوط به مسائل را از کتاب درسي خود پيدا کنيد.

9- روش مطالعه شیمی کنکور 98 :  هنگام جواب دادن به سؤالات و مسئله ها به خود اطمينان دهيد که شما قادر هستيد به سوال جواب مناسبي دهيد. براي افزايش اطمينان مي توانيد از خود بپرسيد که اين مسئله جزء کدام دسته از مواردي است که قبلاً حل کرده ايد ؟ و در ذهن خود مسائلي را بخاطر آوريد که قبلاً در دفترچه مکمل سؤالات کتاب خود به آن ها پاسخ داده ايد.

10-روش مطالعه شیمی کنکور 98 :   يکي ازهمکلاسي هاي خود را به عنوان شريک مطالعاتي خود انتخاب کنيد.

و حداقل هفته اي يکبار درس ها را با يکديگر مرور کنيد و مطالب درسي را براي هم شرح دهيد. ( در انتخاب شريک مطالعاتي خود دقت کنيد که او شخصي جدي و قابل اطمينان در درس خواندن باشد ). و از يکديگر امتحان بگيريد و مطالب را با صداي بلند براي هم توضيح دهيد.

11- روش مطالعه شیمی کنکور 98 :  حل تمرين ها و شرح مسائل را با صداي بلند انجام دهيد و تصور کنيد که شيمي را به شخص ديگري درس مي دهيد ، اين روش ،مفاهيم را در حافظه ي بلند مدت قرار مي دهد.

12-روش مطالعه شیمی کنکور 98 :   بعد از هر امتحان زمان مناسبي را براي مرور سؤالات امتحاني در نظر بگيريد و به رفع اشکالات خود بپردازيد.

امیدوارم این چند تا نکته ای که خدمتتون عرض کردم به دردتون بخوره ...

رتبه های برتر

بچه ها
امسال سال كنكور شماست
شايد خيليا فكر كنن امسال يه ساليه مثل همه ي سالهاي معمولي زندگي ...
با اين تفاوت كه درس ميخونيم و تلاش ميكنيم و روزگار ميگذرونيم و تموم ميشه ...
ولي واقعا اينطور نيست ...

? سالها قبل منم مثل شما يك دانش آموز كنكوري بودم ...
سال آسوني نبود ، سختي ها و چالش هاي زيادي رو تجربه كردم ...
خيليا بهم ميگفتن نميتوني و غير ممكنه ولي من توكلم بر خدا بود و از همه ي اون سختيا گذشتم و به هيچ كدوم از اون حرفا توجهي نكردم ...
به تلاشم ادامه دادم
و امروز يك دانشجوي پزشكي هستم
وقتي به گذشته فكر ميكنم واقعا ميبينم كه سختي ها و اتفاقات اون يك سال چقدررر بهم كمك كردن كه ساخته بشم و در زندگي امروزم ، تبديل به يه انسان سخت و باثبات بشم ?

مشاور گروپ

? بچه ها !
ميخواين رشد كنين ؟!
ميخواين از همين امروز تبديل بشين به كسي كه قوي و قدرتمنده و مايه آرامش ديگرانه ؟!
پس غيرممكن رو از زندگيتون حذف كنين
چون واقعاااا هيچ غيرممكني براي انسان نيست ?
هدفي كه هميشه ميخواستيش
پزشكي يا رشته مورد علاقت
حتي اگه بخواي از صفر هم شروع كني
ميتوني فقط با 7 ماه مطالعه بهش برسي
به شرطي كه ابزار درستشو داشته باشي

دکتر آیدین علم نژاد -مشاور و کارشناس کنکور سراسری - عضو دپارتمان مشاور گروپ

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه روش مطالعه شیمی کنکور 98 | ویژه داوطلبان نظام قدیم و کنکور 98

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی