100 زدن زیست از زبان قبولی پزشکی شهید بهشتی

hgj

جهت مشاوره در زمینه 100 زدن زیست از زبان قبولی پزشکی شهید بهشتی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

همان‌طور که می‌دانید زیست‌شناسی با بیشترین ضریب بین دروس دیگر یعنی ۱۲ جزو دروس رتبه ساز در کنکور تجربی است. لذا برای ۱۰۰ زدن زیست باید بدانید در تمامی مراحل مطالعه این درس فوق‌العاده رتبه ساز، از تست‌زنی تا آزمون آزمایشی چگونه برنامه‌ریزی داشته باشید.


  1360266481 1360266435 Study
قبولی‌های پزشکی چگونه با ۱۰۰ زدن زیست توانستند شهید بهشتی قبول شوند؟

۱۰۰ زدن زیست  و نحوه مطالعه این درس مهم را امروز می‌خواهیم از زبان یک    قبولی پزشکی دانشگاه شهید بهشتی  جویا شویم  که به قول خودش ۱۰۰ زدن زیست تأثیر زیادی بر رتبه‌ی وی داشته است.

۱- برای ۱۰۰ زدن زیست منبع معتبر و قابل‌اعتمادی داشته باشید:

می‌توانید از یک مشاور باتجربه درزمینهٔ کنکور تجربی راهنمایی بگیرید تا منبعی انتخاب شود که بتواند بر اساس سطح درسی شما باشد و نیازهای شمارا برطرف کند. بدین‌صورت در طول سال آشفته و نگران اینکه آیا باید منبع را تغییر داد؛ نمی‌شوید و تمرکزتان به هم نمی‌خورد؛ که حفظ تمرکز و دور بودن از هرگونه آشفتگی و استرس برای یک مطالعه حرفه‌ای لازم و ضروری است.

چراکه مهم‌ترین اصل در موفقیت و ۱۰۰ زدن زیست این است که بتوانید بر دو منبع قابل‌اعتماد و البته معتبر و حرفه‌ای تسلط داشته باشید و تعدد منابعی که هرکدام نیمه‌کاره رهاشده‌اند، نباید داشته باشید.

چراکه مهم‌ترین اصل در موفقیت و ۱۰۰ زدن زیست این است که بتوانید بر دو منبع قابل‌اعتماد و البته معتبر و حرفه‌ای تسلط داشته باشید و تعدد منابعی که هرکدام نیمه‌کاره رهاشده‌اند، نباید داشته باشید.

من فقط از یک منبع برای ۱۰۰ زدن زیست در طول سال استفاده کردم و آن‌قدر مرور داشتم که به کتاب مسلط شدم. اگر بتوانید بر یک منبع مسلط شوید؛ زمان زیادی برای تست زدن از چند کتاب تست خواهید داشت که یکی از رموز  ۱۰۰ زدن زیست، حل تست فراوان است.

هرچند که توصیه می‌کنم برای تست‌زنی نیز با یک کتاب تست کارکنید و از همین یک کتاب نکته برداری کنید و درس‌نامه را با دقت و حوصله زیاد مرور کنید.


جهت اطلاع از آخرین اخبار سهیمه های کنکور سراسری 97 با مشاور گروپ تماس بگیرید:

کانال


۲- سبک مطالعه برای ۱۰۰ زدن زیست چگونه باشد؟

برای خواندن زیست ابتدا باید کتاب درسی رو بخوانید. مطالعه شما باید جوری باشد که حداقل ۷۰ درصد مباحث را درک کنید.

تذکر:

چون الآن اولین باری هست که مباحث رو می‌خوانید نباید خلاصه‌نویسی کنید چون خلاصه‌ها طولانی و با مطالب کم‌اهمیت نوشته می‌شوند.

بعد از خواندن مبحث به سراغ تست‌زنی بروید و درس‌نامه مربوط به آن مبحث رو بخوانید و از نکات یادداشت‌برداری کنید.
کلاً هر نکته‌ای که در تست‌ها و درس‌نامه متوجه شُدید رو باید یادداشت کنید. مجدداً به کتاب درسی برگشته ولی این بار دقیق‌تر می‌خوانید و نکات رو در حاشیه‌های کتاب بنویسید.

دقت کنید که نکات نوشته‌شده باید جوری باشند که با یک نگاه به آن‌ها مطالب آن مبحث به‌طورکلی مرور بشه؛ پس در نوشتن نکات زیاده‌روی و عجله نکنید چون در مرورهای بعدی نکات جالب‌تر و جدیدتری کشف می‌کنید.

۳- ۱۰۰ زدن زیست در آزمون به‌شرط مرور قبل از آزمون. این‌گونه…

بهتره دو روز قبل از آزمون دو بار تایم مطالعه برای زیست بگذارید. تایم اول (روز اول) برای مرور پایه و تایم دوم (روز دوم) مرور پیش‌دانشگاهی.

در روز اول که مرور با تست‌زنی هست سعی کنید بر اساس حجم درس و حداقل ۲۵ تست کارکنید تا مباحث خوانده‌شده در طول دو یا سه هفته‌ی گذشته مرور و بازیابی بشن.

حتماً تست‌های استاندارد یا آزمون آزمایشی و نیز سراسری باشند. بعد از تست‌زنی باید تمام حاشیه‌نویسی‌ها و نکته برداری‌ها مرور بشن.

آخرین مرحله از مرور همان تورق سریع هست که باعث می‌شود مطالب کتاب درسی را با نگاه به تصاویر و تیترها مرور کنیم و با یادآوری، مبحث را برای خودمان توضیح دهیم.

جهت دریافت آخرین اخبار کنکور سراسری بر روی عکس زیر کلیک نمایید:

کنکور سراسری


ترفندهای نفرات برتر در حل تست آزمون‌های آزمایشی:

– در حل تست‌ها زیاد وسواسی نباشید و زمان نگذارید که باعث بشه از وقت سایر دروس کم شود. در مقابل سعی کنید سرعت تست‌زنی خود را افزایش دهید که این فقط با افزایش تسلط شما در آن درس شدنی است. شما باید حداکثر ۴۵ دقیقه برای تست‌های زیست وقت بگذارید و نه بیشتر.

– تست‌هایی که نیاز به محاسبات دارند و یا چند موردی هستند را برای آخر بگذارید. این باعث می‌شود همه تست‌ها را ببینید و تست‌های ساده را از دست ندهید.
– به قیود و شکل منفی و یا مثبت افعال در تست و گزینه‌ها توجه و دقت کنید و همه کلمات صورت سؤال و گزینه‌ها را با تمرکز و دقت زیاد بررسی کنید.

متین اسدی- پزشکی شهید بهشتی تهران – ورودی ۹۶

3.9/5 - (24 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه 100 زدن زیست از زبان قبولی پزشکی شهید بهشتی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی