ریاضی کنکور

100 زدن ریاضی

جهت مشاوره در زمینه ریاضی کنکور

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

100 زدن ریاضی کنکور تجربی برای قبولی در یکی از رشته های علوم پزشکی واقعا موثر است اگر به درصد میانگین نفرات برتر و بهترین قبولی های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی نگاه کنید می بینید که درصد ریاضی شان کمتر از 50 نبوده است. یعنی از 30 تست به 15 تست پاسخ درست داده اند.


100 زدن ریاضی کنکور تجربی

100 زدن ریاضی کنکور تجربی


چگونه ریاضی را 100 بزنیم

100 زدن ریاضی کنکور تجربی با مطالعه به صورت گزینشی در این 4 ماه باقیمانده تا کنکور واقعا شدنی است . لذا به جای اینکه با یک برنامه ی اصولی و حرفه ای ریاضی را از هم اکنون در برنامه ی درسی خود قرار دهید ، از این درس تاثیر گذار بر قبولی بهترین رشته ها فرار نکنید و صورت مساله را پاک نکنید.

چگونه ریاضی را برای کنکور بخوانیم

100 زدن ریاضی کنکور تجربی , همانطور که می دانید در درس ریاضی کنکور تجربی 30 تست می آید که بودجه بندی این تست ها به صورت زیر می باشد:

2 تست از دنباله
1تست از ماتریس
2 تست از آمار
3 تست از حد و پیوتسگی
3 تست از مبحث احتمالات
2 تست از مبحث مثلثات
4 تست از مشتق و کاربر مشتق
2 تست از دایره و هذلولی
2 تست از انتگرال
4 تست از هندسه
1 تست از لگاریتم
3 تست از توابع
1 تست از نامعادله


100 زدن ریاضی , طبق بودجه بندی فوق مهمترین مبحث ، تابع است که جزو اصلی ترین مباحث کنکور است چون پیش نیاز اصلی برای یادگیری مباحث بعدی است و با تسلط بر این مبحث به راحتی می توانید 3 تست تابع را پاسخ دهید .همچنین در یادگیری مباحث مشتق ، کاربرد مشتق ، حد پیوستگی ، دایره و انتگرال خیلی کارتون راحت تر میشه.


برای اطلاع از آخرین اخبار و مقالات کنکوری عضو کانال تلگرام مشاور گروپ شوید

5465 1


100 زدن ریاضی - توصیه میکنید در این 4 ماه باقیمانده کدام مباحث کار شوند؟

در اینجا قتی با این سوال مواجه می شوید به راحتی می توان فهمید که راهنمایی و مشاور گرفتن از فردی آگاه با تجربه تا چه اندازه می تواند به مطالعه و برنامه ریزی شما جهت دهی دهد تا به بهترین نتیجه در کنکور سراسری برسید.
در سایت مشاور گروپ ما بهترین مطالب گزینشی جهت کسب درصد بالا در درس ریاضی کنکور تجربی را به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم:

ماتریس
آمار
احتمالات
توابع
حد و پیوستگی
مشتق و کاربر مشتق
انتگرال
نامعادل

اگه به تست های ریاضی کنکور تجربی 95 و 96 نگاهی بیندازید میبینید که 21 تست از مباحث فوق هستند که در صورت پاسخگویی درست به هر 21 تست می توان به درصد 70 رسید و این یعنی تضمین قبولی در پزشکی ،دندان  و داروسازی.

100 زدن ریاضی کنکور تجربی

100 زدن ریاضی با تمرین و تکرار تست زنی ها

تنها را رسیدن به تسلط در تست زنی سوالات ریاضی ، تمرین زیاد و حل تست فراوان است. اگر تمرین زیاد داشته باشید مطمئن باشید درصد بالایی در ریاضی کسب خواهید نمود.

توجه داشته باشید که در درس ریاضی نیز اولویت مطالعه با کتاب درسی است و در مرحله بعد می توانید از کتب کمک آموزشی نیز استفاده کنید.

100 زدن ریاضی کنکور تجربی , نفرات برتر کنکور و نیز بهترین قبولی های کنکور تجربی آنقدر به تست های سراسری مسلط شده بودند که دقیق می دانستند هر تستی مربوط به چه سالی است . این حد از تسلط تنها با تمرین تست زنی زیاد بدست می آید.
توصیه می شود ابتدا تست های سراسری سپس تست تالیفی کار شود.

برنامه ریزی بر پایه مرور و تکرار زیاد === تضمین موفقیت شما

چگونه در 4 ماه بر ریاضی تجربی به تسلط کامل برسیم؟

تسلط بر مباحث کنکور تنها با تمرین و تکرار زیاد است . بهترین برنامه ریزی درسی برنامه ای است که بازه های مرور زیادی داشته باشد چرا که تنها با مرروهای منظم می توان به تسلط رسید.
می توان بعد رسیدن به تسلط ، از مبحث مورد نظر خلاصه برداری و نکته برداری داشته باشید.

100 زدن ریاضی-روش اصولی مطالعه و یادگیری ریاضیات کنکور

مطالعه ی ریاضی بر مبنای سه اصل است : یادگیری ، تمرین و مرور

100 زدن ریاضی- یادگیری:

یادگیری اولین مرحله و مهمترین گام در مطالعه ریاضی است چرا که اگر درست و مفهومی یاد نگیریم ، نمی توانیم تست های ریاضی را به جواب درست برسانیم.

لذا باید از تمام ابزارهای موجود برای یاد گرفتن استفاده کنید.
مثلا به کلاس بروید و یا از جزوه و کتاب درسی استفاده کنید.

اگر به کلاس می روید باید در همان جا درس را یاد بگیرید و در همان روز نیز مبحث تدریس شده را مرور و تست کار کنید.
بعد از خوندن جزوه حال نوبت به کتاب درس میرسه که باید خط به خط کتاب درسی رو خوب بخونید و همه مثال ها و مسائل را حل کنید چرا که تعدادی از تست های سراسری عینا از مسائل طرح میشن.

نکته ی خیلی مهم : برای حل مسائل ریاضی تنها یاد گرفتن نکات و فرمول ها کافی نیست و باید علاوه بر یادگیری و فهمیدن ، آنها را به خاطر بسپارید چرا که در جلسه ی کنکور نه کتاب دارید و نه جزوه.
لذا اول به دقت خوب یاد بگیرید و مفهومی فرمول ها و نکات و رابطه ها را حفظ کنید.

در ادامه ی این مرحله باید تعدادی تست کار شود که تست های آموزشی از مبحث مورد نظر باشند. در تمرین تست زنی آموزشی زمان مهم نیست بلکه هدف از تست زنی در این مرحله تنها یادگیری و استفاده از نکات و فرمول های حفظ شده در حل تست است.
البته می توانید به هنگام حل تست های اموزشی در این مرحله از کتاب یا جزوه برای کمک به حل تست نیز استفاده کنید . توجه داشته باشید که تعداد تست هایی که کار می شوند حتما باید به اندازه ای باشند که تمام نکات ان درس را پوشش دهند.

 100 زدن ریاضی , پس از حل تعدادی تست آموزشی حال نوبت به خلاصه برداری و نکته برداری است . یعنی مبحثی که مطالعه و چندین تست کار شده بعدش باید خلاصه نویسی کنید . در خلاصه نویسی ها حتما تمام نکات مربوط را یادداشت کنید. با تمام شدن خلاصه نویسی حال به سراغ مرحله ی دوم می رویم.

امید داشتن باعث‌ میشه برای پیشرفت، راهی پیدا کنی یا اینکه راهی بسازی

برای پیشرفت کردن برنامه ای داری ؟

100 زدن ریاضیات کنکور- تمرین:

حال که درس را خوب یاد گرفته و خلاصه نویسی را انجام داده اید برای تثبیت و تسلط بیشتر و نیز افزایش سرعت تست زنی باید تعدادی تست بزنید . تست هایی که پاسخ نداده و یا اشتباه حل کرده اید علامت بزنید چرا که این تست های یعنی ضعف شما در این مبحث و باید اشکالات برطرف شود.

100 زدن ریاضی کنکور تجربی , دقت داشته باشید که تمرین تست زنی شما در درس ریاضی نباید آنقدر زیاد باشد که از مطالعه و تمرین مباحث دیگه عقب بمونید چون حجم مطالب کنکوری و تنوع درسی بالا است و باید در انها نیز به تسلط برسید. تعداد تست زنی باید براساس حجم مبحث مطالعه شده باشد.

همچنین توجه داشته باشید که اگر مبحثی را بطور کامل مطالعه نکرده اید هیچگاه به سراغ تمرین و تست زنی نروید . برای هر تستی که از یک مبحث در کنکور طرح می شود باید حداقل 50 تست کار شود .
مثلاً اگر از مبحث مجانب‏ها در كنكور سراسری، یك سؤال مطرح می‏شود، حداقل باید 50 تست مجانب، به طور تمرینی حل كنید.
در انتخاب تست‏های تمرینی، اولویت با تست‏های كنكورهای سال‏های گذشته است؛ چون هم استاندارد هستند و هم تمام مطالب درسی را پوشش می‏دهند.


100 زدن ریاضیات کنکور-مرور:

100 زدن ریاضی کنکور تجربی , در این درس نیز باید مرور داشته باشید چون حجم مطالب درسی زیاد است و ممکنه بعضی از مطالبی که قبلا خوانده شده در صورت مرور نداشتن فراموش شوند.
لذا باید در فواصل زمانی معین مرور داشته باشید . به سراغ تست های علامت گذاری شده بروید و اشکالات قبلی خود را برطرف سازید همچنین تعدادی تست جدید از ان مبحث کار شود.
بازه های مرور هر چقدر که زیاد باشند ،با آمادگی بیشتری و حضور ذهنی بالاتر در جلسه ی آزمون حضور می یابید و توانایی حل تست خواهید داشت.


مطالب تکمیلی


پشت نکن به آرزوهات!
هر کسی آرزوی پزشکی تهران و دندون بهشتی و… رو نداره
هرکسی آرزوی برق شریف و مکانیک امیرکبیر رو نداره..
فقط کافیه باور کنی، شوق سوزان برای رسیدن بهش رو داشته باشی، ایمان بیاری که اگه راهی رو که افراد موفق رفتن رو طی کنی
رسیدن به موفقیت حتمیه…
تو که این آرزو ها رو داری پس حتما لیاقت رسیدن بهش رو داشتی که این رویا سراغت اومده
تو این دنیای پر از فراوانی به راستی سهم تو چیه…


4.4/5 - (34 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ریاضی کنکور

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
  1. جلال آل احمد

    خوب بود

    پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی