روش های صحیح مطالعه برای کنکور

روش های صحیح مطالعه برای کنکور | اهرم رنج و لذت

جهت مشاوره در زمینه روش های صحیح مطالعه برای کنکور

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

1 روش ساده برای خوب درس خواندن در کنکور شاید آنقدر از نظرتان ساده باشد که بعد از خواندن این مقاله از خودتان بپرسید چرا همه این کار را نمی کنند تا در کنکور موفق شوند. جواب این است که اغلب آن هایی که این روش به گوششان می خورد دقیقا با این تفکر غلط این کار ساده را انجام نمی دهند و پشت گوش می اندازند. اما شما که قطعا موفقیتتان برایتان بسیار مهم است و بخاطر آن وقت و هزینه های زیادی را متحمل شده اید، همین 1 روش ساده برای خوب درس خواندن در کنکور را بدون صرف هیچ هزینه ای و با زمان خیلی کمی انجام دهید تا ببینید نتیجه شما را شگفت زده می کند. روشی به نام اهرم رنج و لذت . این روش راه بسیاری از افراد موفق است برای انجام دادن کارهایی که نیاز به تلاش و اراده دارند. در واقع ما می خواهیم کلیدی را در مغز شما فعال کنیم که به کمک آن راحتتر و مفید تر درس بخوانید والبته بیشتر و بهتر نتیجه بگیرید.

اهرم رنج و لذت برای قبولی در کنکور

اهرم رنج و لذت برای قبولی در کنکور در واقع همان شاه کلید ساده ی ماست. در این بخش باید شما را با مفهومی به نام اهرم رنج و لذت آشنا سازیم. صبور باشید به قدر خواندن این مقاله. تا ببینید این روش و این اهرم چه کمک هایی به شما خواهد کرد.

همه ی کارهایی که ما در زندگی انجام می دهیم بلا استثنا یا برای رسیدن به یک لذت است و یا برای فرار از یک رنج. برای مثال ما وقتی به میزان کمی تشنه ایم شاید سختمان باشد از جایمان بلند شویم و به سراغ آب برویم. شاید هم از بقیه بخواهیم به ما یک لیوان آب بدهند. اما زمانی که خیلی تشنه باشیم دیگر رنج این تشنگی به قدری شده که برای رفع آن خودمان بلند می شویم و سراغ آب می رویم. و یا خوابیدن. ما برای لذت از خواب و استراحت و البته جدایی از رنج خستگی ذهنی و جسمی به خواب می رویم.

روش های ساده برای خوب درس خواندن در کنکور

غذا درست کردن و خوردن آن، خرید لباس، آماده شدن برای یک میهمانی. مثلا چندین روز رنج و خستگی گشتن و راه رفتن در بازار و فروشگاه را به خود می دهیم تا به یک لباس زیبا با قیمت مناسب برسیم تا لذت زیبا دیده شدن را ببریم. نکته مهم و خیلی خیلی مهم برای انجام کارهایمان این است که یا لذتی که با انجام یک کار می بریم باید خیلی زیاد باشد تا تن به آن کار بدهیم، ویا رنج انجام ندادن آن به ما نزدیک باشد. مثل اتفاقی که در طول ترم زیاد می افتد. همه بیشتر در شب امتحان و روزهای نزدیک به امتحان درس می خوانند. قبل از آن حتی اگر بخواهند هم نمی توانند آن تمرکزی که شب امتحان دارند را داشته باشند. این به دلیلی نزدیکی رنج افتادن در آن درس و یا نگرفتن نمره ی مطلوب است. اما اگر کسی بتواند لذت کسب یک نمره ی عالی، بدون استرس خوابیدن در شب امتحان، و سربلندی از موفقیت در امتحان را، به خود نزدیک ببیند و اهمیت آن را برای خودش پر رنگ نماید، قطعا زودتر شروع به درس خواندن می کند و موفق تر می شود. این تفاوت دانش آموزان و دانشجویان تاپ و بقیه است.

بعد از این توضیح مفصل می خواهیم بگوییم کار اهرم رنج و لذت دقیقا همین است که لذتی که از درس خواندن و موفقیت و قبولی در دانشگاه عالی قرار است نصیب شما شود را به شما نزدیکتر بنمایاند و همچنین رنج های نه چندان زیادی که برای رسیدن به این موفقیت باید متحمل شوید را به شما نشان دهد. و خودتان ببنید در این اهرم چقدر کفه ی لذت سنگین تر است. از جمله روش های صحیح مطالعه برای کنکور برای شما این است. شما باید این اهرم را به صورتی که در ادامه نشان خواهیم داد برای خودتان ترسیم کنید و رنج و لذت ها را به صورت زیر بر حسب شرایط و احساسات خودتان بنویسید. شب ها قبل از خواب و صبح ها بعد از بیداری آن را مرور کنید. دقت کنید که در این لحظات ذهن شما چون در حالت آلفا (حالتی که ذهن پذیرش نا خودآگاه بیشتری دارد) قرار دارد.

1 روش ساده برای خوب درس خواندن در کنکور


فایل صوتی مربوط به اهرم رنج و لذت برای درس خواندن


روش های صحیح مطالعه برای کنکور

 همچنین می توانید اهرمتان را همراهتان داشته باشید و در طول روز و اوقاتی که کمی خسته هستید بخوانید و امید بگیرید. شاید به نظرتان ساده و کم اهمیت بیاید. اما همین عمل ساده در مغز شما تولید باور می کند. و باور است که میزان تلاش و البته نتیجه ی شما را مشخص می کند. این کار به مغز شما می قبولاند که چرا باید درس بخوانید و چرا باید عااالی درس بخوانید. و مغز شما که باور کرد حالا تمام ابعاد خود را بسیج می کند تا شما را به موفقیت برساند. خواهید دید که راه های بهتری برای بیشتر و مفیدتر درس خواندن به ذهنتان می رسد. توان مغزتان بیشتر می شود. ذهنتان کمتر به دنبال بهانه برای درس نخواندن می رود. راحت و شیرین تر درس می خوانید. انسان های بیشتری که می توانند شما را بسیار یاری کنند سر راهتان قرار خواهند گرفت. بازدهی مغزیتان بیشتر خواهد شد. و قدرت تصمیم گیریتان حتی در سر جلسه آزمون هایتان بیشتر خواهد شد. تعجب نکنید. همه این ها با همین نوشتن و مرور ساده بوجود میاید. چون شما مغزتان را مامور کرده ایدتا شما را موفق نماید. و مغزتان مثل اتومبیلی با هزاران آپشن تنها منتظر است شما از ویژگی های نهفته اش استفاده کنید. مغزتان را دست کم نگیرید و با راه هایی به همین سادگی یاری اش کنید تا بهترین ها را خلق کند.

سوالات متداول 1 روش ساده برای خوب درس خواندن در کنکور

آیا می توان درنوشتن فاکتور های اهرم اغراق کرد؟

قطعا و حتما این کار را انجام دهید. در نوشتن لذت ها هرچیزی که به ذهنتان می رسد را بنویسید. در نوشتن رنج ها سعی کنید کم اهمیت و ساده بنویسید. همه این ها موثر است.

آیا می توان این اهرم را برای کارهای دیگر مثل یاد گرفتن زبان هم به کار برد؟

بله. برای هرکاری که نیاز به تلاش و اراده دارد این اهرم کاربرد دارد. همه چیز. استثنا ندارد.

از کجا می توانم تمام سوالاتم درباره اهرم رنج و لذت را بپرسم؟

شما می توانید با گذاشتن کامنت در زیر همین مقاله پاسخ سوالاتتان را به صورت کامنت و یا پادکست در همین مقاله دریافت کنید. یک پادکست برای توضیح بیشر اهرم رنج و لذت برای کنکور در حال آمادگی توسط تیم مشاورگروپ است که پاسخ به سوالاتتان نیز می تواند در بخشی از آن پادکست صورت بگیرد.

چگونه می توان برای برنامه ریزی تحصیلی و راهنمایی در نوشتن اهرم رنج و لذت از شما مشاوره بگیرم؟

شما می توانید از طریق تماس با شماره 9099071613 با مشاوران ما در ارتباط باشید و راهنمایی لازم را دریافت نمایید. برای دریافت راهنمایی درباره اهرم رنج لذت درس خواندن لطفا با ذکر موضوع درخواست ارتباط با مشاور مربوطه را بدهید.

4.3/5 - (14 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه روش های صحیح مطالعه برای کنکور

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. sina

  به نظرم خیلی روش عالی هست که به خودم انگیزه بدم و زیگزاگ حرکت نکنم…ممنون 😡

  پاسخ
  1. sina

   اموجی قلب فرستادم نمیدونم چرا عصبانی شد :))

   پاسخ
 2. فریماه سلیمانی

  با سلام وعرض ادب خدمت شما.
  مطالبی که ب صورت پادکست فرمودید یا بصورت توضیحی داخل سایت قرار دادید بی نهایت عالی بود واقعا انگیزشی بود سپاسگزارم
  بازم منتظر مطالب بهتر و عالی تر هستیم

  پاسخ
  1. خانم دوگوهرانی

   سلام دوست گرامی من
   ممنونم از نظر محبت آمیز و توجه شما. قطعا مطالب با این مضامین را بیشتر در سایت مشاورگروپ برای شما عزیزان کار خواهیم کرد. این رسالت ماست. شما میتونید با عضویت در کانال تلگرام ” مشاور گروپ” به مجموعه کامل این سری محتوا ها و پادکست های ما دسترسی داشته باشید.

   پاسخ
 3. فرزاد

  سلام خسته نباشید.
  من در گذشته یک آدمی بودم ک ممکن بود ماهی یک ربع نخونم و فقط بیرون برم و کارای اخلاقی نکنم و فقطی خونه بودم فقط پی اس فور و بیرون هم فقط گوشی تا اینکه دو ماه هست درس خون شدم روزی ۱۰ساعت کم کم میخونم و تفریحمو به صفر رسوندم و ی بار در هفته کلا تفریح یک ساعته دارم.
  حالا اینارو چرا گفتم چون من از لحاظ روحی داغون شدم و دلم تنگ شده واسه اون روزا و دوست دارم دنیا برام مهم نباشه فقط تفریح کنم ولی ترس از کنکور منو خیلیییی داغون میکنه و عشق به نیویورک منو به سمت درس میکشونه.(هم با میل هم بی میل)
  من دلم میخاد مثل داداشم ک با عشق و علاقه درس میخونه و به هدف رسیده(داره ریورساید قبول میشه)
  من دام میخاد مثل اون باشم و گوشیمو داشته باشم(توی گوشیم خالیه و از لحاظ کار صفره)و تفریح هم داشته باشم.
  ببخشید من یاد ندارم مفید صحبت کنم چون وقتی ویس شمارو گوش دادم مثل یک خواهر بزرگتر داشتید راهنمایی میکردید و برای همین ازتون کمک میخام.
  در ضمن من یازدهم هستم و انشالله مهر میرم دوازدم.
  ممنون از تیم عالی عالی مشاور گروپ⁦♥️⁩⁦♥️⁩

  پاسخ
  1. خانم دوگوهرانی

   سلام دوست باااا اراده ی مشاورگروپی
   وقتی پیامتو خوندم خیلی حس خوبی پیدا کردم از اینکه یه پسری به سن تو انقدر با انگیزه است که 180 درجه می چرخه تا هدفشو دنبال کنه. آفرین و بدون که تو درخشان خواهی شد. اما چند تا توصیه خواهرانه همونطور که خودت گفتی.
   1- نیازی نیست که تفریحتو به صفر برسونی حتتتی در سال کنکور. تو که تایم زیادی رو برای تفریح می ذاشتی معلومه که وقتی یه هو صفرش می کنی افسرده می شی. و دوست من ممکنه که بعد از یه مدت کلا از درس زده بشی. پس حد وسط رو رعایت کن. یعنی چی؟ یعنی حتما روزی 1 ساعت (یا حتی گاهی یکم بیشتر) به تفریح و بیرون (البته اخلاقیاااا) و پی اس فور و اینا برس. تقسیم کن در هفته دیگه . روزی یه ساعت به یکی از کارایی که دوست داری اختصاص بده. بعد با انگیزه برو سمت درس. شده 10 ساعت درس بشه 8-9 ساعت اما با حس و حال خوب باشه و آهسته و پیوسته تر تا روز کنکور، خیلی بهتره.
   2- احساست رو به هدفت به درس خوندنت عاالی کن. چجوری؟ با همین کاغذی که تو مقاله گفتم بنویس. یه طرف هدف هاتو بنویس. مثل گوشی آزاد و نیویورک و دانشگاه عالی و …. یه طرفم سختی که باید براش بکشی و اون درس خوندنه(که گفتم چجوری از سختی درس کم کنی)
   امیدوارم که کمکت کنه و ببخش که دیر دیدم و دیر جواب دادم. اگر باز هم سوالی بود بپرس. موفق باشی

   پاسخ
 4. Hoda

  سایتتون بهترینه!!!!!
  من هشتمی هستم البته….کنکوری نیستم!
  ولی خب با توجه به اینکه مدتیه کمی بی انگیزه شدم واقعا خوشحالم که با خوندن دوتا از نوشته های شما
  کلی حالم خوب شد
  و کلی انگیزه و امید پیدا کردم
  در اووووووج حس خوب
  یه دانش آموز:)

  پاسخ
 5. Hoda

  سلام دوباره!
  یکم کمک نیاز دارم تیم مشاور گروپ(یا شایدم فقط مدیر سایت)
  خب من دختری هستم که (14 سالمه:هشتم)همیشه همیشه تکالیفم رو تاجایی که میشد برای دقیقه نود میگذاشتم.
  و هیچ وقت مشکلی در این مورد نداشتم چون هر دفعه میتونستم جبران کنم
  ولی همیشه تا امتحانات میان ترم و پایان ترم میشد من کلا عوض میشدم
  به طور کل از تفریح میگذشتم و میچسبیدم به درس
  و به شکل عجیبی تا مدت 2 ماه درس خون بودم
  ولی بعد مدتی دوباره میشدم همون هدی قبلی
  امسال هم همینطور شد
  پارسال هم همینطور
  اما مشکل من امسال و سال گذشته این بود که
  حتی با تلاش های شب امتحانم هم
  فهمیدن مفاهیم تو آموزش آنلاین برام سخت بود
  و هست
  با سایت شما که فکر میکنم 3 روز پیش آشنا شدم
  خیلی منظم شروع کردم درس خوندن
  و به شکل عجیبی خوب یاد میگرفتم
  و کلی از عقب ماندگی هام جبران شدن
  میخواستم امروز و دیروز هم همینطور باشم
  اما دیروز دوباره طبق معمول وبگردی سد راهم شد
  امروز هم چون بعد از وبگردی های دیروزم به ناچار رفتم باقی وقتم رو صرف کمک به مادرم کردم
  و شب گذشته خسته بودم و دیر هم خوابیده بودم
  تا ساعت 11 خواب بودم
  من از صبح دارم تلاش میکنم دوباره این اهرم روم تاثیر بذاره
  ولی نمیشه که نمیشه
  تمرکز کافی ندارم
  و استرس داره واقعا اذیتم میکنه
  فردا هم ریاضی دارم
  و معلم ریاضیم هر جلسه با تماس تصویری چک مون میکنه
  میترسم نتونم جبران کنم و فردا بهم زنگ بزنه و من هیچی نداشته باشم که بگم
  جدا از اون امسال یکم از نظر روحی(مشکلات عاطفی نوجوانی….تقریبا اولین عشق….که یک طرفه و چرت و پرت بود)
  اذیت بودم و هستم
  و این خیلی رو درس خوندنم تاثیر داره
  اما هیچکس حس منو درک نمیکنه
  همه میگن اینا چیزای پوچ و بیخودیه
  و مسلما هم هست
  ولی از ذهنم خارج نمیشه
  و جدا از همههههههههههه اینا
  واقعا دارم از استرس منفجر میشم
  روش شما چیزی بود که من از دوره ابتدایی بهش نیاز داشتم
  اما الان دیگه تاثیری روم نداره
  والدینم همش برام جایزه تعیین میکنن
  و منم یکی یکی از دستشون میدم
  لطفا کمکم کنید

  پاسخ
 6. SHAINY2001

  سلام میگم فقط یه اهرم برای کل سال کافیه یا باید هی اهرم جدید بسازیم؟آخه تکراری میشه خوب

  پاسخ
 7. مهشید

  سلام اولا خیلی خیلی خیلی ممنون بابت راهنمایی ها و سایت خوبتون‌ من پایه نهم ام حدودا کمتر از دو ماه دیگه آزمون تیزهوشان و نمونه دارم تا اینجا خوب میخوندم روزی ۶ الی ۷ ساعت قبل عید که بعد عید ۸ ساعتش کرده بودم ولی چن روزه خستم نمیتونم تا کتابا رو باز میکنم سر درد میگیرم قبلنا‌ خیلی منظم بودم تفریح هم داشتم جمعه ها هم بیشتر استراحت میکردم اگه میتونستم برنامه هفتگیم‌ رو برسونم‌ ولی الان نمیدونم چی شده اصلا هر کاری میکنم نمیشه سه روزه هیچی نخوندم کلی شوق و ذوق دارم واسه تیزهوشان ولی نمیتونم کاری بکنم ممنون میشم راهنمائی بکنید?

  پاسخ
 8. mim

  سلام من میم هستم دانش اموز یازدهمی که البته از مهرماه وارد یازدهم می شم تو این یکسال و خورده ای که گذشت واقعا خوب عمل نکردم و فارق از نتیجه از اینکه هیچ تلاشی نکردم و وقتم رو به بطالت کذروندم عذاب وجدان خخخخخخخخخیلی زیادی دارم ولی ای کاش کرونا نبود مطمعنم که اگه کرونا هیچ موقع نمی اومد الان یه دنیا با جایی که الان هستم فاصله داشتم ولی از اینکه به خاطر اشتباهم دلیل بیارم و توحیهش کنم متنفررممممم هرچقدر دلیل برای تبلی داشته باشم 09324938509824395برابر دلیل برای تلاش کردن داشتم و جالب تر و مساله ای که بیشتر ازارم میده که هنوز که هنوز سر عقل نیومدم و مثل یک انسان جاهل که با اینکه از کار اشتباهی که می کنه خبر داره بازم هم به این کارم ادامه می دم فرصت خا می گذرن اصلا منتظر نمی مونن و بجای اینکه روز به روز بهتز بشم دارم بدتر میشم انگار که افتادم تو یه چرخه ی مسخره تو یه دایره ی مسخره که با نخوندنم حالم بده به خاطر اینکه حالم بده نمی تونم بخونم نه انگیزه ای دارم نه حوصله ای و نه انرزی نه اراده ای و کم کم دارم از خودمم متنفر میشم به خاطر دروغ هایی که به خانوادم به یه عالمه دیگه از همه مهم تر به خوودم یک انسان چقدر می تونه مثل من سست اراده باشه اخه
  میشه یکی کمک کنه بگه باید چکار کنم می دونم باید شروع کنم اخه اصلا خودمم نمی دونم چه مرضی دارم اه

  پاسخ
 9. nosh

  سلام ببخشید
  من کلاس ششم هستم مدرسه مون یه دوره تابستونه برامون گذاشته خیلی سنگین اصلا یه آب خوش از گلوم پایین نميره کلاس که تموم شه کلی تکیلف دارم آخه واقعا دوره تابستونه اونم به مدت شش هفته انصافه خسته شدم

  پاسخ
 10. حبیب الله

  واقعا سایتتون و مطالبتون بهترین بودند تا حالا. خیلی سایتا هستن که عنوانشون همین چیزاست ولی تا میری توشون تبلیغات از هر سمتی حمله میکنه. آخرشم نمیفهمی اصلا چی خوندی! ولی اینجا واقعا حس کردم دارم داستان زندگی یک سال آخر خودمو میخونم. به خودم گفتم ((نه؟؟؟؟ مگه داریم؟ مگه میشه یکی اینجوری منو درک کنه؟)). سعی میکنم از مطالب مفیدتون بیشترین استفاده رو بکنم. لطفا از این مطالب عالیییییییی تون بیشتر بزارین. اگه میشه یه راهنمایی هم برای کسایی بکنین که توی کشوری هستن که فساد و نا امنی بلوایی بع پا کرده! آره خواهرم، من افغانی هستم. توی این وضعیت و این فساد و تقلب چجوری خودمو با انگیزه و پر انرژی و پر از حال مثبت نگه دارم؟ میشه کمکم کنید؟ من کلاس دوازدهمم و امسالم قرار ان شاءالله کنکور بدم.
  بازم خیلی ممنون از سایت عالیتون

  پاسخ
 11. حبیب الله

  راستی یه پیشنهاد دیگم داشتم اونم اینکه بعضی جاها توی خود مطالب یه سری اشتباهات تایپی کوچولو هم بودن. اگه اونام برطرف بشن خیلی عالیتر میشه.
  بازم ممنون

  پاسخ
 12. Amir

  سلام ببین بهترین راه ی که میتونی بری اینه که هدفتو مشخص کنی واسه خودت و واقعا سخت براش تلاش کنی. بهت کتاب اثر مرکب رو پیشنهاد میدم. میتونه به شدت بهت کمک کنه خوندنش

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی