شرایط و نحوه ثبت نام وام دستیاری

شرایط و نحوه ثبت نام وام دستیاری

جهت مشاوره در زمینه شرایط و نحوه ثبت نام وام دستیاری

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

راهنمای ثبت نام وام دستیاری به صورت کامل و جامع در این مقاله ارائه داده شده است. تمام مراحل از ثبت نام وام دستیاری تا پرداخت وام ها الکترونیکی بوده و پس از ثبت نام، دانشگاه ها فهرست اسامی دانشجویان را برای صندوق رفاه ارسال می کنند. پرداخت ها نیز در یک یا دو مرحله به صورت الکترونیکی صورت می گیرد و نیاز به حضور دانشجو نیست. شرایط و نحوه دریافت وام دستیاری بانک مهر ایران، وام دستیاری دانشگاه علوم پزشکی تهران و … در این مقاله ارائه داده شده است. با ما همراه باشید.

وام دستیاری چیست؟

وام دستیاری چیست؟ تسهیلات قرض الحسنه كه با معرفی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دانشجویان از طریق بانک قرض الحسنه مهر ایران اعطا می گردد. کلیه دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت در مقطع دکتری در تمامی دوره‌ها (روزانه، شبانه، شهریه پرداز، پردیس…) که در ترم جاری انتخاب واحد کرده اند، در صورتی که متقاضی دریافت وام ۱۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال می‌باشند، می‌توانند به سیستم صندوق رفاه به آدرس portal.srd.ir  مراجعه و نسبت به ثبت درخواست وام اقدام نمایند.

شرایط دریافت وام دستیاری

در ابتدا شرایط و ضوابط دریافت وام دستیاری ارائه داده شده است. متقاضیان واجد شرایط لازم است در بازه زمانی مقرر به سامانه portal.srd مراجعه نموده و ثبت نام خود را انجام دهند. ورود به سامانه از طریق نام کاربری و رمزعبور امکانپذیر است. ثبت نام وام دستیاری تا 25 اردیبهشت ماه 1400 ادامه دارد. شرایط دریافت وام دستیاری به صورت زیر است:

 • دارا بودن صلاحیت و رعایت شئون دانشجویی
 • دارا بودن اولویت نیاز مالی

**مسئولیت معرفی افراد واجد شرایط بر عهده معاونت می باشد.

 • رعایت قوانین و ضوابط صندوق رفاه دانشجویان و بانک در خصوص اعطای وام برای دانشجو الزامی است.
 • دانشجو جهت دریافت وام ملزم به ارائه ضمانت مورد تایید بانک می باشد.
 • كلیه تسهیلات ، تحت پوشش بیمه عمر قرار گرفته و هزینه آن مطابق ضوابط بانک بر عهده وام گیرنده می باشد.
 • دانشجو و ضامن وی می بایست فاقد بدهی غیرجاری (سررسید گذشته، معوق، مشکوک الوصول) و یا چک برگشتی به سیستم بانکی یا صندوق باشند.
 • به هر دو نفر زوجینی كه مشمول دریافت تسهیلات مذكور می باشند، با رعایت سایر شرایط مندرج در این دستورالعمل تسهیلات تعلق خواهد گرفت.
 • دریافت تسهیلات فوق منعی برای دریافت سایر تسهیلات صندوق برای دانشجو ایجاد نخواهد نمود.

شرایط ضامن وام دستیاری

شرایط ضامن وام دستیاری در ادامه بیان شده است.  برای دریافت وام دستیاری که به صورت قرض ‌الحسنه با سود چهار درصد خواهد بود، نیاز به یک ضامن کارمند یا کاسب معتبر است که دارای چک یا سفته باشد. مبلغ وام بسته به تعداد دانشجوی متقاضی می‌تواند متفاوت باشد، بنابراین اگر تعداد افراد متقاضی در حدود ۱۰ هزار نفر باشد، مبلغ وام ۱۵ میلیون تومان به ازای هر نفر خواهد بود که درطی سه بازه زمانی سه ماهه و در هر بازه پنج میلیون تومان پرداخت خواهد شد.

در صورتی که تعداد افراد متقاضی از عدد اعلام شده(۱۰ هزار نفر) بیشتر و یا کمتر باشد مبلغ وام دستیاری نیز متغیر خواهد بود.

بازپرداخت وام دستیاری

بازپرداخت وام دستیاری به چه صورتی می باشد؟ بازپرداخت ۱۵ میلیون تومان وام دستیاری، ۱۲ ماه پس از دریافت اولین پنج میلیون تومان خواهد بود. به عنوان مثال اگر فرد متقاضی پنج میلیون تومان در آذرماه ۹۹ دریافت کند، پنج میلیون دوم را سه ماه بعد و در اسفندماه همان سال دریافت خواهد کرد و پنج میلیون سوم و نهایی را نیز سه ماه بعد یعنی در خرداد ماه سال بعد تحویل خواهد گرفت، در این میان اولین بازپرداخت، ۱۲ ماه بعد از زمان دریافت اولین پنج میلیون تومان خواهد بود، به بیان دیگر بازپرداخت این وام ۳۶ ماهه بوده و پرداخت اولین قسط آن با توجه به مثال زده شده ۱۲ ماه پس از دریافت اولین پنج میلیون تومان یعنی آذر ماه سال ۱۴۰۰ خواهد بود.

وام دستیاری وزارت بهداشت

نحوه دریافت وام دستیاری وزارت بهداشت چگونه است؟ دبیر شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دستیاران و دانشجویان دکترای تخصصی وزارت بهداشت ضمن تشریح شرایط اعطای وام دستیاری دانشجویان علوم پزشکی کشور، گفت: این دسته از دانشجویان می ‌توانند تا 25 اردیبهشت ماه 1400، از طریق پورتال صندوق رفاه اقدام به نام‌ نویسی کنند، اسامی ثبت نام کنندگان از طریق دانشگاه محل تحصیل به صندوق رفاه وزارت بهداشت ارسال خواهد شد و پس از تأیید صندوق، اسامی متقاضیان واجد شرایط به بانک قرض ‌الحسنه مهر ایران جهت افتتاح حساب ارسال می ‌شود.

وام دستیاری بانک مهر ایران

در ادامه به بیان توضیحاتی در رابطه با وام دستیاری بانک مهر ایران پرداخته ایم.

بانک مهر ایران همچنین تفاهم‌نامه‌ای با صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت دارد و در چارچوب آن به دانشجویان دوره‌های دستیاری پزشکی و Phd تسهیلات پرداخت می‌کند.

این تفاهم‌نامه برای پوشش ۱۵ هزار نفر از دانشجویان دوره‌های دستیاری پزشکی و Phd برنامه‌ریزی شده و مبلغ آن برای هر فرد بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان خواهد بود. کارمزد این تسهیلات ۴ درصد و بازپرداخت آن ۴۸ ماه به‌ علاوه یک سال استراحت است.

وام دستیاری دانشگاه علوم پزشکی تهران

نحوه دریافت وام دستیاری دانشگاه علوم پزشکی تهران چگونه است؟  با ابلاغ صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بر طبق دستورالعمل اجرایی صندوق، ثبت نام وام ضروری دانشجویان دستیاری ویژه مجردها و متأهلین تا روز 25 اردیبهشت ماه 1400 ادامه دارد.

برای آگاهی از شرایط اختصاصی دریافت وام دستیاری دانشگاه علوم پزشکی تهران، می توانید با شماره 9099071614 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

راهنمای ثبت نام وام دستیاری

مراحل و راهنمای ثبت نام وام دستیاری به منظور آگاهی بیشتر متقاضیان در ادامه بیان شده است. مراحل ثبت نام و ارسال درخواست وام دستیاری به صورت گام به گام به شرح زیر است:

✅ دانشجو ملزم است در زمان تعیین شده (تا 25 اردیبهشت 1400)، ضمن مراجعه به پرتال دانشجویی به آدرس portal.srd.ir نسبت به ثبت درخواست اقدام نماید .

✅ ادارات رفاه دانشگاه ها موظفند پس از اتمام زمان ثبت نام ضمن ایجاد سند وام ضروری (با نوع دستیاری) نسبت به ثبت و تایید اسامی دانشجویان حائز شرایط اقدام نمایند.

✅ پس از ایجاد سند، امور آموزشی دانشگاه می بایست با امضا و مهر سربرگ اسناد و لیست اسامی دانشجویان ، نسبت به تایید دانشجو بودن افراد لیست اقدام نماید.

✅ پس از طی مراحل فوق اسناد به همراه تاییدیه آموزش و نامه پوششی با امضای معاونت دانشجویی و فرهنگی یا رییس دانشگاه ، می بایست به صندوق ارسال گردد.

https://portal.srd.ir/

مدارک وام دستیاری جهت ارائه به بانک

مدارک وام دستیاری جهت ارائه به بانک ، در ادامه بیان شده است. مدارک و وثایق و تضامین وام دستیاری به شرح زیر است:

 • اصل شناسنامه و كارت ملی وام گیرنده و ضامن/ضامنین
 • كارت دانشجویی وام گیرنده
 • مدارک شغلی ضامن یا صورتحساب ضامن (در صورت ارائه چک)
 • وثایق و تضامین:
 1. وام گیرنده : كارت نظام پزشکی / كارت دانشجویی / آخرین فیش حقوقی (در صورت وجود).
 2. ضامن / ضامنین : كارمند/ كاسب مورد تایید بانک با ارائه گواهی كسر از اقساط یا چک صیادی معتبر از حساب معتبر.

دستورالعمل دریافت وام دستیاری

در صورت هرگونه ابهام در رابطه با زمان و نحوه دریافت وام دستیاری می توانید با کارشناسان مجموعه به شماره 9099071614 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید..

صندوق رفاه دانشجویی در جهت تامین نیاز های مختلف دانشجویان، امکان استفاده از وام های دانشجویی را در اختیار آنها قرار داده است. تمامی متقاضیان دانشگاه های آزاد، روزانه، غیر انتفاعی، نوبت دوم و … جهت استفاده از تسهیلات وام دانشجویی باید به سامانه وام دانشجویی به نشانی اینترنتی bp.swf.ir مراجعه نمایند و در صورت دارا بودن شرایط لازم، فرآیند ثبت نام و درخواست خود را انجام دهند.

سوالات متداول دریافت وام دستیاری

سامانه ثبت نام وام دستیاری چسیت؟

متقاضیان برای ثبت درخواست باید به پورتال صندوق رفاه دانشجویان به نشانی اینترنتی portal.srd.ir مراجعه نمایند.

ثبت نام وام دستیاری تا چه زمانی ادامه دارد؟

متقاضیان واجد شرایط تا 25 اردیبهشت ماه 1400 فرصت دارند، درخواست خود را به صورت اینترنتی ثبت نمایند.

شرایط دریافت وام دستیاری چیست؟

شرایط ثبت نام و نحوه بازپرداخت وام دستیاری به صورت کامل در این مقاله بیان شده است.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه شرایط و نحوه ثبت نام وام دستیاری

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام تیزهوشان 1403
نصب اپ دانش آموزی