تمام سهمیه های موجود در کنکور سراسری 1402

جهت مشاوره در زمینه تمام سهمیه های موجود در کنکور سراسری 1402

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

  تمام سهمیه های موجود در کنکور سراسری 1402 : همانطور که قبلا هم اعلام شده ؛ ثبت نام کنکور سراسری امسال در تاریخ انجام می‌گردد.

  تمام سهمیه های موجود در کنکور سراسری 1402 به طور کامل در این مطلب توضیح داده شده است . با ما همراه شوید ... همانطور که قبلا هم اعلام شده ؛ ثبت نام کنکور سراسری 1402 در تاریخ 1401/11/16 تا 1401/11/24 انجام ‌گردید. داوطلبان عزیز باید برای انجام ثبت نام کنکور سراسری 1402 با نحوه انجام ثبت نام آشنا بشوند. در این مقاله نحوه ثبت نام کنکور سراسری 1402 مرکز مشاورگروپ ، راهنمای جامع ثبت نام کنکور سراسری به منظور وارد کردن کد سوابق تحصیلی و سهمیه ی داوطلب ، آموزش ثبت نام کنکور سراسری و خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور را شرح داده ایم.

کنکور سراسری 1402 برای ورود به رشته های با آزمون دوره های روزانه ، نوبت دوم ( شبانه )، غیرانتفاعی ، دوره های نیمه حضوری ، مجازی ، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاهها و موسسات آموزش عالی برگزار می شود .
دانشگاه آزاد در سال 1402 آزمون جداگانه ای ندارد و علاقه مندان به تحصیل در این دانشگاه هم باید در این آزمون ثبت نام نمایند .

سر فصل ها

خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور سراسری 1402

  تمام سهمیه های موجود در کنکور سراسری 1402 ,داوطلبان باید حتماً قبل از ورود به لینک ثبت نام در قسمت خرید کارت اعتباری ثبت نام، اقدام به خرید کارت اعتباری ثبت نام نمایند. کارت اعتباری ثبت نام شامل دو مورد می‌باشد:

کارت اعتباری اصلی ثبت نام کنکور سراسری 1402
کارت اعتباری علاقه‌مندی به شرکت در دوره‌های دانشگاه‌های پیام نور و موسسات غیرانتفاعی

کارت اعتباری اصلی ثبت نام کنکور سراسری 1402

  تمام سهمیه های موجود در کنکور سراسری 1402 ,تمامی افرادی که در کنکور سراسری 1402 شرکت می‌کنند حتما باید کارت اعتباری اصلی ثبت نام کنکور سراسری 1402 را تهیه نمایند. با توجه به اینکه ما در کنکور سراسری 1402 پنج گروه آزمایشی (سه گروه اصلی + دو گروه فرعی) به شرح زیر داریم:

  1. ریاضی و فیزیک
  2. علوم تجربی
  3. علوم انسانی
  4. زبان
  5. هنر

کارت اعتباری علاقه‌مندی به شرکت در دوره‌های دانشگاه‌های پیام نور و موسسات غیرانتفاعی

  تمام سهمیه های موجود در کنکور سراسری 1402 کسانی که تمایل دارند در زمان انتخاب رشته علاوه بر دانشگاه‌های سراسری و آزاد در دانشگاه‌های پیام نور و موسسات غیرانتفاعی نیز انتخاب رشته نمایند باید کارت اعتباری علاقه‌‌مندی به شرکت در دوره‌های دانشگاه‌های پیام نور و موسسات غیرانتفاعی را نیز علاوه بر خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور تهیه نمایند.

برای آشنایی با نحوه و پرداخت هزینه کارت ورود به جلسه آزمون سراسری 1402 اینجا کلیک کنید .

هزینه ثبت نام کنکور سراسری 1402

هزینه ثبت‌نام کنکور سراسری 1402 به صورت اینترنتی و با کارت‌های اعتباری عضو شبکه بانکی شتاب دریافت می‌شود، لینک مربوط، در صفحه اصلی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نام (خریدکارت اعتباری) وجود دارد.
هزینه کارت اعتباری کنکور سراسری در هر گروه آزمایشی ۲۷۵۰۰ تومان می‌باشد، که پس از پرداخت شماره سریال اعتباری (شماره ۱۲ رقمی) برای شما نمایش داده می‌شود.

برای ثبت‌نام در هر یک از (گروه‌های آزمایشی دوم یا سوم) در کنکور علاوه بر گروه اصلی (نیز مبلغ جداگانه دریافت می‌شود) پس از پرداخت مبلغ برای هر گروه، شماره سریال ثبت نام جداگانه دریافت می‌کنید.
کسانی که علاقه دارند در زمان انتخاب رشته از رشته های تحصیلی دانشگاه پیام‌نور و مؤسسات غیرانتفاعی استفاده نمایند می‌بایستی مبلغ ۱۳۸۰۰ تومان به صورت جداگانه پرداخت نمایند و دو کارت اعتباری کنکور جداگانه دریافت نمایند.

مدارک لازم برای ثبت‌ نام کنکور سراسری 1402

بسیاری از متقاضیانی که قصد ثبت نام در کنکور 1402 را دارند از مدارک ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد اطلاعی ندارند. در ادامه تمامی موارد را نام برده شده از جمله مواردی هستند که داوطلبان برای ثبت نام در آزمون سراسری به آنها نیاز دارند.

شناسنامه و کارت ملی داوطلب متقاضی شرکت در کنکور
شماره سریال کارت اعتباری ۱۲ رقمی ثبت نام کنکور سراسری 1402 خریداری شده
معدل کتبی دیپلم و معدل کل دیپلم
کد (۱۳ رقمی) مربوط به داوطلبان غیر ایرانی
فایل عکس اسکن شده داوطلب کنکور ۱۴۰2
کد سوابق دیپلم و یا کد سوابق پیش دانشگاهی
کد پیگیری مربوط به سهمیه رزمندگان
کد وضعیت نظام وظیفه
کد مربوط به منطقه کنکور سراسری و کدپستی محل سکونت

به منظور اطلاع از نحوه خرید کارت اعتباری داوطلبان میتوانند به سامانه خرید کارت اعتباری سازمان سنجش به نشانی epay.sanjesh.org مراجعه نمایند.

سهمیه‌ های کنکور سراسری ۱۴۰2

داوطلبان می‌توانند برای تسهیل روند پذیرش و قبولی در کنکور سراسری در صورت دارا بودن شرایط مورد نیاز استفاده از سهمیه کنکور اقدام به استفاده‌ از سهمیه‌های موجود در کنکور نموده تا از مزایای این سهمیه‌ها بهره‌مند گردند. این سهمیه ها شامل سهمیه های رزمندگان، ایثارگران و خانواده شهدا می‌شود.

۱-سهمیه رزمندگان: رزمندگان با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه بصورت متوالی یا متناوب

۲-سهمیه ایثارگران ۲۵ درصدی: همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر، آزادگان و همسر و فرزندان آنها، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان

۳-سهمیه ایثارگران ۵ درصدی: جانبازان زیر ۲۵ درصد و همسر و فرزندان آنان، همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه

۴-سهمیه خانواده شهدا: پدر، مادر، خواهر و برادر معزز شهدا

به منظور دریافت اطلاعات تکمیلی درباره ی سهمیه های کنکور میتوانید مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

سهمیه مناطق در کنکور 1402

سهمیه های موثر در کنکور سراسری ۱۴۰۲    »    سهمیه مناطق شامل منطقه ۱، منطقه ۲ و منطقه ۳ است. منطقه یک در واقع شامل تهران، شیراز، خراسان و شهرهای بزرگ می باشد و منطقه ۲ شامل مراکز استانها مثل قزوین، البرز، همدان، زنجان و…. می باشد و نیز منطقه ۳ هم شامل مناطق محروم و کم امکانات کشور از لحاظ آموزشی می باشد. سهمیه مناطق به این صورت دسته بندی می شود که شما ۳ سال آخر دبیرستان را در کدام قسمت، ناحیه و کدام منطقه بوده اید.

اگر دانش آموزی سه سال آخر تحصیلی خود را در تهران سپری کرده باشد منطقه ۱ است و اگر مثلاً در البرز بوده منطقه ۲ می باشد و سهمیه دانش آموزانی که در خارج از کشور تحصیل کرده اند جزء مناطق ۳محسوب می‌شوند.

سهمیه رزمندگان در کنکور 1402

سهمیه های موثر در کنکور سراسری ۱۴۰۲    »    دقت داشته باشید که سهمیه رزمندگان فقط برای خود شخص است یعنی برای مثال اگر پدر شما رزمنده بوده می توان گفت آن سهمیه فقط مخصوص پدر شما است و فقط پدر شما می تواند از آن سهمیه استفاده کند.

نکات و شرایط سهمیه رزمندگان در کنکور 1402

۱- فرد مورد نظر باید بین ۶ یا ۹ ماه در جبهه ها حضور داشته باشد، و این ۶ ماه باید به صورت متوالی یا پیوسته باشد یا ۹ ماه به صورت غیر متوالی باشد.

۲- در زمان ثبت نام کنکور باید به سازمان بسیج مستضعفین یا وزارت جهاد کشاورزی مراجعه کند و فرم مخصوص استفاده رزمندگان از سهمیه را دریافت نماید که در داخل آن یک کد ۱۲ رقمی وجود دارد و آن کد را باید در مکان مشخص شده در فرم ثبت نام را اعمال کنند.

۳- اگر سهمیه مناطق جنگی و سهمیه رزمندگان تائید نشود آن شخص در زیرگروه منطقه ای خودش قرار می گیرد و سهمیه مناطق برای او اعمال می شود و هیچ مشکلی برای او به وجود نمی‌آید

۴- دقت داشته باشید فرزند و همسر رزمندگان به هیچ عنوان شامل سهمیه رزمندگان نمی شوند.

سهمیه ایثارگران در کنکور 1402

سهمیه های موثر در کنکور سراسری ۱۴۰۲    »   در ارتباط با کسانی که سهمیه ایثارگر و سهمیه شاهد دارند توجه داشته باشید که اگر دانش آموزی سهمیه شاهد و سهمیه ایثارگری خودش را استفاده کند اگر دانشگاه روزانه قبول شود و نرود دیگر نمی تواند از آن سهمیه برای دانشگاه روزانه استفاده کند.

نکته دیگر در ارتباط با کسانی که سهمیه شاهد و سهمیه ایثارگر را انتخاب می کنند آن است که اگر یک دانشگاه غیر روزانه قبول شوند و نروند فقط یک بار دیگر حق استفاده از آن سهمیه را دارند و کسانی که شامل سهمیه ایثارگر می شوند خود فرد ایثارگر یا فرد جانباز و فرزند یا همسر آن فرد مورد پوشش آن سهمیه قرار می گیرند

سهمیه های موثر در کنکور سراسری ۱۴۰۲    »    به این نکته توجه داشته باشید کسی که ایثارگر است اگر خودش بخواهد کنکور بدهد هر درصدی که داشته باشد می تواند بزند جزء سهمیه ایثارگری مثلاً اگر شخصی ۵ درصد جانباز باشد آن ۵ درصد را می‌تواند لحاظ کند و سهمیه ایثارگری را بزند ولی اگر فرزند یا همسر آن شخص در کنکور سراسری شرکت کند باید فرد جانباز حداقل ۲۵ درصد جانبازی داشته باشد.

سهمیه آزادگان و خانواده شهدا در کنکور ۱۴۰۲

سهمیه های موثر در کنکور سراسری ۱۴۰۲    »    کسانی که آزاده هستند یعنی آزادگان هم جزء سهمیه ایثارگران محسوب می شوند و فرزندان و همسران آنها هم می توانند سهمیه ایثارگران را انتخاب کنند و همچنین همسران و فرزندان شهدا هم باید سهمیه ایثارگران را بزنند و دقت داشته باشید که با خانواده شهدا اشتباه نشود و پاسخ به خانواده شهدا با ایثارگران این است که خانواده شهدا در واقع یعنی پدر و مادر و برادر و خواهران شهید ولی سهمیه ایثارگران در واقع مخصوص همسر و فرزندان آن شهید می باشد.

سهمیه بهیاری در کنکور 1402

این مصوبه بنا به درخواست وزارت بهداشت و به منظور تسهیل پذیرش و ادامه تحصیل دارندگان دیپلم بهیاری و برقراری عدالت آموزشی، تصویب و به وزارتین بهداشت و علوم، دانشگاه آزاد اسلامی، سازمان سنجش، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ابلاغ شده است.

بر اساس این مصوبه، به مدت ۵ سال حداکثر ۵ درصد از ظرفیت هر یک از رشته‌محل‌های پرستاری به بهیاران واجد شرایط و دارای حداقل ۳ سال سابقه کار مورد تأیید وزارت بهداشت، اختصاص یافته است.

همچنین بر اساس مصوبه مذکور، حد نصاب نمره لازم برای پذیرش داوطلبان در هریک از کد رشته‌محل‌های پرستاری، کسب حداقل ۷۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در پذیرش آزاد آن کد رشته‌محل خواهد بود.

در بخشی از این مصوبه بیان شده است: به منظور تسهیل پذیرش و ادامه تحصیل دارندگان دیپلم بهیاری و برقراری عدالت آموزشی در رقابت با سایر داوطلبان آزمون ورودی دانشگاه‌ها، اختصاص حداکثر ۵ % از ظرفیت هریک از رشته‌محل‌های پرستاری به بهیاران واجد شرایط، دارای حداقل سه سال سابقه کار مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مدت ۵ سال در جلسه ۱۴۰ ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور مورخ ۱۸ آذر ۹۹ و بنا به درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به تصویب رسید.

در بخش  دیگری از این مصوبه آمده است: حد نصاب نمره لازم برای پذیرش داوطلبان در هریک از کد رشته‌محل‌های پرستاری، کسب حداقل ۷۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته‌شده در پذیرش آزاد آن کد رشته‌محل خواهد بود.

دریافت کد ایثارگری کنکور سراسری ۱۴۰2 | کد ایثارگری ارتش و سپاه

عمده مشکل داوطلبان در قسمت سهمیه نداشتن کد ایثارگری و همچنین عدم اطلاع از آگاهی وجود سهمیه است. در ادامه این مقاله تلاش می‌کنیم تمامی سهمیه های موجود در کنکور سراسری و نحوه ی دریافت و اعمال سهمیه ایثارگران و رزمندگان ارتش، سپاه، ناجا و جهاد کشاورزی را شرح دهیم.

همانطور که اطلاع دارید ؛ در سال ۹۶ سهمیه جدیدی تحت عنوان سهمیه ایثارگران ۵ درصد در تمامی مقاطع اضافه گردید که تا به الآن که چند سالی از تصویب آن سهمیه گذشته است همچنان بخش زیادی از داوطلبان از وجود این سهمیه ۵ درصد آگاه نیستند. نمونه بالا محرزترین نوع مثال چند سال اخیر است بااینکه بدلیل اتفاقات موجود در سال های اخیر کشورمان سهمیه هایی ازجمله سهمیه زلزله زده ها و سیل زدگان و مناطق محروم اضافه گردید که این سهمیه ها نیز به عاقبت سهمیه ۵ درصد ایثارگری دچار شدند.

تمام سهمیه های موجود در کنکور سراسری ۱۴۰2

سهمیه رزمندگان
سهمیه خانواده شهدا
سهمیه ایثارگران ۵ درصد
سهمیه ایثارگران ۲۵ درصد
سهمیه بهیاری
سهمیه مناطق محروم
سهمیه مناطق
نحوه اعمال سهمیه ایثارگران ۵درصد ارتش

داوطلبانی که فرزند یا همسر رزمنده ارتش هستند، در صورتی که مدت حضور در جبهه بیشتر از ۶ ماه به صورت داوطلبانه باشد. می‌توانند از این سهمیه استفاده نمایند. این داوطلبان در هنگام ثبت‌نام باید گزینه همسر رزمنده ستاد کل نیروهای مسلح یا فرزند رزمنده ستاد کل نیروهای مسلح را انتخاب نمایند. همچنین این داوطلبان در صورت داشتن کارت ایثار باید کد ۱۲ رقمی ایثارگری ارتش خود را در قسمت مربوطه ثبت‌نام وارد نمایند.

افرادی که زمان جنگ در مناطق عملیاتی سرباز وظیفه بودند، سه چهارم از حضورشان به صورت داوطلبانه محاسبه می‌شود.

دریافت کد سهمیه ایثارگری ارتش

داوطلبانی که کارت ایثار دارند برای دریافت کد سهمیه ایثارگری ارتش وارد سایت آجا (aja) می‌شوند با وارد کردن کد ملی رزمنده استعلام کد ایثارگری را انجام داده و کد ۱۲ رقمی ایثارگری ارتش را دریافت می‌کنند.

منظور از کد رهگیری ایثارگری در سایت ارتش همان کد ایثارگری است.
دریافت کد ایثارگری ارتش و نحوه اعمال سهمیه ایثارگران

بیشتر بخوانید

نحوه اعمال سهمیه ایثارگران ۵ درصد سپاه

این داوطلبان به دو دسته تقسیم می‌شوند.

اولا رزمندگانی که به صورت داوطلب بسیجی در جنگ حضور داشته‌اند. داوطلبان باید گزینه‌های فرزند رزمنده داوطلب بسیجی (اعزامی از سپاه) یا همسر رزمنده داوطلب بسیجی (اعزامی از سپاه) را انتخاب نمایند. مدت زمان حضور این دسته از رزمندگان باید بالای شش ماه باشد.

دوما رزمندگانی که از در زمان جنگ از سمت سپاه پاسدارن اعزام به سربازی شده‌اند. داوطلبان باید گزینه‌های همسر رزمنده ستاد کل نیروهای مسلح یا فرزند رزمنده ستاد کل نیروهای مسلح را انتخاب نمایند. سه چهارم مدت زمان حضور این دسته از رزمندگان باید بالای شش ماه باشد.

بیشتر بخوانید

دریافت کد ایثارگری سپاه

این داوطلبان با مراجعه حضوری به یگان محل اعزام درخواست دریافت کد ۱۲ رقمی ایثارگری سپاه را می‌کنند. بیشترین مشکلات داوطلبان دارای سهمیه در اعمال کد سهمیه ایثارگری سپاه می‌باشد.
کد پیگیری ۱۲ رقمی سازمان بسیج مستضعفین و یا سپاه برای هر مرحله از پذیرش در هر سال متفاوت است. لذا داوطلبان ضرورت دارد برای ثبت نام در این مرحله از پذیرش با مراجعه به واحد مربوط نسبت به استعلام کد سهمیه ایثارگری و دریافت کد پیگیری ۱۲ رقمی اقدام کنند.

به علت مشکلات سالیان قبل لطفا از دریافت کد به صورت تلفنی یا بدون نامه رسمی اجتناب نمایید.

بیشتر بخوانید

اعمال سهمیه ایثارگران ۵ درصد ژاندارمری ( نیروی انتظامی )

رزمندگانی که از در زمان جنگ از سمت ژاندارمری به سربازی اعزام شده‌اند یا به عنوان نیرو رسمی ( پایور ) در جنگ حضور داشتند. داوطلبان باید گزینه‌های همسر رزمنده ستاد کل نیروهای مسلح یا فرزند رزمنده ستاد کل نیروهای مسلح را انتخاب نمایند. سه چهارم مدت زمان حضور این دسته از رزمندگان باید بالای شش ماه باشد.

دریافت کد ایثارگری نیرو انتظامی

این دوطلبان نیر برای دریافت کد ۱۲ رقمی ایثارگری نیروی انتظامی به معاونت نیرو انسانی استان محل خدمت مراجعه کنند. و خواستار استعلام و گرفتن کد ایثارگری ۱۲ رقمی خود شوند.

اعمال سهمیه ایثارگران ۵ درصد جهاد سازندگی ( جهاد کشاورزی )

همسر و فرزندان نیروهای جهادی که از طریق جهاد سازندگی سابق ( جهاد کشاورزی کنونی ) در مناطق عملیاتی مشغول خدمت رسانی بوده‌اند به شرط اینکه طول مدت خدمت بیش از ۶ماه باشد، می‌توانند از سهمیه‌ی ایثارگران استفاده نمایند. و یکی از گزینه‌های فرزند رزمنده وزارت جهاد کشاورزی یا همسر رزمنده وزارت جهاد کشاورزی را انتخاب نمایند.

دریافت کد رهگیری ایثارگری جهاد کشاورزی

تا قبل از کنکور سراسری ۱۳۹۸ متقاضیان این سهمیه باید مانند دستور العمل زیر کد ایثارگری خود را استعلام و وارد می‌کردند.

کدملی + ۵۵

کد رهگیری ایثارگری جهاد کشاورزی
اعمال سهمیه جانبازان ، خانواده شهدا

این دسته داوطلبان به سه دسته تقسیم می‌شوند. که هر دسته شامل تاثیر سهمیه ایثارگران متفاوتی هستند.

اول: همسر، فرزند و جانباز بالای ۲۵درصد ، فرزند و همسر شهید و مفقودالاثر ، همسر، فرزند و آزادگان

دوم: همسر، فرزند و جانباز کمتراز ۲۵درصد

سوم: پدر، مادر، خواهر و برادر شهید
دریافت کد رهگیری ۱۲ رقمی جانبازی و خانواده شهدا

این داوطلبان نیازی به وارد کردن کد ۱۲ رقمی ندارند. تنها نکته قابل اهمیت ثبت اطلاعات در سامان بنیاد شهید ( ایثار ) جهت اعمال سهمیه می‌باشد.

مشاور گروپ

 اگر سوال و یا مشکلی در زمینه سهمیه های کنکور 1401 دارید ؛ می توانید از طریق شماره های سایت با مشاورین مجرب مرکز مشاورگروپ تماس بگیرید ...

وارد کردن کد سوابق تحصیلی

کسانی که با توجه به نظام آموزشی خود ملزم به وارد کردن کد سوابق تحصیلی هستند باید کد سوابق تحصیلی خود را از سایت سوابق تحصیلی آموزش و پرورش دریافت نموده و وارد نمایند.

زمان ثبت نام کنکور سراسری 1402

ثبت نام کنکور سراسری هرسال یکی از مراحل دشوار برای داوطلبان واجد شرایط می‌باشد. آنچه می‌بایست به آن توجه کرد داوطلبان می‌توانند با دیدی صحیح و کسب اطلاعات لازم درباره چگونگی ثبت نام، زمان ثبت نام کنکور سراسری و ... به تمام دغدغه‌های خود درباره کنکور سراسری 1401 خاتمه دهند.

گروه های آزمایشی کنکور سراسری 1402

هرساله ثبت نام کنکور سراسری با سه گروه اصلی، علوم انسانی، ریاضی فیزیک، علوم تجربی و دو گروه فرعی هنر و زبان انجام می‌شود. داوطلبان شرکت در کنکور سراسری می‌بایستی توجه نمایند در صورتی که در یکی از گروه های اصلی ثبت نام نمایند می‌توانند یک گروه فرعی نیز انتخاب نمایند اما ثبت نام در دو گروه اصلی امکان پذیر نخواهد بود.

زمان ثبت‌نام کنکور سراسری 1402

زمان ثبت نام کنکور سراسری هر ساله با اعلام سازمان سنجش آموزش کشور صورت می‌پذیرد. این زمان هر سال از طریق دفترچه ای که قبل از ثبت نام کنکور با دیگر جزئیات ثبت‌نام انتشار می‌یابد اعلام خواهد شد. زمان ثبت نام کنکور سراسری 1402 امسال در تاریخ 1401/11/16 تا 1401/11/24 می‌باشد.

سهمیه‌های کنکور سراسری 1402

داوطلبان می‌توانند برای تسهیل روند پذیرش در کنکور سراسری در صورت دارا بودن شرایط مورد نیاز اقدام به استفاده‌ از سهمیه‌های موجود نموده تا از مزایای این سهمیه‌ها بهره‌مند گردند.

1-سهمیه رزمندگان: رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه بصورت متوالی یا متناوب

2-تاثیر سهمیه ایثارگران 25 درصدی در کنکور سراسری : همسر و فرزندان شهدا و مفقودالاثر، آزادگان و همسر و فرزندان آنها، جانبازان 25 درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان

3-سهمیه ایثارگران 5 درصدی: جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آنان، همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه

4-سهمیه خانواده شهدا: پدر، مادر، خواهر و برادر معزز شهدا

شما باید در زمان ثبت نام کنکور سراسری 1402 سهمیه خود را درج نمائید

علاوه بر سهمیه هایی که در بالا آورده شده تاثیر سهمیه مناطق در کنکور سراسری  که علاوه بر آن هنگام انتخاب رشته تاثیر بومی گزینی در انتخاب رشته کنکور سراسری وجود دارد.

این مقاله رو به دوستاتون هم معرفی کنید تا اونا هم از زمان ثبت نام و برگزاری آزمون با خبر بشن هر سوالی هم که در مورد کنکور داشتین می‌تونید زیر همین پست بپرسین یا از کارشناسان مرکز مشاورگروپ کمک بگیرین.
 

تکمیل فرم ثبت نام و وارد کردن اطلاعات داوطلب

پس از انتخاب نظام آموزشی فرم ثبت نام برای شما بر روی سایت ظاهر خواهد شد.

وارد کردن موارد ستاره دار در فرم ثبت نامی الزامی است.
دریافت رسید ثبت نام دارای کدرهگیری

داوطلبان موظف هستند پس از انجام مراحل ثبت نام رسید خود را که شماره پروند و کدرهگیری ثبت نام بر روی آن درج گردیده است دریافت نموده و تا پایان مراحل کنکور سراسری نزد خود نگه دارند.

54545

(جهت دانلود بروی لینک فوق کلیک کنید ...  )

دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری 1402 شامل 3 قسمت مهم می باشد:

قبل از اقدام به ثبت نام
اقدام به ثبت نام
بعد از ثبت نام

هر کدوم از این قسمت های مهم دفترچه راهنمای ثبت نام نیز خود شامل بند هایی می باشد که ما در ادامه مقاله مفصل توضیح داده ایم مواردی شامل: مدارک لازم، دریافت کد سوابق تحصیلی نظام جدید و نظام قدیم، دریافت کد رهگیری ثبت نام و .. که می توانید برای دفترچه ثبت نام کنکور سراسری 1402 از طریق سایت مشاورگروپ و ادامه این مطلب اقدام نمایید.

مراحل دریافت دفترچه کنکور سراسری ۱۴۰2

  • اولین مرحله دانلود دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰2 از طریق سایت سازمان سنجش
  • دومین مرحله مطالعه کامل مطالب دفترچه ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰2 در لینک ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰2 هم می توانید مطالب مهم را مطالعه نمایید.
  • مرحله سوم خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور سراسری 1402
  • مرحله چهارم پر کردن فرم ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰2 در انتهای دفترچه
  • مرحله پنجم وارد کردن اطلاعات ثبت نامی خود در لینک ثبت نام

راهنمای تصویری ثبت نام کنکور سراسری 1402 و آزاد

راهنمای ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد

وارد شدن به سامانه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
کلیک بر روی لینک فعال شده ” ثبت نام کنکور سراسری “

1

پیش از اقدام به تکمیل فرم نام نویسی ، باید هزینه ثبت نام را پرداخت کرده و یک سریال ثبت نام خریداری نمایید. بدین منظور از ” منوی اصلی “ موجود در قسمت راست سایت ، گزینه ” خرید سریال ثبت نام “ را انتخاب کنید.

2

در این مرحله باید نوع سریال ثبت نام را با توجه به گروه آزمایشی خود مشخص نمایید. هم چنین اگر تمایل دارید که کد رشته های مربوط به دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور را در انتخاب رشته خود داشته باشید ، باید برای آن ها نیز سریال علاقه مندی جداگانه خریداری کنید.

3

پس از انتخاب نوع سریال ثبت نام ، صفحه ای برای شما نمایان می شود که باید اطلاعات خواسته شده را در آن وارد کنید.

4

در این مرحله وارد درگاه پرداخت اینترنتی شده و با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب که رمز دوم آن فعال می باشد ، باید هزینه لازم را پرداخت نمایید.

5

در صورتی که پرداخت هزینه ثبت نام را با موفقیت انجام دهید ، شماره پیگیری پرداخت به شما ارائه می شود که باید آن را حفظ و در صورت نیاز پرینت کنید.

حال می توانید به صفحه اول سامانه بازگردید و مجددا بر روی لینک ” ثبت نام کنکور سراسری “ کلیک کنید. مانند تصویر زیر ، شماره سریال ثبت نام را در بخش تعیین شده درج کنید.

6

در این قسمت باید نوع مدرک دیپلم و نوع مدرک پیش دانشگاهی خود را انتخاب کنید.

7

در این مرحله باید سوابق تحصیلی خود را در موارد زیر به ثبت برسانید.

کد سوابق تحصیلی دیپلم
کد دانش آموزی
 

8

عکس خود را در قسمت تعیین شده بارگذاری کنید.

9

پس از بارگذاری عکس بایستی فرم ثبت نام را دریافت کنید و اطلاعات خواسته شده را با دقت درج نمایید. در نهایت پس از کلیک بر روی گزینه تایید نهایی ، از فرم ثبت نام خود که حاوی شماره پرونده و کد پیگیری است یک نسخه پرینت شده ، تهیه نمایید و تا پایان مراحل پذیرش در کنکور سراسری نزد خود حفظ کنید.

767655

متاسفانه بعضی از متصدیان کافی‌نت با دستکاری اطلاعات داوطلبانی که دارای کد سوابق تحصیلی نیستند را ثبت نام میکنند که موجب میشود که در مراحل پذیرش ثبت نام دانشگاه با مشکل مواجه شوند و دانشگاه از ثبت نام داوطلبان با نقص اطلاعات کارنامه جلوگیری میکنند. داوطلبانی که می‌خواهند ثبت‌نام خود را بدرستی انجام دهند و نگرانی نداشته باشند از پکیج ثبت‌نام کنکور سراسری ” مشاورگروپ ” استفاده نمایند. برای دریافت کد سوابق تحصیلی حتماً باید از سایت اطلاعات سوابق تحصیلی دانش آموزان وزارت آموزش و پرورش استفاده نمود.

مشاور گروپ

دانش آموزان در هر گروه آزمایشی برای شرکت در کنکور و بررسی شرایط شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰۱ ، می توانند همه روزه با مشاوران مرکز ” مشاورگروپ ” در ارتباط باشند. کنکور سراسری ممکن است باعث ایجاد ابهامات و سوالات فراوانی در ذهن هر دانش آموزی گردد سوالاتی هم چون:

شرایط شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰2 برای گروه های شناور و اصلی چه تفاوت هایی دارد؟

در صورت نداشتن کدام یک از شرایط شرکت در کنکور سراسری ۱۴۰2 ، ممکن است بعد از شرکت در آزمون و به هنگام ثبت نام برای دانش آموزان مشکل ایجاد گردد؟

شرایط شرکت دانش آموز انسانی در کنکور تجربی به چه صورت می باشد؟

شرایط شرکت دانش آموز ریاضی در کنکور تجربی چه می باشد؟

و ….

که ممکن است ذهن هر دانش آموزی را به خود معطوف کرده باشد. مشاوران این مرکز برای پاسخگویی به تمامی سوالات شما، تمام وقت در خدمت شما می باشند.

مشاور گروپ

54545

این مقاله کاربردی رو به دوستاتون معرفی با توجه به نزدیکی به زمان ثبت نام خیلی میتونه کمکتون کنه. اگه سوالی هم داشتین همین جا میتونید ازم بپرسید.

مشاور گروپ


54545

اگر سوالی در این زمینه داشتید در قسمت نظرات انتهای همین صفحه سوال رو ارسال کنید

(قبل از ثبت و ارسال سوال، حتما به مقاله ستاره بدید) مشاوران مجرب مرکز مشاورگروپ به سوالات شما پاسخ خواهند داد. 

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه تمام سهمیه های موجود در کنکور سراسری 1402

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی