زمان برگزاری کنکور سراسری| تاریخ روز و ساعت شروع کنکور ۱۴۰۲

زمان کنکور ساعت شروع کنکور زمان برگزاری کنکور سراسری moshavergroup.com

جهت مشاوره در زمینه زمان برگزاری کنکور سراسری| تاریخ روز و ساعت شروع کنکور ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله به یکی از سوالات متداول داوطلبان کنکور سراسری، در رابطه با زمان کنکور و ساعت شروع کنکور ۱۴۰۲ ، هریک از گروه های آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، زبان و هنر پاسخ داده ایم.

کنکور در چه زمانی برگزار می شود؟ با توجه به اینکه کنکور ۱۴۰۲ در دو نوبت برگزار می شود تغییراتی هم در ساعت برگزاری کنکور رخ داده است. کنکور سراسری ۱۴۰۲ در چهار روز، پنجشنبه  ۲۹ و جمعه ۳۰ دی ماه ۱۴۰۱ و در نوبت دوم چهارشنبه ۱۴ و پنجشنبه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد. داوطلبان پس از دریافت کارت ورود به جلسه آزمون می توانند حوزه امتحانی و ساعت حضور در حوزه امتحانی خود را مشاهده نمایند.

ساعت شروع کنکور سراسری زمان کنکور moshavergroup.com

زمان کنکور

زمان کنکور برای هر گروه آزمایشی متفاوت است. به صورت کلی زمان برگزاری کنکور سراسری 1402 در دو بازه زمانی نوبت اول 29 و 30 دی 1401 و نوبت دوم 14 و 15 تیر 1402 اعلام شده است. بدین ترتیب تاریخ کنکور تجربی صبح پنجشنبه 29 دی، زمان کنکور زبان دی ماه عصر پنجشنبه 29 دی، تاریخ کنکور انسانی صبح روز جمعه 30 دی، تاریخ کنکور ریاضی صبح روز جمعه 30 دی و تاریخ کنکور هنر عصر روز جمعه 30 دی تعیین شده است.

تاریخ امتحان کنکور ۱۴۰۲ در نوبت تیر روزهای ۱۴ و ۱۵ تیرماه تعیین شده است. بدین ترتیب صبح روز ۱۴ تیر ‌کنکور علوم انسانی به همراه ‌کنکور ریاضی و در بعد از ظهر همان روز ‌کنکور هنر برگزار خواهد شد. در صبح روز ۱۵ تیر‌ ‌کنکور تجربی و در نوبت عصر همان روز ‌کنکور زبان‌های خارجی برگزار می گردد.

ساعت شروع و پایان کنکور ۱۴۰۲

ساعت شروع و پایان کنکور ۱۴۰۲ در  کارت ورود به جلسه کنکور سراسری هر داوطلب قید شده است. داوطلبان نیز باید در زمان مقرر به حوزه امتحانی ذکر شده در کارت ورود به جلسه مراجعه نمایند. توجه داشته باشید که حضور داوطلبان در جلسه آزمون در زمان کنکور ذکر شده الزامی است و در صورت تاخیر درب حوزه آزمون بسته شده و حق ورود نخواهید داشت.

هر متقاضی در زمان برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۲ علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی مربوط‌، لازم است اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس­دار، چند مداد سیاه نرم پررنگ، مدادتراش، مدادپاکن و یک سنجاق و یا سوزن و همچنین ماسک به همراه داشته‌ باشد.

بیشتر بخوانید: وسایل مورد نیاز کنکور

ساعت برگزاری کنکور ۱۴۰۲

ساعت برگزاری کنکور ۱۴۰۲ کی است؟ کنکور چه ساعتی شروع می شود؟ شروع فرآیند برگزاری آزمون در نوبت صبح، صبح­ ها راس‌ ساعت‌ 8:00 (هشت) آغاز می­ گردد و در حوزه ­­های امتحانی راس‌ ساعت‌ 7:30 (هفت و سی) صبح بسته خواهد شد. لذا از ورود متقاضیان پس از بسته شدن در حوزه ­های امتحانی ممانعت به عمل خواهد آمد. داوطلبان باید تا ساعت 7/30 وارد حوزه امتحانی شده باشند و شروع فرآیند آزمون از 8 صبح آغاز می شود. یعنی ساعت 8 صبح  باید جای خود را پیدا کرده و نشسته باشید. ساعت ٨/٣٠ آزمون با اجازه بازگشایی دفترچه ها شروع خواهد شد.

در نوبت عصر هم زمان کنکور و ساعت شروع کنکور 14:30 تعیین شده است و داوطلبان باید پیش از ساعت 14 در حوزه آزمون حضور داشته باشند چون ساعت 14 درب های ورودی بسته خواهد شد.

بنابراین داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی باید قبل از ساعت 7:30 روز 29 دی 1401 و داوطلبان گروه آزمایشی زبان خارجی باید قبل از ساعت 14 روز 29 دی 1401 داخل حوزه امتحانی باشند. داوطلبان گروه های آزمایشی انسانی و ریاضی نیز باید قبل از ساعت 7:30 روز 30 دی 1401 و داوطلبان گروه آزمایشی هنر باید قبل از ساعت 14 روز 30 دی 1401 داخل حوزه امتحانی باشند.

ساعت شروع کنکور زمان کنکور moshavergroup.com

زمان کنکور و ساعت شروع کنکور سراسری

زمان کنکور و ساعت شروع کنکور سراسری ۱۴۰۲ (شروع فرآیند برگزاری آزمون) صبح­ ها راس‌ ساعت‌ 8:00 و عصر ها راس ساعت 14:30 می باشد. در حوزه ­­های امتحانی رأس‌ ساعت‌ 7:30 (هفت و سی) صبح بسته خواهد شد.

زمان مناسب منزل تا حوزه امتحانی را برآورد و به موقع در محل آزمون حضور یابید. حوزه برگزاری آزمون از ساعت 6:30 صبح روز برگزاری آزمون آماده حضور شما خواهد بود. برای پیشگیری از تجمع، حضور خود را به دقایق پایانی موکول ننمایید و از تردد بی­ مورد در محل آزمون جدا خودداری نمایید.

کنکور نوبت صبح

⭕️ درب حوزه : ساعت٧/٣٠ بسته می شود.

⭕️ شروع فرایند آزمون سراسری ۱۴۰۲ : ساعت ۸:۰۰
( یعنی باید جای خود را پیدا و نشسته باشید)

⭕️ساعت ٨/٣٠: آزمون با اجازه بازگشایی دفترچه ها شروع خواهد شد

ساعت شروع و پایان کنکور تجربی ، ریاضی و انسانی

در پاسخ به این سوال که زمان کنکور چند ساعت است؟ ساعت شروع و پایان کنکور تجربی، ریاضی و انسانی را در این بخش ذکر می کنیم. ساعت شروع کنکور رسما ساعت٨/٣٠ و پایان امتحان ساعت ١٢/٤٠ خواهد بود. زمان کنکور دی ماه انسانی نیز ١٢/٣٠ به پایان خواهد رسید.

توصیه می شود با توجه به ترافیک احتمالی و سایر مشکلات غیر قابل پیش بینی ؛ نیم ساعت قبل از بسته شدن درب حوزه در محل آزمون حاضر شوید. (یعنی حدود ساعت ۷ صبح )

کنکور نوبت عصر

⭕️ درب حوزه : ساعت ۱۴ بسته می شود. توصیه می کنیم با وضعیت موجود در کشور (وضعیت آب و هوایی در نوبت دی ماه) ساعت ۱۳:۳۰ عصر در حوزه آزمون حضور داشته باشید تا به ترافیک بر نخورید.

⭕️ ساعت ۱۴:۳۰ شروع فرایند آزمون سراسری ۱۴۰۲ ( یعنی باید جای خود را پیدا و نشسته باشید)

⭕️ساعت ۱۵: آزمون با اجازه بازگشایی دفترچه ها شروع خواهد شد

مشاوره تلفنی مشاور گروپ

پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب

9099071613

تماس از تلفن ثابت

نکات مهم برگزاری کنکور سراسری

داوطلبان لازم است به نکات مهم برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۲ که در ادامه بیان شده است توجه داشته باشند.

🔻 داوطلبان لازم است قبل از زمان کنکور و ساعت شروع کنکور ۱۴۰۲ در حوزه امتحانی حضور داشته باشند. ( درب حوزه ­­های امتحانی راس‌ ساعت‌ 7:30 در نوبت صبح و راس ساعت 14 در نوبت عصر بسته خواهد شد.)

🔻 همراه داشتن تلفن همراه حتی به صورت خاموش در جلسه آزمون، موجب محرومیت از گزینش در آزمون خواهد شد.

🔻با توجه به برودت هوا و شیوع بیماری های آنفلونزا، کرونا امیکرون و سرما خوردگی همراه داشتن ماسک 3 لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از ابتدای ورود به حوزه برگزاری آزمون تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی به حفظ سلامت شما عزیزان کمک خواهد کرد.

تاریخ کنکور ۱۴۰۲

تاریخ کنکور ۱۴۰۲ یکی از سوالات متداول داوطلبان آزمون سراسری می باشد که سازمان سنجش با انتشار کارت آزمون در قالب اطلاعیه ای آن را به صورت کامل همراه با زمان کنکور و ساعت شروع کنکور به اطلاع کلیه داوطلبان می رساند. همچنین زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۲ بر روی کارت ورود به جلسه کنکور سراسری هر داوطلب درج می شود.

کنکور سراسری و آزاد به صورت همزمان در سراسر کشور و در 5 گروه آزمایشی، تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان برگزار می شود. براساس اطلاعیه منتشر شده از سایت سازمان سنجش کشور، تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۲ در دو نوبت دی و تیر به شرح زیر است:

🔻🔻 تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۲ نوبت دی از تاریخ 29 الی 30 دی 1401 اعلام شده است.

تاریخ کنکور ۱۴۰۲ نوبت تیر ماه در روز های 14 و 15 تیر معین شده است.

تاریخ برگزاری کنکور 1402

تاریخ برگزاری کنکور 1402 نوبت دی ماه برای هریک از گروه های آزمایشی در جدول زیر ارائه داده شده است. لازم به ذکر است به محض انتشار اطلاعیه سازمان سنجش در رابطه با تاریخ برگزاری کنکور تیر 1402، برای هریک از گروه های آزمایشی، این مقاله بروزرسانی خواهد شد. زیرا زمان دقیق برگزاری کنکور ۱۴۰۲ تنها از این طریق قابل دریافت خواهد بود.

ساعت شروع کنکور زمان برگزاری کنکور moshavergroup.com

تاریخ کنکور تجربی ۱۴۰۲

زمان برگزاری کنکور سراسری تجربی ۱۴۰۲ در نوبت دی ماه صبح روز پنجشنبه 29 دی 1401 تعیین شده است. گروه آزمایشی تجربی در کنکور سراسری بیشترین تعداد داوطلبان را در نوبت دی ماه دارد، داوطلبان آزمون سراسری تجربی برای قبولی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی بایکدیگر به رقابت می پردازند.  برای آگاهی از تعداد داوطلبان کنکور تجربی، می توانید به مقاله تعداد شرکت کنندگان کنکور ۱۴۰۲ مراجعه نمایید.

تاریخ دقیق کنکور تجربی ۱۴۰۲  صبح 29 دی 1401

تاریخ برگزاری کنکور انسانی ۱۴۰۲ 

تاریخ برگزاری کنکور انسانی ۱۴۰۲  در نوبت دی ماه روز جمعه 30 دی تعیین شده است. داوطلبان کنکور سراسری انسانی برای قبولی در رشته های حقوق، روانشناسی، مدیریت و ... با یکدیگر به رقابت می پردازند. زمان دقیق برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۲ ، گروه آزمایشی انسانی، در طی اطلاعیه ای از سایت سازمان سنجش کشور اعلام گردیده و بر روی کارت ورود به آزمون هر داوطلب نیز درج خواهد شد.

تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۲ انسانی
صبح 30 دی 1401

تاریخ کنکور ریاضی ۱۴۰۲

تاریخ کنکور ریاضی ۱۴۰۲ ، از سایت سازمان سنجش کشور منتشر و داوطلبان باید در صبح روز جمعه 30 دی با هم به رقابت بپردازند. به محض انتشار اطلاعیه سازمان سنجش در رابطه با تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۲ گروه آزمایشی ریاضی در نوبت تیر ماه، این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

تاریخ برگزاری کنکور ریاضی ۱۴۰۲ صبح 30 دی 1401

تاریخ برگزاری کنکور هنر ۱۴۰۲

کنکور سراسری هنر، از جمله گروه های آزمایشی شناور می باشد که داوطلبان هریک از گروه های اصلی نیز می توانند در این گروه آزمایشی ثبت نام و شرکت نمایند. تاریخ برگزاری کنکور هنر ۱۴۰۲ در نوبت دی عصر روز جمعه 30 دی اعلام شده است. به محض اعلام زمان دقیق برگزاری کنکور سراسری هنر 1402 این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

تاریخ کنکور هنر ۱۴۰۲ عصر 30 دی 1401

تاریخ کنکور زبان ۱۴۰۲

تاریخ کنکور زبان ۱۴۰۲ برای نوبت اول کنکور عصر روز پنجشنبه 29 دی تعیین شده است و متقاضیان باید با در دست داشتن مدارک شناسایی مانند اصل کارت ملی یا شناسنامه عکسدار، و همچنین کارت ورود به جلسه آزمون به حوزه های امتحانی مراجعه نمایند.

کنکور سراسری زبان های خارجه از گروه های آزمایشی شناور در کنکور سراسری می باشد و داوطلبان علاوه بر شرکت در گروه آزمایشی اصلی، می توانند در کنکور سراسری منحصرا زبان نیز ثبت نام و شرکت نمایند.

زمان برگزاری کنکور زبان ۱۴۰۲ عصر 29 دی 1401

تاریخ کنکور ۱۴۰۲ زمان برگزاری کنکور ۱۴۰۲

زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور 1402

زمان دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 1402 یکی از سوالات متداول داوطلبان آزمون سراسری می باشد. داوطلبان چند روز قبل از زمان برگزاری ۱۴۰۲ برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون باید به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند.

به همراه داشتن کارت ورود به جلسه برای حضور در جلسه آزمون الزامی است. لذا توصیه می شود، داوطلبان برای پرینت کارت ورود به جلسه آزمون سراسری در زمان مقرر به سایت sanjesh.org مراجعه نموده و پس از درج اطلاعات خواسته شده، کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند. متقاضیان لازم است از روز شنبه مورخ 1401/10/24 تا 1401/10/28 نسبت به پرینت کارت شرکت در جلسه آزمون خود اقدام نمایند.

سازمان سنجش اعلام کرد آزمون 1402 سر موعد مقرر برگزار می شود و شرایط جوی دی 1401 (برودت هوا و بحران گاز در سراسر کشور) تاثیری بر روی برگزاری آزمون نخواهد داشت.


زمان کنکور و ساعت شروع کنکور ۱۴۰۲، ریاضی ، تجربی ، انسانی ، زبان و هنر در این مقاله ارائه داده شد. داوطلبان لازم است نیم ساعت قبل از شروع فرآیند برگزاری آزمون، در حوزه امتحانی حضور داشته باشند زیرا راس تایم کنکور دی ماه آغاز می شود.

برای پیدا کردن جواب سوالات خود در زمینه « کنکور سراسری 1402» باید ساعت ها جستجو کرده تا پاسخ مناسب و جامع خود را دریافت کنید چرا که این آزمون نسبت به آزمون های گذشته تغییرات بسیار زیادی داشته است. حالا تصور کنید فرصتی وجود داشته باشد که به واسطه آن بتوانید پاسخ تمام سوالات خود را به صورت یکجا به دست آورید، این یعنی صرفه جویی در زمان و هزینه  + کسب نتیجه سریعتر!

برای همین ما قابلیت مشاوره تلفنی مشاور گروپ را فعال کرده ایم تا تمام سوالات شما از طریق مشاوران مجرب و کاربلد پاسخ داده شوند. اگر سوالی دارید که پاسخ آن را در مقاله نیافتید کافیست با ما تماس بگیرید.

ما همه روزه از 8 صبح تا 12 شب آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستیم.

تماس از تلفن ثابت

مشاور گروپ

9099071613

اگر به هر دلیلی امکان دسترسی به تلفن ثابت برای شما فراهم نیست، با خرید بسته های تماس و تکمیل فرم مشاوره، مشاوران حوزه درخواستی شما همین حالا و کمتر از یک ساعت با شما تماس خواهند گرفت.

سوالات متداول زمان کنکور و ساعت شروع کنکور

✔️تاریخ کنکور سراسری 1402 کی است؟

✔️زمان برگزاری کنکور سراسری 1402 در دو بازه زمانی نوبت اول 29 و 30 دی 1401 و نوبت دوم 14 و 15 تیر 1402 اعلام شده است.

✔️ساعت شروع کنکور 1402 چه زمانی اعلام شده است؟

✔️ساعت شروع و پایان کنکور تجربی ریاضی، انسانی به تفکیک در این مقاله ارائه شده. ساعت شروع کنکور عصر زبان و هنر هم ذکر شده است.

✔️زمان کنکور سراسری چند ساعت است؟

✔️برای اطلاع از اینکه کنکور چه زمانی است و زمان ازمون کنکور چقدر طول می کشد به مقاله مراجعه کنید. به تفکیک هر گروه آزمایشی این مباحث را توضیح داده ایم.

4.6/5 - (9 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه زمان برگزاری کنکور سراسری| تاریخ روز و ساعت شروع کنکور ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. اریا

  به خاطر دوتا بازدید اینقدر دروغ نگین

  پاسخ
  1. user3

   دقیقا کجای این خبر دروغه ؟!!!

   پاسخ
 2. علی

  کنکورم شوخی شوخی رسیدا
  جمعه برویچ تجربی
  سید مجتبی و عماد و مرتضی و ایدا بترکونینا

  پاسخ
 3. ناهید

  پرینت فرم خود اظهاری کرونا الزامیست،من نگرفتم؟؟؟

  پاسخ
 4. عسل

  دوستان کسی میدونه اگه امسال دانشگاه زبان قبول بشم بعد کی میتونم انصراف بدم و کنکور تجربی بدم ؟

  پاسخ
 5. الهه

  میشه گوش گیر برد؟

  پاسخ
 6. فرید

  من 3 تا مداد نوکی آماده کرده بودم ببرم.الان یعنی باید فقط مداد چوبی و اتود ببریم؟

  پاسخ
 7. هادی

  ببخشید بچه‌ها اصلا نمیخوام استرس بدم اما یه حس بدی به اقتصاد امسال دارم بااین زمان بندیشون …کاش بیاین و بگین بالا رفتن زمان به سطح دشواری سوالا ربطی نداره

  پاسخ
 8. کریم

  میشه بگین سهمیه منطقه سه بهتره یا پنج درصد ؟

  پاسخ
 9. سینا

  آقا سلام کسی میدونه کنکور هنر خروج اولش ساعت چنده؟

  پاسخ
 10. سیاوش

  اون تاییدیه سلامت رو باید چاپ کنیم ببریم باهامون؟

  پاسخ
 11. فرزاد

  لطفا سوالات رو دو ساعت قبل ازمون بارگذاری کنید تا بتونیم پرینت بگیریم?

  پاسخ
 12. سینا

  واقعا چرا تایم سوالای ما تغییر کرده؟! راضی رو از 25 اوردن به 18 دقیقه!

  پاسخ
 13. نرگس

  مشاور مدرسمون گفت ممکنه برای شروع حتی 15 دقیقه لفتش بدن برای قرآن و … و وقت عمومی بره! ممکنه؟

  پاسخ
 14. زهرا

  بومی پذیری در کنکور صورت میگیره ؟ یعنی محل سکونت خانواده موثر هست در محل قبولی؟ اگر کسی اطلاع داره لطفا بگه

  پاسخ
 15. عارف

  سایت وزارت بهداشت باز نمیشه که

  پاسخ
 16. پزشکی 99 ام

  امیدوارم امسال داستان هم ترازی پیش نیاد . حدود 80 درصد سوالا مشترکه دلیلنداره به نظلم قدیم درصد اضافه بدن

  پاسخ
  1. راهب

   ای روت سیاه

   پاسخ
 17. ماجد

  اتود نمیشه ببریم؟

  پاسخ
 18. رامین

  به پایان رسید این دفتر حکایت اول اول همچنان باقیست…..

  پاسخ
 19. amir

  سلام کسی میدونه کنکور هنر خروج اولش ساعت چنده؟

  پاسخ
 20. تارا

  خنثم انگار تو این دو سال ک استرس کنکور داشتم همش پریده
  باید بگیم ک میتونیم و میتونیم و میتونیم

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی