کنکور ۱۴۰۲

کنکور 1402 کنکور ۱۴۰۲

جهت مشاوره در زمینه کنکور ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

کنکور ۱۴۰۲ چگونه است؟ نحوه برگزاری آزمون سراسری 1402 چگونه است؟ تاثیر معدل در کنکور 1402 چگونه است؟ آیا امتحانات نهایی در کنکور سراسری 1402 موثر است؟ آیا دروس عمومی از آزمون سراسری 1402 حذف می شود؟ تاثیر دروس اختصاصی در کنکور سراسری 1402 چگونه است؟ تغییرات کنکور 1402 چیست؟ با ما همراه باشید.

تغییرات کنکور سراسری ، مربوط به کنکور 1402 و پس از آن است و شامل کنکور 1401 نخواهد بود.

کنکور 1402 چگونه برگزار می شود؟

کنکور 1402 چگونه برگزار می شود؟ سوالی است که با توجه به مسائل مطرح شده ی اخیر سوال بسیاری از داوطلبان است.

براساس اخبار منتشر شده، کنکور سراسری 1402 با تغییراتی همراه خواهد بود. کنکور سال 1402 قطعا تغییر خواهد کرد. داوطلبان برای موفقیت در کنکور سراسری 1402 باید عمیق درس بخوانند، تست‌ زنی 40 درصد در کنکور ۱۴۰۲ نقش دارد؛ باید مسائل تدریجی حل شود. در کنکور های قبل، آینده یک دانش‌ آموز چند ساعته رقم می‌ خورد اما با تصمیمات جدید امتحانات نهایی در دوران 25 روزه انجام می‌ شود.

کنکور در حدود 30 روز و با فاصله زمانی مناسب انجام می‌ شود. زمانبندی دقیق برگزاری کنکور سراسری 1402 اعلام خواهد شد. دستگاه‌ های مسئول همچون آموزش‌ و پرورش، وزارت بهداشت و… باید بدانند که مصوبه تغییر کنکور قطعا در سال 1402 انجام می‌ شود.

بیشتر بخوانید :حذف کنکور

تمدید مهلت ثبت نام کنکور 1402

تمدید مهلت ثبت نام کنکور 1402 معمولا پس از پایان زمان ثبت نام، انجام می شود. داوطلبان ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور 1402 و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌ نام به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت نام در آزمون سراسری اقدام نمایند.

به ‌اطلاع‌ متقاضیان ثبت‌ نام‌ و شرکت‌ در آزمون‌ سراسری‌ 1402 (نوبت اول) برای‌ پذیرش در رشته‌ های با آزمون در دوره‌ های‌ روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه‌ حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌ نور و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌ غیرانتفاعی‌ و غیردولتی‌ و همچنین رشته‌ های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی می ‌رساند داوطلبانی که تا تاریخ 1401/08/14 برای ثبت نام اقدام نکرده اند، می توانند تا روز چهار شنبه 1401/08/18 نسبت به ثبت‌ نام خود اقدام نمایند.

لازم به ذکر است داوطلبانی كه قبلا ثبت نام خود را تکمیل و کدرهگیری دریافت کرده‌اند در صورت تمایل می توانند تا تاریخ فوق نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت‌ نامی خود اقدام نمایند. ضمنا امکان 8 بار ویرایش اطلاعات ثبت نامی از اولین روز ثبت نام تا پایان مهلت مذکور برای متقاضیان فراهم شده است .

تغییرات کنکور 1402

تغییرات کنکور 1402 به منظور آگاهی بیشتر داوطلبان در ادامه بیان شده است. براساس اخبار منتشر شده؛ کنکور سراسری ۱۴۰۲ به بعد از آن با تغییراتی همراه خواهد بود و این تغییرات به صورت قطعی اجرایی خواهد شد.

تغییرات کنکور 1402
تغییرات کنکور سراسری 1402 توضیحات تغییرات کنکور ۱۴۰۲
در کنکور 1402، میزان 40 درصد تاثیر کنکور سراسری و 60 درصد تاثیر قطعی معدل خواهد بود. تاثیر معدل در کنکور سراسری 1402 به صورت قطعی اعمال می شود، یعنی معدل نهایی دانش آموزان چه خوب و چه بد در کنکور تاثیر دارد.
دروس عمومی از کنکور 1402 و بعد از آن حذف شد. در کنکور سراسری دروس تخصصی و در سوابق تحصیلی دروس عمومی مورد ارزیابی قرار می‎ گیرد.
کنکور دوبار در سال برگزار خواهد شد. در کنکور های قبل، آینده یک دانش‌ آموز چند ساعته رقم می‌ خورد اما با تصمیمات جدید امتحانات نهایی در دوران 25 روزه انجام می‌ شود.

کنکور در حدود 30 روز و با فاصله زمانی مناسب انجام می‌ شود.

دانشگاه ها برای پذیرش داوطلبان می توانند، حدنصاب نمره و معدل بگذارند. دانشگاه های کشور می‌ توانند یک حد نصاب برای معدل بگذارند و بر اساس آن مشخص کنند که تا چه معدلی را پذیرش می‌کنند و اگر معدل داوطلب از میزان مشخص پایین‌ تر باشد این اختیار به دانشگا ه‌ها داده می‌ شود که داوطلب را پذیرش نکنند.
اعتبار 2 ساله نتایج نتایج آزمونی که دانش آموزان در آن شرکت می‌ کنند تا دو سال اعتبار خواهد داشت و دانش آموزان می‌ توانند از نتایج آن تا دو سال استفاده کنند.

کنکور ۱۴۰۲ مشاور گروپ

یکی از این تغییرات مهم تعدد در نوبت برگزاری کنکور ۱۴۰۲ است. تاکنون کنکور تنها یک بار در سال برگزار می‌ شد اما از سال 1402 کنکور دو نوبت در سال برگزار می‌ شود.

براساس اخبار منتشر شده، امتحان کنکور از سال 1402، برای دروس تخصصی 2 بار در سال برگزار می ‎شود و نتایج امتحانی که از لحاظ سوابق تحصیلی و اختصاصی کنکور سراسری گرفته می‌شود تا 2 سال اعتبار خواهد داشت. برگزاری دو کنکور ۱۴۰۲ تصویب شده و قطعی است و باید اجرایی شود و افراد نباید کاری کنند که دستگاه‌های اجرایی به سازمان بازرسی کل کشور ورود پیدا کنند؛ چرا که مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی لازم الاجراست..

قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور افزود: تعیین سرنوشت دانش آموز بعد از 12 سال در چند ساعت کنکور، خانواده‌ ها را دچار تنش می‌ کرد. این اضطراب‌ ها رفع شده است، داوطلبان می توانند چند بار در سال در کنکور شرکت کنند که حداقل برگزاری 2 بار در سال برای کنکور ۱۴۰۲ را تصویب کرده‌ ایم.

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1402

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1402 چگونه است؟

کنکور 1402 در پذیرش دانشگاه ‎ها سهم سوابق تحصیلی 60 درصد و سهم کنکورِ دروس تخصصی 40 درصد خواهد بود. در کنکور سراسری دروس تخصصی و در سوابق تحصیلی دروس عمومی مورد ارزیابی قرار می‎ گیرد.

60 درصد پذیرش در کنکور به سوابق تحصیلی به صورت امتحانات نهایی اختصاص دارد که قبلا یک سال پایه دوازدهم تصویب شده بود و پیشنهاد شده برای کنکور ۱۴۰۲ تاثیر سوابق امتحانی پایه یازدهم هم در کنکور اعمال شود.

از سال 1402 تاثیر سوابق تحصیلی قطعی می‌ شود و به میزان 60 درصد خواهد بود. یعنی دیگر داوطلبان معدلشان خوب یا بد باشد در نتیجه نهایی کنکور ۱۴۰۲ اثرگذار خواهد بود.

اخبار کنکور سراسری 1402

اخبار کنکور سراسری 1402 از طریق همین مقاله قابل پیگیری می باشد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: ما اخیرا 6 ماده در این شورا در خصوص کنکور تصویب کردیم این 6 ماده به هیچ عنوان تغییر نمی‌ کنند و مابقی مصوبات شورا در خصوص کنکور ۱۴۰۲ در جلسه آینده شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی و تصویب خواهد شد.

وی در خصوص اظهار نظر وزیر علوم که تاکید کرده بود مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص تغییرات کنکور 1402 قطعی نیست، گفت: دکتر غلامی اشتباه عنوان کرده‌ اند، وقتی مصوبه‌ ای در این شورا تصویب می‌ شود به هیچ عنوان قابل برگشت نخواهد بود و باید اجرایی شود.

لغو مصوبه کنکور ۱۴۰۲

مصوبه تغییر کنکور ۱۴۰۲  لغو شد
محسن جلوباتی ، قایم مقام دیدبان شفافیت و عدالت
همانطور که پاسخ را می‌بینید، مصوبه مجلس تقدم داشته،‌ در عین حال شورای عالی انقلاب فرهنگی، مرجع عالی سیاست‌گذاری در چارچوب سیاست‌ های کلی نظام محسوب می‌شود اما شورا صلاحیت ورود به این موضوع را نداشته است.

جلواتی تصریح کرد: رونوشت این نامه برای رئیس‌جمهور هم ارسال شده است تا در جریان باشد و بر این اساس ملاک عمل سازمان سنجش همین نامه معاون رئیس‌جمهور باید باشد؛ البته باید تدابیری اندیشیده شود تا زیرساخت‌ها تأمین شود و با عجله نسبت به حذف کنکور اقدام نشود.

وی با بیان اینکه عدالت باید سرلوحه کار باشد، گفت: بر این اساس کنکور ۱۴۰۲ هم مانند کنکورهای سال‌های قبل خواهد بود یعنی مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرا نمی‌شود.

کنکور ۱۴۰۲


براساس اطلاعیه های منتشر شده، تغییرات کنکور از سال 1402 اجرایی خواهد شد. در خصوص تغییرات کنکور 1402 در این مقاله توضیحات کاملی ارائه داده شده است. داوطلبان برای آگاهی از آخرین اخبار مربوط به کنکور ۱۴۰۲ می توانند به همین مقاله مراجعه نمایند. در صورت هرگونه ابهام در رابطه با تغییرات کنکور سراسری 1402 می توانید با مشاوران مجموعه مشاور گروپ به شماره 9099071613 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

سوالات متداول کنکور ۱۴۰۲ 

نتایج کنکور از سال 1402 تا چه مدت دارای اعتبار است؟

در کنکور ۱۴۰۲ نتایج آزمونی که دانش آموزان در آن شرکت می‌ کنند تا دو سال اعتبار خواهد داشت و دانش آموزان می‌ توانند از نتایج آن تا دو سال استفاده کنند.

تاثیر معدل در کنکور 1402 چگونه است؟

تاثیر معدل در کنکور سراسری 1402 به صورت قطعی اعمال می شود، یعنی معدل نهایی دانش آموزان چه خوب و چه بد در کنکور تاثیر دارد.

سهم دروس تخصصی در کنکور سراسری 1402 چه میزان است؟

در کنکور ۱۴۰۲ سهم کنکورِ دروس تخصصی 40 درصد خواهد بود.

 
 
3.7/5 - (4 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه کنکور ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. رستم

  سلام اینکه تو دفترچه انتخاب رشته تیر ۱۴۰۲گفته که اعتبار کنکور حداکثر تا دوسال اعتبار دارد یعنی میشه ۱۴۰۳ و ۱۴۰۴ درسته !؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
 2. ..

  با این تغییرات کنکور با رتبه کنکور تجربی میشه تو دانشگاه رشته حقوق رو انتخاب کرد؟

  پاسخ
 3. محمد

  سلام
  کنکور ۱۴۰۲ ک تاثیر معدل ۶۰ درصد شده خیلی ب ما ظلم میشه من سرطان داشتم و نشد درس بخونم و معدلم ۱۰ تازه رشتم انسانیه و میخام کنکور تجربی شرکت کنم و تاثیر معدل برای من یعنی صفر … خب حالا حساب کنید ببینید در حق چند هزار نفر مثل من ظلم کردید
  لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم ک این تاثیر معدل برای من حساب نشه یا ب ضررم تمام نشه
  لطفا راهنماییم کنید
  با تشکر 🌺🌺

  پاسخ
 4. کیمیا

  سلام سوال دارم
  تاثیر ۶۰ درصدی که میگن منظور امتحان نهایی یا میانگین سه سال
  بعد من الان دهمم اومده پایین اگه میانگین سه سال باشه میتونم اختیاری شهریور امتحان بدم و معدلمم رو بیارم بالا الان دهم هستم.
  و اینکه اگه شهریور امتحان بدم تاثیر منفی نمیزاره روی کنکور؟

  پاسخ
 5. ,

  سلام اره لازم نیست بخونی چون حذف شدن فقط تخصصی بخون(دینی ، زبان ، ادبیات عمومی ، عربی عمومی حذف شدن)

  پاسخ
 6. سامی

  سلام آیا یه شخص می‌تونه هردو کنکور رو که با فاصله اجرا میشه رو شرکت کنه ؟ بعد اگه جواب مثبته کدوم کنکور مد نظر گرفته میشه؟اونی که نمره اش بالاتره یا خیر؟

  پاسخ
 7. متین

  سلام اگه یکی واسه کنکور ۱۴۰۲ با دیپلم ریاضی بخواد واسه کنکور تجربی برای پزشکی شرکت کنه باید چه کار کنه؟

  پاسخ
 8. امیر

  سلام وقت بخیر، من کنکور 1402 هستم، الان این مصوبات قطعی شدن؟ یعنی لازم نیس عمومی ها رو بخونم؟

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

قبولی تضمینی کنکور ۱۴۰۳
نصب اپ دانش آموزی