کنکور دکتری 99 برگزار شد + تصاویر حوزه های کنکور دکتری 99 اولین کنکور در بحبوحه ی کرونا

پاسخنامه تشریحی آزمون قلم چی کانون 10 مرداد 99

جهت مشاوره در زمینه کنکور دکتری 99 برگزار شد + تصاویر حوزه های کنکور دکتری 99 اولین کنکور در بحبوحه ی کرونا

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

کنکور دکتری 99 برگزار شد + تصاویر حوزه های کنکور دکتری 99 اولین کنکور در بحبوحه ی کرونا : پنجشنبه/ نهم مرداد ماه نخستین آزمون سراسری سال ۹۹ یا همان کنکور دکتری زیر سایه حاشیه‌هایی که ویروس کرونا برای این آزمون سرنوشت‌ساز ایجاد کرده است، کلید خورد .


کنکور دکتری 99

کنکور دکتری 99  ”  پنجشنبه/ نهم مرداد ماه نخستین آزمون سراسری سال ۹۹ یا همان کنکور دکتری زیر سایه حاشیه‌هایی که ویروس کرونا برای این آزمون سرنوشت‌ساز ایجاد کرده است، کلید خورد .

طبق برنامه های زمان بندی از پیش تعیین شده سازمان سنجش آموزش کشور، کنکور دکتری ۹۹ بنا بود روز جمعه ۹ اسفندماه ۹۸ با رقابت ۱۷۹ هزار و ۷۰۴ داوطلب برگزار شود که سایه شوم ویروس کرونا برنامه ریزی های کنکوری ها و سازمان سنجش آموزش کشور حتی دانشگاه ها را به هم ریخت؛ ویروسی که هر چند با چشم غیرمسلح قابل مشاهده نیست، اما حاشیه های فراوانی را برای همه داوطلبان و خانواده ها رقم زد.

بر اساس تدابیر ستاد ملی مقابله با کرونا و با هماهنگی های سازمان سنجش آموزش کشور، چاره ای جز تعویق زمان برگزاری کنکور دکتری نبود و در نهایت قرار شد این آزمون ۲۸ فروردین ماه برگزار شود؛ اما این ویروس اجازه نداد برنامه ریزی های کنکور دکتری به نتیجه برسد و به علت تعطیلی موقتی که ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب کرده بود به طور طبیعی باز هم تاریخ برگزاری آزمون دکتری تغییر کرد و این بار ۲۶ تیرماه برای این آزمون سرنوشت ساز تعیین شد.

در این فاصله زمانی سازمان سنجش در چند نوبت مهلت ویرایش حوزه برگزاری آزمون و البته ثبت نام مجدد برای داوطلبان دکتری فراهم کرد و با تاکید ستاد ملی مقابله با کرونا پروتکل های سفت و سخت بهداشتی برای این آزمون در نظر گرفته شد.

با این حال برگزاری کنکور چه در ماه های گذشته چه در روزهایی که پیش رو داریم، مخالفان و موافقان زیادی داشته و دارد؛ عده ای سعی بر تعلیق کنکور تا پایان نامعلوم شیوع ویروس کرونا داشتند، در حالی که دست اندرکاران آموزش عالی کشور از جمله وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید داشتند که اگر کنکورها برگزار نشوند، سال تحصیلی پیش رو هیچ ورودی جدیدی نخواهد داشت و کنکور تنها سه تا چهار ساعت از وقت داوطلب را می گیرد.

عده ای دیگر که مخالف برگزاری کنکور بودند با داغ کردن هشتگ هایی مانند سلامت کنکوری یا کنکور کرونایی تلاش داشتند حاشیه های این آزمون را صد چندان کنند.

سازمان سنجش آموزش کشور مرحله به مرحله که به روزهای برگزاری آزمون در ۲۶ تیرماه نزدیک تر می شد، سعی بر اعمال بیشتر دستورالعمل های بهداشتی داشت؛ پروتکل هایی که خیال کنکوری های دکتری و سایر آزمون ها را برای حضور در حوزه های آزمون راحت می کرد.

کنکور دکتری 99  : پروتکل‌ها چه می‌گویند؟

سازمان سنجش آموزش کشور در واپسین ساعات باقیمانده به برگزاری نخستین کنکور در ایام کرونا در ایران، مهمترین پروتکل های بهداشتی را اعلام کرد که در آزمون‌های ۹۹ از جمله آزمون دکتری که روز پنجشنبه ۹ مردادماه برگزار می شود، لازم الاجرا است.

این سازمان اعلام کرده است که عوامل اجرایی و حفاظتی در صحت کامل سلامتی در اجرای آزمون همکاری خواهند داشت و نسبت به سال گذشته تعداد عوامل اجرایی برگزاری آزمون ها حدود ۴۲ درصد افزایش می یابد.

همچنین با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، یک نفر به عنوان کارشناس بهداشت و سلامت تعیین شده است تا برای ارائه مشاوره های بهداشتی در حوزه فعالیت کند.

سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد مواد ضدعفونی کننده مورد استفاده از نوعی است که واکنش آلرژیک داوطلبان و عوامل اجرایی را به دنبال نداشته باشد.

در بخش دیگری از اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور آمده است که انتخاب سالن آزمون با گنجایش مناسب و صندلی ها با فاصله اجتماعی مصوب از هم چیده شده است.

این نکته نیز یادآوری شده است که با ملاحظه وضعیت آب و هوا و آلودگی هوا، برای بهبود وضعیت تنفس افراد، تمهیدات لازم از جمله تهویه مناسب، باز کردن در و پنجره ها اندیشیده شده است.

طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، محل اصلی ورودی داوطلبان به سالن امتحان به صورت مشخص و به فاصله مناسب از یکدیگر علامت گذاری شده است و داوطلبان باید روی هر خط و با رعایت فاصله اجتماعی مناسب مشخص شده (حداقل یک متر) برای ورود به سالن امتحان قرار گیرند.

این سازمان همچنین خاطر نشان کرد که حوزه امتحانی و تمام تجهیزات، قبل از برگزاری هر نوبت از آزمون ضدعفونی می شوند. براین اساس، استقرار آمبولانس و تیم پزشکی با هماهنگی ستاد مدیریت بیماری کرونا در هر استان و آماده باش مراکز بهداشتی و درمانگاه های شهرستان ها بر اساس اعلام سازمان سنجش، در روزهای برگزاری آزمون و حوزه های رفع نقص کارت داوطلبان پیش بینی شده است.

فرد متولی به لباس گان، ماسک سه لایه، شیلد و دستکش لاتکس از داوطلبان بازرسی بدنی به عمل می آورد.

اشیاء و سطوحی که اغلب لمس می شود، نظیر صندلی ها، دستگیره درها و شیرآلات سرویس بهداشتی تمیز و ضدعفونی شده است و این عمل در طول برگزاری آزمون در هر نوبت انجام می شود.

پاکسازی و گندزدایی مخازن اصلی و فرعی سوالات در استان ها و شهرستان ها، با نظارت نمایندگان تام الاختیار و حفاظت آزمون استان ها، حداقل یک هفته قبل از برگزاری آزمون انجام می شود.


در صورتی که داوطلبان در داخل حوزه امتحانی، بسته به شرایط محل برگزاری آزمون با سرویس عمومی (اتوبوس، مینی بوس یا سواری ون) جابجا شوند، صندلی ها و فضای داخلی این وسایل نقلیه در هر نوبت آزمون ضدعفونی شده و برای رعایت فاصله گذاری، از یک سوم تا یک چهارم ظرفیت خودرو استفاده می شود.

فضای مناسب برای داوطلب دارای معلولیت با رعایت فاصله گذاری در نظر گرفته می شود. منشی داوطلبان نابینا، معلول، ناشنوا و …ضمن رعایت نکات بهداشتی، حداقل یک متر از داوطلب فاصله خواهند داشت و این داوطلبان با فاصله مناسب از یکدیگر امتحان می دهند. علاوه برآن به تعداد کافی سطل زباله دارای درِ پدالی با پا در قسمت ورودی و خروجی حوزه همچنین مسیرهای پرتردد در سالن ها یا کلاس های محل برگزاری آزمون پیش بینی شده است.

به منظور مساعدت به داوطلبان و جلوگیری از ازدحام جمعیت در زمان بازرسی داوطلبان، درِ حوزه های امتحانی زودتر و از ساعت ۶:۳۰ صبح بازمی شود. ضدعفونی مستمر سرویس های بهداشتی در طول آزمون انجام می شود. پذیرایی از داوطلبان به صورت سلف سرویس و ضدعفونی شده در فضای مناسبی که باعث تجمع نشود، انجام و وسایل پذیرایی از قبل ضدعفونی می شود.

همچنین، عوامل اجرایی در هنگام تحویل بسته های سوال و پاسخنامه، از ماسک و دستکش استفاده می کنند و مرتب دست های آنها ضدعفونی می شود. مراقبان ضمن رعایت نکات بهداشتی، از ماسک استفاده می کنند و فاصله آنها با داوطلبان (حداقل یک متر) خواهد بود. دفترچه های سوال و پاسخنامه در جلسه آزمون به داوطلب تحویل داده می شود و روی زمین قرار نمی گیرد.

براساس این پروتکل های بهداشتی، مسوول دریافت اثر انگشت از داوطلبان، ضمن رعایت نکات بهداشتی از دستکش و ماسک استفاده می کند و بعد از گرفتن اثر انگشت از هر داوطلب، یک پدَ الکلی (که توسط سازمان به حوزه ها ارسال شده است) برای ضدعفونی دست ها به داوطلب تحویل می دهد.

علاوه برآن، بنرهای حاوی نکات مهم و بهداشتی توسط سازمان سنجش آموزش کشور تهیه و در حوزه های برگزاری آزمون نصب خواهد شد که داوطلبان باید به این موارد توجه کنند.

محل های مجزا در هر حوزه برای برگزاری آزمون برای داوطلبانی که دارای علائم مشکوک به بیماری هستند، پیش بینی شده است.

آزمون داوطلبانی که بر اساس خوداظهاری در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور دارای بیماری قطعی کرونا هستند، در یکی از بیمارستان های تعیین شده با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و فقط در شهرهای محل آزمون به همراه سایر داوطلبان مبتلا به بیماری کرونا خواهد بود.

بعد از جمع آوری پاسخنامه ها و دفترچه های آزمون، داوطلبان با مدیریت صحیح زمان و با فاصله مناسب برای خروج از محل آزمون هدایت و راهنمایی می شوند.

کنکور دکتری 99  ؛ کرونایی‌ها خوداظهاری کردند

یک هفته مانده به برگزاری کنکوری دکتری ۹۹ در ۲۶ تیرماه، سازمان سنجش آموزش کشوری این فرصت را فراهم کرد تا داوطلبان مبتلا به کرونا هم با تکمیل فرم های خوداظهاری بتوانند در کنکور دکتری ۹۹ شرکت کنند؛ از این رو آنان می توانستند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور علاوه بر اعلام آمادگی برای شرکت در کنکور شرح حال خود را به اطلاع این سازمان برسانند تا در بیمارستان های مورد تایید وزارت بهداشت بتوانند کنکور دهند.

اما نیمه شب ۲۲ تیرماه سازمان سنجش آموزش کشور با صدور اطلاعیه ای خبر از لغو کنکور دکتری در ۲۶ تیرماه و آزمون کارشناسی ارشد در روزهای دوم و سوم مردادماه داد. ابراهیم خدایی- رییس سازمان سنجش آموزش کشور در مصاحبه ای اعلام کرد که هیچ سوالی به حوزه های امتحانی ارسال نشده و چند روز بعد هم اعلام شد آزمون دکتری ۹۹ روز پنجشنبه ۹ مردادماه و آزمون کارشناسی ارشد ۱۶ و ۱۷ تیرماه برگزار می شود. بنابراین آنچه که داوطلبان کرونایی به نام خوداظهاری تکمیل کرده بودند باطل و البته بر تعداد حوزه های امتحانی آزمون دکتری افزوده شد.

با تعویق دو هفته ای کنکور دکتری، سازمان سنجش آموزش کشور در اقدامی دیگر فرآیند خوداظهاری را علاوه بر داوطلبان مبتلا به کرونا برای همه داوطلبان دکتری فعال کرد و این افراد باید با مراجعه به وب سایت وزارت بهداشت فرم خوداظهاری را تکمیل کرده و تا فردا پنجشنبه تحویل حوزه های امتحانی بدهند.

صبح پنجشنبه نهم مرداد ماه این تعداد کنکوری در ۶۰ شهر کشور و در ۱۴۳ حوزه امتحانی با رعایت فاصله گذاری های اجتماعی در این ماراتن نفس گیر حضور می یابند؛ ماراتنی که شاید تا سال گذشته فقط جنبه رقابت آن نفس گیر بود، اما وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تازگی اعلام کرده است که برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ منوط به رعایت پروتکل های بهداشتی در کنکور دکتری ۹۹ است؛ بنابراین کنکور فردا آزمونی برای دست اندرکاران سازمان سنجش آموزش کشور به همراه سایر مراجع در بحبوحه کرونا خواهد بود.

فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور که روزهای سخت و پرمشغله ای را می گذراند، بعدازظهر چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اعلام کرد که تا این لحظه ۱۳۹ هزار و ۴۱۲ داوطلب اقدام به دریافت کارت ورود به جلسه کنکور دکتری کرده اند.

وی به این نکته اشاره کرد که همه ۵۴ داوطلب مبتلا به کرونا صبح فردا در بیمارستان کنکور می دهند و به هیچ عنوان داوطلبان کرونایی در حوزه های امتحانی حاضر نمی شوند.

به نظر می رسد با وجود شیوع ویروس کرونا بیش از ۷۵ درصد داوطلبان کنکور دکتری کارت ورود به جلسه خود را دریافت کرده اند که نشان از موافقت آنها برای برگزاری این آزمون است.

به هر روی و در شرایطی که ویروس کرونا تعدادی از هموطنان را به کام مرگ می کشاند، مهمترین آزمون نظام آموزش عالی کشور در پشت سر گذاشتن ویروس کرونا برای برگزاری کنکور دکتری برگزار می شود. آزمونی که نه تنها داوطلبان را محک می زند بلکه امتحان بزرگی برای دست اندرکاران آموزش عالی کشور محسوب می شود. سازمان سنجش آموزش کشور با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین ستاد ملی مقابله با کرونا در تلاش برای برگزاری بهداشتی ترین آزمون سال ۹۹ است.

این آزمون می تواند تضمین کننده برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ باشد.

نگاهی به دیگر آزمون‌های ۹۹

در حالی که قرار بود کنکور کارشناسی ارشد در روزهای ۱۶ و ۱۷ مردادماه برگزار می شود، سازمان سنجش آموزش کشور یک روز دیگر به این آزمون و دو روز دیگر به کنکور سراسری اضافه کرد؛ بر این اساس، آزمون کارشناسی ارشد در روزهای ۱۶، ۱۷ و ۱۸ مردادماه همچنین کنکور سراسری در روزهای ۳۰، ۳۱ مردادماه و اول و دوم شهریورماه برگزار می شود.

به طور کلی آزمون های سال تعداد ۲ میلیون و ۳۸۱ هزار داوطلب دارد که باید دید در نهایت چند نفر از این جامعه آماری از کنکورهای ۹۹ استقبال می کنند.


رقابت بیش از ۱۷۵ هزار داوطلب آزمون دکتری سال ۹۹ برگزار شد.

آزمون دکتری سال ۹۹ بعد از تعویق چندباره در ایام کرونا نخستین آزمون کشوری در ابعاد وسیع است که برگزار می‌شود.


برگزاری این آزمون تحت تدابیر شدید بهداشتی به منظور پیشگیری از شیوع و ابتلا به این ویروس برگزار شد
داوطلبان هنگام ورود و خروج به حوزه ،با دیگر داوطلبان فاصله مناسب (حداقل یک متر) را حفظ نمایند.

اولین آزمون کشوری در روزگار کرونایی برگزار شد.

اولین آزمون دکتری در روزگار کرونایی.

طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور تعداد ۵۴ نفر از داوطلبان دکتری به ویروس کرونا مبتلا هستند.

بیش‌از ۲۴ هزار داوطلب در دانشگاه‌ها پذیرش خواهند شد.

همراه داشتن ماسک ۳ لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از ابتدای ورود به حوزه برگزاری آزمون تا پایان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی الزامی است.

طبق دستورالعمل بهداشتی سازمان سنجش هنگام عطسه یا سرفه کردن از دستمال کاغذی استفاده کنند.

طبق دستورالعمل بهداشتی سازمان سنجش داوطلبان از تماس دست ها با چشم، دهان و بینی در حین آزمون خودداری کنند .

در ۱۴۳ حوزه امتحانی در ۶۰ شهرستان مختلف کشور به رقابت پرداختند.

این آزمون در ۲۴۵ کدرشته امتحانی برگزار شد

کنکور دکتری 99 637317043438011672 lg 637317043594690415 lg 637317043803219220 lg 637317043965463610 lg 637317044046102262 lg 637317044273702686 lg 637317044386630818 lg 637317044626924830 lg 637317044801714889 lg 637317044917960226 lg 637317045327836732 lg 637317045529592914 lg 637317045734400700 lg 637317045934712497 lg 637317046404813000 lg 637317046631999528 lg 637317046951060196 lg 637317047073403427 lg
          2 3       منتظر اخبار تکمیلی از طریق کانال تلگرام

کنکورگروپ ” باشید!

                                                            54545

ID  https://t.me/konkurgroup


امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه کنکور دکتری 99 برگزار شد + تصاویر حوزه های کنکور دکتری 99 اولین کنکور در بحبوحه ی کرونا

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. بردیا

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: ‌طرح دوفوریتی مجلس برای تعویق کارشناسی ارشد و سراسری یکشنبه هفته آینده در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود.
  آقای TAR یه ماموریت جدید برات دارم برو تا دیر نشده و از دهن نیفتاده شروع کن به تشکر کردن و مخالفت با تعویق مطمئنم بهت خوش میگذره

  پاسخ
 2. شقایق

  سلام دوستان مکانیک جامداتی ازمونو چجوری ارزیابی میکنین؟سخت بود یا نه؟

  پاسخ
 3. سیاوش

  کسی رشته زبان هست؟ سوالات چطور بود؟ اختصاصی و عمومی

  پاسخ
 4. محمد

  جهاد دانشگاهی اهواز همه چی خوب بود البته در کلاس بودم

  پاسخ
 5. پریا

  ماسک ک خودمون داشتیم ما ک ندیدیم ماسک بدن.دقیقا حوزه ما مثل پارسال بود ن پروتکلی نه هم بهداشتی.
  صندلیا دقیق فاصلشون ۳۰ سانت و تو کلاسا حتی کمتر بود طوری ک ما اعتراص کردیم

  پاسخ
 6. قاف

  به ما شماره ی مسئول حوزه رو هم از بلندگو اعلام کردن، گفتن هر کس تا یکی دو هفته آینده کرونا گرفت ما رو در جریان بذاره

  پاسخ
 7. هادی

  کی اینجا دامپزشکی شرکت کرده؟؟؟؟
  من شنیدم جراحی سوالاش آسون بود انگار ولی من که تو داخلی که شرکت کردم خیلی سخت بود
  بنظرتون زبانش بسیااااار سخت نبود؟؟؟

  پاسخ
 8. سعید

  راستی من رشته ی علوم اجتماعی هستم. دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی بودم. البته آزمون رو به خاطر این یه هفته ی آخر که استرس داشتم خراب کردم ولی خب انصافا دلم سوخت که کاش به حرف دکتر نمکی اعتماد می کردم و به جای استرس و فشار، خونده هام رو مرور می کردم.

  پاسخ
 9. ...ق

  به مراقب و بقیه پرسنل تجهیزات مختلف مثل گان و شیلد و ماسک و دستکش دادن . به داوطلب فقط یه ماسک . ۵۰ هزار تا به ازای ۱۷۹ هزار نفر !!!!!

  # پروتکل_بهداشتی
  # علی_برکت_الله
  #کادر_درمان_را_شکست_میدهیم

  پاسخ
 10. داوطلب دکتری پایلوت نیست!

  چه سخت است دلتنگ قاصدک بودن!
  در جاده ای که در آن هیچ بادی نمی وزد…!
  انشاء الله همه قاصدک هایمان صحیح و سالم برگردند

  پاسخ
 11. تعلیق

  آخرش که بهمن باید برید سر کلاس . چی می شد تو پاییز می گرفتید و در روزهای مختلف ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
 12. مهدی

  بچه ها کنکور ۱۴۰۰ تو اسفند ماه برگزار میشه؟

  پاسخ
 13. مرضیه

  مدافع استقلال با موبایل سر جلسه کنکور دکتری!

  سیاوش یزدانی مدافع تیم فوتبال استقلال تهران، صبح امروز در کنکور دکتری شرکت کرده است. نکته عجیب این ماجرا آن جاست که بردن هرگونه موبایل و وسیله الکترونیکی به داخل حوزه امتحانی ممنوع است اما یزدانی دقایقی پس از شروع آزمون، از کارت ورود به جلسه خود استوری گرفته و در اینستاگرامش منتشر کرده.

  اتفاقی که خلاف مقررات برگزاری کنکور است و حتی در پایین کارتی که یزدانی تصویرش را منتشر کرده، این نکته ذکر شده است.

  پاسخ
 14. مریم

  چقدر تاثرآور ‌
  الان باید سرجلسه می بودم.
  جهان سوم که میگن اینجاست.

  پاسخ
 15. محسن

  من نرفتم

  پاسخ
 16. سینا

  الهی خدا از سر تقصیرات تصمیمات نسنجیده مسئولین نگذره من دیشب تا صبح از حال بدم و نگرانی بخاطر کرونا اورژانسی شدم
  این همه رزومه علمی عملی و معدل بالا چه فایده
  کار خیلی بدی کردین در حق جوونای مردوم
  طوری متنفر شدم که تمام تلاشمو میکنم برم خارج از کشور برای ادامه تحصیل نه اینجا که هیچ ارزشی نداره حرفمون.
  تجمع ممنوع اما برگزاری کنکور مجاز بخاطر مافیای کنکور خوب شما چرا تو مراحل قبل که وضعیت بهتر بود برگزار نکردین
  از بس دروغ گفتین امیدوارم مث پینکیو دماغتون دراز بشه وگرنه شما از دروغ هاتون خجالت نمیشکید
  از قدیم گفتن دروغگو دشمن خدا هست اما انگار نه انگار

  پاسخ
 17. محمدی راد

  لطفا از وضعیت جلسه امروز کنکور دکتری هم گزارش بذارین

  پاسخ
 18. علی

  واقعا سازمان سنجش رو باید درشو گل بگیرن الان کلی داوطلبان دکتری کرونایی که گفته بودن برید بیمارستان طالقانی ازمون بدید کسی توی بیمارستان خبر نداشته ازمون باید بدن و همه شون سرگردانند

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام تیزهوشان 1403
نصب اپ دانش آموزی