کارنامه سبز

کارنامه سبز کنکور ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

جهت مشاوره در زمینه کارنامه سبز

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

داوطلبانی که فرآیند انتخاب رشته کنکور سراسری را انجام داده اند، برای دریافت کارنامه سبز کنکور ۱۴۰۱ باید در زمان اعلام شده به سایت سازمان سنجش کشور مراجعه نموده و کارنامه خود را به صورت اینترنتی دریافت نمایند. کارنامه سبز تنها برای داوطلبانی که انتخاب رشته کنکور سراسری را انجام داده باشند صادر خواهد شد. داوطلبانی که پس از اعلام نتایج نهایی، از رشته و دانشگاه قبولی رضایت نداشته باشند، در صورت دارا بودن شرایط انتقالی می توانند نسبت به تغییر رشته با کارنامه سبز اقدام نمایند.

کارنامه سبز کنکور ۱۴۰۱

داوطلبان با دریافت کارنامه سبز کنکور ۱۴۰۱ می توانند از وضعیت قبولی خود در سایر دانشگاه های انتخابی مطلع شوند. کارنامه سبز کنکور با نام کارنامه نهایی و یا کارنامه محرمانه نیز شناخته می شود. پس از اعلام نتایج نهایی کنکور 1401 داوطلبانی که از رشته و دانشگاه قبولی خود رضایت نداشته باشند، در صورت دارا بودن شرایط لازم می توانند نسبت به تغییر رشته با کارنامه سبز اقدام نمایند.

در صورتی که رتبه داوطلب از رتبه آخرین فرد قبولی کوچک تر یا مساوی باشد داوطلب در آن انتخاب ها شانس تغییر رشته و یا انتقالی با استفاده از کارنامه سبز را دارد. برای تغییر دانشگاه و رشته با کارنامه سبز ، باید نمره و رتبه اکتسابی شما در رشته مورد تقاضا ، بهتر از رتبه آخرین فرد پذیرفته شده همان رشته محل باشد و در غیر این صورت مجاز به دریافت انتقالی نخواهید بود.

لازم است توجه داشته باشید، کارنامه سبز کنکور تنها برای داوطلبانی کاربرد دارد که در مرحله انتخاب رشته کنکور پذیرفته شده اند. بنابراین داوطلبان مردود شرایط استفاده از کارنامه سبز برای تغییر رشته و انتقالی را نخواهند داشت.

کارنامه سبز کنکور سراسری از طریق سایت سنجش در زمان مقرر منتش می شود و داوطلبان با مراجعه به سایت sanjesh.org و درج اطلاعات خواسته شده می توانند کارنامه خود را دریافت نمایند.

زمان انتشار کارنامه سبز کنکور 1401

زمان انتشار کارنامه سبز کنکور 1401 حدود یک هفته تا 10 روز پس از اعلام نتایج نهایی می باشد. تاکنون اطلاعیه ای در رابطه با زمان دقیق انتشار کارنامه نهایی کنکور سراسری از سایت سنجش منتشر نشده است. به محض انتشار اطلاعیه سازمان سنجش این مقاله بروزرسانی خواهد شد. پیش بینی می شود کارنامه نهایی کنکور سراسری تا اواسط مهرماه منتشر شود. کارنامه نتایج نهایی تمامی یک میلیون و 157 هزار داوطلبی که در مرحله انتخاب رشته آزمون سراسری 1401 شرکت کرده اند، روز چهارشنبه 1401/07/06 منتشر خواهد شد.

دریافت کارنامه سبز کنکور ۱۴۰۱

راهنمای دریافت کارنامه سبز کنکور ۱۴۰۱ در ادامه بیان شده است. پس از انتشار کارنامه سبز ، لازم است داوطلبان با استفاده از اطلاعات ثبت نامی و مشخصات فردی به سایت سنجش مراجعه نموده و به صورت زیر کارنامه نهایی یا کارنامه سبز خود را دریافت نمایند.

1588677335 64برای دریافت کارنامه سبز کنکور به سایت سنجش مراجعه نموده و از طریق منوی سمت راست گزینه "سراسری" را انتخاب کنید.

1588677335 64سپس بر روی لینک فعال "کارنامه نهایی آزمون سراسری سال 1401" کلیک نمایید.

1588677335 64با استفاده از دو روش زیر می توانید کارنامه محرمانه کنکور را دریافت کنید:

  1. روش اول : جستجو بر اساس شماره پرونده ، شماره شناسنامه و سال تولد
  2. روش دوم : جستجو بر اساس شماره داوطلبی ، شماره شناسنامه و سال تولد

در صورت فراموشی شماره داوطلبی یا شماره پرونده می توانید به بخش سیستم پاسخگویی سنجش مراجعه نموده و اطلاعات خود را به صورت اینترنتی بازیابی نمایید.

جزئیات کارنامه سبز

با توجه به سوالات متداول داوطلبان در رابطه با بخش های مختلف کارنامه محرمانه کنکور ، جزئیات کارنامه سبز در ادامه بیان شده است. کد رشته های انتخابی، رتبه و آخرین رتبه قبولی در سهمیه در کارنامه نهایی کنکور سراسری درج شده است.

جزئیات کارنامه سبز کنکور سراسری

علامت ستاره (*) علامت ستاره در کارنامه محرمانه یعنی شما در آن رشته محل پذیرفته شده اید.
عدد 1  عدد یک یعنی رشته های دارای شرایط خاص را در فرم انتخاب رشته خود قرار داده اید. (رشته های دانشگاه فرهنگیان ، دانشگاه شاهد و ..)
عدد 2  عدد 2 یعنی برای مصاحبه در یکی از دانشگاه های نیمه متمرکز دعوت شده اید.
عدد 3  عدد 3 نشان دهنده آن است که در سهمیه دیگری به جز سهمیه نهایی خود ، پذیرفته شده اید. (مثلا داوطلبان سهمیه های 5 درصد و 25 درصد مجاز به استفاده از سهمیه خود نبوده اند و سهمیه مناطق برایشان در نظر گرفته شده است)
عدد 4 عدد 4 در کارنامه محرمانه یعنی وضعیت علمی شما توسط آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان در حال بررسی است.
عدد 5 عدد 5 در کارنامه سبز یعنی،  داوطلب نمره لازم برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان را نداشته است.
عدد 7 عدد 7 در کارنامه سبز یعنی اینکه داوطلب در مرحله مصاحبه رشته ها ، واجد شرایط لازم نبوده است. (شرط سنی ، شرط معدل ، غیبت مصاحبه و…)
عدد 8 عدد 8 به معنای قبولی در رشته های چند گروهی تک ظرفیتی دانشگاه فرهنگیان است که در آن رشته ها ، پذیرش از گروه آزمایشی که داوطلب ، دارای نمره کل بیشتری بوده است صورت گرفته یا اینکه داوطلب ضوابط انتخاب این رشته را نداشته است.
عدد 9  عدد 9 در کارنامه سبز نشان دهنده آن است که وضعیت علمی داوطلب برای قبولی در دانشگاه های  دانشگاه های شاهد ، بقیه الله(عج) ، دکتری پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهران ، بیمه اکو دانشگاه علامه طباطبایی ، غیرانتفاعی رفاه و علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری در دست بررسی است.

نمونه کارنامه سبز ، کارنامه نهایی ، کارنامه محرمانه کنکور

کارنامه سبز کنکور

بخش های مختلف کارنامه سبز محرمانه
ترتیب علاقه این ستون ترتیب علاقه مندی انتخاب های داوطلب را براساس فرم انتخاب رشته کنکور نشان می دهد.
کد رشته انتخابی کد رشته محل های انتخابی براساس دفترچه انتخاب رشته کنکور
رتبه داوطلب نشان دهنده رتبه داوطلب در این رشته محل پس از مقایسه با تمام انتخاب کنندگان این رشته می باشد.
آخرین رتبه قبولی نشان دهنده رتبه آخرین نفر قبولی در بین انتخاب کنندگان این رشته محل
نتیجه علامت * : یعنی داوطلب در این رشته محل پذیرفته شده است.

اعداد 1 تا 9 : مفهوم هریک از اعداد در جزئیات کارنامه سبز بیان شده است.

نحوه استفاده از کارنامه سبز

نحوه استفاده از کارنامه سبز و انتقالی با استفاده از کارنامه محرمانه کنکور چگونه است؟

🔻روش اول : داوطلبان برای انتقالی با کارنامه سبز در صورت دارا بودن شرایط بیان شده، لازم است به دانشگاه مقصد مراجعه نمایند. در صورتی که دانشگاه مقصد ظرفیت پذیرش دانشجو را داشته باشد، پس از اخذ موافقت از دانشگاه مبدا می توانند در دانشگاه مقصد ثبت نام نموده و به ادامه تحصیل بپردازند.

🔻روش دوم : داوطلبانی که درخواست تغییر رشته خود را دارند، می توانند در زمان مقرر به سایت سنجش ، قسمت سیستم پاسخگویی سنجش مراجعه نموده و درخواست خود را مبنی بر بررسی اشتباه در انتخاب رشته سازمان سنجش و تقاضای بررسی اولویت بعدی ثبت نمایند. زمان دقیق مراجعه به سایت سنجش و ثبت درخواست مبنی بر بررسی اولویت های بعدی ، از طریق همین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

🔻🔻🔻سازمان سنجش هیچ مسئولیتی برای انتقال و جا به جایی بین انتخاب ها و اولویت های پایین تر را نپذیرفته است و این مسئله به دانشگاه مبدا ( دانشگاهی که در کارنامه نهایی در آن پذیرفته شده اید) و دانشگاه مقصد ( دانشگاهی با اولویت پایین تر در لیست شما که در کارنامه سبز متوجه شده اید شرایط پذیرش در آن را دارید) بستگی دارد.

شرایط انتقالی با کارنامه محرمانه

شرایط انتقالی با کارنامه محرمانه در ادامه بیان شده است. داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط بیان شده می توانند با استفاده از کارنامه سبز رشته خود را تغییر دهند.

1588677335 64برای تغییر رشته و انتقالی با کارنامه سبز ، باید حتما فرایند انتخاب رشته کنکور سراسری را انجام داده باشید.

1588677335 64کارنامه سبز تنها برای داوطلبانی که انتخاب رشته را انجام داده اند ، منتشر می شود.

1588677335 64کارنامه سبز برای داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته نشده اند، صادر نخواهد شد

1588677335 64کارنامه سبز تنها برای داوطلبانی کاربرد دارد که در مرحله انتخاب رشته کنکور پذیرفته شده اند. بنابراین داوطلبان مردود شرایط استفاده از کارنامه سبز برای تغییر رشته و انتقالی را نخواهند داشت.

1588677335 64در صورتی که رتبه داوطلب از رتبه آخرین فرد قبولی کوچک تر یا مساوی باشد داوطلب در آن انتخاب ها شانس تغییر رشته و یا انتقالی با استفاده از کارنامه سبز را دارد.

1588677335 64امکان تغییر رشته و دانشگاه با استفاده از کارنامه سبز، فقط برای دانشگاه های سراسری کاربرد دارد.

1588677335 64درخواست انتقالی با استفاده از کارنامه سبز کنکور سراسری ، فقط با موافقت دانشگاه مبدا و دانشگاه مقصد انجام می پذیرد.

1588677335 64سازمان سنجش وظیفه ای برای انتقالی داوطلبان با استفاده از کارنامه سبز ندارد.

سوالات پرتکرار کارنامه محرمانه کنکور

سوال پاسخ
کارنامه سبز کی منتشر می شود؟ کارنامه محرمانه کنکور سراسری چند روز پس از اعلام نتایج نهایی منتشر می شود.
کارنامه محرمانه از چه سایتی منتشر می شود؟ داوطلبان برای دریافت کارنامه محرمانه باید به سایت سنجش sanjesh.org مراجعه نمایند.
امکان تغییر رشته با استفاده از کارنامه سبز برای دانشگاه آزاد وجود دارد؟ امکان تغییر رشته و دانشگاه با استفاده از کارنامه سبز، فقط برای دانشگاه های سراسری کاربرد دارد.
داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته نشده اند می توانند کارنامه سبز را دریافت کنند؟ کارنامه سبز برای داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته نشده اند، صادر نخواهد شد
اطلاعات لازم برای دریافت کارنامه نهایی چیست؟ شماره شناسنامه / شماره پرونده / سال تولد
علامت ستاره در کارنامه سبز نشان دهنده چیست؟

علامت ستاره (*) یعنی شما در آن رشته محل پذیرفته شده اید.


در صورت هرگونه ابهام در رابطه با کارنامه سبز کنکور سراسری و برای دریافت مشاوره انتخاب رشته با استفاده از کارنامه نهایی می توانید با مشاوران مجموعه به شماره 9099071613 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

سوالات متداول کارنامه سبز

کارنامه سبز برای کدامیک از داوطلبان کنکور کاربرد دارد؟

کارنامه سبز تنها برای داوطلبانی کاربرد دارد که در مرحله انتخاب رشته کنکور پذیرفته شده اند.

منظور از آخرین رتبه قبولی در کارنامه نهایی چیست؟

آخرین رتبه قبولی، نشان دهنده رتبه آخرین نفر قبولی در بین انتخاب کنندگان این رشته محل می باشد.

علامت ستاره در کارنامه سبز یعنی چه؟

علامت ستاره در کارنامه محرمانه یعنی شما در آن رشته محل پذیرفته شده اید.

4.2/5 - (4 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه کارنامه سبز

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی