کارشناسی ارشد استاد محور ۱۴۰۲

کارشناسی ارشد استاد محور Moshavergroup.com

جهت مشاوره در زمینه کارشناسی ارشد استاد محور ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

کارشناسی ارشد استاد محور چیست؟ در این مقاله مشاور گروپ ضمن توضیح طرح ارشد استاد محور از شرایط و ضوابط اجرای آن مطابق با آیین نامه کارشناسی ارشد استاد محوری منتشر شده توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری کشور سخن خواهیم گفت. اگر شما هم جزو دانشجویان استعداد درخشان هستید و قصد دارید بدون شرکت در کنکور ارشد به ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی بپردازید مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

طرح کارشناسی ارشد استاد محور ۱۴۰۲

طرح کارشناسی ارشد استاد محور ۱۴۰۲ طرح پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان ارشد به روش استاد محور و مبتنی بر رفع نیازهای کشور می باشد. در واقع تمام اعضای هیات علمی که به جذب استعدادهای درخشان تمایل‌ دارند، می‌ توانند در این طرح مشارکت نمایند زیرا این طرح برای دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان در تمام دانشگاه‌ های کشور اجرا می‌شود.

در طرح کارشناسی ارشد استاد محور، اساتید برای جذب استعدادهای درخشان، “محور” قرار می‌ گیرند و نظرات آن ها و درخواستی که ثبت می کنند معیار جذب دانشجو خواهد بود. بدین ترتیب اگر اساتید میزبان و راهنما طرح هایی داشته باشند که در راستای رفع نیازهای جامعه بوده یا اگر برای مساله مورد طرح خود راه حل و ایده ای دارند و این طرح در سامانه نظام ایده ها و نیازها (نان) ثبت شده باشد، می توانند به صورت مستقیم و معادل ظرفیت دانشگاه خود برای مقطع ارشد اقدام به جذب دانشجو نمایند.

اما فایده طرح کارشناسی ارشد استاد محور برای دانشجویان چیست؟ دانشجویان برتر برای انتخاب استاد راهنمای پایان نامه ارشد خود از اولویت حق انتخاب برخوردار می‌ شوند و می توانند پیش از ورود به این مقطع استاد راهنمای مورد نظر خود را انتخاب و در صورت تایید استاد میزبان، دانشگاه و سازمان سنجش، از ابتدا مسیر پایان نامه خود را مشخص نمایند.

توجه داشته باشید که سهمیه ارشد استاد محور مازاد ظرفیت اصلی کنکور کارشناسی ارشد است و جزو سهمیه کنکور ارشد به حساب نمی‌ آید. اما شرط اجرای طرح کارشناسی ارشد استاد محور چیست؟

ثبت نام کارشناسی ارشد استاد محور Moshavergroup.com

ثبت نام کارشناسی ارشد استاد محور

جزئیات ثبت نام کارشناسی ارشد استاد محور هنوز به صورت دقیق منتشر نشده است و این طرح ممکن است به دو شیوه با آزمون و با سهمیه استعدادهای درخشان اجرایی شود. آن چیزی که در آیین نامه ارشد استاد محور ارائه شده است، خبر از دو شرط مهم و اصلی برای ثبت نام کارشناسی ارشد استاد محور می دهد.

اولین شرط ثبت نام در طرح کارشناسی ارشد استاد محوری ۱۴۰۲ این است که دانشجویان نباید هیچ گونه نسبت سببی و نسبی با عضو هیات علمی داشته باشند. مصادیق رابطه سببی و نسبی مورد نظر پس از تصویب در کمیته کارشناسی مسائل استعدادهای درخشان توسط معاونت آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری به دانشگاه‌ های سراسر کشور اعلام می‌شود.

بنابراین اگر داوطلب و استاد میزبان، نسبت خویشاوندی با یکدیگر داشته باشند، استاد میزبان حق جذب دانشجو را نخواهد داشت و در صورت احراز خلاف این شرط، با استاد برخورد خواهد شد. یعنی استاد میزبان از جذب دانشجو استعداد درخشان استاد محور در همه دوره‌ های تحصیلی و برای همیشه محروم می گردد!

طراحی موضوع پایان نامه مبتنی بر نیازمندی های کشور شرط دوم طرح کارشناسی ارشد استاد محور است. همانطور که در بخش قبلی ذکر شد، این طرح باید در سامانه ایده و نیازها (نان) ثبت شده باشد. در غیر اینصورت اگر استاد دانشگاه نیاز را شناسایی کرده باشد و این نیاز و راه حل رفع آن به تصویب شورای پژوهشی دانشگاه رسیده باشد، قابلیت ثبت در سامانه نان را خواهد داشت و هر چه سریعتر برای ثبت آن باید به سامانه nan.ac مراجعه کرد.

سامانه نان سامانه نظام ایده ها و نیازه ها Moshavergroup.com

در شیوه ارشد استادمحور با آزمون نیز احتمالا دانشجویان باید نسبت به ثبت نام کارشناسی ارشد 1403 اقدام کرده و در صورت مجاز به انتخاب رشته بودن در زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد، کد رشته های استاد محور را انتخاب نمایند.

تعداد جذب دانشجو در طرح ارشد استاد محور

تعداد جذب دانشجو در طرح ارشد استاد محوری بستگی به رتبه علمی استاد دارد. بدین ترتیب مطابق با ماده 4 آیین نامه پذیرش دانشجوی دوره کارشناسی ارشد به شیوه استاد محور، در هر سال تحصیلی هر استاد میزبان با مرتبه استاد تمامی حداکثر ۲ دانشجو و هر استاد میزبان با مرتبه دانشیاری ۱ دانشجو و هر استاد میزبان واجد شرایط با مرتبه استادیاری (اعضاء هیات علمی با مرتبه استادیاری که در دوسال منتهی به اعلام فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در فهرست دو درصد دانشمندان برتر جهان اعلامی توسط مؤسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC) قرار گرفته باشد) ۱ دانشجو به شیوه استاد محور، مطابق ضوابط این آیین نامه می‌توانند پذیرش نمایند.

    تعداد جذب دانشجو در طرح کارشناسی ارشد استاد محور
    در هر سال تحصیلی      
  • استاد تمام
حداکثر ۲ دانشجو
  • دانشیار
۱ دانشجو
  • استادیار (به شرط حضور در فهرست دو درصد دانشمندان برتر جهان ISC )
۱ دانشجو

مطابق با ماده ۴ آیین نامه ارشد استادمحوری، مجموع ظرفیت پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد استاد محور، مازاد بر ظرفیت‌ های پذیرش با آزمون (کنکور ارشد) و بدون آزمون (ارشد استعداد درخشان)، برای هر استاد میزبان، برابر با تعداد مجاز جذب دانشجوی کارشناسی ارشد برای عضو هیات علمی مطابق ضوابط دانشگاه (ظرفیت مجاز راهنمایی پایان نامه دانشجوی کارشناسی ارشد) است.

توجه داشته باشید که راهنمایی پایان نامه دانشجویان کارشناسی ارشد دانشجوی جذب شده از روش استاد محور برای استاد میزبان مازاد بر ظرفیت مجاز راهنمایی پایان نامه دانشجوی کارشناسی ارشد در آن دانشگاه است و این دو با هم تداخلی نخواهند داشت.

همچنین میزان حق التدریس و حق التحقیق استاد میزبان برای راهنمایی رساله دانشجویان استعداد درخشان پذیرش شده به شیوه استاد محور مازاد بر سقف پیش‌بینی شده در دانشگاه و براساس مصوبه هیات امنای دانشگاه خواهد بود.

مراحل پذیرش کارشناسی ارشد استاد محور

مراحل پذیرش کارشناسی ارشد استاد محور را در این بخش از مقاله با هم مرور می کنیم. فرایند پذیرش دانشجویان توسط اساتید میزبان تمامی دانشگاه های سراسر کشور به شرح زیر است:

در اولین گام، استاد میزبان موضوع رساله پیشنهادی خود را از میان موضوعات ثبت شده در سامانه نظام ایده‌ها و نیازها (نان) nan.ac انتخاب و به تایید شورای پژوهش و فناوری دانشگاه خود می‌ رساند.

در مرحله دوم استاد میزبان تعداد درخواست پذیرش دانشجو موضوع رساله‌های پیشنهادی (مصوب در شورای پژوهش و فناوری دانشگاه) و رشته‌ های مورد نظر بر اساس دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد سازمان سنجش را به معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اعلام خواهد نمود.

در مرحله سوم، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه متقاضی، نتیجه بررسی موضوع پایان نامه، ظرفیت رشته‌ ها و نیمسال تحصیلی مجاز پذیرش دانشجو استعداد درخشان را به استاد میزبان اعلام خواهد کرد.

سپس در مرحله چهارم و در راستای آگاهی رسانی به دانشجویان متقاضی پذیرش استعداد درخشان استاد محور و شرکت در طرح ارشد استاد محوری، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، رشته‌های مورد نظر موضوع رساله‌های مورد تایید را به همراه تعداد دانشجویان قابل پذیرش در هر کد رشته محل و مشخصات استاد میزبان، از طریق روش های اطلاع رسانی دانشگاه (سایت، پوستر، نامه به دانشکده ها و …) به اطلاع دانشجویان می رساند.

مرحله پنجم پذیرش کارشناسی ارشد استاد محور به این صورت است که متقاضیان حائز شرایط استعداد درخشان می بایست نسبت به ارائه مدارک خود به معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اقدام نمایند. لازم به ذکر است نحوه دریافت مدارک و تنظیم فرم‌ های موردنیاز طبق مصوبه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه انجام می‌شود؛

در مرحله ششم، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مدارک ارسالی متقاضیان ارشد استاد محور را برای بررسی و اعلام نتیجه در زمان مقرر به استاد میزبان ارائه می‌ کند.

مرحله هفتم مرحله اعلام نتیجه به دانشگاه است و طی آن نتیجه بررسی مدارک متقاضیان توسط استاد میزبان به معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه به طور رسمی اعلام خواهد شد.

در مرحله نهایی هم معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه مطابق ضوابط تعیین شده، مدارک و شرایط دانشجویان قابل پذیرش اعلامی از طرف استاد میزبان را بررسی و اسامی تایید شده را به سازمان سنجش ارسال می کند تا سازمان سنجش صلاحیت عمومی و نهایی شدن پذیرش دانشجویان انتخاب شده را تایید نماید.

توجه داشته باشید که پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد استاد محور در دوره‌های روزانه به صورت رایگان و در سایر دوره‌ ها (شبانه، آزاد، غیرانتفاعی، پیام نور و …) به صورت شهریه پرداز و بر اساس مصوبه هیات امنای دانشگاه مورد پذیرش انجام می‌شود.

پذیرش استعداد درخشان ارشد استاد محور کارشناسی ارشد استاد محور Moshavergroup.com

اعلام نتایج ارشد استاد محور

اعلام نتایج ارشد استاد محور توسط دانشگاه ها و با مشورت و تاییدیه نهایی سازمان سنجش انجام خواهد شد.

تبصره ۲: در صورتی که استاد میزبان به هر دلیلی پس از معرفی دانشجو از سوی دانشگاه به سازمان سنجش و پیش از اعلام نتایج نهایی امکان پذیرش دانشجو را از دست دهد شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه اختیار دارد یک عضو هیات علمی دانشگاه (حائز شرایط استاد میزبان) را با رضایت دانشجو جایگزین کند و موارد را به سازمان سنجش گزارش دهد. در صورت‌ عدم جایگزینی استاد میزبان جدید پذیرش دانشجو منتفی است و دانشگاه موظف است مراتب‌ عدم پذیرش دانشجو را پیش از اعلام نتیجه نهایی پذیرش به سازمان سنجش اعلام کند.

زمان پذیرش استاد محور کارشناسی ارشد

زمان پذیرش استاد محور کارشناسی ارشد به صورت دقیق به دانشگاه ها ابلاغ می شود اما مطابق با آیین نامه پذیرش ارشد استاد محور، دانشگاه موظف است برای پذیرش مهرماه سال تحصیلی آینده خود اسامی اساتید میزبان و شرایط پذیرش موضوع بند ۵-۴ ماده ۵ را تا نیمه اسفند ماه سال تحصیلی جاری اطلاع‌ رسانی کند.

در صورت پذیرش با آزمون در نیمسال دوم تحصیلی (به استناد کد رشته محل مندرج در دفترچه آزمون) دانشگاه موظف است تا نیمه اول آبان ماه همان سال تحصیلی اسامی اساتید میزبان و شرایط پذیرش موضوع بند ۵-۴ ماده ۵ را به اطلاع سازمان سنجش، اساتید و دانشجویان برساند.

شرایط ارشد استادمحور اتباع خارجی

اتباع غیر ایرانی «مقیم ایران» ورودی دوره کارشناسی پیوسته سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ و بعد از آن در صورت داشتن شرایط می‌توانند از تسهیلات این آیین نامه بهره‌مند شوند.


ما در این مقاله مشاور گروپ سعی کردیم جدیدترین اطلاعات کارشناسی ارشد استاد محور از جمله زمان، شرایط و مراحل پذیرش را مطابق با آیین نامه پذیرش استعداد درخشان کارشناسی ارشد استاد محور ۱۴۰۲ برای شما عزیزان شرح دهیم.

با توجه به اینکه اطلاعات زیادی در این رابطه منتشر نشده است و طرح ارشد استاد محور قرار است از نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ اجرایی شود توصیه می کنیم این مقاله را در فواصل زمانی مختلف دنبال کرده تا از به روز رسانی ها و آخرین اخبار پیرامون این موضع مطلع گردید. همچنین …

شماره تماس 9099071613 پل ارتباطی شما و ما در مجموعه مشاور گروپ است 🙂

اگر نیاز به راهنمایی بیشتر و مشاوره در این زمینه دارید می توانید همین حالا تلفن ثابت را برداشته و با ما تماس بگیرید.

همه روزه حتی در روز های تعطیل هم از 8 صبح تا 12 شب در کنار شماییم تا در اسرع وقت جامع ترین پاسخ را به سوالات شما ارائه کنیم.

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب

☎️ تماس از تلفن ثابت ☎️

مشاور گروپ

9099071613

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت، از منوی بالای سایت یا ستون سمت چپ مشاور گروپ روی خرید بسته های تماس بزنید. با تکمیل فرم مشاوره و ثبت اطلاعات خود، در اولین فرصت و کمتر از یک ساعت ما با شما تماس خواهیم گرفت.

سوالات متداول

✔️کارشناسی ارشد استاد محور چیست؟

✔️طرح کارشناسی ارشد استاد محور، به جذب مستقیم دانشجو توسط استاد راهنما و در جهت رفع نیازهای کشور برگزار می گردد. اطلاعات کامل از جمله شرایط و مراحل پذیرش ارشد استعداد درخشان استاد محور در این مقاله مشاور گروپ ذکر شده است.

✔️زمان ثبت نام ارشد استاد محور چه تاریخی اعلام شده است؟

✔️برای اطلاع از زمان ثبت نام کارشناسی ارشد استاد محور و مهلت ارسال مدارک به معاونت پژوهشی دانشگاه به متن مقاله مراجعه فرمایید.

✔️شرایط پذیرش ارشد بدون آزمون استاد محور چیست؟

✔️شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور استاد محور به صورت کامل و مطابق با آیین نامه استعداد درخشان استاد محور مقطع ارشد در این مقاله ارائه شده است.

5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه کارشناسی ارشد استاد محور ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی