دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دبیری ۱۴۰۲

کارت ورود به جلسه آزمون دبیری آموزش و پرورش

جهت مشاوره در زمینه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دبیری ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

کارت ورود به جلسه آزمون دبیری ۱۴۰۲ در این مقاله ارائه داده شد. به همراه داشتن کارت ورود به جلسه ازمون دبیری برای شرکت در جلسه آزمون الزامی است. از این رو لازم است داوطلبان در زمان اعلام شده نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند.

کارت‌ شرکت در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی دبیری و هنرآموز سال ۱۴۰۲ از روز دوشنبه ۹ مرداد ماه از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش منتشر می‌شود.

کارت ورود به جلسه آزمون دبیری

به همراه داشتن کارت ورود به جلسه آزمون دبیری۱۴۰۲ برای شرکت در جلسه آزمون الزامی است. داوطلبان برای آگاهی از زمان دقیق برگزاری آزمون، زمان حضور در حوزه امتحانی و همچنین آگاهی از محل برگزاری آزمون باید در زمان تعیین شده کارت ورود به جلسه آزمون خود را دریافت نمایند.

متقاضیان استخدام در آموزش و پرورش، برای شركت در جلسه باید در تاریخ مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه و با وارد نمودن اطلاعات شناسنامه ای (نام، نام خانوادگی، كد ملی، سال تولد و …) و یا اطلاعات ثبت نامی (شماره پرونده و كد پیگیری و …) از كارت شركت در آزمون خود یک نسخه پرینت تهیه و براساس آدرس و زمان تعیین شده بر روی كارت شركت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوطه مراجعه نمایند.

 

سایت دریافت کارت ورود به جلسه ازمون دبیری

جهت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دبیری، داوطلبان باید ابتدا به سایت سازمان سنجش (www.sanjesh.org) مراجعه کنند و سپس با وارد کردن اطلاعات خود کارت را دریافت کنند. داوطلبان می توانند از 4 طریق برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دبیری اقدام نمایند.

 1. شماره پرونده و سریال ثبت نامی
 2. شماره پرونده و کد پیگیری ثبت نام
 3. شماره پرونده و کد ملی
 4. شماره پرونده و شماره داوطلبی

در روش اول افراد می توانند با کمک اطلاعات شناسنامه ای که شامل نام، نام خانوادگی، سال تولد و شماره شناسنامه می شود کارت را دریافت کنند. روش دوم نیز با استفاده از مشخصات ثبت نامی می باشد که متقاضیان می توانند با در دست داشتن شماره پرونده و کد رهگیری کارت آزمون خود را دریافت کنند.

بنابراین به طور کلی می توان گفت داوطلبان باید ابتدا پس از وارد شدن به سامانه بر روی گزینه «کارت ورود به جلسه آزمون دبیری» کلیک کنند و از منو گزینه «ورود به سیستم» را انتخاب نمایند و با استفاده از یکی از روش ها کارت آزمون خود را دریافت نمایند.

 

دریافت کارت ورود به جلسه دبیری ۱۴۰۲

دریافت کارت ورود به جلسه دبیری ۱۴۰۲ برای داوطلبان آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی دبیری و هنرآموز سال ۱۴۰۲ جهت شرکت در جلسه امتحان می بایست در تاریخ تعیین شده با وارد کردن اطلاعات شناسنامه‌ای و یا اطلاعات ثبت‌نامی از کارت شرکت در آزمون خود یک نسخه پرینت تهیه و بر اساس آدرس و زمان تعیین‌شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه کنند.

لینک دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دبیری ۱۴۰۲

فرآیند برگزاری آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی دبیری و هنرآموز سال ۱۴۰۲ از ساعت‌ ۷:۳۰ صبح روز پنجشنبه ۱۲ مرداد ماه آغاز می‌شود و برای حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرینتِ کارت شرکت در آزمون‌، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار الزامی است.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور از داوطلبان علاقه‌مند خواست به منظور کسب اطلاعات بیشتر، اطلاعیه منتشر شده در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور را به دقت مطالعه کنند.

برای نمایش  راهنمای کارت ورود به جلسه آزمون دبیری ۱۴۰۲آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش (ویژه رشته شغلی دبیری / هنرآموز) سال ۱۴۰۲ کلیک کنید.

رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی

نماینده سازمان سنجش آموزش کشور در روز چهارشنبه به تاریخ ۱۱ مرداد صبح از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲:۰۰ و بعدازظهر از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۸:۰۰ در واحد رفع نقص حوزه مربوطه مستقر خواهد شد. داوطلبانی که مشکلی در اطلاعات هویتی خود مشاهده کردند می توانند به نماینده رفع نقص کارت مراجعه کنند.

چنانچه داوطلبی به دلیل در اختیار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره داوطلبی، پرونده و یا کد پیگیری مورد نیاز، موفق به پرینت کارت شرکت در آزمون خود نمی شود، لازم است با مراجعه به درگاه این سازمان و ورود به سیستم پاسخگویی اینترنتی و انتخاب نام آزمون و تعیین موضوع پیگیری نسبت به دریافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده، داوطلبی و یا کد پیگیری ثبت‌نام اقدام نماید. همچنین این امکان برای داوطلبانی فراهم است که در سیستم پاسخگویی عضو باشند. لذا ضرورت دارد داوطلبانی که اطلاعات فوق را مفقود نموده‌اند با عضویت در این سیستم نسبت به بازیابی این اطلاعات اقدام کنند.

در جلسه امتحان به هر داوطلب دو بسته آزمونی داده میشود که بسته اول حاوی یک برگ پاسخنامه و یک جلد دفترچه آزمون حیطه عمومی و اختصاصی )شماره یک( و بسته دوم حاوی دفترچه آزمون حیطه تخصصی (شماره دو) است. در مستطیل بالای پاسخنامه شماره داوطلبی، نام خانوادگی و نام درج شده است. نمونه قسمتی از پاسخنامه در این صفحه چاپ شده است که باید پس از ملاحظه آن به نکات زیر توجه کرد.

 • در مستطیل بالای پاسخنامه نباید چیزی نوشت یا علامتی گذاشت و به غیر از محلهای مشخص شده در روی پاسخنامه از نوشتن و یا علامتگذاری در سایر محلها خودداری شود، در غیراین صورت فرد به عنوان متخلف تلقی و پاسخنامه وی تصحیح نخواهد شد.
 • داوطلب به محض دریافت بسته آزمون مربوط و قبل از بازنمودن پوشش نایلونی، لازم است نام خانوادگی و نام خود را با نام خانوادگی و نام و شماره مندرج در روی جلد دفترچه سوالات امتحانی و پاسخنامه و همچنین شماره صندلی و شماره داوطلبی مندرج در روی کارت ورودی خود مقایسه کند تا مطمئن شود بین آنها هیچ اختلافی نیست و درصورت مشاهده تفاوت، موضوع را به نزدیکترین مراقب در جلسه اطلاع دهد و موضوع را دنبال کند تا اختلاف برطرف شود.

نحوه پاسخ دادن به سوالات:

 • داوطلب باید محل مخصوص جوابی را که در پاسخنامه برای هر سوال تعیین شده است ،فقط به وسیله مداد سیاه نرم پررنگ پر کند. برای اطلاع از نحوه پرکردن محل مخصوص هر جواب به نمونه پاسخنامه ذیل که در آن به سوالهای شماره های 1، 2، 3 و 4 به ترتیب پاسخهای فرضی 4، 1، 3 و 2 داده شده است توجه شود.
 • چون پاسخنامه به وسیله ماشین علامتخوان تصحیح میشود از کثیف کردن، تاکردن و یا گذاشتن هرگونه علامت و یا اثری بر روی آن خودداری شود.
 • جوابها فقط در پاسخنامه با پرکردن محل مخصوص مشخص میشود. پاسخهایی که به هر نحو دیگر در پاسخنامه (مثلاً: علامت × یا ü و غیره) و یا در دفترچه آزمون علامتگذاری یا نوشته شود قابل تصحیح و نمرهگذاری نخواهد بود.
 • در آزمونهای گذشته مشاهده شده که داوطلبان ابتدا پاسخ را در دفترچه سوالات مشخص مینمایند و بدون توجه به زمان، بعد از اتمام زمان مقرر درخواست انتقال آن را به پاسخنامه دارند که این امر برخلاف روال مطلوب آزمون است و امکانپذیر نیست. بنابراین توصیه میشود از ابتدا پاسخ سوالات را در پاسخنامه درج نمائید.
 • در تستهای چهارگزینهای برای هر پاسخ صحیح سه (3) نمره مثبت و به منظور خنثی کردن پاسخهای حدسی و یا تصادفی برای هر پاسخ غلط یک (1) نمره منفی منظور خواهد شد. بنابراین به داوطلبان توصیه میشود اگر پاسخ صحیح سوالی را اصلااصلاً نمیدانند به آن سوال جواب ندهند زیرا به سوالهای بدون جواب نمره منفی و یا مثبت تعلق نمیگیرد و اگر به سوالی بیش از یک پاسخ داده شود همه پاسخها، غلط محسوب خواهد شد و به آن سوال یک نمره منفی تعلق خواهد گرفت.

محل برگزاری آزمون

 

نماینده سازمان سنجش آموزش کشور در روز چهارشنبه به تاریخ ۱۱ مرداد صبح از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲:۰۰ و بعدازظهر از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۸:۰۰ در واحد رفع نقص حوزه مربوطه مستقر خواهد شد. داوطلبانی که مشکلی در اطلاعات هویتی خود مشاهده کردند می توانند به نماینده رفع نقص کارت مراجعه کنند.

چنانچه داوطلبی به دلیل در اختیار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره داوطلبی، پرونده و یا کد پیگیری مورد نیاز، موفق به پرینت کارت شرکت در آزمون خود نمی شود، لازم است با مراجعه به درگاه این سازمان و ورود به سیستم پاسخگویی اینترنتی و انتخاب نام آزمون و تعیین موضوع پیگیری نسبت به دریافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده، داوطلبی و یا کد پیگیری ثبت‌نام اقدام نماید. همچنین این امکان برای داوطلبانی فراهم است که در سیستم پاسخگویی عضو باشند. لذا ضرورت دارد داوطلبانی که اطلاعات فوق را مفقود نموده‌اند با عضویت در این سیستم نسبت به بازیابی این اطلاعات اقدام کنند.

 

فرآیند برگزاری آزمون برای داوطلبان از ساعت 30:7 (هفت و سی) صبح روز پنجشنبه 12/05/1402 آغاز میشود. درهای ورودی حوزههای اصلی امتحان نیمساعت قبل از شروع فرآیند آزمون بسته خواهد شد. لذا داوطلبان گرامی باید قبل از بسته شدن درهای ورودی در محل حوزه امتحانی حاضر باشند. آزمون در تمامی مراکز استانها و برخی از شهرستانهای کشور برگزار خواهد شد .داوطلبان باید با توجه به شماره داوطلبی مندرج در کارت شرکت در آزمون خود و براساس آدرس مندرج در کارت، نسبت به شناسایی حوزههای امتحانی خود اقدام نمایند.

تعداد سوالات و مدت پاسخگویی:

در جلسه آزمون به هریک از داوطلبان عناوین شغلی مختلف دو بسته آزمونی داده میشود. دفترچه سوالات همه داوطلبان شخصیسازی شده و شماره داوطلبی ،نام خانوادگی و نام هر داوطلب بر روی جلد آن درج شده است. این دفترچهها، دارای تنوع بوده و کد عددی و حروف انگلیسی که بر روی دفترچه سوال  داوطلبان درج شده، باید با کد عددی و حروف انگلیسی درج شده در پاسخنامه مطابقت داشته باشد .تعداد سوالات هریک از دفترچه های آزمونی و مدت پاسخگویی به آنها به شرح ذیل میباشد:

 • آزمون حیطه عمومی و اختصاصی: دفترچه آزمون حیطه عمومی و اختصاصی (شماره یک) هریک از عناوین شغلی حاوی 160 سوال میباشد که داوطلبان باید در مدت 170 دقیقه به سوالات آن پاسخ دهند.

تبصره: اقلیتهای دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از پاسخگویی به سؤالات معارف اسلامی معاف بوده و در محاسبه نمره کل عمومی (که حیطه عمومی نامیده میشود)، این درس لحاظ نخواهد شد ولی چنانچه داوطلب اقلیت دینی به سؤالات معارف اسلامی پاسخ دهد، این درس با تأثیر مثبت در محاسبه نمره کل عمومی لحاظ خواهد شد. در واقع دو نمره کل عمومی، یک نمره کل با لحاظ نمره خام درس مذکور و یک نمره کل بدون لحاظ نمره خام درس مذکور، محاسبه و نمره کل بالاتر ملاک قرار خواهد گرفت.

دفترچه

شماره

مدت پاسخگویی تعداد

سوال

عنوان – کدرشته شغلی (کددفترچه) حیطه
 1  170  160

ویژه داوطلبان مسلمان اهل تشیع در کلیه رشتههای شغلی دبیری و هنرآموز (به جز دبیر تربیت بدنی) (کددفترچه101)، ویژه داوطلبان مسلمان اهل سنت در کلیه رشتههای شغلی دبیری و هنرآموز (به جز دبیر تربیت بدنی) (کددفترچه102)، ویژه داوطلبان مسلمان اهل تشیع در رشته شغلی دبیر تربیت بدنی (کددفترچه103) و ویژه داوطلبان مسلمان اهل سنت در رشته شغلی دبیر تربیت بدنی (کددفترچه104)

عمومی و

اختصاصی

 2  85  50

دبیر ریاضی-کدرشته شغلی3038 (کددفترچه207)، دبیر علوم تجربی-فیزیک-کدرشته شغلی3603 (کددفترچه222)

تخصصی
 60

دبیر عربی-کدرشته شغلی3042 (کددفترچه209)، هنرآموز شبکه و نرمافزار رایانه-کدرشته شغلی3251 (کددفترچه213)، هنرآموز برق (الکتروتکنیک /الکترونیک /مکاترونیک(-کدرشته شغلی3610 (کددفترچه226)

 65

هنرآموز صنایع شیمیایی-کدرشته شغلی2583 (کددفترچه201)، هنرآموز صنایع غذایی-کدرشته شغلی2593 (کددفترچه202)، هنرآموز صنایع فلزی-کدرشته شغلی2595 (کددفترچه203)، هنرآموز ماشینهای کشاورزی-کدرشته شغلی2614 (کددفترچه204)، هنرآموز ساختمان-کدرشته شغلی3246 (کددفترچه210)، هنرآموز صنایع چوب و مبلمان-کدرشته شغلی3249 (کددفترچه211)، هنرآموز طراحی و دوخت-کدرشته شغلی3250 (کددفترچه212)، هنرآموز علوم دریایی-کدرشته شغلی3254 (کددفترچه214)، هنرآموز مکانیک خودرو/ موتورهای دریایی-کدرشته شغلی3319 (کددفترچه215)، هنرآموز تربیت کودک-کدرشته شغلی3360 (کددفترچه217)، هنرآموز امور دامی-کدرشته شغلی3473 (کددفترچه218)، هنرآموز تأسیسات مکانیکی-کدرشته شغلی3612 (کددفترچه228)، هنرآموز ماشینابزار-کدرشته شغلی3613 (کددفترچه229)

 70

دبیر زبان انگلیسی-کدرشته شغلی3039 (کددفترچه208)، دبیر علوم تجربی-زیستشناسی-کدرشته شغلی3601 (کددفترچه220)، هنرآموز )گرافیک/ نقاشی /فتوگرافیک(-کدرشته شغلی3611 (کددفترچه227)،

 75

دبیر زبان و ادبیات فارسی-کدرشته شغلی3036 (کددفترچه205)، دبیر تربیت بدنی-کدرشته شغلی3037 (کددفترچه206)، دبیر کار و فنّاّوری-کدرشته شغلی3332 (کددفترچه216)، هنرآموز امور زراعی و باغی-کدرشته شغلی3474 (کددفترچه219)، دبیر علوم تجربی-شیمی-کدرشته شغلی3602 (کددفترچه221)، دبیر حکمت و معارف اسلامی-کدرشته شغلی3604 (کددفترچه223)، دبیر فرهنگ و هنر-کدرشته شغلی3605 (کددفترچه224)، دبیر مطالعات اجتماعی-کدرشته شغلی3606 (کددفترچه225)

 • آزمون حیطه تخصصی: تعداد سوالات دفترچه آزمون حیطه تخصصی )شماره دو( به شرح جدول زیر است که داوطلبان باید در مدت 85 دقیقه به سوالات آن پاسخ دهند.

ه- یادآوریهای مهم:

 • در مورد سهمیه 25 درصد ایثارگران )بند 10 کارت شرکت در آزمون( به اطلاع میرساند؛ هیچگونه ویرایشی برای این بند انجام نمیگیرد.
 • داوطلبان توجه نمایند: چنانچه بندهای مربوط به جنس، معلولیت و شدت معلولیت مندرج در کارت شرکت در آزمون با اطلاعات مندرج در تقاضانامه ثبتنامی مغایرت دارد، لازم است برای پیگیری در روز چهارشنبه 11/05/1402 صبح از ساعت 30:8 تا 00:12 و بعدازظهر از ساعت 00:14 تا 00:18 شخصاً به نماینده سازمان سنجش مستقر در واحد رفع نقص مربوطه مراجعه نمایند .بدیهی است درصورتی که در رابطه با سایر مندرجات کارت شرکت در آزمون) نام خانوادگی، نام، تاریخ تولد، شماره شناسنامه، کد ملی، دین، سهمیه 5 درصد ایثارگران، اشتغال تمام وقت، تاریخ فارغالتحصیلی و معدل( با توجه به اطلاعات ثبتنامی اشکالی مشاهده نمودید لازم است براساس دستورالعمل مربوط حداکثر تا تاریخ 12/05/1402 با مراجعه به قسمت ویرایش اطلاعات درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور، نسبت به اصلاح آن اقدام نمایید .
 • چنانچه داوطلبان در قسمت عکس روی کارت شرکت در آزمون مغایرتی )از قبیل اشتباه عکس و یا عدم درج عکس( مشاهده نمودند، لازم است بمنظور پیگیری و رفع مشکل در تاریخ و ساعتهای اعلام شده در بند 2 فوق به واحد رفع نقص مراجعه نمایند. لذا با توجه به اینکه بعضاً داوطلبان مدعی هستند این اشکال در زمان ثبتنام به وجود آمده ،چنانچه داوطلبانی که دارای این مشکل هستند شخصاً در زمان اعلام شده جهت رفع اشکال به باجه رفع نقص مراجعه ننمایند با آنها به عنوان متقلب آزمون رفتار خواهد شد.
 • داوطلبان باید علاوه بر کارت شرکت در آزمون، کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار، چند مداد سیاه نرم پررنگ، مداد پاک کن، مداد تراش و سنجاق همراه داشته باشند .

5 – از آوردن وسایل اضافی مانند کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه، ماشین حساب، تلفن همراه ،ساعت هوشمند ،دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند ،پیجر و … اکیداً خودداری نمایند. با توجه به اینکه محلی برای نگهداری این وسایل در حوزههای امتحانی پیشبینی نشده، مسئولیتی در قبال نگهداری از این وسایل متوجه حوزههای امتحانی نیست.

 • رد و بدل کردن هر نوع وسیله از قبیل لوازم التحریر، نت )یادداشت)، … و همچنین خارج نمودن اوراق امتحانی از قبیل پاسخنامه، دفترچه سوال و یا کارت شرکت در آزمون از جلسه امتحان به عنوان تخلف محسوب میشود و با داوطلب متخلف برابر قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمونهای سراسری که شرح آن در اطلاعیه رفع نقص کارت شرکت در آزمون آمده، رفتار خواهد شد.
 • همراه داشتن هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاههای حافظه دار از جمله تلفن همراه، ساعت هوشمند، انگشتر هوشمند و یا دستبند هوشمند در جلسه آزمون طبق قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری موجب محرومیت از گزینش در آزمون میشود. در آزمونهای مشابه گذشته متأسفانه عدم توجه برخی داوطلبان به این مسأله موجب حذف آنها از گزینش در آزمون و محدودیتهای دیگری از جمله عدم اجازه ثبتنام در آزمون سالهای بعد و معرفی به مراجع قضایی شده است.
 • در صورت بوجود آمدن هرگونه مشکل در فرآیند برگزاری آزمون لازم است، حداکثر تا تاریخ 19/05/1402 از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی با این سازمان مکاتبه نمایند. بدیهی است به درخواستهای واصله بعد از تاریخ فوق قابل بررسی و پیگیری نخواهد بود.

و- پاسخگویی به سوالات پرسشنامه ارزیابی محل برگزاری آزمون:

با توجه به اینکه سازمان سنجش آموزش کشور در جهت بهبود و ارتقاء کیفی حوزههای برگزاری آزمون، نیاز به نظرات شما به عنوان معتبرترین منبع اخذ داده و اطلاعات برای ارزیابی حوزهها دارد، خواهشمند است نسبت به تکمیل نمودن پرسشنامه ارزیابی حوزه امتحانی خود در این آزمون از تاریخ 12/05/1402 لغایت 19/05/1402 بصورت اینترنتی از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان اقدام نمائید.

در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در اطلاعات درج شده بر روی کارت ورود به جلسه آزمون دبیری آموزش و پرورش 1402 می توانید با کارشناسان مجموعه به شماره 9099071613 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

شماره تماس 9099071613 پل ارتباطی شما و ما در مجموعه مشاور گروپ است 🙂

اگر نیاز به راهنمایی بیشتر و مشاوره در این زمینه دارید می توانید همین حالا تلفن ثابت را برداشته و با ما تماس بگیرید.

همه روزه حتی در روز های تعطیل هم از 8 صبح تا 12 شب در کنار شماییم تا در اسرع وقت جامع ترین پاسخ را به سوالات شما ارائه کنیم.

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب

☎️ تماس از تلفن ثابت ☎️

مشاور گروپ

9099071613

5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دبیری ۱۴۰۲

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی