چگونه پزشکی دولتی قبول شویم در دو ماه

چگونه پزشکی دولتی قبول شویم

جهت مشاوره در زمینه چگونه پزشکی دولتی قبول شویم در دو ماه

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

چگونه پزشکی دولتی قبول شویم , تعطیلات دو هفته‌ای نوروز به عنوان فرصت طلایی داوطلبان کنکور گذشت و حالا داوطلبان باید برای استفاده از فرصت سه ماهه باقیمانده تلاش کنند.

چگونه پزشکی دولتی قبول شویم

چگونه پزشکی دولتی قبول شویم , تعطیلات دو هفته‌ای نوروز برای داوطلبان کنکور سراسری بخصوص محصلان پیش دانشگاهی بهترین فرصت بود تا با آرامش به مرور درس‌ها بپردازند و از تعطیلات نهایت استفاده را برای درس ‌خواندن ببرند.

چگونه پزشکی دولتی قبول شویم , به گفته بسیاری از کارشناسان، تعطیلات نوروز برای کنکوری‌ها حساس‌ترین روزهای سال است زیرا داوطلبان کنکور پس از تعطیلات عید مهلت زیادی برای مرور درس‌ها و تمرین بیشتر تست‌زنی ندارند.

چگونه پزشکی دولتی قبول شویم , برخی از تعطیلات استفاده کردند و برخی دیگر نتوانستند بهره کافی را ببرند ولی هر چه که بود این فرصت طلایی نیز گذشت و داوطلبان کنکور حالا باید به فکر روزهای باقیمانده باشند.

چگونه پزشکی دولتی قبول شویم , حتی اگر شما موفق به استفاده از فرصت تعطیلات عید هم نشده‌اید برای جبران هنوز زمان هست، در یک مسابقه 100 کیلومتری ، کیلومتر 50 مسابقه نباید ناامید شد چون هنوز 50 درصد زمان باقی مانده است.

چگونه پزشکی دولتی قبول شویم , درست است که برای شما این روزها با استرس و نگرانی بیشتری همراه است و گاه استرس به پایان رسیدن فرصت‌ها آنقدر زیاد می‌شود که داوطلب فرصت برنامه‌ریزی برای مرور درس‌ها را نیز از دست می‌دهد و حتی گاهی تصور می‌کند چیزی نمی‌داند و فرصتی هم برای دانستن ندارد، ولی بیشتر کارشناسان اینگونه تفکرات را مانع استفاده از فرصت‌ها می‌دانند.

چگونه پزشکی دولتی قبول شویم , شما از امروز 83 روز برای مرور درس‌ها فرصت دارید. 83 روز معادل یک هزار و 992 ساعت است که اگر شما هر روز 12 ساعت هم درس بخوانید 996 ساعت زمان دارید که اصلا فرصت کمی نیست.

ابتدا به خدا توکل کنید که یاد خدا آرامش بخش دلهاست.

برنامه ریزی کنید و بدانید اگر بر اساس همین برنامه‌ریزی درس بخوانید حتما موفق می‌شوید.

از خواب و استراحت خود کم نکنید ولی در زمان بیداری بیشتر زمانتان را مطالعه کنید.

باید باور کنید که این زمان برای موفقیت و رسیدن به هدف کافی است، حرکت را متوقف نکنید و با توکل به خدا طبق برنامه‌ریزی پیش بروید.

وقتی پای صحبت نفرات برتر کنکور می‌نشینی بیشتر از مطالعه در سه ماه پایانی می‌گویند و این سه ماه را برگ برنده خود می‌دانند. پس می‌شود در این فرصت 83 روزه به هدف رسید.

چگونه پزشکی دولتی قبول شویم , کارشناسان آموزشی برای این مدت سه ماه پایانی توصیه‌هایی را نیز مطرح کرده‌اند:

چگونه پزشکی دولتی قبول شویم , محل مطالعه

برخی کارشناسان می‌گویند در ماه‌های پایانی محل جدیدی را برای مطالعه انتخاب کنید و کتابخانه‌ها را نیز بهترین محل برای درس خواندن می‌دانند. یا می‌گویند اگر در کتابخانه مطالعه نمی‌کنید حداقل جایی باشید که کامپیوتر، اینترنت، آینه و یخچال وجود نداشته باشد!

چگونه پزشکی دولتی قبول شویم , برنامه ریزی

داشتن یک برنامه دقیق که همه چیز در آن مشخص شده باشد بسیار مهم است.

داوطلب کنکور باید بداند در این ماه‌های پایانی هر روز چقدر زمان برای درس خواندن دارد، چقدر باید استراحت کند، چه زمان‌هایی برای مطالعه بهتر است، چه کتاب‌ها و منابعی را باید بخواند و چطور تفریح کند.

چگونه پزشکی دولتی قبول شویم , انتخاب روش صحیح مطالعه

داوطلب کنکور باید بداند درس خواندن برای کنکور چگونه است، چطور بخواند تا جواب هر سوال در کوتاه‌ترین زمان ممکن در ذهنش متبلور شود، چطور تست بزند، چطور مطالب را درک کند، چه نکاتی را یادداشت برداری کند، چطور حاشیه نویسی و خلاصه نویسی کند، داوطلب کنکور باید نکته برداری را هم در کار خود قرار دهد.
کنکوری درس خواندن یک هنر است که نیاز به کمی دقت و هوش دارد.

برخی کارشناسان می‌گویند اولین و مهم‌ترین نکته در کنکوری درس خواندن تجزیه و تحلیل سوالات کنکورهای سال‌های قبل است که با این کار با دید طراحان سوال آشنا می‌شوید.

نکته دوم جستجوی جزوات و کتاب‌های نوشته شده توسط طراحان سوال است.

نکته بعدی استفاده از منابع و جزوات کنکوری است و نکته بعدی ترکیب جزوات و کتاب‌های رفرنس است که ابتدا باید توسط جزوات، اطلاعات خود را به 50 تا 60 درصد برسانید و نقاط ضعف جزوات را با کتاب‌های رفرنس تکمیل کنید نه اینکه آنها را کامل بخوانید.

بسیاری از کارشناسان نیز می‌گویند در ماه‌های پایانی کنکور اصلا خود را با دیگران مقایسه نکنید و در نهایت داشتن اعتماد به نفس به اجرای برنامه ریزی خود بپردازید.

اگر امکان دارد کمی قبل از خواب قدم بزنید یا کارهای آرامش بخش دیگری انجام دهید.

ورزش‌های سبک و پیاده روی در رفع خستگی و تخلیه انرژی مضاعف بسیار مفید است.

اعتماد به نفس داشته باشید و توانایی‌های خود را دست کم نگیرید.

چگونه پزشکی دولتی قبول شویم , نقش مهم خانواده‌ها در ماه‌های پایانی کنکور


البته والدین و خانواده، نقش مهمی در آرامش دانش‌آموزان کنکوری و پیشرفت تحصیلی آن‌ها، بخصوص در این ماه‌های پایانی دارند.

برنامه‌ریزی برای افزایش انگیزه داوطلب در راستای حضور پر امید در کنکور، باید برنامه زندگی همه اعضاء خانواده باشد.

والدین باید به توانمندی‌های فرزندشان توجه کنند و از او به‌ همان اندازه، انتظار داشته باشند.

خانواده‌ها باید دقت کنند که دانش‌آموزان را در قیاس با دیگران قرار ندهند، این مقایسه می‌تواند برای آن‌ها، آسیب‌ر‌سان باشد.

والدین باید در مواقع بحرانی، اضطرابی و روانی با دانش‌آموز همدلی کنند.

فضای مناسبی که دانش‌آموز بتواند خودش را در آن فضا قرار دهد و توانمندی‌هایش را اثبات کند را ایجاد کنند.

از تنش‌ها و دعواهایی که در درون خانواده است و باعث ایجاد استرس در فرزندان می‌شود، دوری کنند.

خانواده‌ها باید با مدرسه فرزندشان ارتباط داشته باشند تا از ضعف‌های دانش‌آموز آگاه شده و برای برطرف کردن آنها بکوشند.

خانواده‌ها وظیفه دیگری هم دارند. به دانش‌آموز استرس‌ وارد نکنید. دائم از او نپرسید: خواندی؟ تستت را زدی؟ چند درصد زدی؟ و... در این صورت خانواده‌ها همراه با جامعه که کنکور را غول کرده است، این مسئله را بزرگ نشان داده و به دانش‌آموز استرس وارد می‌کنند، در حالی‌که خانواده باید برای آرامش، احساس امنیت و تأمین‌ خاطر دانش‌آموز تلاش کند.

بهتر است از جزئیات برنامه ریزی فرزند خود مطلع باشند و امور زندگی خود را با آن هماهنگ کنند.

بهتر است به فرزند نشان دهند اهمیت و سنگینی کار او را درک می کنند.

به هر حال آنچه مسلم است داوطلب کنکور باید بداند 83 روز طلایی را پیش رو دارد و از این زمان به بهترین نحو استفاده کند.


۵ عادت تضمینی که شکست در کنکور را حتمی می کند‼️


عدم برنامه ریزی

?لازم نیست برنامه ی شما بی نقص باشد در دنیای واقعی به جای کمال گرا ها، از کسانی قدردانی می شود که کاری انجام می دهند.

ترس از امتحان کردن

?وین گرتزکی به بهترین نحو ممکن این موضوع را بیان کرده است: «شما صد درصدِ فرصت هایی که با بی تفاوتی از کنارشان عبور می کنید را از دست می دهید».

?به قول تونی رابینز: «مهم نیست چقدر اشتباه کنید، یا سرعت پیشرفتتان چقدر کند باشد، با این همه باز هم از همه ی کسانی که هیچ تلاشی نمی کنند جلوتر هستید»

نا امیدی زودهنگام

?تا وقتی بعد از هر شکست بتوان کنشگرانه به تلاش ادامه داد نمی توان نام اتفاقی که افتاده را شکست گذاشت.

باور نداشتن

?اگر به کاری که انجام می دهید باور نداشته باشید، بالاخره در برهه ای آن را رها خواهید کرد.باور داشته باشید که میتونی شما اشرف مخلوقاتید.

بهانه تراشی

? معنای این بهانه تراشی ها به زبان ساده این است که کنترل اوضاع در دست شما نیست. اما در واقع تنها کسی در جهان که کنترل کامل اقدامات و تصمیم های شما را در اختیار دارد، خود شما هستید؛ بهانه تراشی و توجیه این تعلل ها، توان فردی شما را تحلیل می برد.

?علت این بهانه تراشی، ترس از ناشناخته هاست. بقیه نیز از تغییر، طرد شدن و خجالت ناشی از آن می ترسند. ترس، شما را در محدوده ی آسایشتان محبوس می کند؛ جایی که هیچ اتفاق خارق العاده ای در آن نخواهد افتاد. اگر یاد بگیرید چگونه تمام نشانه های ترس را از زندگی تان حذف کنید، می توانید بهانه تراشی را متوقف کنید .


فوول انگیزه ... مراحل تحصیل در رشته پزشکی


تجربه های دانشجوی پزشکی دولتی دانشگاه شهید بهشتی و عضو دپارتمان مشاور گروپ :


  photo 2018 04 22 11 27 33 1
شاید برای دوستانی که میخوان پزشکی قبول بشن کمی اطلاعات درباره رشته پزشکی جذاب باشه...
انگیزه ی خوبیه برای کنکوری ها ...

رشته پزشکی به عنوان اولین رشته در تمام جوامع جهانی قرار داره
از نظر حساسیت شغلی از نظر جایگاه اجتماعی از نظر درآمد و از نظر سختی دروس که در واقع سخترین و حجیم ترین دروس رو داره که هیچ بشری نمی تونه ادعا کنه که تسلط کامل بر دروس این رشته داره!

پس از الان بدونید رشته ما خیلی سخته ! ۷ سال طولانی بدون در آمد! و تقریبا از سال دوم تحصیل دیگه ترم معنی نداره و عملا شما کل سال رو دانشگاه هستین به جز عید ها که اونم در ۱ سال نیم آخر پزشکی کشیک هستین! این رشته با جون انسان ها سر کار داره و خیلی حساس و کسایی که با استرس و خون رابطه ای ندارن استعداد و وقتشونو هدر ندن برن یه رشته دیگه! خوب حالا زیاد نا امید نشین چون جنبه های مثبت این رشته خیلی بیشتر از این هاس که اگه غیر این بود انقدر متقاضی نداشت.

می دونم خیلی از شماها عاشق پوشیدن روپوش سفید و خانم دکتر و آقای دکتر گفتن پدر و مادر و فامیل و در همسایه هستین. انصافا لذتم داره

پس برای آرزوهاتون تلاش کنید!

خوب بریم سر اصل مطلب رشته پزشکی از ۴ مقطع تشکیل شده که به ترتیب نام میبرم:


  مقطع علوم پایه :

۲ نیم سال طول میکشه که در این مدت دروسی مثل اناتومی فیزیولوژی بافت و جنین شناسی و درس سخت بیوشیمی و انگل و میکروب شناسی. نرولوژی و…… غیره رو میگذرونید.

همون هفته دوم هم می برنتون اتاق تشریح! دیدن اولین بار جسد واقعا هیجان انگیزه و مطمعنا واستون خاطره میشه
بعد این مقطع باید آزمون علوم پایه بدین در صورت پاس شدن وارد مقطع بعدی میشد!

  مقطع فیزیوپاتولوژِی:

این مقطع ۱سال است. در این مقطع باید با ساز و کار بیماری ها و نشانه هاشون آشنا بشین و درس حجیم و سخت فارماکولوژِی(داروشناسی) رو هم بگذرونید. در این مقطع طب داخلی تدریس میشه.


در انتهای این دوره جشن شیرین روپوش سفید برگزار میشه و شما سوگند نامه بقراط میخونید و ملبس به لباس زیبا پزشکی میشد . خیلی خاطره انگیزه این روز.


مقطع استیجری:

مدت این دوره ۲ سال است. تو این دوره شما دیگه به لفظ دکتر شدین و هر روز بیمارستان هستید و سیر approach به بیماری ها رو نظاره گر هسیتد و یسری کارای عملی هم که تو دوره skill lab بهتون آموزش میدن رو تو بیمارستان انجام میدید.

شرح حال بیمار رو میگیرید و نحوه ارتباط سیتماتیک با بیمار رو یاد میگیرید و در کنار اون باید درسای مربوط به هر بخش رو خودتون بخونید. درسته بعضی بخشها کلاس آموزشی دارن ولی کلا دیگه یادگیری به عهده خودتونه!

در انتهای این دوره امتحان مهم پره انترنی رو میدید که بعد از پاس شدن وارد مرحله اینترنی میشید! مقطع اینترنی:

این دوره ۱سال و نیم است و شما به عنوان پزشک کار درمانی بیمار رو با همیاری اتندها و رزیدنت ها انجام می دید و مهر پزشکی دارید و یه جورای بار بیمارستان به دوش شماست و از همین مقطعس که کشیش ها شروع میشه و سخترین مقطع پزشکی هستش!
به امید قبولی همه و تجربه ی این مراحل...


مشاوره تلفنی ویژه کنکور تجربی توسط دانشجویان

و فارغ التحصیلان پزشکی ، دندان پزشکی و داروسازی
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره 9099071613 تماس بگیرید
پاسخگویی از ۸ صبح تا 12 شب حتی ایام تعطیل

رویاهات که محدود شد زندگیت محدود میشه،

  زندگیت که محدود شد به کم قانع میشی،

  به کم که قانع شدی دیگه هیچ اتفاق جدیدی تو زندگیت نمیوفته...مسیر موفقیت شباهت زیادی به بازی کودکانه ی مار و پله داره گاهی رو به جلو میری گاهی رو به عقب ولی تا آخره راه باید پیش بری تا به اهدافت برسی
دوست خوبم دست از تلاش برندار موفقیت نزدیک

دریافت آخرین اخبار سازمان سنجش و کنکور سراسری 

5465

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه چگونه پزشکی دولتی قبول شویم در دو ماه

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. Nilufar

  ممنون بابت مطالب خوبتون.انشاالله منم امسال پزشکی شیراز قبول میشم…به امید موفقیت همه دوستای کنکوریم.

  پاسخ
  1. ندا

   سلام و روز شما بخیر من الان می خوام شروع کنم درس بخونم منابع خوبی گرفتم ایا می تونم پزشکی قبول شم !!هر ساعتی لازم باشه درس می خونم ….
   کرمانشاه هستم !
   لطفا راهنمایی بفرمایید

   پاسخ
 2. H.s

  من به هدفم خواهم رسید

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی