چگونه تراز خود را افزایش دهیم

افزایش تراز

جهت مشاوره در زمینه چگونه تراز خود را افزایش دهیم

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

برای افزایش  تراز خیلی از داوطلبان چه آنهایی که به قول خودشان خیلی مباحث نخوانده دارند و ترازشان کم است و چه داوطلبانی که در طول سال خوب درس خواندن و تراز و درصدهای خوبی دارند...

افزایش تراز

دو گروه هستند.  هر دو دسته الان به دلیل نزدیک شدن به روز کنکور دچار اضطراب و استرس میشوند. و از همین الان باید به فکر افزایش تراز خود در آزمون ها باشند.

کنترل استرس= افزایش تراز


نکته بسیار مهمی که وجود داره کنار اومدن با این استرس و مدیریت آن است تا اجازه ندهید نتیجه و آینده شما را بگیرد. این یکی از شروط اصلی موفقیت است.

و اما در جواب داوطلبانی که میگن میخام برای سال آینده بخونم و دیگه خیلی دیر شده!!! یا دیگه وقت ندارم در آزمون ها افزایش تراز داشته باشم !!!

باید اینجوری بگم که نه آنقدر دیر شده که شما کنکور را بذاری کنار و برای سال دیگه بخونی و نه آنقدر زمانی باقیمانده که بخواهی همه چیو از اول شروع کنی . منظور از اینکه نمیشه از اول شروع کرد این هست که دیگه وقت نیست از اول بیای کلی کلاس کنکور شرکت کنی و  کلی منبع بخری یا کلی دی وی دی آموزشی ... چون واقعا نمیشه این همه کارو  کامل انجام داد و به نتیجه رسید.


بهترین کار این هست که شما طبق یک استراتژی واقعا حرفه ای برنامه ریزی داشته باشی تا بتوان عقب ماندگی ها را جبران و افزایش تراز در آزمون های نرسیده به نیمسال دوم را دید.


باور کنید بچه ها قبولی در بهترین رشته ها کار هر کسی نیست و  واقعا تلاش و زحمت زیادی میخاد لذا جدی جدی برای افزایش تراز خودتون براساس یک برنامه ی حرفه ای برید جلو و دیگه این دستو اون دست نکنید و بیشتر از این زمان رو از دست ندین و نامید هم نباشید.


جهت دریافت آخرین اخبار کنکور سراسری بر روی عکس زیر کلیک نمایید:

کنکور سراسریشناخت نقاط ضعف و قوت = افزایش تراز

آنچه که میتواند در این زمان های باقیمانده تا کنکور به نتیجه شما کمک کند ، شناخت نقاط قوت و نقاط ضعفتان است. مثلا اگر مباحثی را قبلا خوانده بودید الان جزو نقاط قوت شما هستند که باید با تست زیاد و مرور های منظم به تسلط کامل برسانید.

بعد از اینکه نقاط خود را به تسلط رساندید و در صورت داشتن زمان میتوانید مباحثی که میدانید با کمی تست و مرور میتوانید به تسلط برسانید را نیز الان بخونید.

نقاط ضعف عمدتاً همان هایی هستند که همیشه در آزمون ها یا شک داشته اید یا پاسخ تان اشتباه بوده است که بیشتر این نقاط ضعف در درس های زیست و شیمی ، ریاضی و فیزیک ، عربی و زبان است.

شما باید با توجه به بیشترین بودجه بندی ، زمان خود را بر روی مباحث گزینشی و کلیدی بگذارید.


نرسیدن به بودجه بندی آزمون از علل افت تراز

نرسیدن به بودجه بندی های آزمون باعث افت تراز داوطلبانی شده که حتی بیشترشون سطح درسی خوبی دارند ولی چون نمیتوانند بودجه بندی ها را کامل کنند با کاهش تراز مایوسانه ای روبرو میشوند.

تذکر: کاهش تراز در آزمون های آزمایشی علل مختلفی دارد که باید حتما وضعیت درسی شما بررسی و زیر نظر یک مشاور با تجربه قرار گیرید . اما نرسیدن به بودجه بندی آزمون ها اشکال متداول در بین اکثر داوطلبان است.

دقت داشته باشید که بودجه بندی هر آزمونی برای تمام داوطلبان یکی است و حتما هر داوطلبی با هر سطح درسی که دارد ابتدا باید بودجه بندی های آزمون را برای برنامه روزانه خود شخصی سازی کند.

بودجه بندی آزمون های آزمایشی بطور پیش فرض براساس یک داوطلب نرمال پیاده سازی می شود . بیشترین نرسیدن ها مربوط میشود به بودجه بندی درس فیزیک .


دریافت آخرین اخبار سهیمه های کنکور سراسری با کلیک بر روی عکس زیر:

کانال


درستکه از نظر ضریب ، فیزیک اهمیت کمتری دارد لذا همین باعث میشود از سوی برخی داوطلبان نادیده گرفته شود و در آزمون های پی در پی بودجه بندی های این درس خوانده نشود. در صورتی که درصد فیزیک در کنکور می تواند رتبه ها را زیر و رو کند.

برخی داوطلبان پیش دانشگاهی هم از عدم مطابقت بودجه بندی آزمون ها با برنامه مدرسه ،کلاس های کنکوری ،منابع ویدیویی و...صحبت میکنند که باز هم باید بگم آزمون براساس شرایط یک داوطلب سطح نرمال بودجه بندی دارد . 

داوطلبان با سطح درسی ضعیف تا متوسط و نسبتا خوب حتما باید یک برنامه ریزی شخصی براساس ضعف ها و اولویت های رتبه ساز رشته مورد علاقه خود داشته باشند.

1/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه چگونه تراز خود را افزایش دهیم

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی