چگونه با شرکت در آزمون آزمایشی در مباحث کنکور پیشرفت داشته باشیم ؟

آزمون آزمایشی

جهت مشاوره در زمینه چگونه با شرکت در آزمون آزمایشی در مباحث کنکور پیشرفت داشته باشیم ؟

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

آزمون آزمایشی : اگر رتبه و تراز هر آزمون ، پایانی برای تلاش و رسیدن به هدف های شما است چرا در طول سال این همه در آزمون های آزمایشی شرکت می کنیم ؟ آیا مباحثی که در آزمون مطالعه می کنید در تمام آزمون ها مشابه کنکور است که شما نتیجه ی هر یک از این آزمون ها را برای خود حکم قطعی بدانید ؟

آزمون آزمایشی

اگر رتبه و تراز هر آزمون ، پایانی برای تلاش و رسیدن به هدف های شما است چرا در طول سال این همه در آزمون های آزمایشی شرکت می کنیم ؟ آیا مباحثی که در آزمون مطالعه می کنید در تمام آزمون ها مشابه کنکور است که شما نتیجه ی هر یک از این آزمون ها را برای خود حکم قطعی بدانید ؟

پاسخ واضح است خیر !

پس نگرش خود را به آزمون ها تغییر دهید . واقعیت این است که هر آزمون قدیمی برای پیشروی است .که برخورد منطقی ، رفع یک یا دو مشکل در هر بار شرکت در آزمون تا وقتی که در آزمون اصلی شرکت می کنید تمام چالش های تان تبدیل به نقاط قوت و پایدار شده باشد .

هر آزمون = یک پله برای یادگیری

یکی از سوالاتی که بسیاری از دانش آموزان و والدین گرامی از بنده می پرسند این است که

اولا: اهمیت شرکت در آزمون های آزمایشی چقدر است؟

ثانیا: آیا می توان به نتایج این آزمون ها اعتماد کرد یا خیر؟

آیا شرکت در آزمون های آزمایشی واقعا موثر است؟

آیا شرکت در آزمون های آزمایشی واقعا تاثیری بر موفقیت در آزمون های تیزهوشان، نمونه دولتی و مدارس خاص دارد؟

درباره اهمیت این آزمون ها می توان به نکات زیر اشاره نمود:
سنجش توانایی دانش آموز در آزمونی با زمان محدود

بسیاری از دانش آموزان علیرغم داشتن بار علمی خوب، متاسفانه قادر به پیاده سازی دانسته های خود در زمان محدود نبوده که این خود می تواند یکی از بزرگترین نقاط ضعف برای شرکت در آزمون هایی همانند تیزهوشان و نمونه دولتی باشد.
شرکت در آزمون های آزمایشی، مدیریت زمان که یکی از ارکان اصلی موفقیت در هر آزمونی است را به دانش آموزان یاد می دهد.

مشاور گروپ

ديگه غير ممكني وجود نداره
ديگه هيچكسي نميتونه بگه پزشكي رو ميخوام ولي دير شده !
ديگه نميشه همچين دليلي آورد ?
بزرگترين راز كنكور فاش شد ?
راز بهترين برنامه كنكور ايران فاش شد و شما ميتونيد با دونستن اين راز با اطمينان قلبي مطمئن باشيد فقط با ٤ ماه مطالعه رشته پزشكي رو بدست بياريننن ?

✅ فردا نه !
سالهاست ميخواي از فردا شروع كني دوست من …
يك ساعت ديگه نه !
روزهاست ميخواي از يك ساعت ديگه شروع كني …
همين الانننن ?

مشاور گروپ

تبدیل دانش آموزان کمال گرا به دانش آموزان واقع گرا

هر چقدر درباره این مورد گفته شود کم است. متاسفانه به دلیل پایین بودن سن داوطلبان آزمون تیزهوشان و کمبود تجربه آنها و همچنین کیفی بودن نمرات در مقطع ابتدائی، بیشتر دانش آموزان فکر می کنند که مثلا چون در امتحاناتشان نمره خیلی خوب گرفته اند، این بدان معنی است که در امتحانات تستی هم باید به تمام سوالات پاسخ دهند.

همین دیدگاه غلط منجر به نوعی کمالگرایی در دانش آموز می شود که زمانی که در امتحاناتی سرنوشت ساز چون تیزهوشان شرکت می کنند، زمانی که با سوالات مواجه می شوند، می خواهند همه آنها را از پا در بیاورند. در نتیجه پس از صرف وقت زیادی برای سوالات دشوار نه تنها زمان را از دست می دهند، بلکه اکثرا به جواب غلط می رسند و شانس قبولی خود را بسیار کاهش می دهند.

با شرکت در آزمون های آزمایشی، مثلا اگر سوالات درس ریاضی دشوار باشند، دانش آموز در می یابد که با پاسخ درست به 50 درصد سوالات می تواند نتیجه بسیار خوبی بدست آورد. در نتیجه این امر به شدت از استرس دانش آموز کاسته و او را به از یک دانش آموز کمالگرا به یک دانش آموز واقع گرا تبدیل می کند.
شناخت نقاط ضعف و قوت حتما دیده اید که تمام تیم های ورزشی پس از انجام تمرینهای سنگین و طاقت فرسا، قبل از حضور در یک رویداد ورزشی رسمی، حتما در چند بازی تدارکاتی شرکت می کنند. دلیل این امر واضح است.

تنها با شرکت در یک آزمون شبیه سازی شده با آزمون اصلی است که نقاط ضعف و قوت مشخص می شود و می توان برای تقویت نقاط قوت و بر طرف کردن نقاط ضعف برنامه ریزی کرد. این موضوع باعث می شود تا دانش آموز با دیدن نتایج آزمون های خود و بررسی موشکافانه آنها، روز به روز برای موفقیت در این آزمون آماده تر شود.

آیا نتایج آزمون های آزمایشی قابل اعتماد هستند؟

از آنجایی که شرکت کنندگان در آزمون های آزمایشی همگی در یک شرایط یکسان قرار دارند و درجه سختی سوالات برای همه آنها یکسان است، لذا نتایجی که از این امتحانات به دست می آید تا حد بسیار زیادی قابل اعتماد بوده و می توان با استفاده از برآیند ترازهای بدست آمده، نتیجه آزمون تیزهوشان را نیز پیش بینی کرد.

البته لازم به ذکر است که انتخاب آزمون استاندارد با جامعه آماری مناسب نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است که در مطلبی جداگانه به توضیح و معرفی آزمون آزمایشی که از نظر اینجانب دارای فاکتورهای لازم بوده و می تواند فرزندان شما را در مسیر موفقیت هرچه بیشتر یاری دهد،خواهم پرداخت.

آزمون های آزمایشی علاوه بر اینکه سطح علمی شما را میسنجند ، اهداف دیگری را نیز دنبال می کند .

– مرور مطالعات گذشته :

آزمون های آزمایشی به داوطلبان کمک می کند تا درس های قبلی را در زمان های نسبتا مناسب مرور نمایند تا در فراموشی آن ها جلوگیری کرده و هر بار نکات بیشتری را یاد بگیرند .

– مشخص کردن اهداف کوتاه مدت مطالعاتی :

به دلیل اینکه داوطلبان در بازه های زمانی مشخص در آزمون های آزمایشی شرکت می کنند ، با انگیزه ی بیشتری برای آزمون های آزمایشی مطالعه می کنند و می توانند در اجرای برنامه مطالعاتی دقیق تر باشند .

شناسایی نقاط قوت و ضعف :
یکی از مهمترین و اصلی ترین اهداف شرکت در آزمون های آزمایشی ، شناسایی نقاط قوت وضعف است . با تحلیل صحیح آزمون های آزمایشی می توانید نقاط ضعف خود را بر طرف نمایید و نقاط قوت خود را تقویت نمایید تا در آزمون سراسری به موفقیت دست پیدا کنید .

– ایجاد تعادل در مطالعه هفتگی :

بسیاری از داوطلبان بر اساس تکالیف دبیران و یا علاقه به دروس خود مطالعه می نمایند که این مسئله سبب عدم مطالعه متعادل خواهد شد . شرکت در آزمون های آزمایشی به داوطلبان کمک می کند تا تمامی دروس را با هم پیش ببرند .

– مقایسه با دیگران :

داوطلبان باید جایگاه فعلی خود را بدانند و خود را با سایر رقبا بسنجند و در جهت بهبود شرایط خود بکوشند که این مسئله فقط با شرکت در آزمون های آزمایشی ممکن است . ( هر چند هیچ نتیجه ای صد در صد نمی باشد و تراز و رتبه ی شما تا روز کنکور قابل تغییر است … چه پیشرفت و چه افت ! )

– شناخت نزدیک به واقعیت :

داشتن انتظارات متناسب با توانایی ها سبب می شود داوطلبان هدف گذاری مناسبی داشته باشند .
شرکت در آزمون های آزمایشی سبب می شود که داوطلب خود را به خوبی بشناسد و برای آزمون های بعدی هدفگذاری مناسبی داشته باشند .

رتبه های برتر

انسانهاي بزرگ به تلاش ادامه ميدهند
وقتي ديگران در خوابند …
انسانهاي بزرگ دغدغه هاي بزرگ دارند
فرصت انديشيدن به افكار منفي ندارند

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه چگونه با شرکت در آزمون آزمایشی در مباحث کنکور پیشرفت داشته باشیم ؟

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳
نصب اپ دانش آموزی