راهنمای پذیرش و ثبت‌نام اتباع خارجی در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

اتباع خارجی

جهت مشاوره در زمینه راهنمای پذیرش و ثبت‌نام اتباع خارجی در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

قصد داریم در این مقاله به راهنمای پذیرش و ثبت‌نام اتباع خارجی در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ بپردازیم. با ما همراه باشید. تمامی نکات مهم مربوط به ثبت‌نام اتباع سایر کشورها در آزمون ارشد بهداشت در این مقاله شرح و بسط داده خواهد شد.

اتباع خارجی

ضوابط و مقررات مربوط به اتباع خارجی:

اتباع خارجی متقاضی شرکت در آزمون ورودی در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته‌های گروه پزشکی سال (سال تحصیلی 1402 ) ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳ علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی آزمون باید دارای شرایط زیر نیز باشند.

1- شرکت کلیه داوطلبان غیر ایرانی مقیم در ج.ا.ایران به‌طور آزاد بلامانع می‌باشد و داوطلبان موظف به کسب %100 نمره حدنصاب قبولی خواهند بود. لیکن در خصوص دانشجویانی که با ادامه تحصیل آنان به‌صورت بورس موافقت به‌عمل‌آمده است می‌بایست %70 حدنصاب نمره نفر آخرین فرد پذیرفته‌شده ایرانی سهمیه آزاد آن رشته محل را کسب نمایند. این افراد لازم است هنگام ثبت‌نام معرفی‌نامه‌ای مبنی بر موافقت با بورس را از طریق مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت دریافت و همراه سایر مدارک نسخه اصلی را اسکن نموده و ارسال نمایند.

برای آگاهی از جدیدترین اخبار دانشگاهی بر روی عکس زیر کلیک نمایید.

مشاور گروپ

2- داشتن شرایط عمومی و اختصاصی این آزمون.

3- فقط اتباع غیر ایرانی مقیم جمهوری اسلامی ایران و دارای اقامت قانونی، مجاز به شرکت در آزمون مربوطه می‌باشند. ثبت‌نام اتباع مذکور در آزمون منوط به داشتن یکی از مدارک اقامتی یا شناسایی زیر می‌باشد:

 • دارا بودن دفترچه پناهندگی سیاسی معتبر صادره از نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (تأییدیه ن.ا. در مورد اصالت و اعتبار آن ضروری است).
 • دارا بودن گذرنامه با حداقل شش ماه اقامت معتبر.

تبصره:

آن دسته از گذرنامه‌هایی که بر اساس طرح ساماندهی اتباع افغانی صادر گردیده و به‌صورت سه‌ماهه تمدید روادید می‌شوند، امکان شرکت در آزمون و یا پذیرش آزاد را ندارند. از ویژگی بارز این گذرنامه‌ها درج عبارت “ورود و اقامت اولیه غیرقانونی می‌باشد” دریکی از صفحات داخل آن است، که ممهور شده است.

 • دارا بودن کارت هویت ویژه دارای اعتبار در سال ۱۴۰۲ صادره از اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور.
 • کارت آمایش معتبر در سال ۱۴۰۲ صادره از اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت آشور.

4- ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان غیر ایرانی در آزمون کارشناسی ارشد و اجرای روند امور کنسولی آنان بر اساس مفاد شیوه‌نامه ثبت‌نام دانشجویان غیر ایرانی قابل‌دسترسی از پایگاه الکترونیکی به آدرس: www.msrt.ir/sites/iso انجام می‌پذیرد.

5- پذیرفته‌شدگان ملزم به مطالعه دقیق مندرجات دفترچه راهنمای آزمون بوده و در صورت عدم احراز شرایط مندرج در دفترچه هیچ عذری مبنی بر عدم اطلاع از مفاد آن پذیرفته نیست. در صورت قبولی، حقی برای آنان ایجاد نشده و پذیرش آنان لغو خواهد شد.

6- چنانچه پذیرفته‌شدگان در هنگام ثبت‌نام در آزمون گزینه اتباع غیر ایرانی را انتخاب ننموده باشند پذیرش آنان لغو می‌گردد.

7- تحصیل هم‌زمان اتباع غیر ایرانی شاغل به تحصیل در مؤسسات آموزش عالی در واحدهای آموزشی دانشگاه‌های آزاد اسلامی، پیام نور، جامع علمی کاربردی، مرکز جامعه المصطفی (ص) العالمیه، آموزش عالی اهل‌بیت (ع) و سایر مؤسسات آموزش عالی ممنوع است.

تبصره مهم درمورد اتباع خارجی:

در هر موقع از تحصیل که دانشگاه متوجه هم‌زمانی تحصیل اتباع غیر ایرانی شود قبولی دانشجو کان لم یکن تلقی و وی حق هیچ‌گونه اعتراضی نخواهد داشت.

برای آگاهی از جدیدترین اطلاعات مربوط به کارشناسی ارشد به کانال زیر بپیوندید.

کانال ارشد

8- پذیرفته‌شدگان همانند پذیرفته‌شدگان ایرانی تابع ضوابط و مقررات آموزشی و دانشجویی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی محل قبولی خود خواهند بود.

9- پذیرش اتباع بیگانه در رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی واقع در مناطق ممنوعه مجاز نمی‌باشد.” در صورت انتخاب مناطق ممنوعه و قبولی آنان در این مناطق پذیرش داوطلب کان لم یکن تلقی می‌گردد و امکان بررسی جهت رشته‌های مناطق مجاز به‌هیچ‌عنوان مقدور نبوده و از ثبت‌نام و تحصیل آنان ممانعت به عمل می‌آید” افراد دارای مادر ایرانی که ازدواج والدین آنان به ثبت رسیده باشد بر اساس گواهی ادارات کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان‌ها، از این شرط معاف بوده و امکان تحصیل در مناطق ممنوعه رادارند.

داوطلبان آزمون ارشد بهداشت 1402 – 1403بخوانند

10- پذیرش اتباع خارجی در رشته‌هایی که منجر به ایجاد تعهداتی برای جمهوری اسلامی ایران شود (ازجمله تعهدات استخدامی) و رشته‌های خاص و حساس اکیداً ممنوع است.

11- کلیه پذیرفته‌شدگان غیر ایرانی آزمون (در کلیه مقاطع)، موظف به پرداخت شهریه تحصیلی طبق مقررات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مرکز خدمات آموزشی پیگیری شود می‌باشند. لذا در صورت وجود هر سؤال متقاضیان می توانند از معاونت محترم آموزشی وزارت بهداشت استعلام و یا پیگیری نمایند. لازم است داوطلب پیش از ثبت‌نام در آزمون با آگاهی کامل از شهریه نسبت به ثبت‌نام اولیه اقدام نماید.

12- دارا بودن حداقل معدل کل 14 مندرج در گواهینامه موقت یا مدرک رسمی فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف کارشناسی. در صورت مغایرت معدل اعلام‌شده به مرکز سنجش آموزش پزشکی با معدل مندرج در مدرک تحصیلی پذیرفته‌شدگان در مقاطع مختلف تحصیلی مطابق مقررات در خصوص این افراد اقدام خواهد شد.

13- چنانچه در حین تحصیل پذیرفته‌شدگان غیر ایرانی ورودی آزمون محرز گردد که دانشجو دارای مدرک تحصیلی هم‌طراز (کارشناسی ارشد) بوده و مجدداً با شرکت در این آزمون در مقطع تحصیلی تکراری پذیرفته‌شده است از تحصیل ایشان ممانعت به‌عمل‌آمده و اخراج محسوب می‌گردد. دانشگاه محل تحصیل در این خصوص ملزم به اخذ تعهد از دانشجو در مرحله پذیرش و ثبت‌نام اولیه می‌باشد.

نکات مهم درمورد اتباع خارجی

14- فارغ‌التحصیلان غیر ایرانی می‌بایست پس از فراغت از تحصیل به کشور خویش بازگردند و دانشگاه محل تحصیل در این خصوص نیز ملزم به اخذ تعهد محضری از دانشجو مبنی بر بازگشت به کشور متبوع خویش پس از فارغ‌التحصیلی می‌باشد.

15- پذیرش نهایی دانشجو منوط به تائید مراجع ذی‌ربط می‌باشد که از طریق مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت پیگیری لازم به عمل آید.

16- تحویل دانشنامه فارغ‌التحصیلان غیر ایرانی”به استثنا افراد دارای مادر ایرانی بر اساس گواهی ادارات کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان‌ها”، منوط به خروج قطعی از کشور بر اساس گواهی پلیس مهاجرت ناجا و یا ادارات کل امور اتباع و مهاجرین خارجی می‌باشد.

مطالب تکمیلی

راهنمای آزمون کارشناسی ارشد

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد

دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته

شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد

وضعیت نظام‌وظیفه آزمون کارشناسی ارشد

شرایط ثبت‌نام مشمولین قانون خدمت پزشکان در آزمون ارشد

شرایط پذیرش دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله در آزمون کارشناسی ارشد

راهنمای پذیرش دانشگاه علوم پزشکی ارتش در آزمون ارشد

راهنمای پذیرش دانشگاه شاهد در آزمون کارشناسی ارشد

راهنمای پذیرش دانشگاه تربیت مدرس در آزمون کارشناسی ارشد

راهنمای پذیرش دانشگاه آزاد در آزمون کارشناسی ارشد

راهنمای پذیرش پردیس‌های خودگردان در آزمون کارشناسی ارشد

شرایط استفاده از سهمیه‌های ثبت‌نام کارشناسی ارشد

راهنمای استفاده از سهمیه رزمندگان در آزمون کارشناسی ارشد

راهنمای استفاده از سهمیه ایثارگران و استعداد درخشان در آزمون ارشد

مدارک لازم جهت ثبت‌نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد

نکات و دستورالعمل‌های پیش از ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد

برای آگاهی از جدیدترین اخبار دانشگاهی بر روی عکس زیر کلیک نمایید.

مشاور گروپ

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه راهنمای پذیرش و ثبت‌نام اتباع خارجی در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت ۱۴۰۲ – ۱۴۰۳

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. عبدالرسول

  سلام
  سوال من این است که من میخواهم در یکی از رشته‌های دندان پزشکی تخصص بگیرم .
  از کجا باید شروع کنم و چ مراحل را باید طی کنم .

  پاسخ
 2. مرادی

  سلام وقتتون بخیر
  من کارشناسی فیزیوتراپی با معدل کل ۱۳/۵ دارم، آیا در صورت قبولی در کنکور کارشناسی ارشد میتونم برای مقطع ارشد ثبت نام کنم؟

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۳
نصب اپ دانش آموزی