ورود به سامانه دانش آموزی سیدا با گوشی همراه

ورود به سامانه دانش آموزی سیدا با گوشی همراه | ورود به سامانه سیدا با تلفن همراه

جهت مشاوره در زمینه ورود به سامانه دانش آموزی سیدا با گوشی همراه

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله به بیان توضیحاتی در رابطه با ورود به سامانه دانش آموزی سیدا با گوشی همراه پرداخته ایم. ورود کاربران به سامانه سیدا با استفاده از نام کاربری و رمز عبور امکان پذیر است. طبق اعلام فناوری اطلاعات وزارت و با هماهنگی شرکت پژوهش، ثبت نمرات تمامی مقاطع، در سامانه‌  sida.medu.ir ممکن خواهد بود و تمامی نمرات دانش آموزان باید در این سامانه درج شوند. در گام اول ثبت نمرات دی ماه کلیه دانش آموزان (ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم) در این سامانه انجام می پذیرد. لذا از ثبت نمره در سامانه های دیگر خودداری نمایید. در ادامه مقاله نحوه ورود به سامانه دانش آموزی سیدا با تلفن همراه ارائه داده شده است.

سوالات متداول سامانه دانش آموزی سیدا | هر آنچه کاربران باید بدانند

ورود به سیدا دانش آموزی با تلفن همراه

برخی از عملیات ها و بخش های سامانه در گوشی موبایل با مشکل مواجه می شود لذا سعی کنید با رایانه وارد سایت شوید . ضمنا به روزبودن مرورگر نیز نقش مهمی در کارایی بالای سامانه خواهد داشت . مرورگرهای توصیه شده کروم و فایر فاکس است.

نحوه ورود به سامانه سیدا ثبت نمرات

ثبت نمرات کلیه دانش آموزان در سامانه یکپارچه سیدا انجام می پذیرد.  با توجه به آنکه ثبت نمرات دانش آموزان در سامانه سیدا انجام می پذیرد، لذا لازم است به نکات زیر توجه داشته باشید، با توجه به راه اندازی سامانه sida.medu.ir جهت ثبت نمرات نوبت اول برای کلیه دوره های تحصیلی کاربری و پسورد همکاران مدیر با کاربری کد ملی و پسورد کد پرسنلی راه اندازی شده است.

کاربران برای ورود به سامانه سیدا دانش آموزی باید به نشانی اینترنتی sida.medu.ir مراجعه نمانید و پس از درج نام کاربری و رمز عبور وارد سامانه شوند. به منظور عملکرد بهتر سامانه، لطفا از مروگرهای زیر استفاده نمایید:

 • ورژن فایرفاکس 30 به بالا
 •  ورژن کروم 49 به بالا
 •  ورژن اینترنت اکسپلورر 11 به بالا

برای ورود به سامانه دانش آموزی سیدا با گوشی همراه ، به نشانی اینترنتی sida.medu.ir مراجعه نمایید.

راهنمای جامع سامانه ثبت نمرات دانش آموزی سیدا | sida.medu.ir

نحوه ورود به سامانه دانش آموزی سیدا با گوشی همراه

به منظور آشنایی بیشتر کاربران برای ورود به سامانه سیدا در ادامه مقاله نحوه ورود به سامانه دانش آموزی سیدا با گوشی همراه ارائه داده شده است. هر یک از کاربران با استفاده از نام کاربری که به آنها اختصاص داده می شود، می تواند وارد سامانه شود.

 • در ابتدا لازم است نشانی اینترنتی سامانه سیدا دانش آموزی را sida.medu.ir را جستجو کنید.
 • نام کاربری و رمز عبور خود را در قسمت مربوطه وارد نمایید.
 • پس از ورود به صفحه اصلی سامانه مشخصات کاربر جاری در این صفحه نمایش داده خواهد شد.
 • سامانه مشتمل بر سه بخش اصلی است که هر بخش زیر عنوان های خاص خود را در بر دارد که می توانید بر روی بخش مورد نظر خود کلیک نمایید.

*** کاربران پس از ورود به سامانه سیدا باید رمز عبور خود را تغییر دهند. ویژگی های رمز جدید در سامانه سیدا به شرح زیر است:

 •  استفاده از حروف کوچک لاتین
 • استفاده از حروف بزرگ لاتین
 • استفاده از اعداد
 • عدم استفاده از کاراکترها

ورود به قسمت ثبت نمره کلاسی با گوشی همراه

در تلفن همراه برای ورود به قسمت ثبت نمره کلاسی، دچار مشکل هستم و سیستم به قسمت سمت ها وارد می شود. با توجه به پلتفرم موجود بر روی تلفن همراه ، همکاران قبل از ورد به سامانه سیدا ، ابتدا حالت نمایش مرورگر را در تنظیمات ب حالت دسکتاپ تغییر داده سپس اقدام به ورود به سایت نمایند.

1 -ورود به مرورگر

2-فشردن سه نقطه در گوشه مرورگر

3 -فعال کردن گزینه نمای دسکتاپ / نمای رایانه / حالت ویندوز.( این مورد در تلفن های همراه متفاوت می باشد.)

4 -ورود به سایت

 

🔅دریافت انتخاب واحد حذف شده

همکاران محترم 🌹🌹
همانطور که مستحضر هستید در تعدادی از مدارس متاسفانه نمرات و همچنین انتخاب واحد بعضی از دانش آموزان پایه دوازدهم نظری که به صورت نهایی بوده اند به دلایل نامعلوم از سامانه دانش آموزی سیدا (https://sida.medu.ir/) حذف شدند. که این اتفاق موجبات نگرانی و ایجاد دلهره برای همکاران به ویژه معاونین اجرایی را فراهم کرده بود
از آنجایی که این دروس به صورت نهایی و هماهنگ بوده‌اند بعد از اینکه نمرات دریافت می شود سامانه دیگر اجازه تغییر در انتخاب واحد این دانش آموزان را نمی دهد.
اما با استفاده از روش زیر دوباره می توانید هم انتخاب واحد و هم نمرات حذف شده این دانش آموزان را در سامانه دانش آموزی سیدا دریافت و ثبت نمایید.
برای انجام این کار:

 1.  از قسمت مدیریت تسهیلات عنوان دریافت از فاینال (https://final1.medu.ir/)را کلیک کنید.
 2. در پنجره ای که در اختیار شما قرار می گیرد ابتدا دریافت از فاینال (https://final1.medu.ir/)را لمس کنید تا اطلاعات دانش آموزان در سامانه دانش آموزی سیدا (https://sida.medu.ir/) دریافت شوند.
 3. سپس عنوان ثبت نمرات را کلیک کرده و و در پاسخ به سوالی که نمایش داده می شود تایید را لمس کنید.

با این کار هم اطلاعات انتخاب واحد و هم نمرات درس های نهایی در سامانه یکپارچه دانش آموزی سیدا (https://sida.medu.ir/) در یافت می شود. پس از دریافت اطلاعات می توانید اطلاعات دانش آموزان را برای انجام امورات مربوط به فارغ التحصیلی به سامانه جامع سنجش وزارت آموزش و پرورش (امین) (https://edu.medu.ir/) ارسال نمایید.

بخش های مختلف سامانه دانش آموزی سیدا

نحوه ورود به سامانه دانش آموزی سیدا با گوشی همراه در مقاله بالا بیان شد. سامانه ثبت نمرات دانش آموزی سیدا از قسمت های گوناگونی تشکیل شده است. در ادامه به بیان توضیحات مختصری در رابطه با بخش های مختلف سامانه سیدا دانش آموزی در اختیار شما قرار داده ایم:

بارگذاری عکس دانش آموزان در سامانه سیدا | بارگذاری تصاویر دانش آموزان در سیدا

 • بخش عملیات اولیه در سامانه سیدا 

در این بخش در نظر است تا مسائلی شبیه تشکیل و تکمیل پرونده مشخصات فردی – ثبت نام ،مشاهده انتخاب واحد و همچنین ثبت و معرفی کاربران مدرسه ای سامانه انجام گیرد .

 • عملیات ضمن سال در سامانه سیدا

یکی دیگر از بخش های سامانه ثبت نمرات دانش آموزی سیدا  sida.medu.ir بخش “عملیات ضمن سال” می باشد. این بخش شامل انتخاب واحد، لیست کلاس و ورود نمرات، ثبت نتایج ارزشیابی بر اساس لیست کلاس و … می باشد. ثبت نمرات متوسطه اول در سامانه سیدا از طریق این بخش انجام می پذیرد.

 • عملیات جانبی در سامانه سیدا
 • مدیریت کاربران در سامانه سیدا

تعریف کاربران در سامانه به این صورت است که ابتدا ادمین، کاربران سطح ستادی را تعریف می نماید . این کاربران قادرند تا کاربرای سطح استانی را تعریف کنند و آنها کاربران سطح منطقه ای و کاربران منطقه ای نیز قادر خواهند بود تا مدیران مدارس تحت پوشش خود را به سامانه معرفی نمایند . کاربران داخلی مدرسه نیز توسط مدیر تعریف و به سامانه معرفی خواهند شد.

تعریف همکاران در سامانه سیدا دانش آموزی چگونه است ؟

ورود به سامانه دانش آموزی سیدا با گوشی همراه و وارد کردن نمرات 

آموزش وارد شدن به سامانه سیدا و ویرایش و وارد کردن نمرات دانش آموزان با استفاده از گوشی همراه، برای کاربرانی که به رایانه شخصی دسترسی ندارد:

راهنمای ورود به سامانه دانش آموزی سیدا با گوشی همراه

کاربران برای کسب اطلاعات تکمیلی در برای ورود به سامانه دانش آموزی سیدا با تلفن همراه می توانند فیلم آموزشی زیر را مشاهده نمایند:

نکات مهم سامانه ثبت نمرات دانش آموزی سیدا | چند توصیه و نکته مهم

یادآوری می شود که سامانه سیدا دانش آموزی تازه راه اندازی شده و قطعا بدون ایراد نیست. کارشناسان متولی کار و شرکت پشتیبان مدام در حال بروز آوری سامانه بوده و اشکالات آن را به تدریج رفع می گردد. امیدوارم که این سامانه سامانه ای کامل و جامع باشد و مشکلات سامانه سناد و همگام و… را نداشته باشد.

در این مقاله آموزشی نحوه ورود به سامانه دانش آموزی سیدا با گوشی همراه شرح داده شد. در صورت بروز هرگونه مشکل در ورود به سامانه دانش آموزی سیدا می توانید با کارشناسان مجموعه به شماره 9099071613 تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

سوالات متداول کاربران سامانه دانش آموزی سیدا

کاربران برای ورود به سامانه دانش آموزی سیدا باید به چه سایتی مراجعه نمایند؟

کاربران برای ورود به سامانه ثبت نمرات دانش آموزی سیدا باید به نشانی اینترنتی sida.medu.ir مراجعه نمایند.

نحوه ورود به سامانه دانش آموزی سیدا با گوشی همراه چگونه است؟

نحوه ورود و فیلم آموزشی ورود به سامانه با تلفن همراه در این مقاله ارائه داده شده است.

برای ورود به سامانه سیدا با گوشی همراه به چه اطلاعاتی نیاز است؟

ورود به سامانه سیدا دانش آموزی از طریق درج نام کاربری و رمز عبور امکان پذیر است.

 
3.2/5 - (9 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه ورود به سامانه دانش آموزی سیدا با گوشی همراه

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. سيده مريم ميركاظمي

  با نام خدا
  ضمن عرض سلام، اينجانب با استفاده از يوزر و پس وردي كه براي آخرين بار وارد سامانه شدم، در حال حاضر نمي توانم. بفرمايييد چگونه مي توان مجدد يوزر و پس ورد را تغيير دهم؟ البته تمام مراحل را بر اساس فيلم آموزشي انجام دادم ولي متاسفانه ورود مقدور نيست.
  سپاسگزارم

  پاسخ
 2. قوامی

  سلام‌ نام کاربری سامانه سیدا و‌ رمز عبور سامانه سیدا از کجا بیارم؟

  پاسخ
 3. فاطمه

  منظور از کد ارسالی بعد از واد کردن شماره موبایل چیست وقتی که نام کاربری و رمز عبور را زدیم

  پاسخ
 4. فاطمه کریمی

  منظور از کد ارسالی بعد از واد کردن شماره موبایل چیست وقتی که نام کاربری و رمز عبور را زدیم مینویسه کد ارسالی و من نمیدونم برای کد ارسالی چی را باید بنویسم لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
 5. محبوبه نوری اینانلو

  سلام وقت بخیر
  نمراتی که در سیدا وارد میکنم باوجود زدن دکمه ی ثبت نمراتم اصلا سیو نمیشه برای هرکلاس چندین بار نمرات را وارد کردم هیچکدوم ثبت نشده
  راهکار چیه چطور نمراتم را ثبت کنم لطفاًراهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
 6. ن

  همه مشخصاتمو درست وارد میکنم اما نمیاره/:

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی