وام‌ دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی

وام‌ دانشجویی دانشگاه آزاد

جهت مشاوره در زمینه وام‌ دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

این مقاله سعی به موضوع معرفی وام‌ دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بپردازد. وام‌ها و تسهیلات ازجمله مهم‌ترین و محبوب‌ترین موضوعات دانشجویان می‌باشد. با ما همراه باشید.

وام‌های دانشجویی

وام‌ دانشجویی دانشگاه آزاد

ضوابط و مقررات صندوق رفاه و بیمه دانشجویی:

1- تسهیلات مالی دانشجویی: قرض‌الحسنه‌ها ازنظر مدت‌زمانی بـه سـه دسته ‌کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت تقسیم می‌گردند. قرض‌الحسنه کوتاه‌مدت حـداکثر 6 مـاه، قرض‌الحسنه میان‌مدت حداکثر 12 ماه، قرض‌الحسنه بلندمدت حـداکثر 60 ماه. قرض‌الحسنه‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت در زمـان تحصیل دانشجو تسویه می‌گردند.

الف – وام‌ کوتاه‌مدت دانشگاه آزاد:

وام‌ها به‌صورت کوتاه‌مدت و 3 تا 6 ماهه بدون بهره بوده و تا پایان هر ترم تحصیلی تسویه‌حساب شود.

ب – وام‌ میان‌مدت دانشگاه آزاد:

این‌گونه تسهیلات به دانشجویانی تعلق می‌گیرد کـه بـرای بازپرداخت نیاز به مهلت بیشتری دارند و از محـل اعتبـارات شُعب صندوق رفاه و بیمه دانشجویان واحدها طبق ضـوابط و مقررات مربوط در اختیار دانشجو گذاشته می‌شود و در زمـان تحصیل دانشجو تسویه می‌گردد.

ج – وام‌ بلندمدت دانشگاه آزاد:

1- منابع داخلی

2- منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

این نوع تسهیلات در اختیار دانشجویانی قرار می‌گیرد که در حین تحصیل قادر به تأمین و پرداخت شهریه و اقسـاط قرض‌الحسنه خود نمی‌باشند.

انواع قرض‌الحسنه:

وام‌ دانشجویی دانشگاه آزاد کمک‌هزینه اجاره:

بابت تأمین بخشی از هزینه تحصیلی برای مدت یک‌بار در طول تحصیل قابل پرداخت می‌باشد.

وام‌ دانشجویی دانشگاه آزاد کمک‌هزینه تحصیلی:

بابت تأمین بخشی از اجاره مسکن دانشجویان در طول مدت تحصیل پرداخت می‌شود. در طـول سال یک‌بار و صرفاً جهـت مسـکن دانشـجویان غیربومی می‌باشد با بازپرداخت 12 ماهه.

وام‌ دانشجویی دانشگاه آزاد کمک‌هزینه ازدواج:

این وام از محل منابع صندوق رفاه و بیمه دانشجویان به دانشجویانی تعلق می‌گیرد کـه در زمـان دانشجویی متأهل شده باشند. یک‌بار در طول تحصیل و جهت ازدواج اول پرداخت می‌شود. دانشجویان حـداکثر یـک سـال پس از تاریخ عقدنامه فرصت دریافت وام مذکور رادارند.

وام ضروری دانشگاه آزاد :

وام ضروری صرفاً جهت عمـل جراحـی، بستری در بیمارستان، هزینه دارو بیماری‌های خاص و زایمـان می‌باشد.

تبصره: وام کوتاه‌مدت شهریه فاقد کارمزد می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر سیدهادی سیدفضلی سرپرست مدیریت صندوق رفاه و تسهیلات اعتباری دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام این خبر گفت:  صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به منظور رفع دغدغه دانشجویان و خانواده‌های آنها برای تأمین شهریه نسبت به ایجاد زمینه‌های پرداخت شهریه به صورت اقساطی از طریق انعقاد تفاهم‌نامه با بانک‌های عامل جهت اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه و ارزان قیمت و کمک هزینه شهریه دانشجویان اقدام کرده است.

سرپرست مدیریت صندوق رفاه دانشجویان و تسهیلات اعتباری دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: دانشجویان جدیدالورود و حتی پذیرفته شدگان سنوات گذشته مطابق تفاهم نامه‌های منعقده با دو بانک می‌توانند برای مقطع کاردانی تا سقف ۵ میلیون تومان، کارشناسی تا سقف 10 میلیون تومان، کارشناسی ارشد تا سقف ۱۵ میلیون تومان، دکتری تخصصی و حرفه‌ای تا سقف ۴۰ میلیون تومان از این وام‌ها بهره برداری کنند.

وی اظهار داشت: به منظور ترویج و احیای سنت قرض الحسنه و با توجه به لزوم ایجاد بستر مناسب برای حمایت‌های مالی از دانشجویان و خانواده‌های آنها نسبت به تعامل و انعقاد تفاهم نامه با دو بانک دیگر اقدام شده که مطابق این تفاهم نامه‌ها دانشجویان می‌توانند از انواع تسهیلات بر اساس مقاطع تحصیلی تا سقف تعیین شده بهره مند شوند.

دکتر سیدفضلی خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ دانشجویان در مقطع کاردانی تا سقف دو و نیم میلیون تومان، کارشناسی تا سقف هفت و نیم میلیون تومان، کارشناسی ارشد تا سقف ده میلیون تومان و دکتری تا سقف ۲۰ میلیون تومان می‌توانند از این تسهیلات برحسب نیاز استفاده کنند.

سرپرست مدیریت صندوق رفاه دانشجویان و تسهیلات اعتباری دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: دانشجویان جدیدالورود مقاطع مختلف دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند از انواع وام‌های قرض الحسنه شهریه کوتاه مدت میان مدت و بلند مدت از محل منابع داخلی صندوق رفاه و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد، وام‌های بلند مدت قرض الحسنه شهریه وزارتین علوم و بهداشت استفاده کنند.

وی ادامه داد: تمامی فرایندهای مربوط به اخذ تسهیلات بانکی به صورت غیر حضوری در بستر وب از طریق سامانه آموزشیار به نشانی اینترنتی https://edu.iau.ac.ir دانشگاه و سامانه ساجد به آدرس https://sajed.iau.ir صورت می‌پذیرد. ویژگی‌های بارز و اصلی تسهیلات بانکی امکان دریافت در سراسر کشور و حتی در محل سکونت دانشجویان و همچنین استفاده توأمان از انواع تسهیلات است.

دکتر سیدفضلی همچنین به وام‌های اعطایی از منابع تخصیصی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم برای مقاطع مختلف اشاره کرد و گفت: در صورتی که اعتبارات لازم در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی قرار گیرد، پرداخت برای مقاطع مقطع کاردانی و کارشناسی تا سقف یک میلیون تومان، کارشناسی ارشد سقف دو و نیم میلیون تومان، دکترا تا سقف ۵ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به دانشجویان دانشگاه آزاد برای چندین ترم متوالی امکان پذیر است.

تحصیل در دانشگاه دانشگاه آزاد :

  • آیا می‌دانید با تحصیل در این دانشگاه، چه مجموعه‌های دولتی جویای دانش‌آموختگان هستند؟
  • آیا میدانید دانش‌آموختگان این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد خارج از کشور می‌توانند مشغول به تحصیل شوند؟
  • آیا میدانید امکان کارآموزی دانشجویان این دانشگاه در سازمان‌ها و ادارات داخل وجود دارد؟
  • آیا قصد دارید درزمینهٔ سرفصل‌های رشته‌های تحصیلی این دانشگاه، مقاله کلاسی بنویسید؟
  • آیا به دنبال منابع علمی دانشگاهی برای تألیف کتاب در رشته‌های این دانشگاه و گرایش‌های مرتبط هستید؟
  • آیا به دنبال کتاب‌ها و منابع فارسی /انگلیسی‌زبان برای دروس دانشگاه آزاد اسلامی می‌گردید؟

پاسخ تمامی سوالات شما درباره کارشناسی دانشگاه آزاد، از طریق تماس با کارشناسان مشاور گروپ

برای آگاهی از جدیدترین اخبار وام‌های دانشجویی بر روی عکس زیر کلیک نمایید.

مشاور گروپ

امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه وام‌ دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی