هیات علمی دانشگاه آزاد

ثبت نام جذب هیات علمی دانشگاه آزاد

جهت مشاوره در زمینه هیات علمی دانشگاه آزاد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ منتشر شد و داوطلبان از روز دوشنبه ۲۱ شهریور تا روز پنج شنبه ۳۱ شهریور برای ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد فرصت دارند. در ادامه با مشاور گروپ همراه شوید ...

دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به نیاز به تخصص نیروهای جوان متعهد و متخصص علمی براساس طرح آمایش آموزشی و در راستای نیل به اهداف سند تحول و تعالی دانشگاه اقدام به درج فراخوان جذب هیات علمی می نماید.

متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس sajed.iau.ir پس مطالعه دقیق قوانین و مقررات و تکمیل مدارک مد نظر از تاریخ ۲۱ الی ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۱ نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

جذب هیات علمی دانشگاه آزاد

فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد

 

شرایط جذب هیات علمی دانشگاه آزاد

 1. شرایط عمومی جذب هیات علمی دانشگاه آزاد مطابق مصوبه 608 مورخ 1386/4/19 شورای عالی انقلاب فرهنگی می باشد.
 2. مدرک تحصیلی مورد نیاز برای شرکت در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد در تمامی رشته ها اعلام نیاز شده دکتری تخصصی می باشد.
  تبصره1: ثبت نام دارندگان مدرک کارشناسی ارشد در گروه هنر در رشته های فاقد سرفصل مصوب دوره دکتری در کشور که در سامانه جذب هیات علمی دانشگاه آزاد به آن رشته ها اعلام نیاز شده است، بلامانع می باشد .
  تبصره2: ثبت نام دارندگان مدرک کارشناسی ارشد در رشته های پرستاری، مامایی، هماتولوژی و اتاق عمل، مشروط به نداشتن تعهد خدمت متقاضیان به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بلامانع می باشد.
  تبصره 3: در گروه علوم پزشکی علاوه بر متقاضیان تبصره فوق در سایر رشته ها، متقاضیان صرفا از بین دارندگان مدرک دکتری تخصصی (آموزشی)، بورد تخصصی و فوق تخصصی پس از بررسی و تایید صلاحیت علمی و عمومی و طی نمودن فرایند جذب انتخاب خواهند شد.
 3. شرط سنی هیات علمی دانشگاه آزاد برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد حداکثر 30 سال و برای دارندگان مدرک دکتری تخصصی حداکثر 45 سال می باشد.
  تبصره:شرط سنی هیات علمی دانشگاه آزاد برای متقاضیان زیرگروه پزشکی برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد حداکثر 35 سال و برای دارندگان مدرک دکتری تخصصی حداکثر 45 سال می باشد.
 4. رشته تحصیلی متقاضی در دو مقطع آخر تحصیل هم خوانی داشته باشد.
  تبصره: برابر مصوبه جلسه شصت و پنجم مورخ 89/9/1 هیات عالی جذب اعضای هیات علمی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی، متقاضیان جذب در گروه های پرستاری، معارف اسلامی و هنر درصورت داشتن سایر شرایط، همگونی رشته در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ملاک عمل در جذب نمی باشد.
 5. فارغ التحصیل دوره تمام وقت حضوری با حداقل معدل مورد تائید برای مقاطع کارشناسی 14، کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای 16 و دکتری تخصصی 17 می باشد و یا مجموع معدل های سه مقطع حداق 48 باشد
  تبصره: متقاضیانی که فارغ التحصیل دانشگاههای خارج از کشور می باشند درصورت اینکه رتبه دانشگاه های آنان براساس سایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گروه الف (ممتاز) قرار می گیرد مجاز به شرکت در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد می باشند.
 6. رشته و گرایش تخصصی متقاضی با رشته مورد نیاز مندرج در سامانه جذب دانشگاه هیات علمی دانشگاه آزاد همخوانی داشته باشد.
 7. متقاضیان گروه علوم پزشکی باید فاقد هرگونه تعهد به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به جهت استفاده از مزایای آموزش رایگان، خدمات قانونی و مورد تعهد (طرح نیروی انسانی و ضریب k) باشند و در زمان ثبت نام هیات علمی دانشگاه آزاد ملزم به بارگذاری دانشنامه یا تاییدیه مدرک تحصیلی خود در سامانه جذب می باشند.
 8. ثبت نام در سامانه جذب هیچ گونه حقی را برای متقاضیان ایجاد نمی‌کند و جذب افراد واجد شرایط صرفاً پس از تائید توانایی علمی، عمومی و طی شدن فرایند جذب هیات علمی در هیات اجرایی جذب استان و هیات مرکزی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه امکانپذیر خواهد بود.
 9. مسئولیت صحت و کامل بودن اطلاعات وارد شده بر عهده متقاضی بوده و در صورت مشاهده هر گونه مغایرت یا نقص در اطلاعات ثبت شده، درخواست وی منتفی می‌گردد.
 10. متقاضیان مجاز به انتخاب سه استان بعنوان اولویت های محل خدمت می باشند.
  تبصره: در صورتیکه پس از طی شدن فرآیند جذب در هیات اجرایی جذب استان ها، بیش از یک استان با جذب متقاضی موافقت داشته باشد، هیات مرکزی جذب، استان محل خدمت را انتخاب می نماید.
 11. جذب هیات علمی دانشگاه آزاد از خانواده معزز شهدا و ایثارگران بر اساس بند "پ" ماده 90 قانون برنامه ششم توسعه کشور صورت می گیرد و متقاضیان واجد شرایط هنگام ثبت نام در فراخوان ملزم به بارگذاری مدارک و مستندات ایثارگری در سامانه جذب می باشند.
 12. جذب اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد صرفاً از طریق شرکت در فراخوان و طی شدن فرآیند آن امکان پذیر می باشد.
 13. در طی فرآیند جذب، در صورت داشتن شرایط مساوی (توانایی علمی و صلاحیت عمومی)، اولویت با فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی می باشد.

  جذب هیات علمی در دانشگاههای دولتی و آزاد »

لیست رشته های مورد نیاز جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی


مشاور گروپ


زمان ثبت نام جذب هیات علمی دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام جذب هیات علمی دانشگاه آزاد برای متقاضیان محترم از 21 لغایت 31 شهریور 1401 امکان پذیر خواهد بود

متقاضی گرامی لطفاً به موارد زیر توجه نمایید:
رﺷﺘﻪ ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ ﻣﺘﻘﺎﺿﯽ در دو ﻣﻘﻄﻊ آﺧﺮ ﺗﺤﺼﯿﻞ ﻫﻢﺧﻮاﻧﯽ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ.
رﺷﺘﻪ ﺗﺨﺼﺼﯽ و ﺷﺮاﯾﻂ ﻣﺘﻘﺎﺿﯽ ﺑﺎ اﻋﻼم ﻧﯿﺎز درج ﺷﺪه در ﺳﺎﻣﺎﻧﻪ ﺟﺬب داﻧﺸﮕﺎه ﻫﻢﺧﻮان ﺑﺎﺷﻨﺪ.
ﺗﺒﺼﺮه :رﺷﺘﻪ و ﮔﺮاﯾﺶ ﻣﺘﻘﺎﺿﯿﺎن در دو ﻣﻘﻄﻊ آﺧﺮ ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ ﻫﻢﺧﻮاﻧﯽ داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﺪ در ﺻﻮرﺗﯿﮑﻪ ﮔﺮاﯾﺶ ﻣﺘﻘﺎﺿﯽ ﻣﺸﺨﺺ ﻧﺒﺎﺷﺪ ﺗﻮﺳﻂ ﮐﺎرﮔﺮوه ﺗﻮاﻧﺎﯾﯽ ﻋﻠﻤﯽ در ﻫﯿﺎت اﺟﺮاﯾﯽ ﺟﺬب اﺳﺘﺎن ﻣﻮرد ﺑﺮرﺳﯽ ﻗﺮار ﺧﻮاﻫﺪ ﮔﺮﻓﺖ.

شرایط سنی جذب هیات علمی ۱۴۰۱

شرط سنی هیات علمی دانشگاه آزاد برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد حداکثر 30 سال و برای دارندگان مدرک دکتری تخصصی حداکثر 45 سال می باشد.
تبصره:شرط سنی هیات علمی دانشگاه آزاد برای متقاضیان زیرگروه پزشکی برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد حداکثر 35 سال و برای دارندگان مدرک دکتری تخصصی حداکثر 45 سال می باشد.

شرط سنی هیات علمی دانشگاه آزاد
دارندگان مدرک کارشناسی ارشد حداکثر 30 سال
دارندگان مدرک دکتری تخصصی حداکثر 45 سال
کارشناسی ارشد (زیرگروه پزشکی) حداکثر 35 سال
دکتری تخصصی (زیرگروه پزشکی) حداکثر 45 سال

جهت اطلاع از شرایط و نحوه ی جذب هیات علمی دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ با مشاوران مرکز تخصصی مشاور گروپ تماس بگیرید ...

تمدید مهلت جذب هیات علمی دانشگاه آزاد

تمدید مهلت جذب هیات علمی دانشگاه آزاد بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی مطابق اطلاعیه ای تا روز پنجشنبه هفتم مهرماه تمدید شد.

براساس این اطلاعیه، با عنایت به فراهم شدن امکان جذب دانش آموختگان مقطع دکتری تخصصی مشمول وظیفه عمومی با استفاده از طرح مشمولین متخصص در دانشگاه آزاد اسلامی افراد برگزیده تسهیلات بنیاد ملی نخبگان در صورت تمایل می توانند جهت عضویت در هیأت علمی وظیفه رشته های مورد نیاز به سامانه جامع دانشگاه مراجعه و تقاضای جذب خود را ثبت کنند.

براساس این اطلاعیه ثبت نام در فراخوان جذب اعضای هیأت علمی سال ۱۴۰۱ دانشگاه آزاد اسلامی که از تاریخ ۲۱ شهریورماه سال ۱۴۰۱ آغاز شده است تا هفتم مهرماه سال جاری ادامه خواهد داشت و متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه جامع دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس sajed.iau.ir پس از مطالعه دقیق قوانین و مقررات و تکمیل مدارک مدنظر نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

سوالات متداول هیات علمی دانشگاه آزاد


✔️شرایط سنی جذب هیات علمی دانشگاه آزاد ۱۴۰۱ چگونه است؟

✔️شرط سني هیات علمی دانشگاه آزاد براي دارندگان مدرك كارشناسي ارشد حداكثر 30 سال و براي دارندگان مدرک دكتري تخصصي حداكثر 45 سال مي باشد.
تبصره:شرط سني هیات علمی دانشگاه آزاد برای متقاضیان زیرگروه پزشکی براي دارندگان مدرك كارشناسي ارشد حداكثر 35 سال و براي دارندگان مدرک دكتري تخصصي حداكثر 45 سال مي باشد.

✔️آیا فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد پس از تمام شدن تمدید می شود؟

✔️اگر تمديد شود صرفا در سامانه جذب به آدرس sajed.iau.ir اطلاع رسانی می شود.

✔️جذب هیات علمی از خانواده معزز شهدا و ایثارگران چگونه است؟

✔️جذب هیات علمی از خانواده معزز شهدا و ایثارگران بر اساس بند "پ" ماده 90 قانون برنامه ششم توسعه كشور صورت می گیرد و متقاضیان واجد شرایط هنگام ثبت نام در فراخوان ملزم به بارگذاري مدارک و مستندات ایثارگری در سامانه جذب مي باشند. توضیحات تکمیلی در همین مقاله آمده است.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه هیات علمی دانشگاه آزاد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

نصب اپ دانش آموزی