جمع بندی مباحث ساده و تست خیز رشته تجربی در نیمسال اول

جمعبندی نیمسال اول

جهت مشاوره در زمینه جمع بندی مباحث ساده و تست خیز رشته تجربی در نیمسال اول

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

امروز میخواهم مباحث سبک و تست خیز رشته تجربی را که میتوان با پشتکار و تلاش در این زمان های باقیمانده به تسلط رساند و برای داوطلبانی که تراز 4000 تا 5000 هستند ، ارائه کنیم .

جمعبندی نیمسال اولتوجه داشته باشید که هدف از گفتن مباحثی که باید در اولویت مرور و تست زنی شما باشند این است که مشکل اکثر داوطلبان در آزمون و کنکور ، کم تسلطی است .

داوطلب مباحثی را خوانده ولی به خاطر طمع و بجای اینکه خوانده ها را به تسلط برساند به سراغ مطالعه مباحث دیگری می رود و همینطور به هر درسی فقط نوک میزند و پراکنده خوانی ها در تست زنی و نیز مطالعه مباحث کار دستش میده و باعث میشه به دلیل کم تسلط بودن نتونه خوب تست بزنه .

از ریاضیات شروع میکنیم:

تابع - قدر مطلق - جز صحیح - درجه دو - تابع نمایی و لگاریتمی-تصاعد - فرمول ها و تبدیل های مثلثاتی و خواصشون ( فقط حفظ باش تست لازم نیست بزنی) - حد و پیوستگی- آمار -آنالیز ترکیبی و احتمال
مباحث فوق در اولویت هستند چرا که هم روان هستند و هم پایه و پیش نیاز مباحث دیگه هستند و اگر این ها را خوب خوندی و مسلط شدی اگر مبحث دیگه ای رو هم بلدی و خونده بودی نیز میتونی بعد از مباحث فوق اون رو هم به تسلط برسونی . مثلا ماتریس بخونی و...

فیزیک رشته تجربی:

آینه عدسی - مغناطیس القا - از فیزیک پیش 2 نوسان تا سر نمودارها ، کل موج ، کل صوت و تا پایان کتاب.

شیمی رشته تجربی:

شیمی سال دوم بجز فصل 4 + شیمی سال سوم ترمودینامیک+ شیمی پیش دانشگاهی سینیتک و تعادل (برای بلد بودن این مباحث باید ابتدا پیش نیازشون که میشه ابتدای استوکیومتری که مبحثی تحت عنوان موازنه ،معادله نویسی و واکنش نویسی را باید بدانید).

نکته: انواع واکنش 5 تا بود: جابجایی -یگانه- دوگانه- سوختن-تجزیه

جهت دریافت آخرین اخبار کنکورهها بر روی عکس زیر کلیک نمایید

کنکور سراسری

زیست شناسی:

درسته که زیست ترکیبی هست و همه مباحث به هم مرتبط اند ولی برخی مباحث برجسته تر هستند که میتوان آسونتر خوند.

13 فصل تست خیز و رتبه ساز زیست عبارتند از:

فصل های 1 و 2و 3 و4 و8 سال دوم
فصل های 1و2و3و4و5 سال سوم
فصل های 9 و 10 و11 پیش دانشگاهی

اولویت و تمرکزت اول این ها باشه سپس اگر مباحث دیگه ای جز این ها رو قبلا خونده و تست کار کرده باشی الان میتونی مرور و جمع بندی کنی با تست .

دین و زندگی:

همه دروس که میشوند 42 درس را باید بخوانید . هر روز یک درس را بخوانید . ولی بیشترین تمرکز روی دینی سال سوم و دین و زندگی پیش 1 باشد.

زبان انگلیسی:
11 تست که میشه 44% از گرامر و واژگان است از 14 درس. داوطلبانی که کمی قویتر هستند هم میتوانند هر شب یک کلوز و ردینگ از خود کتاب درسی کار کنند.

ادبیات و زبان فارسی:
اولویت با تاریخ ادبیات می باشد سپس ، معنی واژگان و تست قرابت معنایی . اگر میخواهید بر تست های قرابت معنایی مسلط شوید باید معنی اشعار حماسی و معنی اشعار مناجات عرفانی و ... خودِ کتاب درسی را بلد باشی .

جاهایی از مباحث فوق که در حال مطالعه هستید و در آزمون بعدی جزو بودجه بندی آزمون هستند را هماهنگ شوید ولی درس هایی که با آزمون هماهنگ نیستند را اشکالی ندارد و شما طبق اولویت های خود بخوانید چرا که آزمون بصورت مبحثی بودجه بندی میکند ولی ما میخواهیم الان اقتصادی فکر کنیم و از هر مبحثی درصد برداشت کنیم چون فرمت اصلی کنکور هدف ماست لذا به اینکه مباحث گفته شده در اینجا و در برخی دروس هماهنگ با آزمون نیست را جدی نگیرید وطبق اولویت های برجسته مباحث مشخص شده درس بخوانید.


 دریافت آخرین اخبار سهیمه های کنکور سراسری با کلیک بر روی عکس زیر:

کانال

4/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه جمع بندی مباحث ساده و تست خیز رشته تجربی در نیمسال اول

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی