نمونه سوالات یازدهم

نمونه سوالات یازدهم

جهت مشاوره در زمینه نمونه سوالات یازدهم

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

در این مقاله، مشاور گروپ به بررسی انواع نمونه سوالات یازدهم پرداخته است. کسب نمره ی بسیار خوب یا حداقل قبولی در امتحانات خرداد ما از دغدغه های اکثر دانش آموزان است. در این راستا چیزی که می تواند تا حد بسیار زیادی شما را به خواسته تان نزدیک کند، حل نمونه سوالات یازدهم در درس های مختلف است.

سر فصل ها

دانلود نمونه سوالات یازدهم

دانلود نمونه سوالات یازدهم برای رشته های مختلف و به تفکیک درس ها، از این جهت که دیدگاهی کامل و سنجیده از سبک سوالات امتحانی به شما می دهد، بسیار کار آمد است.

در این مقاله مجموعه کاملی از نمونه سوالات یازدهم در رشته های تجربی، ریاضی فیزیک و انسانی، در اختیار شما قرار داده شده است.

نمونه سوالات یازدهم دروس عمومی رشته تجربی و ریاضی

دروس عمومی رشته های تجربی و ریاضی، معمولا آن طور که باید از سمت دانش آموزان مورد اهمیت قرار نمی گیرند. اما فراموش نکنید که این درس ها به اندازه خود در نمرات شما که از این پس، تاثیر بیشتری در کنکور خواهند داشت، نقش دارند.

در گذشته این درس های عمومی ضریب جداگانه در کنکور داشتند.

نمونه سوالات یازدهم فارسی

ادبیات فارسی، با این که زبان مادری ما محسوب می شود اما بسیاری از دانش آموزان با کسب نمره در امتحان این درس، مشکل دارند. البته علت اصلی بروز این مسئله مطرح شدن قواعد زبان فارسی است. به طور کلی یاد گیری قواعد و اصول زبان برای عده ایی دشوار است. اگز جز این گروه هستید، این مسئله را در ذهن خود بزرگ نکنید. کافی است با این مشکل روبه رو شوید و نمونه سوالات یازدهم فارسی را برسی کنید.

دانلود نمونه سوالات یازدهم فارسی به شرح زیر است:

نمونه سوالات یازدهم زبان

زبان انگلیسی و شیوه تدریس آن در مدارس بسیار ساده و قابل فهم است. نکته مهم تری که در این زمینه وجود دارد این است که نمونه سوالات آن معمولا تکراری است و هر سال و هر ترم مشابه است. با در نظر گرفتن این نکته شما می توانید به راحتی با حل چندین نمونه سوالات امتحانی از الگوی طرح سوال در این درس آشنا شوید و هنگام مطالعه به این نکات بیشتر در کتاب توجه کنید.

برای دانلود نمونه سوالات دهم زبان کلیک کنید:

نمونه سوالات یازدهم عربی

برای قبولی و کسب نمره خوب در امتحان عربی تنها کافیست، به تمرین های کتاب و سبک سوال های خود کتاب توجه کنید. عربی در مدارس معمولا سوالاتش مانند کتاب طرح می شود و دانش آموزانی که به سبک سوالات کتاب آشنا یا مسلط هستند، امتحان خوبی را پشت سر خواهند گذاشت. نمونه سوالات یازدهم عربی در این زمینه بسیار کمکتان خواهد کرد تا با این سبک سوالات آشنا شده و امتحان عربی را به خوبی سپری کنید.

دانلود نمونه سوال امتحانی یازدهم عربی:

نمونه سوالات یازدهم نگارش

نمونه سوالات دهم نگارش، به شما کمک خواهد کرد تا شیوه یدرست نگارش و اصول نگارش در جلسه امتحان آشنا شوید. البته که این اصول به طور کامل در کتاب شرح داده شده است، اما قطعا مطالعه نمونه سوال امتحانی نگارش به شما کمک خواهد کرد تا شوه نگارش را بسیار ملموس تر درک کنید.

دانلود نمونه سوال امتحانی یازدهم نگارش:

نمونه سوالات یازدهم دینی

دینی که نام کتاب هدیه های آسمان در مقاطع پیشین است، هم دارای نمونه سوالات بسیار جامع و مفیدی در این زمینه است که در ادامه آورده شده اند.

نمونه سوالات یازدهم دینی به شرح زیر است:

نمونه سوالات یازدهم تاریخ

وقایع و اتفاق هایی که در گذشته رخ داده اند و مطالعه و بررسی بر روی آنها اشاره می کند. مسئله اصلی که تاریخ را در ذهن ما تداعی می کند همان تاریخ انسانی و تمدن انسانی از زمان شناخت آن است.

نمونه سوالات یازدهم تاریخ به شرح زیر است:

نمونه سوالات یازدهم آزمایشگاه علوم تجربی

آزمایشگاه علوم تجربی، درسی است که به مطالعه عملی آزمایش های مفید و کاربردی که به طور روزمره با آنها سر و کار داریم، می پردازد. در این کتاب مطالت تئوری نیز در خصوص معرفی وسایل آزمایشگاهی، ماد شیمیایی مختلف و خاصیت آنها، اصول کار در آزمایشگاه و… اورده شده اند که می توان از آنها سوال طرح کرد.

نمونه سوالات یازدهم انسان و محیط زیست

انسان و محیط زیست نام واحد درسی جدیدی است که به پایه یازدهم افزوده شده است و این واحد درسی در همه رشته‌ها تدریس خواهد شد.
هدف این کتاب، آموزش محیط زیست به دانش آموزان است تا بتواند نسلی آگاه و مدبر تربیت کند. در این کتاب به معرفی سرمایه‌های طبیعی پرداخته شده است و راهکارهای استفاده درست و حفظ طبیعت را آموزش می‌دهد.

نمونه سوالات یازدهم انسان و محیط زیست به شرح زیر است:


نمونه سوالات یازدهم دروس تخصصی رشته تجربی

دروس تخصصی تجربی نیز در هر رشته از ضریب مشخص و موثری در کنکور بهره مند است. در واقع مفاهیم این دروس از دروس عمومی مهم تر است اما این اصلا به معنی عدم اهمیت دروس عمومی نیست.

نمونه سوالات یازدهم ریاضی

درس ریاضی در پایه یازدهم، وارد سبک جدیدی از مباحث و سطح آموزشی می شود. برای دانش آموزانی که قبلا این درس را جدی نگرفته باشند، به یک باره ریاضی دهم تجربی، بسیار سخت خواهد شد. اما نا امید نشوید با تلاش و پشتگار برای درس خواندن می توانید در این درس پیشرفت کنید.

نمونه سوالات یازدهم ریاضی به شرح زیر است:

نمونه سوالات یازدهم فیزیک

درس فیزیک پیش از این در کتاب علوم، به طور مختصر برسی میشد و خبری از فرمول های مختلف فیزیک نبود. اگر فرمولی هم بود، به صورت کاملا ساده و قابل فهم. اما در کتاب فیزیک یازدهم وارد دنیای واقعی علم فیزیک می شوید و برای تسلط به این سبک جدید حتما به نمونه سوالات یازدهم فیزیک نیاز پیدا خواهید کرد.

دانلود نمونه سوالات یازدهم فیزیک:

نمونه سوالات یازدهم زیست

به معنی مطالعه در مورد زندگی و نحوه زیست موجودات می باشد. در واقع زیست شناسی علم مطالعه در مورد زندگی و موجودات زنده است. در پایه یازدهم نیز ادامه مطالب این کتاب را بررسی خواهید کرد.

دانلود نمونه سوالات یازدهم زیست:

در صورتی که هر گونه سوالی در خصوص امتحانات یازدهم دارید، با شماره 9099071613 تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان مشاورگروپ، بسته به نیاز خودتان، بهره مند شوید.

نمونه سوالات یازدهم شیمی

متن زیبایی شیمی را اینطور تو صیف کرده بود:

شیمی هنر ارتباط با جهان است. زبانی برای شنیدن نیروهای پنهان بین ذره‏‌ها و کشف حقیقت ماده است. شیمی شنیدن رازگشایی از یک رمز و خلق یک ترکیب با آموختن قواعدی بر مبنای روش علمی به حساب می‌آید. امروز شیمی حس گم شده‌ انسان است تا زندگی‌‏اش را به روز کند.

این جمله در مورد شیمی تنها می تواند از زبان کسانی بیان شود که عاشق این درس هستند. اگر جز این دسته از افراد هستید، یاد گرفتن شیمی برای شما بسیار آسان تر از بقیه خواهد بود. با حل کردن چندین نمونه سوال شیمی به راحتی نمره ایی عالی در امتحان خود کسب خواهید کرد.

نمونه سوالات یازدهم شیمی به شرح زیر است:

نمونه سوالات یازدهم زمین شناسی

مقصود از زمین شناسی، شناسایی و مطالعه تئوری‌های پیدایش زمین و مواد تشکیل دهنده آن، بررسی عواملی که در وضعیت آن تأثیر دارند. و بالاخره مطالعه و شناسائی مواد ارزشمند زمین و نحوه استفاده از آن هاست. زمین شناسی علم قدیمی و دارای سابقه طولانی است و بشر همواره در مورد زمین کنجکاو بوده است.

این علم در کدارس و در پایه یازدهم در رشته های ریاضی و تجربی به صورت هماهنگ و خلاصه وار بررسی می شود.

نمونه سوالات یازدهم زمین شناسی به شرح زیر هستند:

نمونه سوالات یازدهم دروس تخصصی رشته ریاضی فیزیک

برای رشته ی ریاضی هم دروس تخصصی در ادامه آورده شده است. این درس ها هم ضریب مشخصی در کنور خواهند داشت.( ضرایب دروس تخصصی ریاضی در کنکور)

نمونه سوالات یازدهم حسابان

در مقدمه کتاب حسابان آمده است که:

مهم‌ترین هدف آموزش ریاضی پرورش تفکر ریاضی است، دیگر استفاده ی افراطی از فرمول‌ها، الگوریتم‌ها، قواعد و دستورها بدون آگاهی از چگونگی و چرایی عملکرد آن‌ها، جایگاهی در آموزش ریاضی مدرسه‌ای نخواهد داشت.  فرایندهایی مانند استدلال، تعمیم، حل مسئله، طرح مسئله و موضوعاتی نظیر مسائل باز پاسخ، بازنمایی‌های چندگانه و گفتمان ریاضی نقش مهمی در پرورش تفکر ریاضی دانش آموزان دارد.

 دانلود نمونه سوالات یازدهم حسابان از لینک های زیر:

نمونه سوالات یازدهم فیزیک

کتاب فیزیک 2 برای پایه یازدهم تالیف شده است. این کتاب در ادامه تغییر برنامه درسی آموزش علوم تجربی در دوره اول متوسطه و فیزیک دهم است. اهداف برنامه آموزش فیزیک در دوره متوسطه دوم، مطابق با برنامهٔ درسی ملی در چهار عرصهٔ ارتباط با خالق، شناخت خود، خلق و خلقت تعریف‌شده و در جهت تقویت پنج عنصر تفکر و تعقل، ایمان، علم، عمل و اخلاق پیش می رود.

نمونه سوالات یازدهم فیزیک به شرح زیر است:

نمونه سوالات یازدهم هندسه

به عبارت ساده، هندسه شاخه ای از ریاضیات است که اندازه، شکل و موقعیت اشکال دو بعدی و چهره های سه بعدی را بررسی می کند.  جالب است بدانید اقلیدس ریاضیدان یونان باستان معمولا به عنوان “پدر هندسه” شناخته می شود. در رشته ی ریاضی فیزیک نیز این درس در کتابی جداگانه تدریس می شود.

نمونه سوالات یازدهم هندسه به شرح زیر است:

نمونه سوالات یازدهم آمار و احتمال

به گفته ی مولفان کتاب آمار و احتمال پایه یازدهم:

کتاب درسی آمار و احتمال در راستای اهداف برنامه درسی حوزه تربیت و یادگیری ریاضی و با رویکرد آموزش از طریق حل مسئله و تأکید بر فعالیت در کلاس درس به جهت شکل‌گیری و ساختن مفاهیم توسط دانش آموزان تألیف شده است.

برای دانلود نمونه سوالات یازدهم آمار و احتمال، از طریق لینک های زیر اقدام کنید:

نمونه سوال امتحانی

نمونه سوالات یازدهم شیمی

در مورد درس شیمی هم که در بالا، صحبت کردیم. علاقه مندان به کسب نمرات عالی در امتحانات خود و همینطور در درس شیمی، که در رشته ریاضی فیزیک تحصیل می کنند، نیز می توانند از نمونه سوالات یازدهم شیمی استفاده کنند:

در صورتی که هر گونه سوالی در خصوص امتحانات یازدهم دارید، با شماره 9099071613 تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان مشاورگروپ، بسته به نیاز خودتان، بهره مند شوید.

نمونه سوالات یازدهم دروس تخصصی رشته انسانی

برای موفقیت بیشتر در آزمون سراسری رشته انسانی نیز اهمیت به درس های زیر، بسیار واجب است.

نمونه سوالات یازدهم عربی

مولفان کتاب عربی در پایه یازدهم مخصوص رشته انسانی، نیز می گویند:

پرورش مهارت‌های زبانی به‌منظور تقویت فهم قرآن و متون دینی و کمک به زبان و ادبیات فارسی، شیوۀ تألیف کتاب‌های عربی هفتم تا یازدهم است.

برای دانلود نمونه سوالات یازدهم عربی، ازطریق لینک های زیر اقدام کنید:

نمونه سوالات یازدهم فلسفه

این کتاب شامل سه بخش است. بخش اوّل دربارۀ ماهیت فلسفه و مسائل پیرامونی آن است. بخش دوم مسائل مربوط به معرفت شناسی را مطرح می کند. معرفت شناسی یکی از زیر مجموعه های اصلی فلسفه است. بخش سوم درباره انسان شناسی و فلسفه اخلاق است. این موضوع از شاخه های مهم فلسفه است که امروزه از اهمیت بالایی برخوردار است.

نمونه سوالات یازدهم فلسفه به شرح زیر است:

نمونه سوالات یازدهم روانشناسی

در مقدمه ی کتاب روانشناسی یازدهم آمده است که:

دانش روان‌شناسی به واسطه یافته‌های جدید، رشد چشمگیری داشته است. به خصوص در بعد شناختی در مقایسه با دیگر ابعاد، این تحول قابل توجه بوده است. یكی از مهم‌ترین دلایل تألیف كتاب جدید روان‌شناسی، به روز كردن محتوا و بهره‌گیری از دستاوردهای جدید در این حوزه و متناسب‌سازی آن با نیازهای مخاطبان است.

نمونه سوالات امتحانی یازدهم روانشناسی به شرح زیر است:

نمونه سوالات یازدهم جامعه شناسی

جامعه‌شناسی یکی از دروس رشته ادبیات و علوم انسانی است که در آن تولید، تداوم و تغییر پدید‌ه‌های اجتماعی مورد مطالعه قرار می‌گیرد. در این کتاب، کلان‌ترین پدیده اجتماعی یعنی «نظام جهانی» بررسی می‌شود.

برای آمادگی در امتحان این درس می توانید از نمونه سوالات یازدهم جامعه شناسی استفاده کنید:

نمونه سوالات یازدهم علوم و فنون ادبی

کتاب علوم و فنون ادبی پایۀ یازدهم، از چهار فصل تشکیل شده است. محتوای هر فصل نیز شامل سه درس به صورت ترکیبی از علوم و فنون ادبی به شرح زیر است: درس اول: تاریخ ادبیات و سبک‌شناسی؛ درس دوم: موسیقی شعر (عروض)؛ درس سوم: زیبایی‌شناسی شعر (آرایه‌های ادبی).

باری کسب آمادگی بیشتر در امتحانات این درس، می توانید از طریق لینک های زیر، اقدام به دانلود نمونه سوالات یازدهم علوم و فنون ادبی بکنید:

نمونه سوالات یازدهم ریاضی و آمار

کتاب ریاضی و آمار (2) پایه یازدهم در جهت اهداف برنامه درسی ملی و در ادامه تغییر کتاب‌های درسی دوره اوّل متوسطه تالیف شده است. قبلا تاکید کتاب‌های درسی ریاضی بیشتر بر توانایی انجام دادن محاسبات بود.

در رویکرد جدید، ضمن توجّه به این هدف، تاکید اصلی بر پرورش قوه تفکر و تعقل و رشد توانایی حل مسئله است.

نمونه سوالات یازدهم ریاضی و آمار از طریق لینک های زیر قابل دریافت است:

نمونه سوالات یازدهم جغرافیا

کتاب جغرافیای یازدهم شامل چهار فصل و یازده درس است و مقیاس محتوای آن عمومی و جهانی است؛ هرچند در فصول مختلف این کتاب به نمونه‌هایی در سطح ملی (کشور ایران) اشاره شده است. دانش جغرافیا که پلی میان علوم طبیعی و انسانی است، به سبب ماهیت بین‌رشته‌ای خود می‌تواند بستری مناسب برای کسب شایستگی‌های لازم و محتوای مورد نظر حوزۀ یادگیری مربوطه باشد.

برای تسلط بیشتر بر مباحث درسی این کتاب، نمونه سوالات یازدهم جغرافیا را حل کنید:


در این  مقاله مجموعه ایی کامل از انواع نمونه سوالات یازدهم در اختیار شما قرار داده شده است. امیدواریم در امتحانات موفق باشید.

در صورتی که هر گونه سوالی در خصوص امتحانات یازدهم دارید، با شماره 9099071613 تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان مشاورگروپ، بسته به نیاز خودتان، بهره مند شوید.

خوشحال می شویم نظرات خود را درارتباط با مقاله هم چنین سوالات و انتقاداتتان را با ما در کامنت به اشتراک بگذارید.


در ادامه مطالعه کنید:

نمونه سوالات نهایی نهم

سوالات متداول نمونه سوالات یازدهم

نحوه برگزاری امتحانات پایه یازدهم به چه صورت است؟

طبق اعلام رسمی آموزش و پرورش، تمامی امتحانات در همه ی مقاطع به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

حل نمونه سوالات امتحانی چه کمکی به دانش آموزان می کند؟

انجام این کار به افزایش تسلط دانش آموزان به دروس مختلف، بر اثر تمرین زیاد، کمک می کند. برای دریافت توضیحات کامل تر مقاله را مطالعه بفرمایید.

1/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه نمونه سوالات یازدهم

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی