نرم افزار انتخاب رشته کنکور 1403

نرم افزار انتخاب رشته کنکور moshavergroup.com

جهت مشاوره در زمینه نرم افزار انتخاب رشته کنکور 1403

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نرم افزار انتخاب رشته کنکور به داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده‌اند، کمک می‌کند شانس قبولی خود را در رشته و دانشگاه موردنظر تخمین بزنند. از این رو می‌توانند انتخاب رشته دقیق‌تر و هوشمندانه‌تری داشته باشند. یکی از مراحل مهم، پس از اعلام نتایج کنکور سراسری، فرایند انتخاب رشته است که باید به صورت اصولی و دقیق انجام شود. نرم افزارهای انتخاب رشته کنکور به داوطلبان این امکان را می‌دهند که با دید وسیع‌تری فرایند انتخاب رشته خود را انجام دهند.

نرم افزار انتخاب رشته کنکور

نرم افزار انتخاب رشته کنکور چه کمکی به داوطلبان می‌کند؟ انتخاب رشته کنکور سراسری یک مرحله بسیار حیاتی است که تأثیر زیادی بر آینده تحصیلی و حرفه‌ای فرد خواهد داشت. این مرحله نیازمند بررسی دقیق و شناخت کامل از خود و شرایط محیطی و تحصیلی است. در این مرحله، نکات مهمی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. بررسی نمرات دروس، رتبه کنونی، رتبه سهمیه و سایر اطلاعات مهم در کارنامه بسیار اهمیت دارد.  شناخت دقیق از رشته‌های مورد نظر، فرصت‌ها و آینده شغلی هر رشته کمک می‌کند تا انتخاب بهتری داشته باشید. با توجه به اهمیت انتخاب رشته درست و همچنین در نظر گرفتن این نکته که انتخاب رشته درست یکی از برگ‌های برنده داوطلبان برای قبولی در رشته و دانشگاه مورد نظر است، برای انجام هر چه بهتر آن نیاز است اطلاعات کافی در رابطه با رتبه‌های قبولی داشته باشید.

نرم افزار انتخاب رشته کنکور به شما کمک می‌کند فرایند انتخاب رشته کنکور سراسری را به صورت هوشمندانه‌تر انجام دهید. شما می‌توانید با وارد کردن اطلاعات کارنامه کنکور سراسری از جمله رتبه کنکور در سهمیه، رشته قبولی و دانشگاه قبولی داوطلبان سال‌های گذشته را که رتبه‌شان به رتبه شما نزدیک است، مشاهده کنید.

نحوه کار با نرم افزار انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۳

نحوه کار با نرم افزار انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۳ بسیار ساده است. داوطلبان پس از درج یکسری اطلاعات از جمله گروه تحصیلی (ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان)، سهمیه منطقه (منطقه یک، دو، سه)، رتبه در سهمیه و … می‌توانند از این نرم افزارها استفاده کنند. برای تخمین رشته و دانشگاه قبولی و استفاده از برخی نرم افزارهای انتخاب رشته، باید رتبه در سهمیه را وارد کنید در برخی نرم افزارها هم ممکن است نیاز به درج رتبه کشوری یا انتخاب نوع دانشگاه (مجازی، روزانه، شبانه و غیره) باشد.

به صورت کلی داوطلبان برای کار با نرم افزار انتخاب رشته می‌بایست رتبه و اولویت انتخابی خود از رشته های موردنظر را وارد نرم افزار کنند، پس از انجام تجزیه و تحلیل توسط نرم افزار، درصد قبولی در رشته و دانشگاه موردنظر به شما نشان داده می‌شود. از این رو داوطلبان با بررسی نتایج می‌توانند متوجه شوند با رتبه خود، شانس قبولی در کدام رشته و دانشگاه را خواهند داشت. همچنین داوطلبان می‌توانند شانس قبولی خود را در دانشگاه‌های روزانه، شبانه، پیام نور و غیره تخمین بزنند.

برخی از نرم افزارهای انتخاب رشته کنکور رایگان بوده و هزینه‌ای ندارند اما برای استفاده از برخی نرم افزارها می‌بایست مبلغی را پرداخت کنید.

برخی از اطلاعات مورد نیاز برای کار با نرم افزار انتخاب رشته:

 • رتبه کشوری
 • رتبه منطقه
 • منطقه شما
 • استان محل سکونت
 • رشته‌های دلخواه
 • نوع دانشگاه
 • رتبه در سهمیه
 • گروه آزمایشی

(لازم به ذکر است اطلاعات مورد نیاز برای استفاده از هر یک از نرم افزارهای انتخاب رشته ممکن است متفاوت باشد.)

مزایای استفاده از نرم افزار انتخاب رشته

مزایای استفاده از نرم افزار انتخاب رشته

اما مزایای استفاده از نرم افزار انتخاب رشته چیست؟ استفاده از نرم افزارهایی که کمک می‌کنند تا داوطلبان از طریق وارد کردن اطلاعات و کارنامه کنکور خود، لیست رشته‌های مورد نظرشان را ببینند و با استفاده از داده‌های قبلی، رشته‌هایی را که ممکن است به آن‌ها نزدیک باشد انتخاب کنند، می‌تواند بسیار مفید باشد.

نرم افزار انتخاب رشته کنکور به داوطلبان این امکان را می‌دهد تا با دقت و با در نظر گرفتن اطلاعات قبلی، رشته‌های مختلف و دانشگاه‌ها را بررسی و مقایسه کنند تا تصمیم بهتری برای انتخاب رشته و دانشگاهشان بگیرند. این کمک می‌کند تا احتمال قبولی در رشته‌های مورد نظرشان در منطقه محل سکونتشان بیشتر شود.

برخی از مزایای استفاده از نرم افزار انتخاب رشته کنکور عبارت است از:

 1. براساس تحلیل کارنامه‌های قبولی سال گذشته به داوطلبان می‌گوید در کدام رشته شانس قبولی بیشتری دارند.
 2. با استفاده از این نرم افزارها، می‌توانید کارنامه و دانشگاه قبولی داوطلبان سال‌های گذشته را مشاهده کنید.
 3. با مشاهده کارنامه داوطلبان سال‌های گذشته، می‌توانید درصد و رتبه خود را با آنها مقایسه کنید.
 4. با مشاهده دانشگاه و رتبه قبولی داوطلبان سال گذشته، می‌توانید چینش دقیق‌تری از رشته‌ها داشته باشید.
 5. این نرم‌افزارها از طریق وارد کردن اطلاعات کارنامه کنکور، به داوطلبان کمک می‌کند تا رشته‌هایی که به شرایط و توانایی‌های آن‌ها نزدیک‌تر هستند را ارزیابی کنند.
 6. این نرم‌افزارها با ارائه داده‌ها و امکانات تحلیلی، به داوطلبان کمک می‌کند تا تصمیمات بهتری در مورد انتخاب رشته و دانشگاه خود بگیرند.

بهترین نرم افزار انتخاب رشته کنکور

با توجه به تنوع نرم افزارها، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که بهترین نرم افزار انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۳ کدام است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت، بهتر است برای انتخاب رشته کنکور سراسری از مشاوران متخصص و دارای تجربه در زمینه انتخاب رشته راهنمایی بگیرید. آنها می‌توانند متناسب با علاقه و مطابق با کارنامه شما، بهترین انتخاب رشته را انجام دهند. برای ارتباط با مشاوران برتر انتخاب رشته، می‌توانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۶۱۳ تماس بگیرید. اما استفاده از نرم افزارهای انتخاب رشته هم خالی از لطف نخواهد بود چرا که با استفاده از این نرم افزارها می‌توانید دید وسیع‌تری از نحوه چینش و انتخابِ رشته‌های موردنظرتان داشته باشید.

نرم افزار انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش یکی از نرم افزارهایی است که به داوطلبان این امکان را می‌دهد تا حدودی از وضعیت پذیرش و قبولی خود مطلع شوند.

جمع بندی

نرم‌افزارهای انتخاب رشته کنکور به داوطلبان این امکان را می‌دهند تا با وارد کردن داده‌های کارنامه کنکور، به صورت هوشمندانه‌تر و با توجه به داده‌های گذشته، انتخاب رشته خود را انجام دهند. این نرم‌افزارها به داوطلبان کمک می‌کند تا رشته‌های مورد نظر خود را در دانشگاه‌ها و مناطق مختلف مشاهده کنند و از اطلاعاتی که ارائه می‌دهند برای تصمیم‌گیری بهتر و انتخاب مناسب‌تر استفاده کنند. این ابزارها می‌توانند با تحلیل دقیق داده‌های کارنامه و اطلاعات قبلی، به داوطلبان در فرآیند انتخاب رشته و دانشگاه کمک کنند. اما همواره توجه به شرایط شخصی، توانمندی‌ها، اهداف فرد و آینده شغلی رشته، اهمیت زیادی دارد.

اگر سوالی در رابطه با نرم افزار انتخاب رشته کنکور دارید و پاسخ آن را در مقاله نیافتید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه مشاور گروپ از طریق شماره تماس 9099071613 تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

با استفاده از قابلیت مشاوره تلفنی مشاور گروپ می‌توانید پاسخ تمام سوالات خود را درباره نرم افزارهای انتخاب رشته کنکور به صورت یکجا به دست آورید، این یعنی صرفه جویی در زمان و هزینه  + کسب نتیجه سریعتر!

پاسخگویی همه روزه از 8 صبح تا 12 شب

☎️ تماس از تلفن ثابت ☎️

مشاور گروپ

9099071613

اگر به هر دلیلی امکان دسترسی به تلفن ثابت برای شما فراهم نبود نگران نباشید، از منوی بالای سایت یا ستون سمت چپ مشاور گروپ روی خرید بسته‌های تماس بزنید. با تکمیل فرم مشاوره و ثبت اطلاعات خود، در اولین فرصت و کمتر از یک ساعت ما با شما تماس خواهیم گرفت.

سوالات متداول نرم افزار انتخاب رشته

نرم افزار انتخاب رشته کنکور چیست؟

نرم افزار انتخاب رشته کنکور به داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده‌اند، کمک می‌کند شانس قبولی خود را در رشته و دانشگاه موردنظر تخمین بزنند.

استفاده از نرم افزار انتخاب رشته چه مزایایی دارد؟

نرم افزار انتخاب رشته کنکور به داوطلبان این امکان را می‌دهد تا با دقت و با در نظر گرفتن اطلاعات قبلی، رشته‌های مختلف و دانشگاه‌ها را بررسی و مقایسه کنند تا تصمیم بهتری برای انتخاب رشته و دانشگاهشان بگیرند.

برای استفاده از نرم افزار انتخاب رشته چه اطلاعاتی لازم است؟

 اطلاعات مورد نیاز برای استفاده از هر یک از نرم افزارهای انتخاب رشته ممکن است متفاوت باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه نرم افزار انتخاب رشته کنکور 1403

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی