تغییرات جدید در نحوه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاهها

تغییرات جدید در نحوه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاهها

جهت مشاوره در زمینه تغییرات جدید در نحوه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاهها

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

تغییرات جدید در نحوه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاهها را در این مقاله بصورت کامل ملاحظه خواهید کرد و در صورت نیاز به توضیحات تکمیلی و اختصاصی مطابق با شرایط فردی خود از فرصت مشاوره تلفنی با کارشناسان مجرب مجموعه مشاور گروپ استفاده نمایید.

نحوه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی 97 – 98

براساس قانون سنجش و پذيرش دانشجو مصوب  1396/06/10 مجلس شوراي اسلامي و مصوبات پانزدهمين و شانزدهمين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو مورخ 1397/10/08 و 1397/10/12، می بایست پذيرش حداقل 85 درصد از ظرفيت پذيرش دانشجو در كل كشور در تمامي زير نظام هاي آموزش عالي ثبت نام پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی بهمن 97 با ملاك معدل كتبي ديپلم داوطلبان و بدون نياز به شركت در كنكور انجام ‌شود لذا با توجه به مصوبات فوق پذيرش رشته محل های صرفا سوابق تحصيلي مستقل از كنكور انجام خواهد شد و آزمون سراسري براي مابقي رشته محل هايي كه پذيرش آنها از تلفيق نمره كنكور و سوابق تحصيلي است برگزار مي شود و از سال 1398 و بعد از آن پذيرش صرفا سوابق تحصيلي با توجه به قوانين و مقررات مربوطه مستقيما توسط دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي خواهد بود كه محورهای مهم این روش عبارتند از: 

1- ثبت نام پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی بهمن 97 براي داوطلبان جهت اخذ پذيرش باید ، طبق فراخوان دانشگاه‌ها و مؤسسات پذيرنده، مدارك لازم را در زمان تعيين شده به دانشگاه‌ها و مؤسسات ارسال كنند. دانشگاه‌ها و مؤسسات بايد با رعايت تمامي قوانين و مقررات مربوطه مانند سهميه‌بندي نسبت به پذيرش دانشجو در سقف ظرفيت تعيين شده توسط شوراي گسترش آموزش عالي اقدام و نسبت به ثبت‌نام مشروط پذيرفته‌شدگان اقدام و اسامي آن‌ها را براي تائيد به سازمان سنجش آموزش كشور اعلام نمايند.

2- داوطلبان  علاقمند به ثبت نام پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی بهمن 97  در اين روش مي‌توانند به چندين دانشگاه يا مؤسسه پذيرنده موجود در اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور درخواست پذيرش دهند ولي در نهايت فقط مي‌توانند در يكي از رشته محل‌هايي كه با پذيرش آن‌ها موافقت شده است، ثبت‌نام نموده و ادامه تحصيل دهند. 

3- ساير شرايط و ضوابط در اطلاعيه ها و دفترچه هاي راهنماي پذيرش صرفا سوابق تحصيلي از طريق سازمان سنجش آموزش كشور اعلام خواهد شد.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار رشته‌های بدون آزمون و نحوه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی بهمن 97 و مهر 98 همین حالا با کارشناسان مجرب مجموعه مشاور گروپ تماس بگیرید.

نحوه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی بهمن 97

نحوه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی بهمن 97 طی اطلاعيه ای شامل  نحوه پذيرش و شرايط و ضوابط داوطلبان و نحوه درخواست پذيرش از موسسات و مدارك و سوابق موردنياز در اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در تاريخ 1397/10/25  منتشر خواهد شد.

– داوطلبان واجد شرايط و متقاضي پذيرش بهمن ماه از تاريخ 1397/10/29 لغايت 1397/10/06 براي پذيرش به موسسات پذيرنده كه در اطلاعيه 25 دي ماه منتشر مي شود مراجعه مي نمايند.

– اطلاع رساني به پذيرفته شدگان مشروط توسط دانشگاه در تاريخ 97/11/06 تا 97/11/10 صورت خواهد گرفت.

نحوه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی مهر 98

نحوه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی مهر 98 طی اطلاعيه ای که  به انضمام دفترچه راهنماي پذيرش صرفا سوابق تحصيلي براي سال 1398 در اواسط بهمن ماه 1397 توسط سازمان سنجش آموزش كشور منتشر خواهد شد.

– تمامي شرايط و ضوابط و نحوه مراجعه و مدارك و مستندات لازم براي اخذ پذيرش توسط موسسات در اطلاعيه مذكور درج خواهد شد.

– زمان مراجعه داوطلبان براي اخذ پذيرش رشته هاي محل هاي صرفا سوابق تحصيلي از 20 اسفند 97 تا اواخر مرداد 98 خواهد بود.

تذكر مهم 1 : داوطلبان متقاضي پذيرش رشته محل هاي صرفا سوابق تحصيلي نيازي به شركت در كنكور سراسري سال 1398 كه از تاريخ 97/11/24 لغايت 97/12/02 مي باشد ندارند و مطابق اطلاعيه مذكور و اطلاعیه های بعدی سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمايند.

تذكر مهم 2 : پذيرش رشته محل های صرفا سوابق تحصيلي در دانشگاه آزاد اسلامي مطابق ضوابط سایر دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و براي پذیرش در بهمن 97 و مهر 98 نيز همزمان با پذيرش ساير موسسات است كه در اطلاعيه هاي بعدي اعلام خواهد شد.

تذكر مهم 3 : در خصوص نحوه پذيرش صرفا سوابق تحصيلي در ساير آزمون ها ( فني و حرفه اي، كارداني به كارشناسي و  جامع علمي كاربردي  اعم از كارداني و كارشناسي ناپيوسته ) متعاقبا اطلاع رساني خواهد شد.

شرایط عمومی داوطلبان برای ثبت‌نام بر اساس سوابق تحصیلی 97 – 98:

داوطلب باید به دین اسلام یا یکی از ادیانی که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به‌صراحت بیان‌شده، اعتقاد داشته باشد، با نظام جمهوری اسلامی ایران دشمنی و مخالفت نداشته باشد و توانایی جسمی لازم جهت شرکت در رشته یا رشته‌های انتخابی‌اش را داشته باشد.

شرایط اختصاصی داوطلبان برای ثبت‌نام بر اساس سوابق تحصیلی 97 – 98:

داشتن دیپلم دوره چهارساله متوسطه نظام قدیم آموزش متوسط یا گواهینامه دوره پیش‌دانشگاهی که تا حداکثر تاریخ 97/6/31 دریافت شده باشد و یا داشتن مدرک کاردانی (فوق‌دیپلم).

دانشجویان انصرافی اگر واجد دیگر شرایط آمده در این دفترچه باشند، حق ثبت‌نام و شرکت در این قسمت را دارد. دانشجویان دوره نوبت دوم (شبانه)، نیمه‌حضوری، مجازی و پردیس خودگردان یا بین‌الملل دانشگاه‌ها و مؤسسـات آمـوزش عـالی دانشـگاه، پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی-غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی‌کنند، می‌توانند بدون انصراف از تحصیل در این مرحلـه ثبت‌نام نمایند. واضح است این دسته از داوطلبان در صورت موفقیت و قبل از ثبت‌نام در رشته قبولی جدید، لازم اسـت از رشـته قبـولی قبلی خود انصراف قطعی داده و گواهی مربوط را به مؤسسه ذی‌ربط ارائه نمایند. لازم بـه توضـیح اسـت کـه ایـن دسـته از داوطلبـان حـق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبولی قبلی خود را ندارند.

5/5 - (2 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه تغییرات جدید در نحوه پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاهها

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
  1. Melika

    اگر با سوابق وارد دانشگاه شده باشیم میتونیم برای ورودی بهمن مجدد انتخاب رشته کنیم ؟؟؟؟امکان تغییر رشته به یکی دیگه از رشته های موجود در دفترچه با سوابق تحصیلی هست یا خیر ؟؟؟برای ورودی های با سوابق امکان گرفتن انتقالی وجود داره؟؟؟

    پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی