دریافت وام فرهنگیان

نحوه دریافت وام فرهنگیان

جهت مشاوره در زمینه دریافت وام فرهنگیان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

این مقاله از مشاورگروپ، سعی دارد به‌صورت کامل به مبحث نحوه دریافت وام فرهنگیان سال 1401 بپردازد. شما می‌توانید نکات تکمیلی را در سایت مشاور گروپ مشاهده نمایید. در صورت وجود هرگونه سؤال درمورد وام فرهنگیان و ثبت نام وام فرهنگیان، می‌توانید سوالات خود را در انتهای این مقاله کامنت کنید. با ما همراه باشید.

(آپدیت 1401/08/04)

وام فرهنگیان

دولت جمهوری اسلامی ایران، همه ساله برای تسهیل زندگی فرهنگیان به آن‌ها وام‌های متعددی تحت عنوان وام فرهنگیان میپردازد. این وام‌ها که در سال‌های گذشته شامل مواردی مثل وام بانک صادرات به فرهنگیان، وام فوری فرهنگیان بازنشسته، وام بانک رسالت برای فرهنگیان، وام بانک ملت به فرهنگیان، وام فرهنگیان بانک ملی، وام 100 میلیونی بانک ملت فرهنگیان، وام بانک ملی به فرهنگیان، وام بدون نوبت فرهنگیان، وام فرهنگیان سال ۱۴۰۱، وام مسکن فرهنگیان ۱۴۰۱، وام‌های آموزش و پرورش، وام 10 میلیونی بانک ملی برای فرهنگیان و ... بوده‌اند، در این مقاله بررسی خواهند شد.

همان طور که متوجه شدید، موضوع این مقاله بررسی زوایایی از وام فرهنگیان مثل ثبت نام وام فرهنگیان است.

وام فرهنگیان، ثبت نام وام فرهنگیان، وام بانک صادرات به فرهنگیان، وام فوری فرهنگیان بازنشسته، وام بانک رسالت برای فرهنگیان، وام بانک ملت به فرهنگیان، وام فرهنگیان بانک ملی، وام 100 میلیونی بانک ملت فرهنگیان، وام بانک ملی به فرهنگیان، وام بدون نوبت فرهنگیان، وام فرهنگیان سال ۱۴۰۱، وام مسکن فرهنگیان ۱۴۰۱، وام‌های آموزش و پرورش، وام 10 میلیونی بانک ملی برای فرهنگیان

پرداخت ۳۴۰ میلیون تومان وام به فرهنگیان در سال جدید

مدیرکل رفاه و پشتیبانی آموزش و پرورش از پرداخت سه وام به فرهنگیان درسال ۱۴۰۱ خبر داده بود و گفته بود: فرهنگیان می‌توانند از دو وام فرهنگیان ۲۰۰ میلیون تومانی کمک خرید مسکن و ۶۰ میلیون تومانی خرید کالا در سال جدید استفاده کنند.

وام مرابحه ۱۰۰ میلیون تومانی به فرهنگیان

مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از اعطای وام مرابحه ۱۰۰ میلیون تومانی به فرهنگیان خبر داد. شرایط دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی فرهنگیان در ادامه آمده است.

به گزارش مشاور گروپ برگرفته از خبر خبرگزاری تسنیم؛ سعید مقدم‌زاده با اشاره به مهم‌ترین برنامه‌ها و خدمات دولت مردمی قابل ارائه به جامعه بزرگ فرهنگیان با محوریت معیشت و رفاه اظهار کرد: هم‌زمان با آغاز آموزش‌های حضوری و بازگشایی مدارس در راستای برنامه‌های رفاهی و معیشتی وزارت آموزش‌وپرورش، تفاهم‌نامه اعتباری با بانک ملی ایران جهت اعطای تسهیلات کم‌بهره مرابحه به فرهنگیان در سرفصل وام مرابحه منعقد شد.

وی افزود: وجه تمایز تفاهم‌نامه اعتباری جدید با تفاهم‌نامه‌های سال‌های قبل، افزایش 7 برابری منابع و تسهیلات است که از مبلغ 2 هزار میلیارد تومان در سال 1399 به 14 هزار میلیارد تومان در سال 1401 افزایش یافته است.

مدیرکل رفاه و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: بدون تردید از محل افزایش این منابع درصد بیشتری از فرهنگیان از تسهیلات بهره‌مند خواهند شد که قابل توجه و در نوع خود بی‌نظیر است.

مقدم‌زاده با اشاره به اولویت‌های اخذ تسهیلات تأکید کرد: همکارانی که تاکنون از تسهیلات بانک ملی بهره‌مند نشده‌اند یا فاقد مسکن بوده و تلاش دارند با تسهیلات حمایتی وزارتخانه صاحب مسکن شوند، در اولویت قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: سقف ارائه تسهیلات از مبلغ 60 میلیون تومان در سال 1399 به 100 میلیون تومان در سال ۱۴۰۱ با سود 12 درصد افزایش پیداکرده است.

وام 50 میلیونی فرهنگیان سال 1401

در سال 1401 گفته شده بود که فرهنگیان می توانند وام فرهنگیان 50 میلیونی با سود 18 درصد دریافت کنند. همچنین رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس از تعیین تکلیف و استخدام معلمان ورودی سال‌های ۹۱ تا ۹۹ خبر داده و گفته بود: به زودی استخدام کارکنان فعال در این سال‌ها را در جلسه علنی مطرح خواهیم کرد.

تمامی فرهنگیان کشور شامل کادر اداری، معلمان، نیروهای خدماتی مدارس و همچنین کارکنان شاغل در وزارت و ادارات تابعه آموزش و پرورش سراسر کشور، می‌توانند تا سقف ۵۰ میلیون تومان از تسهیلات ویژه فرهنگیان مثل وام فرهنگیان _که در سال گذشته گفته شده بود_ استفاده کنند.

در این طرح از وام فرهنگیان که بانک دی نیز آن را آغاز کرده بود، به ازای هر ۲۵ میلیون تومان یک ضامن کسر از حقوق نیاز است و دو شراط برای دریافت آن اعلام شده است: «وام‌گیرنده جزوه جامعه فرهنگی» و »بدون چک برگشتی و بدهی معوق» باشد.

ثبت نام وام فرهنگیان 1401

اقساط این وام  فرهنگیان نیز ماهانه ۱٫۸ میلیون تومان و کل سود این وام ۵۰ میلیونی ۱۸ درصد، معادل ۱۵ میلیون تومان است. و گیرنده وام فرهنگیان ۳۶ ماه نیز فرصت بازپرداخت اقساط را دارد.

پیش از بانک دی، بانک ملی نیز با رقم پایین‌تری چنین تجربه‌ای را در موضوع وام فرهنگیان داشته است.

در روزهای پایانی اسفند ماه سال ۹۹، مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان نیز درباره برخی تسهیلات درنظر گرفته شده برای اعضای صندوق ذخیره درمورد وام فرهنگیان گفته بود: در حال فراهم کردن امکان دریافت کارت اعتباری تا سقف ۵۰ میلیون تومان برای اعضاء صندوق هستیم.

مهدی نیکدل، درباره برخی تسهیلات درنظر گرفته شده برای اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان گفته بود: در حال فراهم کردن امکان دریافت کارت اعتباری تا سقف ۵۰ میلیون تومان هستیم که این طرح در استان سمنان پایلوت شده است. قبلا فرهنگیان از طریق لیزینگ، خودرو می‌گرفتند اما اخیرا تعدادی از معلم‌ها از طریق لیزینگ لوازم خانگی، موبایل و تبلت خریداری کردند. سفرهای اقساطی تفریحی و زیارتی هم مانند گذشته ادامه دارد.

بانک دی نیز اعلام کرده است: تمامی اعضای جامعه معظم فرهنگیان کشور، اعم از کادر اداری، معلمان، نیروهای خدماتی مدارس دولتی، نیمه دولتی، خصوصی و همچنین کارکنان شاغل در وزارت و ادارات تابعه آموزش و پرورش سراسر کشور می‌توانند در دو قالب «کارت اعتباری» یا «تسهیلات رفع نیاز» تا سقف مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال از تسهیلات ویژه فرهنگیان استفاده کنند.

شرایط این تسهیلات به شرح جدول زیر است:

نوع تسهیلات/اعتبار نسبت توثیق وجه نقدر به مبلغ اعتبار نرخ تسهیلات مدت اقساط آبونمان حداکثر مبلغ
کارت اعتباری 4 درصد 18 درصد حداکثر 36 ماهه 1 درصد مبلغ اعتبار 500.000.000ریال
تسهیلات رفع اعتبار 6 درصد 18 درصد حداکثر 48 ماهه --- 500.000.000ریال

شرایط دریافت وام فرهنگیان

دریافت وام مرابحه فرهنگیان

در سال گذشته، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از فراهم شدن امکان دریافت وام فرهنگیان مرابحه تا سقف ۴۰ میلیون تومان خبر داده بود.

معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، علی الهیار ترکمن به تسهیلات درنظر گرفته شده برای کارکنان وزارت آموزش و پرورش و وام فرهنگیان اشاره کرده و گفته بود: یکی از اقدامات و برنامه های معیشتی، استفاده از تسهیلات مختلف بر اساس ظرفیت های موجود است که فرهنگیان بتوانند بر حسب نیازهایی که دارند این تسهیلات را دریافت و مصرف کنند.

وی افزود: ارایه تسهیلات را در چند حوزه دنبال می کنیم؛ نخست تسهیلات حوزه ساخت و تامین مسکن است و فرهنگیان برای خانه دار شدن از آن استفاده کنند. عمده قراردادهایی که سالانه با بانک ملی داریم روی این مورد متمرکز شده است.

سامانه ثبت نام مسکن ملی

وام 40 میلیونی به فرهنگیان

وزیر آموزش و پرورش سابق نیز در توئیتی از اعطای وام فرهنگیان 200 میلیون ریالی و وام فرهنگیان 400 میلیون ریالی به زوجین فرهنگی در راستای تفاهم نامه همکاری دو جانبه وزارت آموزش و پرورش و بانک قرض الحسنه مهر ایران خبر داده بود و نوشته بود:

«پوشش حداکثری جامعه فرهنگیان در افزایش قدرت خرید و اعطای تسهیلات قرض الحسنه و کم بهره، از سیاست‌های رفاهی آموزش و ‌پرورش است. در این راستا تفاهم نامه همکاری دو جانبه وزارت آموزش و پرورش و بانک قرض الحسنه مهر ایران به امضا رسید.

وام 40 میلیونی به فرهنگیان

فرهنگیان عزیز می‌توانند تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال و زوجین فرهنگی تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال با دوره باز پرداخت ۱۲ ماهه تسهیلات وام فرهنگیان دریافت کنند. در جهت صیانت از کرامت و تکریم فرهنگیان عزیز تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم.

نحوه دریافت وام مسکن فرهنگیان سال 1401

معاون وزارت آموزش و پرورش علی الهیار ترکمن در سال 1401 اعلام کرده بود، 100 میلیارد تومان اعتبار در قالب 20 هزار فقره وام فرهنگیان اضطراری از طریق بانک رسالت برای فرهنگیان بدون سود در اختیار فرهنگیان قرار می‌گیرد، همچنین عملکرد صندوق وام ضروری بسیار خوب بوده است.

وام‌های بانک ملی نیز با سود 12 درصد در اختیار فرهنگیان قرار می‌گیرد و بانک ملی فعلا دو هزار میلیارد تومان را به این موضوع تخصیص داده‌ است، با پیگیری‌های انجام شده قرار است این مبلغ به چهار هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

وی اضافه کرد: وام مسکن از 50 به 60 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است و زوج‌های فرهنگی نیز 120 میلیون تومان دریافت می‌کنند.

در صورت نیاز به دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص نحوه دریافت وام فرهنگیان سال 1401 می‌توانید بسته های مشاوره ای زمان دار مجموعه را خریداری نمایید و منتظر تماس از سمت مشاوران منتخب مجموعه بزرگ مشاور گروپ باشید.

وام 50 میلیونی بانک ملی به فرهنگیان

وام 50 میلیونی بانک ملی شامل فرهنگیان می شود بانک ملی و بانک رسالت مطابق با توافق نامه با آموزش و پرورش وام فرهنگیان  50 میلیونی می دهند. طبق توافقات صورت گرفته بین آموزش‌وپرورش و بانک ملی، فرهنگیان می‌توانند بدون نوبت تا سقف 50 میلیون تومان تسهیلات مسکن دریافت کنند.

بانک ملی پرداخت تسهیلات به خریداران مسکن را مشروط به عمر حداکثر 10 ساله ملک خریداری‌شده اعلام کرده است.

شرایط این نوع از وام فرهنگیان عبارت است از:

 • سود 12%
 • بازپرداخت 10 الی 12 ساله

میزان این تسهیلات به شرح زیر است :

 • در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر، 50 میلیون تومان
 • در مراکز استان‌ها و شهرهای زیر 200 هزار، 40 میلیون تومان

تسهیلات مسکن فرهنگیان

طبق توافقات صورت گرفته بین آموزش‌وپرورش و بانک ملی، فرهنگیان می توانند بدون نوبت تا سقف 50 میلیون تومان تسهیلات مسکن دریافت کنند. میزان این تسهیلات در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر، 50 میلیون تومان و در مراکز استان‌ها و شهرهای زیر 200 هزار، 40 میلیون تومان در نظر گرفته‌شده است.

نرخ سود و اقساط تسهیلات مسکن فرهنگیان

سود تسهیلات مسکن فرهنگیان بانک ملی 12 درصد محاسبه خواهد شد. درصورتی‌که تسهیلات فرهنگیان برای خرید مسکن مورداستفاده قرار بگیرد، اقساط بازپرداخت آن در دوره 10 ساله و در صورت استفاده تسهیلات برای ساخت مسکن، دوره بازپرداخت 12 ساله خواهد بود. بانک ملی پرداخت تسهیلات به خریداران مسکن را مشروط به عمر حداکثر 10 ساله ملک خریداری‌شده اعلام کرده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد ثبت نام وام فرهنگیان، با شماره 9099071613 تماس بگیرید

تسهیلات بانک رسالت به فرهنگیان

طبق تفاهم‌نامه آموزش‌وپرورش و بانک رسالت، این بانک از سال آینده تا سقف 30 میلیون تومان تسهیلات به فرهنگیان پرداخت می‌کند. در این طرح بانک رسالت به ازای گذشت 5 ماه، یک برابر میزان سپرده را به‌عنوان تسهیلات به فرد صاحب حساب پرداخت می‌کند.

به‌طور مثال اگر فرهنگیان بخواهند 10 میلیون تومان از این بانک وام بگیرند، باید 5 میلیون تومان سپرده‌گذاری کنند و بعد از گذشت 5 ماه، 5 میلیون تومان و بعد از گذشت 10 ماه 10 میلیون تومان تسهیلات بگیرند. ضمن اینکه اصل پول سپرده‌گذار نیز همراه با تسهیلات به وی پرداخت می‌شود.

نرخ سود و اقساط بانک رسالت به فرهنگیان

طبق توافق صورت گرفته، نرخ سود تسهیلات بانک رسالت به فرهنگیان صفر محاسبه خواهد شد. حداکثر اقساط این تسهیلات نیز 36 ماهه پیش‌بینی‌شده که بسته به میزان تسهیلات دریافتی ر وام فرهنگیان، متغیر خواهد بود.

مراحل دریافت وام دانشجویی بانک قرض الحسنه مهر ایران

مراحل دریافت وام دانشجویی بانک قرض الحسنه مهر ایران به صورت زیر است:

 مراحل دریافت وام دانشجویی بانک قرض الحسنه مهر ایران

سوالات متداول

 

 

✔️نحوه دریافت وام فرهنگیان چگونه است؟

✔️شما می‌توانید نکات تکمیلی نحوه دریافت وام فرهنگیان را در این مقاله مشاهده نمایید.

✔️شرایط دریافت وام ۳۴۰ میلیون تومانی فرهنگیان چگونه است؟

✔️مدیرکل رفاه و پشتیبانی آموزش و پرورش از پرداخت سه وام به فرهنگیان درسال جدید که در مجموع ۳۴۰ میلیون تومان خواهد بود، خبر داد. توضیحات تکمیلی در همین مقاله

3.1/5 - (10 امتیاز)

جهت مشاوره در زمینه دریافت وام فرهنگیان

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
 1. میلاد

  این ضمانت دیگه چیه… بگین نمیدیم دیگه

  پاسخ
 2. زهرا

  مردم رو احمق فرض کردن؟ با ۵۰ میلیون وام یک توالت خونه بهت نمیدن!!! همون ۵۰ میلیون رو هم باید ۲۰ میلیون سود بکشی روش پس بدی. لعنت خدا به ظالمین

  پاسخ
 3. خدابنده

  من به عنوان یک فرهنگی بعداز 30 سال کار و بازنشسته شدن در طول مدت کارم حتی نتونستم یک بار وام بگیرم. چرا در اخبار و سایت ها پر از اخبار مربوط به وام فرهنگیان است در حالی که در واقعیت فقط با قرعه‌کشی و به عده معدودی که عمدتا از وزارتخانه و ادارات کل آموزش و پرورش هستند وام داده می‌شود.

  پاسخ
 4. مهدی

  بی عرزه تر از وزیر اموزش و پرورش دیگه نداریم

  پاسخ
 5. زاهد

  کدوم وام تا حالا یه وام درست حسابی به فرهنگیان داده نشده
  فرهنگیان بدبخت مثل گدا دارن زندگی میکنن
  کدوم رفاه
  کدوم آسایش

  پاسخ
 6. جعفر

  خون آدم را به جوش میارید با این مطالب و اراجیف. چنان نوشتید وام های متعددی به فرهنگیان می دهند که …. اول تحقیق کنید چند درصد معلم ها وام گرفتند، شرایط پرداخت و بازپرداخت آن به چه صورت است. غم انگیز تر از آن این است که معلم نمیتونه قسطش را بده و وام قسمت دوست و آشناهای اونها میشه که به نام شخص فرهنگی برمیدارند. ننویسید این مطالبو بعضی ساده لوح مثل خودتان باور می کنند.

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۲
نصب اپ دانش آموزی