دریافت وام فرهنگیان

نحوه دریافت وام فرهنگیان

این مقاله سعی دارد به‌صورت کامل به مبحث نحوه دریافت وام فرهنگیان سال 1400 بپردازد. شما می‌توانید نکات تکمیلی را در سایت مشاور گروپ مشاهده نمایید. در صورت وجود هرگونه سؤال می‌توانید سوالات خود را در انتهای این مقاله کامنت کنید. با ما همراه باشید.

(آپدیت 1400/01/16)

وام 50 میلیونی فرهنگیان سال 1400

فرهنگیان امسال (1400) می توانند وام 50 میلیونی با سود 18 درصد دریافت کنند. همچنین رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس از تعیین تکلیف و استخدام معلمان ورودی سال‌های ۹۱ تا ۹۹ خبر داد و گفت: به زودی استخدام کارکنان فعال در این سال‌ها را در جلسه علنی مطرح خواهیم کرد.

تمامی فرهنگیان کشور شامل کادر اداری، معلمان، نیروهای خدماتی مدارس و همچنین کارکنان شاغل در وزارت و ادارات تابعه آموزش و پرورش سراسر کشور می‌توانند تا سقف ۵۰ میلیون تومان از تسهیلات ویژه فرهنگیان استفاده کنند.

در این طرح که به تازگی بانک دی نیز آن را آغاز کرده، به ازای هر ۲۵ میلیون تومان یک ضامن کسر از حقوق نیاز است و دو شراط برای دریافت این وام اعلام شده؛ «وام‌گیرنده جزوه جامعه فرهنگی» و »بدون چک برگشتی و بدهی معوق» باشد.

ثبت نام وام فرهنگیان 1400

اقساط این وام نیز ماهانه ۱٫۸ میلیون تومان و کل سود این وام ۵۰ میلیونی ۱۸ درصد، معادل ۱۵ میلیون تومان است. وام‌گیرنده ۳۶ ماه نیز فرصت بازپرداخت اقساط را دارد.

پیش از بانک دی، بانک ملی نیز با رقم پایین‌تری چنین تجربه‌ای را داشته است.

در روزهای پایانی اسفند ماه سال ۹۹ مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان نیز درباره برخی تسهیلات درنظر گرفته شده برای اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان گفته بود: در حال فراهم کردن امکان دریافت کارت اعتباری تا سقف ۵۰ میلیون تومان برای اعضاء صندوق هستیم.

مهدی نیکدل، درباره برخی تسهیلات درنظر گرفته شده برای اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان گفته بود: در حال فراهم کردن امکان دریافت کارت اعتباری تا سقف ۵۰ میلیون تومان هستیم که این طرح در استان سمنان پایلوت شده است. قبلا فرهنگیان از طریق لیزینگ، خودرو می‌گرفتند اما اخیرا تعدادی از معلم‌ها از طریق لیزینگ لوازم خانگی، موبایل و تبلت خریداری کردند. سفرهای اقساطی تفریحی و زیارتی هم مانند گذشته ادامه دارد.

بانک دی نیز اعلام کرده است: تمامی اعضای جامعه معظم فرهنگیان کشور، اعم از کادر اداری، معلمان، نیروهای خدماتی مدارس دولتی، نیمه دولتی، خصوصی و همچنین کارکنان شاغل در وزارت و ادارات تابعه آموزش و پرورش سراسر کشور می‌توانند در دو قالب «کارت اعتباری» یا «تسهیلات رفع نیاز» تا سقف مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال از تسهیلات ویژه فرهنگیان استفاده کنند.

شرایط دریافت وام فرهنگیان

دریافت وام مرابحه فرهنگیان

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش از فراهم شدن امکان دریافت وام مرابحه تا سقف ۴۰ میلیون تومان به فرهنگیان خبر داد.

معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، علی الهیارترکمن به تسهیلات درنظر گرفته شده برای کارکنان وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و  اظهار داشت: یکی از اقدامات و برنامه های معیشتی استفاده از تسهیلات مختلف بر اساس ظرفیت های موجود است که فرهنگیان بتوانند بر حسب نیازهایی که دارند این تسهیلات را دریافت و مصرف کنند.

وی افزود: ارایه تسهیلات را در چند حوزه دنبال می کنیم؛ نخست تسهیلات حوزه ساخت و تامین مسکن است و فرهنگیان برای خانه دار شدن از آن استفاده کنند. عمده قراردادهایی که سالانه با بانک ملی داریم روی این مورد متمرکز شده است.

سامانه ثبت نام مسکن ملی

وام 40 میلیونی به فرهنگیان

وزیر آموزش و پرورش در تازه ترین توئیت خود از اعطای وام 200 میلیون ریالی به فرهنگیان و وام 400 میلیون ریالی به زوجین فرهنگی در راستای تفاهم نامه همکاری دو جانبه وزارت آموزش و پرورش و بانک قرض الحسنه مهر ایران خبر داد.

محسن حاجی میرزایی نوشت:

«پوشش حداکثری جامعه فرهنگیان در افزایش قدرت خرید و اعطای تسهیلات قرض الحسنه و کم بهره، از سیاست‌های رفاهی آموزش و ‌پرورش است. در این راستا تفاهم نامه همکاری دو جانبه وزارت آموزش و پرورش و بانک قرض الحسنه مهر ایران به امضا رسید.

وام 40 میلیونی به فرهنگیان

فرهنگیان عزیز می‌توانند تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال و زوجین فرهنگی تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال با دوره باز پرداخت ۱۲ ماهه تسهیلات دریافت کنند. در جهت صیانت از کرامت و تکریم فرهنگیان عزیز تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم.»

نحوه دریافت وام مسکن فرهنگیان سال 1400

معاون وزارت آموزش و پرورش علی الهیار ترکمن اعلام کرد، 100 میلیارد تومان اعتبار در قالب 20 هزار فقره وام اضطراری از طریق وام بانک رسالت برای فرهنگیان بدون سود در اختیار فرهنگیان قرار می‌گیرد همچنین عملکرد صندوق وام ضروری بسیار خوب بوده است.

وام‌های بانک ملی نیز با سود 12 درصد در اختیار فرهنگیان قرار می‌گیرد بانک ملی فعلا دو هزار میلیارد تومان را به این موضوع تخصیص داده‌اند با پیگیری‌های انجام شده قرار است این مبلغ به چهار هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

وی اضافه کرد: وام مسکن از 50 به 60 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است و زوج‌های فرهنگی نیز 120 میلیون تومان دریافت می‌کنند.

در صورت نیاز به دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص نحوه دریافت وام فرهنگیان سال 1400 می توانید بسته های مشاوره ای زمان دار مجموعه را خریداری نمایید و منتظر تماس از سمت مشاوران منتخب مجموعه بزرگ مشاور گروپ باشید.

وام 50 میلیونی بانک ملی به فرهنگیان

وام 50 میلیونی بانک ملی شامل فرهنگیان می شود بانک ملی و بانک رسالت مطابق با توافق نامه با آموزش و پرورش به فرهنگیان وام 50 میلیونی می دهند.طبق توافقات صورت گرفته بین آموزش‌وپرورش و بانک ملی، فرهنگیان می توانند بدون نوبت تا سقف 50 میلیون تومان تسهیلات مسکن دریافت کنند.

بانک ملی پرداخت تسهیلات به خریداران مسکن را مشروط به عمر حداکثر 10 ساله ملک خریداری‌شده اعلام کرده است.

شرایط این وام عبارت است از :

 • سود 12%
 • بازپرداخت 10 الی 12 ساله

میزان این تسهیلات به شرح زیر است :

 • در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر، 50 میلیون تومان
 • در مراکز استان‌ها و شهرهای زیر 200 هزار، 40 میلیون تومان

تسهیلات مسکن فرهنگیان

طبق توافقات صورت گرفته بین آموزش‌وپرورش و بانک ملی، فرهنگیان می توانند بدون نوبت تا سقف 50 میلیون تومان تسهیلات مسکن دریافت کنند. میزان این تسهیلات در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر، 50 میلیون تومان و در مراکز استان‌ها و شهرهای زیر 200 هزار، 40 میلیون تومان در نظر گرفته‌شده است.

نرخ سود و اقساط تسهیلات مسکن فرهنگیان

سود تسهیلات مسکن فرهنگیان بانک ملی 12 درصد محاسبه خواهد شد. درصورتی‌که تسهیلات فرهنگیان برای خرید مسکن مورداستفاده قرار بگیرد، اقساط بازپرداخت آن در دوره 10 ساله و در صورت استفاده تسهیلات برای ساخت مسکن، دوره بازپرداخت 12 ساله خواهد بود. بانک ملی پرداخت تسهیلات به خریداران مسکن را مشروط به عمر حداکثر 10 ساله ملک خریداری‌شده اعلام کرده است.

تسهیلات بانک رسالت به فرهنگیان

طبق تفاهم‌نامه آموزش‌وپرورش و بانک رسالت، این بانک از سال آینده تا سقف 30 میلیون تومان تسهیلات به فرهنگیان پرداخت می‌کند. در این طرح بانک رسالت به ازای گذشت 5 ماه، یک برابر میزان سپرده را به‌عنوان تسهیلات به فرد صاحب حساب پرداخت می‌کند.

به‌طور مثال اگر فرهنگیان بخواهند 10 میلیون تومان از این بانک وام بگیرند، باید 5 میلیون تومان سپرده‌گذاری کنند و بعد از گذشت 5 ماه، 5 میلیون تومان و بعد از گذشت 10 ماه 10 میلیون تومان تسهیلات بگیرند. ضمن اینکه اصل پول سپرده‌گذار نیز همراه با تسهیلات به وی پرداخت می‌شود.

نرخ سود و اقساط بانک رسالت به فرهنگیان

طبق توافق صورت گرفته نرخ سود تسهیلات بانک رسالت به فرهنگیان صفر محاسبه خواهد شد. حداکثر اقساط این تسهیلات نیز 36 ماهه پیش‌بینی‌شده که بسته به میزان تسهیلات دریافتی متغیر خواهد بود.

مراحل دریافت وام دانشجویی بانک قرض الحسنه مهر ایران

مراحل دریافت وام دانشجویی بانک قرض الحسنه مهر ایران به صورت زیر است:

 مراحل دریافت وام دانشجویی بانک قرض الحسنه مهر ایران


دیدگاه ها
 1. قربان

  تاریخ آگهی را وارد کنید که مشخص باشد مال چه زمانی است. از کجا معلوم آگهی ما چند سال قبل نیست.

  پاسخ
 2. ه.ر

  با سلام لطفا واقعیت را بنویسید نگویید وام به فرهنگیان بنویسید به حدود ده درصد فرهنگیان وام پرداخت می شود مبلغ اختصاص یافته با آمار فرهنگیان اصلا متناسب نیست لطفا صداقت را رعایت کنید تا به حال بانک ملی که عمده منابعش از فرهنگیان است وام ۱۲ درصد نگرفته ایم .

  پاسخ
 3. س

  واقعا خجالت نمی کشن؟؟؟ قیمت مسکن رو میدونید و این مقدار برای وام اختصاص میدید؟؟ با 50میلیون میشه نهایتا دو متر مربع خونه خرید…. حتی قد راه پله خونه هم در نمیاد… وقاهت هم حدی داره.

  پاسخ
 4. جواد

  سلام خب اگرراست است بحساب همه فرهنگیهابریزیدازحقوق گم کنید.اینگه کاری ندارد.

  پاسخ
  1. Teacher

   سلام روز بخیر خسته نباشید
   جدیدا دولت اعلام کرد که قراره به فرهنگیان وام بدند
   البته یکی از شرایطش سابقه بیست سال به بالاست که شامل حال من شد و من دیروز برای وام مسکن ثبت نام کردم
   من یه خونه کلنگی به اسم خودم دارم که میخوام این پول رو صرف بازسازیش کنم
   بنظرتون الان که خونه به اسم منه به من وام میدند؟
   اگر خونه رو وکالتی به اسم دخترم بکنم اونموقع چی؟

   پاسخ
 5. مسعود

  با سلام
  این وام که میگن واسه فرهنگیان هست شامل فرهنگیان بازنشسته هم میشه یا نهء؟

  پاسخ
 6. فرهنگ

  چه وامی چه کشکی همش دورغ اون وام مرابحه و مسکن کجا رفت؟؟همین آقای وزیر قولشو داده بود که از اول سال اعطا میشه !! الان آخر برج ۵ هستیم و هیچ خبری نیس.وام با بازپرداخت ۱۲ماهه بخوره تو سرتون

  پاسخ
 7. Rz32

  سلام اینکه میگین صندوق ذخیره فرهنگیان معتبر ترین موسسه ی سرمایه گزاری هست توهین بزرگی به فرهنگیان هست لطفا درمورد سرمایه گزاری ادارات دیگه برای کارمنداشون هم تحقیق کنید تا معنی سرمایه گزاری روبفهمید وفرهنگی را به تمسخر نگیرید خوب که همه می دونن صندوق رابردن وسودی به فرهنگیان نرسید

  پاسخ
 8. مریم

  واقعا خسته نباشن با این وام های ناچیز مسخره آشوت پ بوق و کرنای مسخره ترشون

  پاسخ
 9. سجاد

  بنده معلم ابتدایی ام پنج ماهه در به در دنبال همین وام ها بودم چیزی بهم تعلق نگرفت ،بانک ها الان همه باید سپرده بزاری و درصد بالا هستند

  پاسخ
 10. محمد

  تمام اینها دروغه ، من بعد از چهارماه پیگیری برا وام ،آخر بهم گفتن وام کالا 50میلیونی با سود18 درصد که 10 درصدش هم گروی بانک باید باشه به هر فرهنگی تو سال جدید تعلق می گیره که سه ساله 65 میلیون باید پس بدی ، خدا لعنت کنه این افراد پست و حقیر رو که تو رأس آموزش و پرورش دائما دروغ نشخوار می کنن

  پاسخ
 11. جواد سعیدی عمادی

  بی سلام شروع می کنم چون می دانم مورد تمسخر قرار گرفته ام و امیدوارم هر کس با پولی که بنده به عنوان یک فرهنگی ۲۰سال ذره ذره جمع آوری کرده ام سرمایه گذاری کند و خودم نتوانم بهره ای ببرم موجب انفجار خانه شان گردد…خدا حق است …من هنوز مستاجرم چون دزد نبوده ام و خدا را در نظر داشته ام …

  پاسخ
 12. یاس

  سلام
  اگروامی باشد کلی از پول را بلوکه میکنند و کلی ضامن میخواهند
  من دنبال وام هستم تمام بانکها را رفتم هیچ خبری نیست

  پاسخ
 13. نادرساعدی

  سلام بنده باسی سال سابقه الان بازنشسته فرهنگی هستم اگربه خدا ایمان دارید به خداقسمتان میدهم این وام ۵۰-۷۰-۸۰میلیونی که میگید کدوم کشور و کدوم بانک میده یه هفته هست تمام بانک های اردبیل را گشتم بعضی بانک ها دو سه باررفتم دیدم میگند خدا شفاش بده بیچاره سنی نداره که اره فکر میکنند دیوانه شده ایم حالا اعلام کنید بی سوادی صفر درصد اون باسوادیست که صفردرصداست

  پاسخ
 14. ازاد

  واقعا این سیستم بانکی شرم ندارد… چقدر بی انصافی و کفتار صفتی… مخصوصا بانک ملی در حق فرهنگیان….

  پاسخ
 15. علی احمدپور

  اخیرا بانک ملت گیلانغرب به فرهنگیان وام 50 میلیونی با شرایط بلوکه کردن 5 میلیون وبا سود 18 درصد در دستور کار خود قرارداده ماهیانه از حقوق فرهنگیان کسر اما شرایط سخت گیرانه بانک ملت گیلانغرب وبویژه سرپرستی بانک استان شرایطی فراهم کرده که فرهنگیان نیازمند نتوانند از این وام استفاده نمایند… زوجین فرهنگی نمی توانند ضامن همدیگر شوند / ضامن نباید بدهی به بانک ملت داشته باشد درصورت تسویه بعد از 6 ماه دیگر می تواند از این وام استفاده کند ….. متاسفم برای این بانک ما فرهنگیان خواهان تغییر نام بانک ملت به نام قبلی بانک فرهنگیان هستیم البته خارج از زیر نظز بانک مرکزی

  پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.