نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 سراسری و آزاد

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 سراسری و آزاد

جهت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 سراسری و آزاد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 سراسری و آزاد در این مقاله خدمت شما ارائه می گردد. از آنجایی که چندین سال است که ثبت نام ارشد هر دو دانشگاه سراسری و آزاد همزمان برگزار می شود بنابراین مراحل و نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد برای هر دو یکسان خواهد بود.

در این مقاله از مشاور گروپ راهنمای تصویری و گام به گام نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 سراسری و آزاد ارائه شده است. با ما همراه باشید.

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 سراسری و آزاد

تیم مشاوره و برنامه ریزی مشاور گروپ، برای آشنایی داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 1402 با نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 سراسری و آزاد، به توضیح درخصوص نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 پرداخته است، تا شما عزیزان بتوانید به راحتی ثبت نام خود را انجام داده و دچار مشکل نشوید. قبل از اقدام به ثبت نام حتما دفترچه ثبت نام کنکور ارشد 1402 را به دقت مطالعه نمایید. در صورت بروز هرگونه مشکل، هر روز از ساعت 8 صبح تا 12 شب ما در مجموعه مشاوره و برنامه ریزی اختصاصی کارشناسی ارشد، منتظر پاسخگویی به سوالات و راهنمایی شما عزیزان هستیم.

 

از لینک زیر می توانید دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور ارشد 1402 را دانلود نمایید.

(به محض انتشار دفترچه لینک مربوطه در این قسمت درج می گردد)

 

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 سراسری و آزاد

برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 سراسری و آزاد، لازم است به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید و بر روی لینک سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402 کلیک نمایید.

 

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

در این صفحه بر روی لینک ثبت نام جدید از منوی سمت راست کلیک نمایید تا مراحل ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1402 آغاز شود.

 

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

 

خرید کارت اعتباری در ثبت نام کارشناسی ارشد 1402

جهت ادامه مراحل ثبت نام، نیاز به خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور ارشد 1402 دارید، برای تهیه این کارت روی گزینه لینک خرید کارت اعتباری کلیک کنید و در پنجره ای که باز می شود یکی از گزینه ها را انتخاب نمایید.

راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 : تهیه کارت اعتباری 

تهیه کارت اعتباری ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی ندارید، می توانید یکی از گزینه های یک یا دو را انتخاب کنید. توجه کنید که ممکن است در حال حاضر تمایلی به شرکت در آزمون برای پذیرش در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی را نداشته باشید ولی پس از شرکت در آزمون، خواهان انتخاب این گزینه باشید. نگران نباشید، در زمان انتخاب رشته، مجددا امکان خرید کارت اعتباری برای انتخاب رشته محل های دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی وجود دارد.

راهنمای ثبت نام کنکور ارشد 1402: وارد کردن مشخصات و انتخاب درگاه بانک

در این مرحله به صفحه ای وارد خواهید شد که لازم است مشخصات خود را به طور دقیق وارد نمایید. با وارد کردن مشخصات و انتخاب درگاه بانک، به این صفحه هدایت خواهید شد و با انتخاب گزینه قبول شرایط و کلیک بر روی گزینه ی ادامه روند پرداخت، به صفحه پرداخت الکترونیکی می روید. در این صفحه با پرداخت هزینه، نسبت به تهیه کارت اعتباری اقدام کنید.

 

خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

شرکت در دو رشته اصلی و شناور کنکور ارشد 1402

در صورتی که مایل به شرکت در دو رشته اصلی و شناور هستید، لازم است دو کارت اعتباری تهیه نمایید. پس از پرداخت هزینه، وارد صفحه ای خواهید شد که شامل شماره سریال لازم جهت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1402است. به صفحه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 بازگردید و با وارد کردن شماره سریال ثبت نام و کد امنیتی ارسال اطلاعات جهت ثبت نام را آغاز کنید.

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

 

راهنمای آپلود عکس در ثبت نام کارشناسی ارشد 1402

پس از آپلود عکس در این صفحه و کلیک بر روی گزینه ارسال عکس و مشاهده عکسی که در این سایت بارگذاری کرده اید، می توانید بر روی گزینه تایید و ادامه کلیک کنید.

 

راهنمای آپلود عکس در ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99

در این مرحله لازم است نسبت به وارد کردن اطلاعات خواسته شده به صورت دقیق اقدام کنید. اطلاعاتی همانند کد محل تولد، کد محل صدور شناسنامه، کد رشته امتحانی اول و موارد مشابه. بر روی علامت ذره بین که مقابل هر کادر مشخص شده کلیک کنید و کد مورد نظر خود را بیابید. همچنین دقت کنید که آدرسی که شما در زمان ثبت نام کنکور ارشد 1402 ثبت می کنید، جهت تعیین حوزه امتحانی شما به کار می رود. پس در وارد کردن آدرس خود دقت کنید.

 

راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402: ثبت مشخصات

نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 سراسری و آزاد

 

راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402: نمایش کد ثبت نام

پس از وارد کردن اطلاعات و انتخاب گزینه صحت اطلاعات بر روی دکمه تایید کلیک کنید. پس از نمایش اطلاعات صفحه ثبت نام که حاوی کد ثبت نام 16 رقمی است، ثبت نام شما به اتمام رسیده است. در حفظ و نگهداری کد ثبت نام خود تا روز آزمون کوشا باشید.

اطلاعات ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 سراسری و آزاد

کارشناسی ارشد

کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس) دوره‌ای از آموزش عالی است که پیش‌نیاز ورود به آن، داشتن مدرک کارشناسی است. گذراندن دورهٔ کارشناسی‌ارشد، برحسب رشته به دو طریق ناپیوسته و پیوسته امکان‌پذیر است. ورود به دانشگاه برای ادامه تحصیل در این مقطع در ایران نیازمند شرکت در آزمون کارشناسی ارشد است، البته دانشجویان استعداد درخشان برای ادامه تحصیل می‌توانند کارشناسی‌ارشد بدون کنکور شرکت کنند که در صورت صلاح دید دانشگاه بدون آزمون وارد این مقطع می‌شوند.

کارشناسی ارشد ناپیوسته

دورهٔ دوساله بعد از کارشناسی است و پذیرش دانشجو برای این دوره از طریق آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی انجام می‌شود. پذیرفته‌شدگان برحسب رشته با گذراندن ۲۸ تا ۳۲ واحد درسی که ۴ تا ۱۰ واحد آن به پایان‌نامه اختصاص دارد، به اخذ مدرک کارشناسی‌ارشد ناپیوسته نائل می‌شوند. مدت تحصیل این دوره که دورهٔ تکمیلی غالب رشته‌های آموزش‌عالی محسوب می‌شود، به‌طور معمول دو سال و سقف مدت تحصیل این دوره ۳ سال تعیین شده‌است.

کارشناسی‌ارشد پیوسته

دوره‌ای از آموزش عالی است که در رشته‌های خاص به‌اجرا گذاشته می‌شود. پیش‌نیاز ورود به دوره، داشتن دیپلم یا مدرک پیش‌دانشگاهی است و پذیرفته‌شدگان برحسب رشته، با گذراندن حداقل ۱۷۲ و حداکثر ۱۸۲ واحد درسی به اخذ مدرک نائل می‌شوند. مدت تحصیل به‌طور معمول ۵ سال و طول مجاز دوره ۷ سال می‌باشد. پذیرش در رشته‌های تحصیلی با مقطع کارشناسی‌ارشد پیوسته، از طریق آزمون سراسری انجام می‌شود.

کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس، مقطع تحصیلی پس از کارشناسی در دانشگاه‌های ایران است. به دوره کارشناسی ارشد و دکترا به صورت کلی تحصیلات تکمیلی می‌گویند. کارشناسی ارشد معادل درجه مسترز (به انگلیسی: Masters) در دانشگاه‌های غربی است.

مخفف عنوان کارشناسی ارشد

بسته به رشته تحصیلی، یکی از عناوین زیر به فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد اطلاق می‌گردد:

  • کارشناسی ارشد در رشته‌های علوم و مهندسی (به انگلیسی: Master of Science) یا به‌طور مخفف MSc در بریتانیا و بسیاری از کشورهای همسود آن، یا MS در آمریکا و کانادا
  • کارشناسی ارشد در رشته‌های علوم انسانی و هنر (به انگلیسی: Master of Arts) یا به‌طور مخفف MA
  • کارشناسی ارشد در مهندسی (بدون پایان‌نامه) Master of Engineering یا به‌طور مخفف MEng یا ME
  • کارشناسی ارشد در مدیريت كسب و كار (به انگلیسی: Master of Business Administration) یا به‌طور مخفف MBA

طول دوره کارشناسی ارشد

کسب دانشنامه (مدرک) در این مقطع بسته به دانشگاه، برنامه‌ریزی آموزشی و میزان فشردگی آموزش و پژوهش معمولاً نیازمند یک تا سه سال تحصیل پس از دوره کارشناسی است. این دوره گاهی پژوهشی، گاهی آموزشی-پژوهشی و گاهی آموزشی ارائه می‌شود.

در پایان دوره‌های پژوهشی یا آموزشی-پژوهشی دانشجو باید با ارائه پایان‌نامه یا تز ایده‌ها و نتایج تحقیقات خود را انتشار دهد و این امر از طریق تدوین پروپوزال صورت می‌پذیرد و در واقع بعد از تصویب پروپوزال و تأیید نهایی موضوع، مرحله نگارش پایان‌نامه آغاز می‌شود.

 

✔️نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 سراسری و آزاد چگونه است؟

در این مقاله به طور کامل راجعه به نحوه ثبت نام ارشد 1402 برای هر دو دانشگاه سراسری و آزاد صحبت کرده ایم.

✔️خرید کارت اعتباری ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 به چه صورت انجام می شود؟

برای تکمیل مراحل ثبت نام کنکور ارشد باید خرید کارت اعتباری سازمان سنجش sanjesh.org را انجام دهید. راهنمای تصویری خرید کارت اعتباری در این مقاله قرار گرفته است.

✔️زمان ثبت نام کارشناسی ارشد 1402 چه تاریخی است؟

داوطلبان ارشد 1402 باید از روز چهارشنبه 1401/09/16 تا روز سه شنبه 1401/09/22 به سایت سنجش sanjesh.org مراجعه و ثبت نام کنند.

امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 سراسری و آزاد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

ثبت نام دانشگاه افسری ارتش
نصب اپ دانش آموزی