نحوه ثبت نام دانش آموزان برای مهر ۱۴۰۱ مدارس غیردولتی، استعداد‌های درخشان و شاهد

نحوه ثبت نام دانش آموزان برای مهر 99 مدارس غیردولتی، استعداد‌های درخشان و شاهد

جهت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام دانش آموزان برای مهر ۱۴۰۱ مدارس غیردولتی، استعداد‌های درخشان و شاهد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نحوه ثبت نام دانش آموزان برای مهر ۱۴۰۱ مدارس غیردولتی، استعداد‌های درخشان و شاهد : نحوه ثبت نام دانش آموزان برای سال تحصیلی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ : حاجی‌میرزایی «دستورالعمل اجرایی ثبت نام دانش آموزان» با توجه به شرایط خاص مواجهه با کرونا ویروس را ابلاغ کرد.


نحوه ثبت نام دانش آموزان برای مهر 99 مدارس غیردولتی، استعداد‌های درخشان و شاهد


مشاورگروپ :

نحوه ثبت نام دانش آموزان برای مهر ۱۴۰۱ مدارس غیردولتی، استعداد‌های درخشان و شاهد محسن حاجی ‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش « دستورالعمل اجرایی ثبت نام دانش آموزان » را در راستای اتخاذ تدابیر لازم به منظور انجام ثبت نام دانش آموزان در فضایی امن و آرام ، سیاست کاهش تمرکز و تفویض اختیار و با در نظر گرفتن شرایط خاص مواجهه با ویروس کووید ۱۹ ( کرونا ) به ادارت کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کرد .

در این دستورالعمل بر رعایت ؛ اصل تکریم ، کرامت انسانی و حفظ احترام خانوده‌ها ، انتخاب افرادی دارای حسن خلق ، صبور و آگاه به قوانین و مقررات در ستاد‌های ثبت نام ، دستورالعمل‌های بهداشتی با توجه به شیوع کرونا ، اجرای پروتکل‌های بهداشتی ، تعیین سهمیه‌های ثبت نام در مدارس در دوره‌های مختلف تحصیلی از طریق سامانه دانش آموزی ، اطلاع رسانی به موقع و تمهید مقدمات لازم به منظور پیشگیری از ازدحام تاکید شده است .

نحوه ثبت نام دانش آموزان برای مهر ۱۴۰۱ مدارس غیردولتی، استعداد‌های درخشان و شاهد ؛  شایان ذکر است ؛ در دستورالعمل اجرایی ثبت نام دانش آموزان در راستای تسهیل درامر ثبت نام ، دو بخش مجزای مقررات عمومی ثبت نام و مقررات ثبت نام در مدارس غیردولتی ، استعداد‌های درخشان و شاهد گنجانده شده است و در هر بخش شرایط و موارد لازم برای ثبت نام شرح داده شده است که در ادامه خواهد آمد .

مقررات ثبت نام در مدارس غیردولتی، استعداد‌های درخشان و شاهد مهر ۱۴۰۱

ثبت نام دانش آموزان در مدارس غیردولتی، استعداد‌های درخشان و شاهد علاوه بر رعایت آیین نامه‌های مصوب شورای عالی آموزش وپرورش با رعایت مقررات ذیل انجام می‌گیرد:

در مدارس غیردولتی نصب پوستر نرخ شهریه مصوب ابلاغی به همراه رئوس کلیه فعالیت‌ها در محل ثبت نام و در معرض دید اولیا دانش آموزان و مراجعین الزامی است.

مدارس غیردولتی در زمان ثبت نام صرفا مجاز به اخذ شهریه مصوب (برنامه هفتگی مصوب شورای عالی آموزش وپرورش و فوق برنامه درسی) است و دریافت هزینه خدمات از قبیل تغذیه بین روز، لباس متحدالشکل، ایاب و ذهاب و هزینه تشکیل کلاس‌های تابستانی و فعالیت غیردرسی از اولیای دانش آموزان با هماهنگی و موافقت انجمن اولیا و مربیان مدرسه و کسب موافقت شورای نظارت بر مدارس و مراکز غیردولتی منطقه/ ناحیه در زمان مقرر امکان پذیر خواهد بود.

مدیران مدارس غیردولتی موظف‌اند، هنگام ثبت نام با ورود به سامانه مشارکت‌های مردمی به آدرس mosharekatha.ir نسبت به انعقاد قرارداد اخذ شهریه بین، ولی دانش آموز و واحد آموزشی در سامانه تعیین شهریه اقدام و یک نسخه از قرارداد تکمیل شده را چاپ و پس از مهر و امضا به، ولی دانش آموز تحویل دهند.

کلیه قرارداد‌ها به صورت الکترونیکی و از سامانه مذکور باید انجام شود و قرارداد دستی فاقد اعتبار است.

مدارس استعداد‌های درخشان

ثبت نام پذیرفته شدگان پایه هفتم از طریق سنجش و پذیرش ورودی دبیرستان‌های دوره اول استعداد‌های درخشان براساس بند (د-۱) ضوابط و شرایط پذیرش ثبت نام در دستورالعمل سنجش و پذیرش این مدارس به شماره ۱۸۹۹۸۷/۱۰۴ مورخ ۱۲ بهمن ۹۸ مجاز می‌باشد.

ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون ورودی دبیرستان‌های دوره دوم استعداد‌های درخشان در پایه دهم، براساس بند (د-۱) دستورالعمل آزمون ورودی این مدارس به شماره ۱۸۹۹۸۷/۱۰۴ مورخ ۱۲ بهمن ۹۸ صورت پذیرد. همچنین دانش آموزان پایه نهم مدارس استعداد‌های درخشان سال تحصیلی ۹۹-۹۸ از شرکت در آزمون پایه دهم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ معاف می‌باشند.

ثبت نام دانش آموزان پایه‌های تحصیلی و تربیتی (دوره اول متوسطه) مصوبه شانزدهمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش وپرورش به شماره ۹۳۳۴۸/۱۲۰ مورخ ۵ دی ۹۷ و در دوره دوم با رعایت مفاد مواد ۶۶ و تبصره ماده ۷۷ آیین نام آموزشی دوره دوم متوسطه (روزانه) مصوب جلسه ۹۳۲ شورای عالی آموزش وپرورش مورخ ۱۷ خرداد ۹۵ انجام شود.

ثبت نام دانش آموزان متقاضی انتقال در دبیرستان‌های دوره اول و دوره دوم استعداد‌های درخشان، بارعایت کف نمره مدرسه مدرصه مقصد و به شرط وجود ظرفیت، مطابق نقل وانتقال این مدارس و از طریق سامانه نقل و انتقال دانش آموزان مدارس استعداد‌های درخشان با موافقت استان‌های مبدأ و مقصد انجام شود.

انتقال دانش آموزان پایه هفتم و دهم این مدارس در سال اول پذیرش در آزمون ورودی، در بین مدارس استعداد‌های درخشان درون یک شهرستان به استناد بند بخش (و) دستورالعمل شماره ۱۸۹۹۸۷/۱۴۰ مورخ ۱۲ بهمن ۹۸ اکیداً ممنوع است.

ثبت نام دانش آموزان پایه دهم پذیرفته شده در آزمون ورودی مدارس استعداد‌های درخشان در رشته‌ای غیراز رشته پذیرفته شده در سنجش ورودی، ممنوع است.

تصمیم گیری درخصوص امکان یا عدم امکان انتقال به هریک از مدارس استعداد‌های درخشان، در اختیار اداره کل آموزش وپرورش استان خواهد بود.

ثبت نام دانش آموزان پایه یازدهم مدارس استعداد‌های درخشان متقاضی تغییر رشته تحصیلی با رعایت شرایط و ضوابط تغییر رشته و به شرط وجود ظرفیت و صرفاً در صورت دارا بودن کف امتیاز قبولی در رشته موردنظر در آزمون ورودی پایه دهم بلامانع است.

میزان حق الثبت مدارس استعداد‌های درخشان، براساس مصوبه هیأت امنا سمپاد که معادل پنجاه درصد مبلغ بخشنامه مربوط به ثبت نام در مدارس غیردولتی هر شهر است، توسط اداره کل آموزش وپرورش استان تعیین و به مدارس استعداد‌های درخشان ابلاغ می‌شود.

در هنگام ثبت نام دانش آموزان، مدیران این مدارس با عنایت به مفاد آیین نامه ارزشیابی تحصیلی و تربیتی (دوره اول متوسطه) مصوب شانزدهمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش وپرورش ۴ مهر ۹۷ وجود کتب تکمیلی ویژه این مدارس را از دانش آموزان دریافت و نسبت به ثبت سفارش کتب فوق از طریق سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به صورت گروهی اقدام نمایند (وجوه دریافتی باید به حساب مدرسه واریز شود) لازم به ذ کر است بخشنامه محتوای تکمیلی به شماره ۵۲۳۹۸/۱۰۴ مورخ ۵ تیر ۹۵ در دوره اول و دوم مدارس استعداد‌های درخشان در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ لازم الاجرا است.

مدارس شاهد

تغییرات بخشنامه ثبت نام مدارس شاهد: (سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹)

امتیاز نوه رزمنده هر ماه ۵ امتیاز و حداکثر ۷۰ امتیاز است.

اعمال ضریب ۲۰ برای محاسبه امتیاز معادل در بند ج جدول ۱-۶ امتیازات

بند ج از ردیف ۳-۶ امتیاز خیر مدرسه ساز حذف می‌شود.

فرزندان جانبازان تا ۲۴ درصد از پرداخت ۴۰ درصد کمک سرانه مصوب ستاد اجرایی شاهد استان معاف است.

ثبت نام دانش آموزان در پایه دهم منوط به کسب شرایط ورود به شاخه ورشته موردنظر (بدون درنظرگرفتن اولویت دانش آموز برای ثبت نام در فرم شماره ۷ هدایت تحصیلی یا همان الف –ب – ج) به علاوه شرایط علمی ورود به پایه دهم مندرج در جدول ۱-۵ و کسب امتیاز لازم طبق جدول ۱-۶ امتیازبندی اس.

دانش آموزان دوره دوم متوسطه با اولویت ایثارگری (دانش آموزان جانباز و فرزندان جانبازان تا ۲۵ درصد) (ورودی و ادامه تحصیل) چنانچه حداکثر در ۲ درس کمتر از حد نصاب نمره را کسب نمایند، می‌توانند در مدارس شاهد ثبت نام کنند.

دستورالعمل ثبت مدارس شاهد (۱۴۰۰-۱۳۹۹) به صورت کامل جهت بهره مندی همکاران و اولیای در سامانه سجا وسایت اداره کل شاهد بارگذاری و قابل استفاده است.

مقررات عمومی ثبت نام

ثبت نام کلیه نوآموزان دوره پیش دبستانی در سامانه سناد به تفکیک کد‌های دولتی ، با مشارکت مردم و غیردولتی الزامی بوده و مسئولیت ثبت نام با مدیر مدرسه است .

سن ثبت نام پیش دبستانی یک ، چهار تا پنج سال تمام (متولدین ۲/۷/۹۴ الی ۱/۷/۹۵) و سن ثبت نام پیش دبستانی ، دو ، پنج تا شش سال تمام (متولدین ۲ مهر ۹۳ الی ۱ مهر ۹۴) است .

ثبت نام نوآموزان دوره پیش دبستانی اتباع خارجی همچون سایر دوره‌های تحصیلی ، طبق شیوه نامه‌های ابلاغی بلامانع است.

اجرای محدوده بندی جغرافیایی برای ثبت نام دانش آموزان به استناد ماده ۳۱ آیین نامه اجرایی مدارس صورت پذیرد .

ثبت نام دانش آموزان در پایه دهم آموزش متوسطه ، با تأکید بر رعایت اولویت‌های تعیین شده در نمون برگ‌های هدایت تحصیلی و تشکیل کارگروه مشاوره‌ای انتخاب رشته به منظور بهره برداری و تکمیل ظرفیت اسمی کلاس‌ها با رعایت مفاد بخشنامه شماره ۲/۷۱۰ مورخ ۱۹ فروردین ۹۹ و راهکار‌ها و سیاست‌های توسعه متوازن با رویکرد توسعه آموزش‌های فنی وحرفه‌ای و کاردانش در دوره دوم آموزش متوسطه صورت پذیرد .

به استناد بخشنامه شماره ۶۱۲۹۸ مورخ ۱۱ تیر ۹۷ برقراری هرگونه رابطه مالی مدارس با مؤسسات درخصوص برگزاری آزمون و کتاب‌های کمک درسی ممنوع است .

به استناد ماده ۳۰ آیین نامه اجرایی مدارس ، برگزاری آزمون ورودی، مصاحبه وتعیین شرط معدل برای ثبت نام دانش آموزان و دریافت هرگونه وجه (به جز وجوه مربوط به بیمه حوادث و کتاب‌های درسی) در زمان ثبت نام مجاز نمی‌باشد و نباید دانش آموزی به دلایل مذکور از ثبت نام محروم گردد .

به استناد مصوبه بیست و یکمین جلسه شورای سیاستگذاری ، برنامه ریزی و نظارت مرکزی مورخ ۱۷ بهمن ۹۶ و بیست و دومین جلسه شورا مورخ ۲۴ بهمن ۹۶ برگزاری هرگونه آزمون یا مصاحبه برای پذیرش دانش آموزان در دوره ابتدایی و پایه هفتم دوره اول متوسطه در مدارس غیردولتی ممنوع می‌باشد .

وجوه اختیاری مربوط به کمک‌های مردمی ، فعالیت‌های فوق برنامه ، سرویس ایاب و ذهاب ، لباس فرم ، لباس کارگاهی ، با هماهنگی و موافقت انجمن اولیا و مربیان مدرسه و بارعایت سایر قوانین و مقررات بعد از شروع سال تحصیلی امکان پذیر خواهد بود .

به منظور رعایت اصول تربیتی و باتوجه به همیت حفظ اعتماد به نفس کودکان در آغاز ورود به مدرسه، برگزاری هرگونه مصاحبه یا آزمون برای نوآموزان پیش دبستانی و کلاس اولی در کلیه مدارس اعم از دولتی و غیردولتی در زمان پذیرش و ثبت نام ممنوع است .

تمامی نوآموزان بدو ورود به پایه اول دبستان ملزم به شرکت در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی می ‌باشند و شرکت نوآموزان پیش دبستانی در برنامه سنجش مطابق دستورالعمل سازمان آموزش وپرورش استثنایی و معاونت آموزش ابتدایی وزارت متبوع انجام می‌شود .

به استناد ماده ۷ اساسنامه مدارس عشایری مصوبه شماره ۱۷۶۸۸۲ مورخ ۱ آذر ۹۴، سنجش بدو ورود دانش آموزان عشایری الزامی و رایگان می‌باشد و باتوجه به کوچ رو بودن عشایر بازه زمانی سنجش بدو ورود آنان تا پایان مهرماه خواهد بود .

دانش آموزان گروه‌های آسیب دیده شنوایی ، بینایی ، معلول جسمی – حرکتی و دارای اختلال‌ های هیجانی – رفتاری خفیف تا متوسط ، در صورت دارابودن شرایط می ‌توانند در تمامی دوره‌های تحصیلی برابر شیوه نامه اجرایی آیین نامه آموزش و پرورش تلفیقی و فراگیر در مدارس عادی ثبت نام نموده و از خدمات مربوط برخوردار گردند .

مدارس هیأت امنایی از نوع مدارس دولتی محسوب گردیده و دریافت هرگونه هزینه به جز هزینه‌های خدمات آموزشی و پرورشی فوق برنامه که به تصویب هیأت امنایی مدرسه رسیده است ، توسط این مدارس ممنوع می‌باشد .

ثبت نام در مدارس دوره دوم آموزش متوسطه نظری و هنرستان‌های فنی وحرفه‌ای نمونه دولتی ، تابع شرایط و ضوابط مندرج در دستورالعملی خواهد بود که متعاقبا از سوی وزارت آموزش و پرورش به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ می‌شود .

ثبت نام دانش آموزان در مدارس بزرگسالان بارعایت مفاد آیین نامه آموزشی نظام جدید دوره دوم آموزش متوسطه شیوه نیم سالی – واحدی، بزرگسالان ، آموزش از راه دور ایثارگران و داوطلبان آزاد داخل کشور که طی بخشنامه شماره ۱۷۳۹۷۸/۴۰۰ مورخ ۲۰ آذر ۹۶ به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ارسال شده انجام می ‌پذیرد .

رعایت دستورالعمل جامع معافیت تحصیلی، موضوع بخشنامه شماره ۱۸۹۶۰۶/۴۰۰ مورخ ۱۲ دی ۹۶ در ثبت نام دانش آموزان ذکور الزامی است .

مقررات ثبت نام در مدارس غیردولتی ، استعداد‌های درخشان و شاهد مهر ۱۴۰۱

مدارس استعداد‌ های درخشان

ثبت نام پذیرفته شدگان پایه هفتم از طریق سنجش و پذیرش ورودی دبیرستان‌ های دوره اول استعداد‌های درخشان براساس بند (د-۱) ضوابط و شرایط پذیرش ثبت نام در دستورالعمل سنجش و پذیرش این مدارس به شماره ۱۸۹۹۸۷/۱۰۴ مورخ ۱۲ بهمن ۹۸ مجاز می ‌باشد .

ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون ورودی دبیرستان‌های دوره دوم استعداد‌های درخشان در پایه دهم ، براساس بند (د-۱) دستورالعمل آزمون ورودی این مدارس به شماره ۱۸۹۹۸۷/۱۰۴ مورخ ۱۲ بهمن ۹۸ صورت پذیرد . همچنین دانش آموزان پایه نهم مدارس استعداد‌های درخشان سال تحصیلی ۹۹-۹۸ از شرکت در آزمون پایه دهم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ معاف می‌باشند .

ثبت نام دانش آموزان پایه‌های تحصیلی و تربیتی (دوره اول متوسطه) مصوبه شانزدهمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش و پرورش به شماره ۹۳۳۴۸/۱۲۰ مورخ ۵ دی ۹۷ و در دوره دوم با رعایت مفاد مواد ۶۶ و تبصره ماده ۷۷ آیین نام آموزشی دوره دوم متوسطه (روزانه) مصوب جلسه ۹۳۲ شورای عالی آموزش وپرورش مورخ ۱۷ خرداد ۹۵ انجام شود .

ثبت نام دانش آموزان متقاضی انتقال در دبیرستان‌ های دوره اول و دوره دوم استعداد‌ های درخشان ، بارعایت کف نمره مدرسه مدرصه مقصد و به شرط وجود ظرفیت ، مطابق نقل وانتقال این مدارس و از طریق سامانه نقل و انتقال دانش آموزان مدارس استعداد‌های درخشان با موافقت استان‌های مبدأ و مقصد انجام شود .

انتقال دانش آموزان پایه هفتم و دهم این مدارس در سال اول پذیرش در آزمون ورودی، در بین مدارس استعداد‌های درخشان درون یک شهرستان به استناد بند بخش (و) دستورالعمل شماره ۱۸۹۹۸۷/۱۴۰ مورخ ۱۲ بهمن ۹۸ اکیداً ممنوع است .

ثبت نام دانش آموزان پایه دهم پذیرفته شده در آزمون ورودی مدارس استعداد‌های درخشان در رشته‌ای غیراز رشته پذیرفته شده در سنجش ورودی، ممنوع است .

تصمیم گیری درخصوص امکان یا عدم امکان انتقال به هریک از مدارس استعداد ‌های درخشان ، در اختیار اداره کل آموزش و پرورش استان خواهد بود .

ثبت نام دانش آموزان پایه یازدهم مدارس استعداد‌ های درخشان متقاضی تغییر رشته تحصیلی با رعایت شرایط و ضوابط تغییر رشته و به شرط وجود ظرفیت و صرفاً در صورت دارا بودن کف امتیاز قبولی در رشته موردنظر در آزمون ورودی پایه دهم بلامانع است .

میزان حق الثبت مدارس استعداد‌ های درخشان ، براساس مصوبه هیأت امنا سمپاد که معادل پنجاه درصد مبلغ بخشنامه مربوط به ثبت نام در مدارس غیر دولتی هر شهر است ، توسط اداره کل آموزش وپرورش استان تعیین و به مدارس استعداد ‌های درخشان ابلاغ می‌شود .

در هنگام ثبت نام دانش آموزان ، مدیران این مدارس با عنایت به مفاد آیین نامه ارزشیابی تحصیلی و تربیتی ( دوره اول متوسطه ) مصوب شانزدهمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی آموزش وپرورش ۴ مهر ۹۷ وجود کتب تکمیلی ویژه این مدارس را از دانش آموزان دریافت و نسبت به ثبت سفارش کتب فوق از طریق سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به صورت گروهی اقدام نمایند (وجوه دریافتی باید به حساب مدرسه واریز شود) لازم به ذ کر است بخشنامه محتوای تکمیلی به شماره ۵۲۳۹۸/۱۰۴ مورخ ۵ تیر ۹۵ در دوره اول و دوم مدارس استعداد‌های درخشان در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ لازم الاجرا است .

مدارس شاهد

تغییرات بخشنامه ثبت نام مدارس شاهد : (سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹)

امتیاز نوه رزمنده هر ماه ۵ امتیاز و حداکثر ۷۰ امتیاز است .

اعمال ضریب ۲۰ برای محاسبه امتیاز معادل در بند ج جدول ۱-۶ امتیازات

بند ج از ردیف ۳-۶ امتیاز خیر مدرسه ساز حذف می‌شود .

فرزندان جانبازان تا ۲۴ درصد از پرداخت ۴۰ درصد کمک سرانه مصوب ستاد اجرایی شاهد استان معاف است .

ثبت نام دانش آموزان در پایه دهم منوط به کسب شرایط ورود به شاخه ورشته موردنظر ( بدون درنظرگرفتن اولویت دانش آموز برای ثبت نام در فرم شماره ۷ هدایت تحصیلی یا همان الف –ب – ج ) به علاوه شرایط علمی ورود به پایه دهم مندرج در جدول ۱-۵ و کسب امتیاز لازم طبق جدول ۱-۶ امتیازبندی است .

دانش آموزان دوره دوم متوسطه با اولویت ایثارگری ( دانش آموزان جانباز و فرزندان جانبازان تا ۲۵ درصد ) ( ورودی و ادامه تحصیل ) چنانچه حداکثر در ۲ درس کمتر از حد نصاب نمره را کسب نمایند ، می ‌توانند در مدارس شاهد ثبت نام کنند .

دستورالعمل ثبت مدارس شاهد (۱۴۰۰-۱۳۹۹) به صورت کامل جهت بهره مندی همکاران و اولیای در سامانه سجا و سایت اداره کل شاهد بارگذاری و قابل استفاده است .

امتیاز شما به این مقاله

جهت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام دانش آموزان برای مهر ۱۴۰۱ مدارس غیردولتی، استعداد‌های درخشان و شاهد

از تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۱۶۱۳_۹۰۷_۹۰۹ (بدون پیش شماره) تماس بگیرید

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت یا استفاده از کد تخفیف کلیک کنید.

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

دیدگاه ها
  1. محمدمیر

    سلام علیکم من خودم برگه سرشماری دارم صرفا یک نفربچه هام ندارن چطور به مدرسه ثبت نام نمایم سن شان ۸ساله ۱۲ساله است

    پاسخ
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

تمامی حقوق این وبسایت محفوظ بوده و متعلق به مجموعه مشاور گروپ میباشد.

اعلام نتایج کنکور 1403
نصب اپ دانش آموزی